Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok ! egy hete vettem99-es  2.0 dtl cdx-et.

A kijelzőn óra, dátum, hőmérséklet és a hátralévő megtehető km-t jelzi .

Van rajta két gomb , de csak az órát és a dátumot lehet állítani vele.

ablaktörlőn nincs semmi plussz kapcsoló

ez ennyit tud vagy ki lett a kar cserélve?

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, kobraCode írta:

Sziasztok, mindenkitől kérdem de legfőképp a NagyÚrtól!

a távirányítós zárásra automatán felhúzódó ablakokat meg lehet csinálni a következő típusnál is:  Astra Coupe Z20LET Évjárat 2001?

Köszi

Igen, a linken levő második (diódás) leírás szerint van nekem is megcsinálva a Coupén. Igaz az Z18XE, de nem hinném hogy emiatt bármi is változna.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 minutes ago, tgabika76 írta:

Igen, a linken levő második (diódás) leírás szerint van nekem is megcsinálva a Coupén. Igaz az Z18XE, de nem hinném hogy emiatt bármi is változna.

Köszi. Az első megoldás annyiból jobb lenne hogy nem kéne építenem. Mivel 0 alkatrészkészletem van hozzá.

Lehet akkor kipróbáljuk az első megoldást hogy az is működik e, max ha nem akkor kikötjük. Nem szeretném ha elveszíteni az ajtónyitásos/zárásos le/fel funkciót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! 
Egy kérdésem lenne: G astra Kombi 1.4 benya (motorkódot most még nem tudok) 

Utólagosan szeretnék beépíteni Ködlámpát. Nem túl felszerelt az autó úgy néztem a vezetékei sincs bennt. Meg a lökösből a helyét is ki kell vágni.. Nos annyi hogy nem elsődleges szempont hogy gyári legyen minden működése.. Lényeg hogy működjön. Ködlámpás kapcsoló (család) meg van, ködlámpa meg van. Úgy szeretném bekötni hogy húzok be szálat a lámpákhoz azt egy univerzális 30A relével és lengő biztitartó és biztivel adnák neki áramot. Akár a tompitottról akár a helyzetjelzőről. ezt még eldöntöm. .(hogy szabályos e, ezen a környéken ez nem számottevő tényező.) 
A kérdésem az lenne hogy a világítás kapcsolót hogy tudom kivenni a helyéről ...néztem youtube on videókat de erről nem nagyon van..(már beírtam angolul is meg úgy is hogy Vauxhall) de semmi. 
Valaki tud képekkel szolgálni esetleg videó? és csinált e már valaki ilyet esetleg dokumentációja róla.. 
KÖszönöm..
   

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Morpheus írta:

Sziasztok ! 
Egy kérdésem lenne: G astra Kombi 1.4 benya (motorkódot most még nem tudok) 

Utólagosan szeretnék beépíteni Ködlámpát. Nem túl felszerelt az autó úgy néztem a vezetékei sincs bennt. Meg a lökösből a helyét is ki kell vágni.. Nos annyi hogy nem elsődleges szempont hogy gyári legyen minden működése.. Lényeg hogy működjön. Ködlámpás kapcsoló (család) meg van, ködlámpa meg van. Úgy szeretném bekötni hogy húzok be szálat a lámpákhoz azt egy univerzális 30A relével és lengő biztitartó és biztivel adnák neki áramot. Akár a tompitottról akár a helyzetjelzőről. ezt még eldöntöm. .(hogy szabályos e, ezen a környéken ez nem számottevő tényező.) 
A kérdésem az lenne hogy a világítás kapcsolót hogy tudom kivenni a helyéről ...néztem youtube on videókat de erről nem nagyon van..(már beírtam angolul is meg úgy is hogy Vauxhall) de semmi. 
Valaki tud képekkel szolgálni esetleg videó? és csinált e már valaki ilyet esetleg dokumentációja róla.. 
KÖszönöm..
   

HI!

szerintem a be építésre akkor kellene vissza térni ha már tudod a motor kódot és az év járatott mert vannak olyanok amibe már ki van vezetéke lvel csak kapcsolót relét biztosítékot kel csak cserélni.Tudok add ni pontos beszelés útmutatót, ha  küldesz egy email címet ha lehet gmail.com.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Morpheus írta:

Sziasztok ! 
Egy kérdésem lenne: G astra Kombi 1.4 benya (motorkódot most még nem tudok) 

Utólagosan szeretnék beépíteni Ködlámpát. Nem túl felszerelt az autó úgy néztem a vezetékei sincs bennt. Meg a lökösből a helyét is ki kell vágni.. Nos annyi hogy nem elsődleges szempont hogy gyári legyen minden működése.. Lényeg hogy működjön. Ködlámpás kapcsoló (család) meg van, ködlámpa meg van. Úgy szeretném bekötni hogy húzok be szálat a lámpákhoz azt egy univerzális 30A relével és lengő biztitartó és biztivel adnák neki áramot. Akár a tompitottról akár a helyzetjelzőről. ezt még eldöntöm. .(hogy szabályos e, ezen a környéken ez nem számottevő tényező.) 
A kérdésem az lenne hogy a világítás kapcsolót hogy tudom kivenni a helyéről ...néztem youtube on videókat de erről nem nagyon van..(már beírtam angolul is meg úgy is hogy Vauxhall) de semmi. 
Valaki tud képekkel szolgálni esetleg videó? és csinált e már valaki ilyet esetleg dokumentációja róla.. 
KÖszönöm..
   

 

Szia!

Írj motorkódot meg évjáratot, én nemrég raktam bele, tudok segíteni akár úgyis, ha privátban megkeresel. Maradt 1 gyári relém is, ha kell..

Link to comment
Megosztás:

44 minutes ago, peacetrang írta:

 

Szia!

Írj motorkódot meg évjáratot, én nemrég raktam bele, tudok segíteni akár úgyis, ha privátban megkeresel. Maradt 1 gyári relém is, ha kell..

A relé lehet érdekel mert ha télleg van benne gyárilag előkészítve akkor csak az hiányzikk..
Amúgy kari után fogok neki állni akkor kiderül hogy mi van benne..

Link to comment
Megosztás:

47 minutes ago, Morpheus írta:

A relé lehet érdekel mert ha télleg van benne gyárilag előkészítve akkor csak az hiányzikk..
Amúgy kari után fogok neki állni akkor kiderül hogy mi van benne..

A lökhárítót le kel szedni a ki vágás miatt ,és kiderül ,hogy van -e kábelezés.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Morpheus írta:

A relé lehet érdekel mert ha télleg van benne gyárilag előkészítve akkor csak az hiányzikk..
Amúgy kari után fogok neki állni akkor kiderül hogy mi van benne..

 

Nálam nem volt előkészítve semmi, de úgy is megoldható pár óra alatt. Hátha te szerencsésebb leszel:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Komfort index elektronikát keresnék, saját magam beépítve. Van itt olyan aki készít ilyet "korrekt" áron, vagy inkább keresgéljek? Ha tudtok valakit ajánlani, aki kipróbált, megbízható terméket árul kérlek írjatok egy privát üzenetet. 

Illetve ha szeretnék ugyan ilyet egy B-corsába is, amit veszek az G-be az jó lesz a B-be is? :)

Köszönöm

 

Link to comment
Megosztás:

36 minutes ago, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Komfort index elektronikát keresnék, saját magam beépítve. Van itt olyan aki készít ilyet "korrekt" áron, vagy inkább keresgéljek? Ha tudtok valakit ajánlani, aki kipróbált, megbízható terméket árul kérlek írjatok egy privát üzenetet. 

Illetve ha szeretnék ugyan ilyet egy B-corsába is, amit veszek az G-be az jó lesz a B-be is? :)

Köszönöm

 

Nekem ez van benn 4-5 éve. Teszi a dolgát, meg vagyok vele elégedve!

Index

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös G Astra (Z14XEP) a következő hibát produkálja: első indításkor az óracsoporton minden jól működik, égnek a visszajelző lámpák, működik a műszerfalvilágítás, működik a fordulatszámmérő a vízhőfok mutató, az üzemanyagszintjelző és a kilométeróra is. Kb. 1,5-2 perc járatás után ha leállítom és újra ráteszem a gyújtást a mutatós műszerek nem mozdulnak, a kilométeróra mutatója a 0 körül egyhelyben rezeg. A gyújtás levétele után még néhány másodpercig tovább rezeg majd megáll. Ha az első indítás után nem állítom le minden óra jól működik. Ha hagyom állni kb fél órát, újra minden jól működik a következő indításig. Van valakinek valami tippje? Előre is köszönöm: Spityeg  

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Astra G Caravanba mitől függ, hogy gyárilag van-e a hátsó ajtókban magashangszóró ?

Az enyém 2004-es gyári állapotú Elegance, tehát magas felszereltségű, még sincs a hátsó ajtókban magashangszóró .

Milyent kellene keresni (cikkszám/azonosító) bele ?

Olyan kellene a hátsó ajtóba amilyen az elsőben is van ?

Be lehet ez vezetékelve, ha betenném működne/szólna ?

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

15 minutes ago, AstraCDX írta:

Sziasztok !

Astra G Caravanba mitől függ, hogy gyárilag van-e a hátsó ajtókban magashangszóró ?

Az enyém 2004-es gyári állapotú Elegance, tehát magas felszereltségű, még sincs a hátsó ajtókban magashangszóró .

Milyent kellene keresni (cikkszám/azonosító) bele ?

Olyan kellene a hátsó ajtóba amilyen az elsőben is van ?

Be lehet ez vezetékelve, ha betenném működne/szólna ?

Üdv.

Astra

A hátsó és az első csipogó nem ugyanolyan. Én most raktam be hátra. Ezen is rajta van a hangváltó kondi így csak be kellett kötni az alsó hangszóró vezetékéhez.

Ha bontottan veszel akkor kérd hozzá a csatlakozóját is.

Meg kell nézni a hátsó ajtóban lévő kábelköteget, mert előfordulhat, hogy be van vezetékelve csak a csipogót nem tették bele.

Én tőle rendeltem. Korrekt, postázásnál rendben volt minden.

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Opel_gyari_hibatlan_allapotu_hangszorok__g_asta_h_astra_stb_39307423.htm?first=1

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki aki csinált már, vagy jártas a panelok terén, az segítsen már légyszi! :)

Létezik az, hogy a fűtéspanel két izzójának a polaritása felcserélődik a panelen a két oldalon?

A multiméter legalábbis azt sípolta ki :)

Mutatom képen:

568010c4cfc2f_IMG_0116j(Mobile).jpg.38d6

Bal oldalt fent, jobb oldalt lent van a + :confused:

Amúgy a led bekötéshez kellene az info :)

5680113fded70_IMG_0113(Mobile).JPG.3da4c

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, AstraCDX írta:

Sziasztok !

Astra G Caravanba mitől függ, hogy gyárilag van-e a hátsó ajtókban magashangszóró ?

Az enyém 2004-es gyári állapotú Elegance, tehát magas felszereltségű, még sincs a hátsó ajtókban magashangszóró .

Milyent kellene keresni (cikkszám/azonosító) bele ?

Olyan kellene a hátsó ajtóba amilyen az elsőben is van ?

Be lehet ez vezetékelve, ha betenném működne/szólna ?

Üdv.

Astra

Az Elegance-ben megvan a csipogó vezetéke hátul is,ragasztószalaggal van rögzítve,csak rá kell dugni a csipogóra(nálam így történt)

Amúgy amiket ismerek Elegance felszereltségű G Astrákat egyikben sem volt hátul csipogó,de van olyan cartárs akinek volt

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 27. at 17:26, urbanjozsi írta:

Sziasztok!

Valaki aki csinált már, vagy jártas a panelok terén, az segítsen már légyszi! :)

Létezik az, hogy a fűtéspanel két izzójának a polaritása felcserélődik a panelen a két oldalon?

A multiméter legalábbis azt sípolta ki :)

Mutatom képen:

 

Bal oldalt fent, jobb oldalt lent van a + :confused:

Amúgy a led bekötéshez kellene az info :)

 

miért ne? az izzónak mindegy a polaritás. némelyik TID-ben is fel van cserélve.

Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, csicsó írta:

Az Elegance-ben megvan a csipogó vezetéke hátul is,ragasztószalaggal van rögzítve,csak rá kell dugni a csipogóra(nálam így történt)

Amúgy amiket ismerek Elegance felszereltségű G Astrákat egyikben sem volt hátul csipogó,de van olyan cartárs akinek volt

A felderítés szomorú tapasztalattal ért véget .

Sajnálatos módon az én 2004-es Elegance Caravanomban nincs meg a csipogó vezetékvég/csatlakozó . :(

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.