Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Még egy kérdés azokhoz, akiknek van motortér borításuk. Megnézné valaki, hogy mivel vannak rögzítve? Én műanyag patentokra tippelek, de soha nem lehet tudni. :unsure: Csak mert akkor veszek patentokat külön..

Bár nekem nincs, tuti, hogy patentos! :blink:

Ivó: Pü megy!

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés azokhoz, akiknek van motortér borításuk. Megnézné valaki, hogy mivel vannak rögzítve? Én műanyag patentokra tippelek, de soha nem lehet tudni. :unsure: Csak mert akkor veszek patentokat külön..

Thx,

Tomka

Igen, kis fekete bolhák. Nekem hiányzott pár, akkor a bontóban adtak egy marékkal ingyen. Szóval emiatt ne verd költségbe magad, szerintem kapsz azt is a bontóban hozzá grátisz. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Kaptál paplant bontóban? "ví fil?"

Dehogy, még nem is néztem, csak fel akartam készülni előre, de ha adnak, akkor oks. :unsure: Csak mert autós tapasztalatokból kiindulva, ha leszedtem valami patentosat, minimum a fele bolha eltört. :blink:

De mihelyst lesz valami, közlöm úgyis a mostani tarifákat. ;)

Tomka

Link to comment
Megosztás:

npasi már rakott fel magának bontottat. Ha jól tudom, nagyságrendekkel kevesebb pénzből... Azt viszont nem tudom, pontosan mennyi volt neki.

5.000.- volt és kaptam még hozzá egy rakás tartalékpatentot is olyan letéphetős kiszerelésben.

És nem fájt neki? :unsure:

Formában vagy, mi? :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Bár nekem nincs, tuti, hogy patentos! :unsure:

Ivó: Pü megy!

Szia ENDYKA!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. A fiúk pénteken megoldották a problémát és van tempomat is végre a kocsiban. Igazi profi csapat! A hétvégén hosszú úton kipróbáltam és kiválóan működik.

Valamikor megiszunk rá egy bambit.....

Ivó

Link to comment
Megosztás:

Ezt el is várom! ;) Legyen örömöd benne!!! Örülök, hogy megcsinálták neked és jó munkát végeztek a srácok!! Ja és remélem, hogy az ár is maradt a régi! ;)

PÍSZ!!

Hát, én sajnos még nem jutottam el odáig.. :blink:

Mindenre megy el a pénz, ablakcsere a lakáson, meg ilyen haszontalanságok.. A kocsira meg éppen csak benzinre jut. :unsure:

Nademajd egyszercsak..

Link to comment
Megosztás:

Simán lehet cserélni. A régi rádiót a gyári kiemelővel (vagy hosszú szegekkel, ill. pici csavarhúzókkal)

ki lehet húzni egyszerűen és roncsolásmentesen. Majd a keretét is ki lehet szedni egyszerűen, pár

fül visszahajtásával (ez is roncsolásmentes). Utána az új rádió keretét becsúsztatni, közben csatira

rádug (kell legyen olyan csatija, mint a gyári), antenna is rádug, füleket ráhajt a középkonzolra, rádió

beledug, és élvez. :unsure:

Jah, azt elfelejtettem mondani, a kivételnél a gyári rádiónak ki kell csavarni a hernyócsavarjait

a négy sarkán, majd a helyükre dugni a kiemelőt vagy a szegeket. Azok oldják az oldalán a körmöket,

amivel kapaszkodik a keretbe.

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Ezekszerint ne vigyem el szerelőhöz? Ha ki tudom szedni a gyárit akkor csak dugdosni kell?

Persze, nem nagy ördöngősség. Az enyémben a gyári tartó keret csavarozva volt, simán ki lehet szedni. Valamint nekem volt még mögötte egy merevítőszerűség, ami nem tudom, h mire jó, de attól elég nehezen lehetett bedugni az antennát az újba, szóval azt is kiszedtem. Ami lehet esetleg, hogy a gyújtás és az az állandó 12V fordítva lesz, de azt csak meg kell cserélni. Ja, meg előfordul, hogy az antenna csatlakozó nem olyan, mint az új rádión, akkor kell egy 200Ftos átalakító.. De a fő ISO csatik stimmelni szoktak, csak a gyárin 3 csatlakozó van, az újba meg kettő kell.. (merthogy nem vezérli a kijelzőt, csak plusz rátéttel)

Link to comment
Megosztás:

O.K. Lehet, hogy igénybe veszem a segitségeteket, de csak karácsony környékén kapom meg. Majd szólok ha meg van aztán megbeszélünk valakivel valamit. :unsure:

Rendben, szólj ha megvan, és beszereljük izibe, hogy karácsony este már ezen hallgathasd a jó kis mp3-as Stille Nacht cd-ket :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
HIC Mester! Taníts HIFI-t építeni! :lol: :)

Nekem nagyon tetszik HIC autójának hangzása. Csütörtökön meghallgattam a Lurdynál... hát gyönyörűen szól!

Nyilván nekem is keríteni kellene néhány pár úgy hangszórót... :)

Há' de neked még gyári van benne.... meg a fejegység hajtja, nem erősítő.... nem nagy ügy, jövőre kiokoskodjuk, nem túl drágán, hogy maradjon pénz az OPC optikára, meg az ültetésre :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Tudom, hogy jövök itt mindig a lehetetlen kérdéseimmel, de akinek van ködlámpája, az meg tudná nézni, hogy gyárilag kb. merre megy a vezetékezés? Mert én nézegettem a lökhárító belsejét, de nem láttam semmi lógó vezetéket, amire rá kellene dugni csak szimplán. :lol:

Thx,

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy jövök itt mindig a lehetetlen kérdéseimmel, de akinek van ködlámpája, az meg tudná nézni, hogy gyárilag kb. merre megy a vezetékezés? Mert én nézegettem a lökhárító belsejét, de nem láttam semmi lógó vezetéket, amire rá kellene dugni csak szimplán. :lol:

Thx,

Tomka

Lehet hogy nincs is gyárilag bekábelezve...Amúgy valahonnan a kerekek felől jön (kerékjárat felőli részen keresgélj) Ha a lököst leszeded akkor legalábbis ott lógnak majd valahol...

Ha jól emlékszem....

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy nincs is gyárilag bekábelezve...Amúgy valahonnan a kerekek felől jön (kerékjárat felőli részen keresgélj) Ha a lököst leszeded akkor legalábbis ott lógnak majd valahol...

Ha jól emlékszem....

Ma majd akkor még jobban belekukkantok. Azért örülnék, ha nem kellene az egészet behúzni..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.