Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

16 hours ago, jamies írta:

400ezer egy opel új fűthető kormány :D

Nem írtam hogy újat szeretnék! ;) Alkatrészben van segítség egyenlőre az elméleti része a fontos,hogy megoldható e,kell e valamit átalakítani,agyméretek azonosak e függetlenül attól hogy milyen Opelből van... Meg aztán még ott az állófűtés opció is ha minden kötél szakad. ;)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, portoky írta:

Nem írtam hogy újat szeretnék! ;) Alkatrészben van segítség egyenlőre az elméleti része a fontos,hogy megoldható e,kell e valamit átalakítani,agyméretek azonosak e függetlenül attól hogy milyen Opelből van... Meg aztán még ott az állófűtés opció is ha minden kötél szakad. ;)

Az állófűtés még olcsóbb is lehet, de sokkal komfortosabb... Meleg az egész utastér és a motor is előfűtött :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, CseGa írta:

Az állófűtés még olcsóbb is lehet, de sokkal komfortosabb... Meleg az egész utastér és a motor is előfűtött :)

Én is inkább abba az irányba hajlok. :) Ezért is írtam, hogy elméleti síkon érdekel a dolog. Meg ugye az állófűtésbe van programozható míg a kormányfűtésbe nincs! :) Valószínűleg inkább az lesz. ;)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 24. at 19:38, tgabika76 írta:

Kicsit én is haladtam az ügyben ma, de az én elképzelésem más a tablet beépítést illetően, így én most itt tartok:

2016-01-24 14.08.41.jpg

A következő lépés az lesz hogy keresnem kell valakit aki bebőrözi hogy passzoljon a középkonzol többi részéhez. Remélem sikerül (a világos bőr elég ritka, ezért drága is), ha nem akkor fényezve lesz világos drapp színűre.

Nagyon baba! ;)

Melyik profilprogit rakod fel? MyProfiles pro?

Ha sikerül belőnöd, akkor segíthetnél ;) Nekem nem ment :)

Én az Auto sleeper-t használom egyenlőre....

 

Link to comment
Megosztás:

Igen, az volt a kézenfekvő választás, lévén hogy a logout.hu-s cikkben ami az ihletet adta, szintén azt használják.

Eddig még nem sokat foglalkoztam vele (a szoftveres finomhangolás az utolsó lépések egyike lesz, bár már ott tartanék), talán ha egy profilt csináltam, de nekem úgy tűnik működik... Mit nem sikerül beállítanod?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még elég fiatalnak számítok, de most lettem büszke tulajdonosa egy G-s astranak és vele együtt életem első saját autójának. Átlapoztam a használati utasítást, olajat cseréltem rajta, szűrőcserék is megvoltak, hétvégén ki is fogom takarítani majd. Nagyon jó vele bíbelődni. :-D

Ami viszont érdekelne rögtön így elején, és nem értek hozzá:

  • Van-e bármiféle lehetőség arra, hogy a gyári szivargyujtóból (amiben minden töltő lötyög) illetve helyette egy komplett usb-s kiállást alakítsak ki?
  • Van-e ilyen lehetőség szivargyújtóra/usbre a hátsó ülések felé?
  • Létezik-e megoldás arra (a kocsi teljes kábelezése és szétbombázása nélkül), hogy az első ablakok a kocsi zárásakor maguktól felhúzódjanak? Csak az első ajtók rendelkeznek el. ablakemelővel.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, five írta:
  • Van-e bármiféle lehetőség arra, hogy a gyári szivargyujtóból (amiben minden töltő lötyög) illetve helyette egy komplett usb-s kiállást alakítsak ki?
  • Van-e ilyen lehetőség szivargyújtóra/usbre a hátsó ülések felé?
  • Létezik-e megoldás arra (a kocsi teljes kábelezése és szétbombázása nélkül), hogy az első ablakok a kocsi zárásakor maguktól felhúzódjanak? Csak az első ajtók rendelkeznek el. ablakemelővel.

Igen, van lehetőség, minössze valami ilyesmit kell rendelned: http://www.ebay.com/itm/12V-2-Port-USB-Car-Cigarette-Lighter-Socket-Splitter-Charger-Power-Adapter-/391157500592?hash=item5b12cdcab0:g:sAgAAOSwrklVPwAu

Ezt beépíted a szivargyújtó helyére, és nagyjából ez lesz a végeredmény:

 

1840612-20150510-KBVi86.jpg

Az automatikusan felhúzódó ablakokra szintén van megoldás, nem is egy, innen mazsolázhatsz:

https://sites.google.com/site/astragextra/komfort-eablak

Nekem a 2.-vel jelölt diódás megoldás üzemel problémamentesen a Coupéban.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Igen, az volt a kézenfekvő választás, lévén hogy a logout.hu-s cikkben ami az ihletet adta, szintén azt használják.

Eddig még nem sokat foglalkoztam vele (a szoftveres finomhangolás az utolsó lépések egyike lesz, bár már ott tartanék), talán ha egy profilt csináltam, de nekem úgy tűnik működik... Mit nem sikerül beállítanod?

Tulajdonképp azt a részt, hogy ha töltést kap bekapcsol, ha megszűnik a töltés, akkor alszik....... :confused:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ!

A felhuzodos ablakoknál az oldalon azt írja, hogy a karpitot meg kell bontani. Ennek ugye nem marad nyoma, ha olyan ember csinálja, aki ért is hozzá és nem én?

A hátsó ülések felé ilyen kiállást ki lehet építeni?

Még egy utolsó:Elég durván, műanyagosan kattan az index, ezen lehet valahogyan változtatni?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

A kárpit megbontása (leszerelése) nem egy ördöngösség, kis odafigyeléssel te magad is meg tudod csinálni és nem marad nyoma...

Hogy USB-s csatlakozót a hátsó ülések felé ki tudsz-e építeni, arra az a válaszom hogy ha van hely valahol egy olyan szerkezetnek mint amit fentebb linkeltem (praktikusan a két első ülés közötti középkonzol hátsó ülések felőli végére gondolnék), és el tudsz oda vezetni 12V-ot, akkor minden további nélkül megoldható, bár én még nem próbáltam. Helyette nekem a csomagtartóban van egy sima szivargyújtó aljzat, notebookot vagy elektromos hűtőtáskát rácsatlakoztatni.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, five írta:

Sziasztok!

Még elég fiatalnak számítok, de most lettem büszke tulajdonosa egy G-s astranak és vele együtt életem első saját autójának. Átlapoztam a használati utasítást, olajat cseréltem rajta, szűrőcserék is megvoltak, hétvégén ki is fogom takarítani majd. Nagyon jó vele bíbelődni. :-D

Ami viszont érdekelne rögtön így elején, és nem értek hozzá:

  • Van-e bármiféle lehetőség arra, hogy a gyári szivargyujtóból (amiben minden töltő lötyög) illetve helyette egy komplett usb-s kiállást alakítsak ki?
  • Van-e ilyen lehetőség szivargyújtóra/usbre a hátsó ülések felé?
  • Létezik-e megoldás arra (a kocsi teljes kábelezése és szétbombázása nélkül), hogy az első ablakok a kocsi zárásakor maguktól felhúzódjanak? Csak az első ajtók rendelkeznek el. ablakemelővel.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

Van-e ilyen lehetőség szivargyújtóra/usbre a hátsó ülések felé?

Hello,

A hátsó szivargyújtó elhelyezéséhez használható a középkonzol hátsó oldala, azonban érdemes igen alaposan kiméricskélni a helyét az aljzatnak és figyelembe venni, hogy a konzol hátsó oldala enyhén ferde, emiatt a beépített aljzat konzolba lógó része lejjebb kerül mint a külső, látható része. A hamutartó alatt van elhelyezve egy elektronikus vezérlő doboz (talán a légzsákvezérlő?), így nagyon el kell találni, hova kerüljön a szivargyújtó aljzat furata. Ha magasra kerül akkor a hamutartót nyomja fel, ha alacsonyra akkor beleér az előbb említett elektromos egység dobozába és nem fog szépen illeszkedni.
Volt itt valaki, aki úgy oldotta meg a dolgot, hogy a középkonzol hátulján lévő tároló mélyedést (pohártartó) fedte le egy műanyag fedéllel és abban helyezte el az aljzatot.
Meg kell jól nézni, van-e különbség (külső átmérő, benyúlási hossz stb.) a különféle aljzatok között és ha lehet akkor a legkisebb átmérőjűt és legrövidebbet választani.
Talán a kifejezetten tartalék aljzatoknak (+12V felirat és lehajtható fedél) más egy kicsit a felépítésük, lehet jobban elférnek.
Én a hátsó hamutál alá mókoltam be egy teljesen általános (talán Tescos) aljzatot, (mert nem volt időm végigfutni az összes szóba jöhető üzlet kínálatát) és raktam egy lengő késes bizti aljzatot a vezetékbe, amihez a hátsó hamutartó kiemelésével lehet hozzáférni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Volt már problémátok kp zárral? A problémám az h lezárva maradt a jobb hátsó ajtóm. Valószínűleg lereteszelven.. Hiába húzom fel a zárat semmi. Vezetékek rendben. Idáig sem nyitotta a zárat de a belső zár felhúzásával kinyilt most azonban semmi. Van valakinek valami ötlete hogyan tudom szétszedni? Astra g caraván

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Két témával kapcsolatban szeretnék érdeklődni.

Az első a pár hozzászólással ezelőtti usb-s töltési lehetőség a szivargyújtó helyére beépítve.

Van olyan akinek már van ilyen, gond nélkül működik?

Rendel esetleg magának valaki mostanában?

Akkor betársulnék egyre ha lehetséges.

Másodikként egy felháborítóan amatőr kérdéssel fordulok hozzátok.

Gondolkodok egy normális, úgy értem valami korszerűbb autórádió vételén és érdeklődnék, hogy mindegy milyet veszek azt mindenképpen be tudom tenni egy egyszerű csati lehúz rádug az új rádióra művelettel, vagy monyákolni is kell miatta?

Tudom elég alap kérdés de ilyen témában műveletlen vagyok.   :-) az ti tanácsaitok alapján meg sok minden elektromos munkát megcsináltam már a vason.

Válaszokat, oltásokat előre is köszönöm!

 

Üdv!

 

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, vaszabi79 írta:

Sziasztok!

 

Két témával kapcsolatban szeretnék érdeklődni.

Az első a pár hozzászólással ezelőtti usb-s töltési lehetőség a szivargyújtó helyére beépítve.

Van olyan akinek már van ilyen, gond nélkül működik?

Rendel esetleg magának valaki mostanában?

Akkor betársulnék egyre ha lehetséges.

Másodikként egy felháborítóan amatőr kérdéssel fordulok hozzátok.

Gondolkodok egy normális, úgy értem valami korszerűbb autórádió vételén és érdeklődnék, hogy mindegy milyet veszek azt mindenképpen be tudom tenni egy egyszerű csati lehúz rádug az új rádióra művelettel, vagy monyákolni is kell miatta?

Tudom elég alap kérdés de ilyen témában műveletlen vagyok.   :-) az ti tanácsaitok alapján meg sok minden elektromos munkát megcsináltam már a vason.

Válaszokat, oltásokat előre is köszönöm!

 

Üdv!

 

 

Hi.

USB-vel sztem nem lehet gond. Nekem olyan van amit szivargyújtóba kell tenni. Itt meg ugye már egyből be van kötve.

 

Autórádió mindegy. Márkásoknak már van mindenféle csatlakozó. Max anyit kell, hogy a + és a memó (sárga, piros) vezetéket kell felcserélni mert az astrában másképp van bekötve.

Oltani nem fognak ;). Itt azért normális az egybegyűlt a nép. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.