Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Érdeklődnék, hogy motorház tető szigetelés hol tudnék elfogadható áron vásárolni, és hogy mennyit csökkenthet a zajból? Vagy egyéb zajcsökkentést tudnátok-e javasolni?

Bontókban szokott lenni.

A különbséget könnyű megítélni: hallgasd meg kívűlről, majd kuncsorogd be magad egy azonos motorú, de Astra G-be. Meg fogsz lepődni, ugyanis azokban még szériában volt rendes szigetelés a motorház tetején és a tűzfalon. Ezek (is) a Classic II "jóárasításának" áldozatai lettek.

Link to comment
Megosztás:

Bontókban szokott lenni.

A különbséget könnyű megítélni: hallgasd meg kívűlről, majd kuncsorogd be magad egy azonos motorú, de Astra G-be. Meg fogsz lepődni, ugyanis azokban még szériában volt rendes szigetelés a motorház tetején és a tűzfalon. Ezek (is) a Classic II "jóárasításának" áldozatai lettek.

Azonos motorúba nem fog menni, mert ezeket már más motorral szerelik. De gondolom hogy nem sok különbség lehet a motorhang között. Viszont belöl tuti egészen más lehet.

A tűzfalon kívül, vagy belül van a szigetelés? Utólag a classic II-be is be lehet tenni?

Ezektől a jóárasításoktól néha kihullik a hajam :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A tűzfalas szigeteslést sajnos elfelejtheted, mert nem két forint és házilag nem megoldható...a motorháztetőre vehetsz bontóban paplant meg kell hozzá pár darab műanyagcsatt és otthon is beépítheted. ;)

A tűzfal szigetelését szeretik a nyestek, munkatársam 2001-es kocsijának a szigetelését szépen megkajálták. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A tűzfalas szigeteslést sajnos elfelejtheted, mert nem két forint és házilag nem megoldható...a motorháztetőre vehetsz bontóban paplant meg kell hozzá pár darab műanyagcsatt és otthon is beépítheted. :rolleyes:

Mitől olyan drága, és házilag miért nem kivitelezhető?

Link to comment
Megosztás:

Ezek a szigetelések melyik évjárattól hiányoznak?

Régebben volt oldalablak szélterelő téma, ahol valaki írta, hogy hajlamos kimozdulni bizonyos idő után.

Én hétvégén tettem fel a Szatunást, amihez valami rugós lemezek voltak, amik nem engedik mocorogni, valamint elsőre is könnyen felment az ablak.

Ti nem kaptatok ilyet hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Ezek a szigetelések melyik évjárattól hiányoznak?

Régebben volt oldalablak szélterelő téma, ahol valaki írta, hogy hajlamos kimozdulni bizonyos idő után.

Én hétvégén tettem fel a Szatunást, amihez valami rugós lemezek voltak, amik nem engedik mocorogni, valamint elsőre is könnyen felment az ablak.

Ti nem kaptatok ilyet hozzá?

Szia!

Én is nemrég, még ezelött 7-en vettem szatunát, amihez kaptam lemezeket. A lemezek azt a célt szolgálják, hogy az ablakod fel tudjon menni!

Link to comment
Megosztás:

Az összes Clasic II lengyel gyártásu, vagy sem? :rolleyes:

Igen valóban lengyel összerakás de a twinport motorok német anyagyárból jönnek összeszerelve és ott csak belemelik az astrába az alvázszám 11 karaktere mondja meg hogy hol gyártották, illetve rakták össze a gépjárművet pl G, W varsó és glivics azaz Lengyelország!

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem tetszik..a G Astrát kellett volna tovább fejleszteni, ez az "H" + "I" egy zsákutca, hasonlóan az 5ös Golfhoz! ;)

Igazad van, az eleje még ahogy kinézett a H-nak, de ennek az eleje nem is tetszik, az autok hátuljárol nem is beszélve. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.