Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Nekem a Passátomban volt ilyen "tanítható" ablaktörlő-relé. Lehetett kapni a boltban 2-3000 Ft-ért és az eredeti helyére kellett betenni. A relé megvan, de nem tudom betenni, mert egy lábbal több van rajta, mint az Opel relén. Már érdeklődtem ez ügyben, de ezt a megoldást nem ismerik Opeléknál, csak az esőérzékelőt, pedig ez nagyon hasznos és egyszerű megoldás. Már nagyon sok gyártó alkalmazza Peugeot, VW, Skoda. Jó lenne, ha lehetne Opelbe is szerelni, mert a felsorolt márkáknál ez szériatartozék már.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nekem a Passátomban volt ilyen "tanítható" ablaktörlő-relé. Lehetett kapni a boltban 2-3000 Ft-ért és az eredeti helyére kellett betenni. A relé megvan, de nem tudom betenni, mert egy lábbal több van rajta, mint az Opel relén. Már érdeklődtem ez ügyben, de ezt a megoldást nem ismerik Opeléknál, csak az esőérzékelőt, pedig ez nagyon hasznos és egyszerű megoldás. Már nagyon sok gyártó alkalmazza Peugeot, VW, Skoda. Jó lenne, ha lehetne Opelbe is szerelni, mert a felsorolt márkáknál ez szériatartozék már.

A C Corsámban volt ilyen gyárilag (mármint tanítható volt a szakaszolós törlés időintervalluma) és nagyon szerettem. Az Astrám vásárlása után csalódottan tapasztaltam, hogy ebben nincs ilyen. Vagy mégis? :). Majd kipróbálom ezt a szakaszolós + spriccelős megoldást ;).

Módosítva : Jim
Link to comment
Megosztás:

A C Corsámban volt ilyen gyárilag (mármint tanítható volt a szakaszolós törlés időintervalluma) és nagyon szerettem. Az Astrám vásárlása után csalódottan tapasztaltam, hogy ebben nincs ilyen. Vagy mégis? :). Majd kipróbálom ezt a szakaszolós + spriccelős megoldást ;).

Várom én is a megoldást. Nekem is hiányzik a komforthoz. Ha tudsz valami megoldást, érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok mesterek! Eddig műszaki ügyekbe nem nagyon másztam bele, jobbára csak pofáztam a fórumon, de érdekelne pár dolog, amit talán ebben a topicban illene megkérdeznem. Nos, akkor kezdeném. A kislányt lassan (nagyon lassan) elkezdjük kipofozni. Olyanokra gondoltam, hogy központi zár jó volna bele, amit meg kellene spékelni egy zár eltüntetéssel (csak a zár, kilincs marad). No, most az első kérdés, hogy mennyibe kerül egy központi zár szett? A második, hogy ezeknél létezik-e valami vésznyitási akármi, akksi lemerülése esetén? Mert ugye ajtón zár nuku, motortér zárva, másik akksiról kraftot átdelejezni így nehéz. Ha nincs, az sem nagy gond, akkor majd legfeljebb kiokoskodunk valamit. Aztán ami még elektronyos kérdés: Mackó gépén nagyon megtetszett a BC. E2 Rekord motorjához/computeréhez lehet-e ilyesmit faragni? Mégha nem is ekkora tudásút. Helyet meg majd keresnénk neki, a középkonzol úgyis egyedi lesz. Ja, még valami. Riasztó és immobiliser mennyit kóstál anyagilag? Plusz valami olyan kütyü-ketyere is jó lenne, ami a központi zár zárására pluszban élesíti a riasztót, és feltekeri az elektromos ablakot (eddig ez az egyetlen elektromos dolog, ami már megvan).

No, elég összetett lett a végére, részválaszokat is várok, előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A xenonfenyszorok elszaporodasaval egyre nagyobb gondom a tukorbol az arcomba vago fenyar elviselese (tehat hogy egyaltalan lassak valamit). Este napszemuveg nem tunik jo megodasnak, eszembe jutott hogy vannak mindenfele modern fenyre sotetedo visszapillanto tukrok.

Fel is hivtam Schilleropeleket, de miota egy no van az alkatresz-osztalyon, az informacioszerzes nagyjabol lehetetlen.

Ugyhogy titeket kerdezlek: be lehet-e ilyet utolag szerelni?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A xenonfenyszorok elszaporodasaval egyre nagyobb gondom a tukorbol az arcomba vago fenyar elviselese (tehat hogy egyaltalan lassak valamit). Este napszemuveg nem tunik jo megodasnak, eszembe jutott hogy vannak mindenfele modern fenyre sotetedo visszapillanto tukrok.

Fel is hivtam Schilleropeleket, de miota egy no van az alkatresz-osztalyon, az informacioszerzes nagyjabol lehetetlen.

Ugyhogy titeket kerdezlek: be lehet-e ilyet utolag szerelni?

Szia!

Szerintem azzal jársz a legjobban, ha bemész személyesen. Nagyon jó az alkatrész bázisa a Schillernek, max megrendeled, ha éppen nincs ráktáron.. :)

Kösz a linket, elég hasznos.

Szivesen, remélem találtál megoldást a kérdéseidre.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A hétvégen szétbuheráltam a kocsi elejét:

- Az első lökhárítókba beépítettem az utángyártott ködlámpákat

- Rácsatlakoztattam a gyári ködlámpa kábeleket ( ki volt kábelezve )

- Kicseréltem kompletten a világításkapcsolót a műszerfalon ( olyanra amin van külön első ködlámpa vezérlés )

- Biztosítékelosztóba raktam biztit az első ködlámpa foglalathoz ( akkorát amekkorát a gyár előír)

A gáz az hogy nem megy, minden más müxik de ez nem.

A kábelezés jó, mert érpárkeresővel megkerestem, ill. egy cimborám astráján megnéztem melyik kábel az első ködlámpáké.

Be kell estleg még egy relét rakni, vagy a világításkapcsolóban már van miután kicseréltem?

Köszi a segítséget előre is mindenkinek!

Üdv.: Kovács G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hétvégen szétbuheráltam a kocsi elejét:

- Az első lökhárítókba beépítettem az utángyártott ködlámpákat

- Rácsatlakoztattam a gyári ködlámpa kábeleket ( ki volt kábelezve )

- Kicseréltem kompletten a világításkapcsolót a műszerfalon ( olyanra amin van külön első ködlámpa vezérlés )

- Biztosítékelosztóba raktam biztit az első ködlámpa foglalathoz ( akkorát amekkorát a gyár előír)

A gáz az hogy nem megy, minden más müxik de ez nem.

A kábelezés jó, mert érpárkeresővel megkerestem, ill. egy cimborám astráján megnéztem melyik kábel az első ködlámpáké.

Be kell estleg még egy relét rakni, vagy a világításkapcsolóban már van miután kicseréltem?

Köszi a segítséget előre is mindenkinek!

Üdv.: Kovács G.

Azt tudod, hogy csak gyújtáson, égő lámpákkal kapcsol a G Astra ködlámpja? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sajna (igy is) probáltam de nem.

Hali,

nem kell véletlenül a ködlámpához relé is? Nekem úgy rémlik és nem írtad, hogy relét is tettél a megfelelő foglalatba... :blink:

A kapcsoló nem közvetlenül a ködlámpát kapcsolja, mert ott 10A körüli áramok vannak, hanem csak a relét. Nézd át a kapcsolást... A relét a biztosítékpanelbe kell berakni (az utastérben) 1-2 ezer forint lehet, nem hiszem, hogy drágább.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

nem kell véletlenül a ködlámpához relé is? Nekem úgy rémlik és nem írtad, hogy relét is tettél a megfelelő foglalatba... :blink:

A kapcsoló nem közvetlenül a ködlámpát kapcsolja, mert ott 10A körüli áramok vannak, hanem csak a relét. Nézd át a kapcsolást... A relét a biztosítékpanelbe kell berakni (az utastérben) 1-2 ezer forint lehet, nem hiszem, hogy drágább.

ott a pont! :D B) :D

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Corsa C-be szeretném kicserélni a tompított lámpában az égőket Xenon fényű égőre!

Hol lehet óccsón beszerezni ilyen (fehér fényű) H7-es égőt? Kell hozzá valami extra kábel, trafó, stb?

A.

Pl Homasita, Bombastik, Tungsram márkabolt meg ilyen helyek...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.