Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Üdv, kérdeznék a hozzáértőktől : astra 1.6 16v caravan : elment a középső kijelzőm (óra celsius,dátum ) kaptam már ár tippeket,hogy biztosíték, izzó probléma. Ez kb . 2 hete volt,(még most se működik) mos elment a megtett km-er kijezőm is . Van valami tippetek ? ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv, kérdeznék a hozzáértőktől : astra 1.6 16v caravan : elment a középső kijelzőm (óra celsius,dátum ) kaptam már ár tippeket,hogy biztosíték, izzó probléma. Ez kb . 2 hete volt,(még most se működik) mos elment a megtett km-er kijezőm is . Van valami tippetek ? ;)

nem lehet, hogy letekerted a fényerőszabályzót...............nem te lennél az első

Link to comment
Megosztás:

vagy szar minőségű van benne

nekem ferodo van fent, de csak akkor nem csikorog, ha tiszta.

mihént elkezd fék-porosodni lassú fékezésnél már hangja van ;)

nekem is ferodo van benne, de ez csak néha csinálja akkor viszont nagyon, és még erősebb fékezésnél is (kicsit mélyül a hangja) ez is a fékpor miatt lehet? A tárcsa se gagyi brembo van hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tudtok ötletet? Csikorgó fék... állítólag akkor már csere.

Ha a kopásjelző szólalt meg, akkor valóban csere, de ha csak a reggeli pára miatt az első fékezésekkor csinálja, akkor csak meg kell vasalni és elhallgat.

Gyári betétet és tárcsát használok elöl, semmi hangja nincs, inkább hátul szokott nagyritkán nyekeregni a Ferodo dobbetétem, de szárazon azzal sincs baj.

Link to comment
Megosztás:

Ha a kopásjelző szólalt meg, akkor valóban csere, de ha csak a reggeli pára miatt az első fékezésekkor csinálja, akkor csak meg kell vasalni és elhallgat.

Gyári betétet és tárcsát használok elöl, semmi hangja nincs, inkább hátul szokott nagyritkán nyekeregni a Ferodo dobbetétem, de szárazon azzal sincs baj.

Nekem is nyikorog néha-néha.

Számokban mennyi az a vastagság, amikor már csereérett?

Csak azért kérdem, mert szervízkönyv szerint még nem volt cserélve (120.000-nél volt ez ), és mikor 138.000-nél megvettem és ment nagyszervízre azt mondta a szaki, hogy elmegy még 60.000-et. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is nyikorog néha-néha.

Számokban mennyi az a vastagság, amikor már csereérett?

Csak azért kérdem, mert szervízkönyv szerint még nem volt cserélve (120.000-nél volt ez ), és mikor 138.000-nél megvettem és ment nagyszervízre azt mondta a szaki, hogy elmegy még 60.000-et. ;)

Én a nyáron mértem meg,amikor ki szedtem,2-3 mm-re nyúlik be az a pici fül,ami csikorog ha elkopott.De szervizkönyv szerint nem tudom mennyinél kell cserélni.

K_p370_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p371_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv, nem a fényerő szabályzó a gond. (annak nincs köze a középső kijeltőhöz , nem ?) Egyébb ötlet ? Köszönöm előre is

A multitimer egységből kapják az áramot a kijelző világítások, többek között a tid a műszerfalvilágítás/kilométer/, cigarettagyújtó, klíma stb

Ezek mind egy kimeneten,kábelen. Nézz utána hogy a többi világít-e. Ha nem a multitimer egység kimenetén kell megnézned van e kimenő feszültség.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, nem a fényerő szabályzó a gond. (annak nincs köze a középső kijeltőhöz , nem ?) Egyébb ötlet ? Köszönöm előre is

A multitimer egységből kapják az áramot a kijelző világítások, többek között a tid a műszerfalvilágítás/kilométer/, cigarettagyújtó, klíma stb

Ezek mind egy kimeneten,kábelen. Nézz utána hogy a többi világít-e. Ha nem a multitimer egység kimenetén kell megnézned van e kimenő feszültség.

Köszönöm, megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, nem a fényerő szabályzó a gond. (annak nincs köze a középső kijeltőhöz , nem ?) Egyébb ötlet ? Köszönöm előre is

A multitimer egységből kapják az áramot a kijelző világítások, többek között a tid a műszerfalvilágítás/kilométer/, cigarettagyújtó, klíma stb

Ezek mind egy kimeneten,kábelen. Nézz utána hogy a többi világít-e. Ha nem a multitimer egység kimenetén kell megnézned van e kimenő feszültség.

Most mentem az autóval és egy bitonyos szögből látszik, hogy mutatja a km-ert . Ezek szerint az izzó ment ki benne ? Ha igen , lehet cserélni ?

Link to comment
Megosztás:

2011.09.24.-án írtad, hogy elment a közép kijelző (TID) világítása.

Megoldás: izzó csere

2011.10.20.-án írtad, hogy elment a km kijelző megvilágítása.

Megoldás: izzó csere.

Miért nem fogadod meg a tanácsokat?

Miért kell túl bonyolítani?

Cserélj izzókat, (3db) aztán, ha nem jó, akkor kérdezni.

Üdv, köszi a tanácsot. ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Astra G-be visszatettem a gyári rádiót. A MID-en nem jelenik meg semmi a rádió felől (pl kódbeíráshoz a SAFE). Hogy lehetne előcsalogatni?

Próbáltam a saját CAR 400-asával is, amiről nem tudom jó-e, csak világít mikor rádugom, illetve egy biztosan jó CAR 300-assal is. A MID mint BC,óra, hőmérő és check kontroll megy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.