Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Opel16V félét kéne lekoppintani vagy csinálni egy közösen itt a forumon fejlesztettet. Amit még jó lenne csinálni olyan ablaktörlő vezérlő relé amivel az intervallum módosításán túl tud olyant mint az új astrák hogy ha folyamatos 1es en van akkor mikor megállsz a pirosnál átvált a legutóbbi tárolt intervallumra és mikor újra megindulsz akkor újra vissza folyamatosra. Eleget vártunk már hogy újra kapható legyen nincs ezért kéne egy saját. Szerintem ha neki sikerült nekünk is menne.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy láttam ez X16EXEL "olajbáró" típusú motornál van. Na most ugye ott nem elektromos a gázpedál hanem bowdenes. Z14XE nél nem lehet hogy full egyszerű mert az ECU kiadja a jelet ha már egyszer tudja a tempomat funkciót. Már csak azt lenne jó tudni hogy ki van e vezetélkelve az ECUtól a műszerfalig. De félek tőle hogy nincsen. Akkor meg tényleg nehéz lesz megtalálni hogy az ECU hol adja ki a led meghajtó jelét.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egyszerűbb lenne megnézni egy gyári tempomatost, hogy honnan jön a tacho 14-re a vezeték. :lol:

Sajna nincsen az ismeretségi körömben gyári tempomatos G astra H meg ugye full más. A legnagyobb gáz hogy a TIS 2000ben nézegettem. Szépen rajta van az ECU-n minden ami kell de tempomathoz csak a kormány kapcsi meg a pedálok bemenetei vannak, semmi nem utal sehol a kimenetre. Ami még érdekesebb hogy műszerfalnál is kutakodtam a tisben ott is minden fellelhető a biztonsági öv lámpáján a legviccesebb automata váltós sport fokozaton át xenon változatos magasságállító visszajelzőig mindent hoz, de azt a rohadt tempomatot NEM!!! Nem hiszem el!!!! Miért van ez!!!! Pedig még nagyobb motort is beállítottam hátha 1,4hez nem volt rendelhető ezért nem hozza. De azt kötve hiszem hogy 1,8-2,0-2,2 höz sem. Próbáltam automata váltót is beállítani ,hátha ahhoz hozza de ott sem :S Vki akinek van TISe nézze meg hátha csak nekem van vmi béna verzióm. Ez az utólag elektronika nekem nem szimpi. Nekem az az info tetszene amit az ECU ad, ugyanis gyárilag sem hinném hogy E-gas rendszernél külön elektronika lenne. Bowdenes az más téma. Amúgy minden elismerésem DarthVödör cartársnak a fejlesztésért! Mert ez bowdenesnél NB1es megoldás de szerintem E gas nál van gyárival megegyező.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nincsen az ismeretségi körömben gyári tempomatos G astra H meg ugye full más. A legnagyobb gáz hogy a TIS 2000ben nézegettem. Szépen rajta van az ECU-n minden ami kell de tempomathoz csak a kormány kapcsi meg a pedálok bemenetei vannak, semmi nem utal sehol a kimenetre. Ami még érdekesebb hogy műszerfalnál is kutakodtam a tisben ott is minden fellelhető a biztonsági öv lámpáján a legviccesebb automata váltós sport fokozaton át xenon változatos magasságállító visszajelzőig mindent hoz, de azt a rohadt tempomatot NEM!!! Nem hiszem el!!!! Miért van ez!!!! Pedig még nagyobb motort is beállítottam hátha 1,4hez nem volt rendelhető ezért nem hozza. De azt kötve hiszem hogy 1,8-2,0-2,2 höz sem. Próbáltam automata váltót is beállítani ,hátha ahhoz hozza de ott sem :S Vki akinek van TISe nézze meg hátha csak nekem van vmi béna verzióm. Ez az utólag elektronika nekem nem szimpi. Nekem az az info tetszene amit az ECU ad, ugyanis gyárilag sem hinném hogy E-gas rendszernél külön elektronika lenne. Bowdenes az más téma. Amúgy minden elismerésem DarthVödör cartársnak a fejlesztésért! Mert ez bowdenesnél NB1es megoldás de szerintem E gas nál van gyárival megegyező.

valóban nincs visszajelzője :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Több tempomatos autóba ültem és már, de se az amerikai (Pontiac Safari 6000 LE) se a japán (Mazda 6) nem jelzi, hogy tartja a sebességet.

Az X, vagy Z sorozatba is ugyan az a fékkapcsoló, kuplung pedálkapcsoló, index bajuszkapcsoló állásától függ, hogy be lehessen kapcsolni a tempomatot.

A különbség csak annyi, hogy az X-be, egy motoros egység mozgatja a gázpedál bowdenjét.

Vagyis NEM TELJESEN MÁS!

Ha valaki, akarja használni a kijelzőt is, akkor töltse le ezt, építse meg ezt, és kösse be.

Csak arra kérek mindenkit, hogy ne azt írjak, hogy miért nem akarja bekötni....

Ez pont egy ilyen topik, hogy mit lehet még beépíteni, hogy minél többet tudjon.

Szívesen segítek mindenkinek.

Köszönöm.

Tényleg nem kötekedés, de ha 30 alatt mész akkor ugye az ecu nem engedi a tempomatot. De ha rányomsz akkor mivel minden megfelel a tempomatos állatpothoz (kivéve a sebesség de ugye az elektronika nem kap visszacsatolást) igy aztán a led felgyullad a műszerfalon. Nekem pont az lenne a poén hogy mikor ténylegesen üzemel a tempomat akkor égjen. Chrysler voyagerben láttam visszajelző ledet meg jeep cherokean, ott az LCD km óra sarkában levő piktogram jelezte eme állapotot.

Más: olyan komfort ablaktörlőt ami az insigniában van, hogy ha állandó 1es en van és megállsz átvált a legutóbbi intervallumra, majd ha elindulsz visszavált folyamatosra nem tudsz????

Link to comment
Megosztás:

nem arra gondoltam...

hanem tisbe én se találtam...

x16xel-be láttam működni is... de ugye az más rendszer :lol:

Igen mert ami nem E-gas os ott ugye a bowden húzogató motornak van külön elektronikája és ott elképzelhető hogy adott a visszajelző kimenet?

Szóval én egyre inkább azt kezdem érezni hogy ez a visszajelző led gyári állapot szerint csak nem E gas os változatoknál működhetett. És ezt a gondolatmenetet folytatva azért nem hozza a tis Z-s motorokhoz a műszerfalnál a ledet mert ott ezen opció nem volt elérhető. Kivéve a korábban írt diesel motort ahol az ECU-n megjelenik ezen kimenet dehát ugye az már merőben más tészta.

Link to comment
Megosztás:

Igen mert ami nem E-gas os ott ugye a bowden húzogató motornak van külön elektronikája és ott elképzelhető hogy adott a visszajelző kimenet?

Szóval én egyre inkább azt kezdem érezni hogy ez a visszajelző led gyári állapot szerint csak nem E gas os változatoknál működhetett. És ezt a gondolatmenetet folytatva azért nem hozza a tis Z-s motorokhoz a műszerfalnál a ledet mert ott ezen opció nem volt elérhető. Kivéve a korábban írt diesel motort ahol az ECU-n megjelenik ezen kimenet dehát ugye az már merőben más tészta.

lehet, hogy itt van a kutya elásva. A műszerfal előbbi konstrukció mint az e-gas. Ha az e-gasnál nincs az ecu-n kimenet a bekapcsolásról, akkor nem lehet normálisan megcsinálni, mert ahogy írtad az ecu keréksebességet is figyelembe veszi

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem, azt akarod kijelezni, amikor már aktiválni lehet a tempomatot. Függetlenül attól, hogy bekapcsoltad,vagy nem?

Sztem megoldható az ablaktörlő szakaszos/folyamatos áll/megy üzem is.

Mind a két esetben, a sebességjelet kell "figyelni". Ha nincs (áll) ablaktörlő szakaszosra kapcsol, ha megy, ablaktörlő folyamatos, és ha 30 km/h felett van, tempomat LED kapcsoljon be, vagy csak ekkor engedi, hogy bekapcsold.

Crysler 20 km felett, bezárja az ajtókat. Trükkös, vagy lámpás lopás megelőzése.

Barátom Borájában vannak talán hasznos dolgok. Neki utólagos riasztó beszerelésnél került bele egy komplett doboz.

Indítás után az első fékre lépésnél bezárja az ajtókat. Ha a kulcs a gyújtáskapcsolóban van, és kinyílik a vezető oldali ajtó automatikusan elakadásjelzőt kapcsol.

Nyitás után, ha nem nyílik a vezető oldali ajtó (csak a többi) akkor visszazár magától.

Zárásra felhúzza az ablakokat.

Ezeket mind az utólagos riasztó vezérli. Ilyen szolgáltatásoknak örülnék én is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.