Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hidd el, elég jól leviszi. Minden mosásnál csak kb. 1,5-2 s-ig működik, különben igen hamar elfogyna a víz. Elég nagy nyomással működik...

Amúgy én is csak a xenon miatt raktam be, másképp eszembe sem jutott volna ilyesmi :D

Engem az érdekel, hogy a fúvókák beállításához valamilyen speciális eszköz kell, vagy mivel tudjátok állítani?

Most nem azért de nem tűnik nagyon hozzáértőnek. Én sem tartom magam annak, de azt még én is tudom hogy:

1., nincs minden autóba bekábelezve a tempomat, van jónéhány amibe komplett be kell vezetékezni, de olyan is akad ahol elég csak a kuplung/fékkapcsolót megvenni, a többi megvan gyárilag.

2., a fentebbi linken a kérdező egy X16XEL "tempomatosítása" felől érdeklődött, és ez a motor még nem elektromos gázos hanem bowden állítja a fojtószelepet (a bowden másik vége meg a lábaddal van összekötve a gázpedálon keresztül), tehát ennél a tempomathoz kell egy motor is ami a bowdent húzkodja, ellenben valszeg nem kell felprogramozni a motorvezérlőt.

Mindezek fényében tempomat-ügyben én inkább Wessz-t ajánlanám, sztem több ilyet szerelt már mint itt az összes fórumozó együtt...

Mind a három ponttal egyetértek.

a z14xep be csak egy kiegészitő elektronika beépitése után lehet tempomatot tenni, de annak az ára olyan 150E forint....

Wessz már megoldotta, megy bele a plusz kütyü, ha jól emlékszem 60.000 Ft kütyüvel, szereléssel.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ sajna ezeket már én is tudtam mármint hogy mik kellenek hozzá csak azt nem tudom hogy ki és hol mennyiért csinálja. Már végig olvastam vagy 20 oldalt a témáról de sajna mindenkinek csak pü-ben írják meg a címet árat, nekem is ez kéne. Előre is köszönöm a segítséget. Mindenkinek boldog új évet kívánok!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ sajna ezeket már én is tudtam mármint hogy mik kellenek hozzá csak azt nem tudom hogy ki és hol mennyiért csinálja. Már végig olvastam vagy 20 oldalt a témáról de sajna mindenkinek csak pü-ben írják meg a címet árat, nekem is ez kéne. Előre is köszönöm a segítséget. Mindenkinek boldog új évet kívánok!

Wessz cartársat keresd priviben, 60-70E-ért szerel Z14XEP-be tempomatot.

Link to comment
Megosztás:

Fel is tettem neki a kérdést, lássuk, reagál-e :D

kitörli a kérédsed...és letilt hogy újra ne is tudj neki írni...sajna ez gyakorlat a vaterán..én sem két ilyent láttam már...segítőleg beírtam, hogy nehogy félre értés legyen erre írt egy favágó választ, és le is tiltott, hogy ne írjak neki vissza semmi szívhez szólót!

Mindenkinek B.Ú.É.K.!

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy a középkonzol világításához a huzalok a rádió mögött "jönnek el"? Azért érdekel, mert a hifis kontár elvágott pár (gyári) kábelt, mikor cserélte le a gyári rádiót és nincs középkonzolvilágításom...

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy a középkonzol világításához a huzalok a rádió mögött "jönnek el"? Azért érdekel, mert a hifis kontár elvágott pár (gyári) kábelt, mikor cserélte le a gyári rádiót és nincs középkonzolvilágításom...

hifis kontárnak golyó általi halál :D

Link to comment
Megosztás:

hifis kontárnak golyó általi halál :D

Ahhoz ki kell venni a rádiót,hogy meglesd,az tuti.Egy nagy csokin keresztül megy minden áram a kapcsolókonzolba,könnyen meglátod,ha ott vágta el.Én a hifis kollégának visszavinném,az ő sara!Bár ezek után.....

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy a középkonzol világításához a huzalok a rádió mögött "jönnek el"? Azért érdekel, mert a hifis kontár elvágott pár (gyári) kábelt, mikor cserélte le a gyári rádiót és nincs középkonzolvilágításom...

mit takar a középkonzol világítás?

a fenti kijelző vagy alul a fűtésrész nem világít?vagy mindkettő

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz ki kell venni a rádiót,hogy meglesd,az tuti.Egy nagy csokin keresztül megy minden áram a kapcsolókonzolba,könnyen meglátod,ha ott vágta el.Én a hifis kollégának visszavinném,az ő sara!Bár ezek után.....

Igen, nem is vinném oda még egyszer, ezért gondoltam, hogy magam megkeresem a hibát.

mit takar a középkonzol világítás?

a fenti kijelző vagy alul a fűtésrész nem világít?vagy mindkettő

Csak a fűtésrész nem világít, a kijelző rendben.

Arra is gondoltam, hogy kiéghettek a lámpák, de kétlem, hogy ne vettem volna észre, hogy fokozatosan tűnnek el a fények.

Amúgy a biztosítékpanelon mivel van együtt a ez a világítás? Nézegettem a piktogramokat, de nem találtam ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Igen, nem is vinném oda még egyszer, ezért gondoltam, hogy magam megkeresem a hibát.

Csak a fűtésrész nem világít, a kijelző rendben.

Arra is gondoltam, hogy kiéghettek a lámpák, de kétlem, hogy ne vettem volna észre, hogy fokozatosan tűnnek el a fények.

Amúgy a biztosítékpanelon mivel van együtt a ez a világítás? Nézegettem a piktogramokat, de nem találtam ilyet.

ha a szivargyújtó világít akkor az izzó ment ki

vagy csak kilazult

más gondja nem lehet

szerintem

Link to comment
Megosztás:

Igen, nem is vinném oda még egyszer, ezért gondoltam, hogy magam megkeresem a hibát.

Csak a fűtésrész nem világít, a kijelző rendben.

Arra is gondoltam, hogy kiéghettek a lámpák, de kétlem, hogy ne vettem volna észre, hogy fokozatosan tűnnek el a fények.

Amúgy a biztosítékpanelon mivel van együtt a ez a világítás? Nézegettem a piktogramokat, de nem találtam ilyet.

ez a kérdés engem is érdekelne, mert nekem sincs középkonzol világítás a fűtésszabályozóknál.

Link to comment
Megosztás:

ha a szivargyújtó világít akkor az izzó ment ki

vagy csak kilazult

más gondja nem lehet

szerintem

A szivargyújtó sem világít. Magába a szivargyújtóba is itt jön az áram és egy biztosítékon vannak mind? (A szivargyújtót nem használtam nagyon rég, nem tudom, hogy működik-e.)

Link to comment
Megosztás:

A szivargyújtó sem világít. Magába a szivargyújtóba is itt jön az áram és egy biztosítékon vannak mind? (A szivargyújtót nem használtam nagyon rég, nem tudom, hogy működik-e.)

emlékeim szerint egy szürke sárga vezeték a beltér világítás ha azt elvágta attól működnie kéne gyújtáson a szivargyújtónak csak nem világít

Link to comment
Megosztás:

hali

a fütésventilátor kapcsoló gombját jó erősen meghúzod magad fele,ha lejött ott vigyorog alatta a rizsizzó!! kicsi csipeszel kicseréled aztán kész!!azért ne bontsad le a konzolt!!

vagy itt olvasd el:

http://webcache.googleusercontent.com/sear...=clnk&gl=hu

megcsináltam de nem sikerült. :D A középső fűtéstekerő alatt csak egy kis fehér pöcök volt látható mely nem hasonlít a képen láthatóra és izzó sehol sem volt a közelében!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.