Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ma megváltam a gyári akksimtól 9 évet bírt. Reggel tölteni kellett újra úgy, hogy az autó garázsban áll. :D

Banner Starting Bull-t 55Ah vettem 17.500ft-ért 450A az indító árama. 2 év garral. Ennél olcsóbban csak a neten találtam volna.

Az eladó azt mondta, hogy annyit nem fog bírni mint a gyári akksim!

nálam ugyan ez volt a helyzet gyári 9 év

most banner van benne ugyan ez csak más méret

állandó csillaggarázs 3éve a mostani téllel, még bírja nem mondom 100%osnak párszor sikerült lemeríteni de mindig a kocsi töltötte fel :lol:

a folyadékszintjét olyan 3havonta nemárt majd megnézni az összes cellának

amúgy gond nem sok vele

Link to comment
Megosztás:

nálam ugyan ez volt a helyzet gyári 9 év

most banner van benne ugyan ez csak más méret

állandó csillaggarázs 3éve a mostani téllel, még bírja nem mondom 100%osnak párszor sikerült lemeríteni de mindig a kocsi töltötte fel :lol:

a folyadékszintjét olyan 3havonta nemárt majd megnézni az összes cellának

amúgy gond nem sok vele

Ha már akksi téma: nekem is még a gyári van, ami 4.5 éves VARTA.

A folyadékszintet néztem múltkor, de nem tudtam kisilabizálni, hogy hol áll a szint, vagy méginkább hol kellene állnia.

Egyáltalán kell-e utánatölteni egy kis naftát vagy az már felesleges lenne?

Link to comment
Megosztás:

Kinek milyen típusú akkumulátora van, mi vált be és mi nem, mit ajánlotok? Konkrétan kinéztem 2 fajtát a közeli boltban vagy-vagy alapon egyik "budget" kategóriás magyar (LINK->) Jász-plasztik a másik drágább /és talán minőségibb is/ Bosch... De ha valami mást ajánlotok az is jó:lol:! A gyárit feleslegesen drágábbnak tartom, sőt nálam szivárgott is, bár gondolom egyéni probléma volt... Az autó egész évben fedett helyen, de kint parkol, a gyáriakon felül elektromos fogyasztó nincs (erősítő-mélyláda stb.)!

Köszi! :D

Szerk.: Ígérem legközelebb kicsit visszaolvasok:D, de attól még örülök a válaszoknak:)!

Link to comment
Megosztás:

Kinek milyen típusú akkumulátora van, mi vált be és mi nem, mit ajánlotok? Konkrétan kinéztem 2 fajtát a közeli boltban vagy-vagy alapon egyik "budget" kategóriás magyar (LINK->) Jász-plasztik a másik drágább /és talán minőségibb is/ Bosch... De ha valami mást ajánlotok az is jó:D! A gyárit feleslegesen drágábbnak tartom, sőt nálam szivárgott is, bár gondolom egyéni probléma volt... Az autó egész évben fedett helyen, de kint parkol, a gyáriakon felül elektromos fogyasztó nincs (erősítő-mélyláda stb.)!

Köszi! :devlish:

Szerk.: Ígérem legközelebb kicsit visszaolvasok:D, de attól még örülök a válaszoknak:)!

hy

nekem beszart a régi banner volt 55ah-rás,elöször ezt néztem.

http://forex.hu/webshop.html?page=shop.pro...category_id=369

én sokat használom rövidtávon föleg városban, az aksisboltban kérdeztem ezt ájánlották. ezt vettem meg:

http://www.akkumulatoraruhaz.hu/Electric-P...r-12V-72Ah.html

jo áron volt és a sok rövidtávot jobban birja a 72ah-ás, 2 év garival! a exide árán veszek kettő olcsobbat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kinek milyen típusú akkumulátora van, mi vált be és mi nem, mit ajánlotok? Konkrétan kinéztem 2 fajtát a közeli boltban vagy-vagy alapon egyik "budget" kategóriás magyar (LINK->) Jász-plasztik a másik drágább /és talán minőségibb is/ Bosch... De ha valami mást ajánlotok az is jó:lol:! A gyárit feleslegesen drágábbnak tartom, sőt nálam szivárgott is, bár gondolom egyéni probléma volt... Az autó egész évben fedett helyen, de kint parkol, a gyáriakon felül elektromos fogyasztó nincs (erősítő-mélyláda stb.)!

Köszi! :D

Szerk.: Ígérem legközelebb kicsit visszaolvasok:D, de attól még örülök a válaszoknak:)!

Nekem Jász-Akku van. Pár év alatt vettem már vagy 10-et, de mindig más autóba! (családba, havernak, ismerősnek, ladába, opelbe, mindenbe...)

Még soha sem volt baj egyikkel sem.

Asszem haver ladájában van legrégebben, vagy 5 éve.

De nekem is ottankörül volt, mikor eladtam az autót.

Viszonylag jó áron lehet venni, és teszi a dolgát.

Link to comment
Megosztás:

hy

nekem beszart a régi banner volt 55ah-rás,elöször ezt néztem.

http://forex.hu/webshop.html?page=shop.pro...category_id=369

én sokat használom rövidtávon föleg városban, az aksisboltban kérdeztem ezt ájánlották. ezt vettem meg:

http://www.akkumulatoraruhaz.hu/Electric-P...r-12V-72Ah.html

jo áron volt és a sok rövidtávot jobban birja a 72ah-ás, 2 év garival! a exide árán veszek kettő olcsobbat :lol:

Nekem Jász-Akku van. Pár év alatt vettem már vagy 10-et, de mindig más autóba! (családba, havernak, ismerősnek, ladába, opelbe, mindenbe...)

Még soha sem volt baj egyikkel sem.

Asszem haver ladájában van legrégebben, vagy 5 éve.

De nekem is ottankörül volt, mikor eladtam az autót.

Viszonylag jó áron lehet venni, és teszi a dolgát.

Köszönöm a válaszokat:)!

Kettőből ketten ajánlottátok, plusz a boltos sem akart a Bosch-ra rábeszélni, sőt inkább ezt dicsérte, hogy neki mind2 autójában bevált, Bosch-al meg pont volt problémája...:D Ennyi nekem elég, ilyet veszek, legalább támogatom a Magyar dolgozókat:)!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok :lol:

a bal oldali elektromos tükröm megadta magát és csak jobbra-balra mindkét végpontig elmozdul,illetve fel és le irányba is teker a motor,viszont a tükör olyankor nem mozdul ellenben kis érintésre is mozdítható...szerintem a fülek vagy kapcsok törhettek róla le...

szerintetek lehet csak magát a belső részt cserélni,vagy kuka és teljes tükör kell?? :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok :lol:

a bal oldali elektromos tükröm megadta magát és csak jobbra-balra mindkét végpontig elmozdul,illetve fel és le irányba is teker a motor,viszont a tükör olyankor nem mozdul ellenben kis érintésre is mozdítható...szerintem a fülek vagy kapcsok törhettek róla le...

szerintetek lehet csak magát a belső részt cserélni,vagy kuka és teljes tükör kell?? :D

Szia!

Először is, ki kell deríteni, mi a hiba. Sajnos, csak a tükör leszedéssel tudod meg.

Tükröt kapsz a Folkmannál. (fűthető tükörlap kb 2000)

Csak a fül tört le, vagy nagyobb a baj. 90% hogy csak a tükör hátulja engedett el.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Először is, ki kell deríteni, mi a hiba. Sajnos, csak a tükör leszedéssel tudod meg.

Tükröt kapsz a Folkmannál. (fűthető kb 2000)

Csak a fül tört le, vagy nagyobb a baj. 90% hogy csak a tükör hátulja engedett el.

nem látszik semmi rongálódás,lehet,hogy a fül törhetett el,de én inkább nem bontom meg...azt rábízom olyanra aki már csinált ilyet (lehet nem nagy kaland...de én inkább nem szerelek :lol: ...

szerinted a komplett tükör lenne 2000?? mert akkor azt veszek és csak át kell pattintani a tükör borítást és a régit ki újat be??

Link to comment
Megosztás:

OK. Annyian írták, hogy bekötik, de nincs pontos "menetrend".

Ne vakítsa, a szembe jövőket. :D

Úgy néz ki én is csatlakozom a ködlámpa szerelők táborába, ma ugyanis sógoromnak meghozta a posta a lámpáit :lol: Már csak kapcsoló kell. Ha minden igaz, akkor szerencsénk lesz, és ott lógnak a csatlakozók a lökhárító mögött, de ha mégse és kábeleznem kell, akkor dokumentálom.

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki én is csatlakozom a ködlámpa szerelők táborába, ma ugyanis sógoromnak meghozta a posta a lámpáit :D Már csak kapcsoló kell. Ha minden igaz, akkor szerencsénk lesz, és ott lógnak a csatlakozók a lökhárító mögött, de ha mégse és kábeleznem kell, akkor dokumentálom.

Bárcsak ne lenne szerencséd?! Neked, a kábel megtalálása, nem okozna gondot. Legalább, pontosan leírnád... :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. valaki nem tudná megmondani, hogy az elektromos tükör kapcsoló csatijában melyik kábelek felelősek az irány váltásért?

nálam fordítva kötötték be anno és idegesít, hogy a kis pöcköt fordítva kell használnom fel van cserélve a jobb a ballal.

tisben a csatlakozó képénél talán látható a csati kiosztása, hogy melyik pinbe milyen szín való. leírná nekem valaki köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Ma raktam osram silverstar +50% égőket ... hát valami döbbenetes a sima izzóhoz :lol:

Ideje volt megtérned! :devlish:

Nekem GE Sportlight 50%+ van a gépben, beszéltünk is róla, ha emlékszel. Csak annyi bibi van vele, hogy a szín-hőmérséklete miatt (kicsit kékes árnyalatú) este esőben, ködös időben szinte a pokolba kívánom, semmit nem látok vele, még annyit sem, mint a gyári Osram-mal. Száraz időben nagyon ######a. 2 hónapja raktam be őket, azóta működnek (még). /Az Osram párt eltettem tarcsiba/.

Volt egy sztorim vagy 2 éve. A gyári Osramok helyet kíváncsiságból (meg azért, mert foltos a vetített kévéje) vettem egy pár alap Hellát a Bárdinál. Eredmény: Hella lámpa+Hella izzó= 3 hónap. :D Ment vissza az Osram...

Bocs, ha OFF volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G astra 2001-es bert. cabrio biztosítéktábláján (már az újabb, 50-ig sorszámozott) nem lelem a tolató lámpa biztosítékát. Sajnos egyik sem ég. Csillio meg egy U.G-t megnéztem, de egyiken se találtam, pedig valahol lennie kell. Még az angol nyelvűbe sincs.

Tudtok segíteni?

Üdv:

SZABOPSZ

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. valaki nem tudná megmondani, hogy az elektromos tükör kapcsoló csatijában melyik kábelek felelősek az irány váltásért?

nálam fordítva kötötték be anno és idegesít, hogy a kis pöcköt fordítva kell használnom fel van cserélve a jobb a ballal.

tisben a csatlakozó képénél talán látható a csati kiosztása, hogy melyik pinbe milyen szín való. leírná nekem valaki köszönöm

Két féle bekötés van. A jobb, és a bal oldali kormány miatt.

Cseréld meg a 3-7 (szürke/sárga, sárga/szürke) és a 4-8 (kék/zöld, zöld/kék) vezetékeket.

mirror-1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.