Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

na ma beszívtam megint. zsiványul bekötöttem az intervallum szabályzós kart (...)

ja és mielőtt kapok a fejemre ,mert lehet hogy kevésbé esztétikus módszert találtam de szerintem inkább így mint mindent szétvagdalni

amúgy az alap leírás amit a gyík ban találni az a mérvadó a két kábel bekötését így is meg kell csinálni

fekete piros bekötése és a kapcsolótól a relé kis lábáig menő vezetéket.

Nincs ezzel semmi baj, nem kell szétvagdalni a vezetékeket, az enyém is így van megcsinálva.

Annyi hogy a kormánynál levő csatit esztétikusabban is be lehet kötni, ha megszerzed a csati ellendarabját.

Link to comment
Megosztás:

Nincs ezzel semmi baj, nem kell szétvagdalni a vezetékeket, az enyém is így van megcsinálva.

Annyi hogy a kormánynál levő csatit esztétikusabban is be lehet kötni, ha megszerzed a csati ellendarabját.

senki nem lát át a műanyagon engem nem zavar. majd ha beleakadok egy ilyen csatiba korrigálok

Link to comment
Megosztás:

Jah, igazából nem is az esztétika a lényeg (rosszul fogalmaztam az előbb), hanem az esetleges későbbi szerelés megkönnyítése miatt gondoltam...

szerintem könnyebb egy tüskét átdugni mint csatlakozókkal játszani ugyanis visszaalakításnál kicsit macerásabb a dolog

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a tempomatot hogyan lehetne beépíteni az autómba.

Az autó egy 2004-es gyártású Astra G Caravan ami 1,7 literes Diesel motorral van szerelve. Motorkódja Z17DTL.

Kérdeztem az Opel kereskedésbe és azt mondták, hogy csak egy tempomatos irányjelzőkapcsoló és egy kuplungpedál kapcsoló kell és csak be kell vezetékelni.

Csináltatott valaki már ilyet, vagy tudja valaki, hogy mit hova kell kötni?

Ha valakinek bármilyen infója van tempomat beszereléssel kapcsolatban azt nagyon megköszönném!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Astra G 2001, hez, ülés alatti csatlakozó nekem csak az övfeszítőé van.

Kérdés, hogy a másik kettő helyre való apa-anya csatikból hol tudok beszerezni gyárit (csatlakozó, sarukkal együtt) ?

Bármelyik jó szerintem, mert utólagos ülésfűtést akarok "esztétikus módon" szerelnii és a gyári csatlakozókat lenne jó használni.

Ötlet, infó?

köszi!

Lecso

u.i.:

lesz eladó ülésfűtés-garnitúrám a két első ülésre (kétfokozatú, karbonszálas, vágható 480*270 mm lapokkal, kapcsoló, relé,stb.!)

Felteszem majd az eladó cuccok közé. :o

Link to comment
Megosztás:

a padlóból jövő csati ellendarabját csak ülésfűtéssel együtt fogsz találni ugyanis a gyári fűtőlapból jön ki a kábel és annak a vége az a csati amit keresel.amúgy mindegyik ami bemegy a keretbe más kialakítású. ülésf./övfeszítő/légzsák

bontóban lehet találsz a padlóból jövő csatit amiben mindegyik pin meg van, de lehet hogy csak kompletten korbácsot adnak.

:o talán van nekem ilyen csatim + a gyári kapcsolók csatlakozója is ha érdekel utána nézek.+segéd leírást és kicsi tüskéket kábellel is tudok adni hogy gyári kábelezésed legyen, a műszerfaltól az ülésig

akkor már csak a gyári kapcsolókat és paneleket kell beszerezned vagy üf.es ülést kompletten

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Astra G 2001, hez, ülés alatti csatlakozó nekem csak az övfeszítőé van.

Kérdés, hogy a másik kettő helyre való apa-anya csatikból hol tudok beszerezni gyárit (csatlakozó, sarukkal együtt) ?

Bármelyik jó szerintem, mert utólagos ülésfűtést akarok "esztétikus módon" szerelnii és a gyári csatlakozókat lenne jó használni.

Ötlet, infó?

köszi!

Lecso

u.i.:

lesz eladó ülésfűtés-garnitúrám a két első ülésre (kétfokozatú, karbonszálas, vágható 480*270 mm lapokkal, kapcsoló, relé,stb.!)

Felteszem majd az eladó cuccok közé. :o

P.Ü.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Épp gyári ülésfűtés kapcsolókat keresek! Esetleg tudna valaki jó áron?

Előbb beszéltem egy Opel bolttal és mondták, hogy ebből 4-5féle is létezik G-nél :o

Valaki tudna Cikkszámokat küldeni a kapcsolókról??

Köszi és Üdv!

EPC szerint 5 féle van, de abból kettő a Zafiráé, a maradék 3 meg a G Astra különböző évjárataihoz való, alvázszám szerint. Amúgy sztem túl sok jelentősége nincs mert mindegyik egyformán néz ki, de a cikkszámaik különböznek, úgyhogy azért ideírom őket:

1. Ülésfűtés kapcsoló, cikkszám: 90437528, katalógusszám: 6240092, ezekhez az alvázszámokhoz:

-12092945

-15079061

-18050670

-YH999999

2. Ülésfűtés kapcsoló, cikkszám: 24438250, katalógusszám: 6240492, ezekhez az alvázszámokhoz:

12092946 - 12999999

15079062 - 15999999

- 16999999

18050671 - 18999999

- 1B999999

3. Ülésfűtés kapcsoló, cikkszám: 24456344, katalógusszám: 6240675, ezekhez az alvázszámokhoz:

22000001-

25000001-

28000001-

2B000001-

4G000001-

Link to comment
Megosztás:

EPC szerint 5 féle van, de abból kettő a Zafiráé, a maradék 3 meg a G Astra különböző évjárataihoz való, alvázszám szerint. Amúgy sztem túl sok jelentősége nincs mert mindegyik egyformán néz ki, de a cikkszámaik különböznek, úgyhogy azért ideírom őket:

1. Ülésfűtés kapcsoló, cikkszám: 90437528, katalógusszám: 6240092, ezekhez az alvázszámokhoz:

-12092945

-15079061

-18050670

-YH999999

2. Ülésfűtés kapcsoló, cikkszám: 24438250, katalógusszám: 6240492, ezekhez az alvázszámokhoz:

12092946 - 12999999

15079062 - 15999999

- 16999999

18050671 - 18999999

- 1B999999

3. Ülésfűtés kapcsoló, cikkszám: 24456344, katalógusszám: 6240675, ezekhez az alvázszámokhoz:

22000001-

25000001-

28000001-

2B000001-

4G000001-

Köszi! :o Mi lehet a különbség a 3 féle kapcsoló között?

Link to comment
Megosztás:

2 fajtát láttam eddig, ugyan úgy néz ki ugyan abba a foglaltba mennek ,a lábkiosztása is ugyan az

az egyiken egy vonal jelezte hogy ki van kapcsolva - a másikon 0

Honnan tudnék szerezni 2 ilyen ülésfűtés kapcsolót, mert boltban elég húzós!!

Valakinek nincs véletlenül elfekvőben?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Honnan tudnék szerezni 2 ilyen ülésfűtés kapcsolót, mert boltban elég húzós!!

Valakinek nincs véletlenül elfekvőben?

Üdv

bontó ,vatera de kerestem ebay-on is sehol nem találtam neked

de még egy rohadt fotót se :o

nekem mákom volt 20E kompletten panelokkal, kapcsolókkal és a tartójukkal, kábelekkel együtt adták

rákérdezek egyik vaterás srácnál neki szoktak lenni extrái

Link to comment
Megosztás:

bontó ,vatera de kerestem ebay-on is sehol nem találtam neked

de még egy rohadt fotót se :o

nekem mákom volt 20E kompletten panelokkal, kapcsolókkal és a tartójukkal, kábelekkel együtt adták

rákérdezek egyik vaterás srácnál neki szoktak lenni extrái

:D Köszi a segítséget!! Én is túrom a netet, de még semmi érdemleges...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni,hogy a bal oldali tükőrben ott a fűtésszál.Viszont nem látom hogy működne mikor kell.Szóval azt csak dísznek tették bele gyárilag?Köszi a válaszokat!

Ha a fűtőszálat látod, az már régen rossz. Szerintem Te csak az aszférikus rész elválasztóra gondolsz, de az nem fűtőszál. Fűtés csak az elektromos tükörben van. Neked milyen a tükröd? Mit értesz az alatt, hogy "működne mikor kell"?

Link to comment
Megosztás:

Ha a fűtőszálat látod, az már régen rossz. Szerintem Te csak az aszférikus rész elválasztóra gondolsz, de az nem fűtőszál. Fűtés csak az elektromos tükörben van. Neked milyen a tükröd? Mit értesz az alatt, hogy "működne mikor kell"?

Ezért kérdeztem a jobb oldalit! :o Az működik? És tényleg: hogy a fenébe látod a fűtőszálat? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.