Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok. Meg tudnátok mondani nekem a G astra első ajtókban lévö gyári hangszórók paramétereit. az átmérő, és a beépítési mélységre lenne szükségem, mivel vennék a helyére újakat erősebbeket, de nem merem szétbontani a kárpitot. ..fontos lenne...előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok az lenne a problèmám,hogy a bal elsõ ajtonal nem huz be a kozponti zar. tegnap szedszedtem befujta a zarmotoregyseget is de azotan nemvlt jo megint. a multkor pedig mukodott egy párszor. a taviranyitoval nem mukodik csak a kulcsal. a motor neha mukodik neha nem. reteszeles pedig van mindig. de kulcsal jo a tobit is lehuzza meg fel. majd ma megtisztitom a vezerloegyseget sztem nem beragadas hanem vmi kapcsolo hiba vagy a vezerlokontakt. a zar egyseget nem tudtam szetszedni hogy belelassak vmi tengely veg foghatja. ebben segithetne vki.

Link to comment
Megosztás:

Igaz, hogy a bal hátsó, de szerintem az elsőben is hasonló megoldás van. Van középtájt egy tengely, aminek a véget zömítették. "Finoman" egy erősebb csavarhúzóval nyú

lj bele, és feszegesd. A ház anyaga majd enged.

A bal első annyiban különbözik a többitől, hogy itt a kulcsnál még van a nyitás, zárás érintkező, de ez jó, ahogy írtad.

Több lehetséges oka lehet a hibának. Motor, vagy végállás kapcsoló.

Bővebben.

majd megnezem azt a tengelyt.tegnap feszigettem de nemjott szet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Meg tudnátok mondani nekem a G astra első ajtókban lévö gyári hangszórók paramétereit. az átmérő, és a beépítési mélységre lenne szükségem, mivel vennék a helyére újakat erősebbeket, de nem merem szétbontani a kárpitot. ..fontos lenne...előre is köszönöm.

Úgy is szét kell szedned, ha be akarod építeni. :)

Átmérő: 16,5 cm

Mélység: tök mindegy, úgyis kell beépítő keret (de létezik olyan mélységű, amihez nem kell)

most látom, a hifibe is beraktad

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki hirdetett itt talán ebben a topicban Astra G, H gyári könyöklőt, több db-ot, amit az üléstámla oldalára kell felcsavarozni, felhajtható. Nincs meg valakinek a link, hogy hol találom meg ezt a hozzászólást, vagy elérhetőségét az eladónak? Köszönöm előre is a segítséget mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérésem,ha valakinek X-es motorkódú Astrába lenne beépítve tempomat,megkérném,hogy küldjön nekem fotót a tempomat helyéről és a bowden elvezetéséről!Előre is köszönöm,

Üdv.:bátyus

Szia!

Az enyémről találsz képeket itt: https://picasaweb.google.com/108427184536629519086/Auto?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMPZ_9eQzYXuJA&feat=directlink

Az első képen látszik a bovden is, remélem kivehető (amelyik a fékolaj tartály fölött látszik). A motornak megvan a gyárilag kialakított helye, de kell hozzá egy fém tartókonzol amire rögzítve van, és ennek a konzolnak van 3 furat kialakítva az akksi mellett. A bovden elhelyezésre egyébként nincs sok variáció, gyárilag valószínűleg nem pont ott van elvezetve ahogy én csináltam (rajzok alapján valahol a biztosítékdoboz és az előtte látható nagy elektromos csatlakozó között/alatt lehet), de nekem oda nem sikerült bejátszani, nagyon bontani nem akartam, így maradt felül.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az enyémről találsz képeket itt: https://picasaweb.go...feat=directlink

Az első képen látszik a bovden is, remélem kivehető (amelyik a fékolaj tartály fölött látszik). A motornak megvan a gyárilag kialakított helye, de kell hozzá egy fém tartókonzol amire rögzítve van, és ennek a konzolnak van 3 furat kialakítva az akksi mellett. A bovden elhelyezésre egyébként nincs sok variáció, gyárilag valószínűleg nem pont ott van elvezetve ahogy én csináltam (rajzok alapján valahol a biztosítékdoboz és az előtte látható nagy elektromos csatlakozó között/alatt lehet), de nekem oda nem sikerült bejátszani, nagyon bontani nem akartam, így maradt felül.

Helló!

Köszönöm szépen!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

na de hol a többi kép ??? :)

állítólag jó sokat csináltál :)

Hátbakker... arra nem maradt idő a fejvakargatás közben. :D

Olyan dolgok miatt akadtunk el aminek nem kellett volna hogy hátráltasson ha rendesen elolvassuk a leírást... Pl. a motorvezérlőnek amelyik lábára kötni kellett volna, ott mi találtunk vezetéket... már német fórumokra regisztráltam annak érdekében hogy le tudjak tölteni valahonnan egy lábkiosztást a nyamvadt X57 csatihoz, pedig ha rendesen elolvassuk Veramon leírását, abban ott volt hogy nem baj ha van ott vezeték, az azt jelenti hogy gyárilag is be van húzva a köteg. Mi meg ezzel szívtunk vagy 2 órát, hogy mi az ott, ott kéne-e lennie, és hogy el szabad-e vágni vajon... :blush:

Mindegy, tanultunk belőle, bár nekem valószínűleg már nem lesz szükségem erre a tudásra, de DarthVödörnek már nem fog 5 óra hosszáig tartani a következő ilyen bekötése...

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a kapcsolási rajznak ami fent van Veramon oldalán, köze nincs ahhoz ahogy valójában a szett kinéz, úgyhogy ezen felül is akadt még agyalnivaló, ezért nem is végeztünk.... és ezért érdekelne hogy más hogyan csinálta.

Én Z16XEP-be raktam be, de sajnos nem múködik. Ezek szerint a bekötéssel van valami gond? A bekötést Veramon oldalán található rajz szerint csináltam!

Link to comment
Megosztás:

Én Z16XEP-be raktam be, de sajnos nem múködik. Ezek szerint a bekötéssel van valami gond? A bekötést Veramon oldalán található rajz szerint csináltam!

Nekem is az alapján lett csinálva, és szintén ugyanez a helyzet.

Ez volt az eredeti bekötési rajz:

694250-20120918-fgql5f.jpg

Ez pedig az ahogy a szett a valóságban kinézett:

694251-20120918-0K3v15.jpg

Már ez sem stimmel, ráadásul az immo modul bekötését sem tárgyalja a leírás egyáltalán...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy hete vásároltam egy tempomatos bajuszkapcsot. A leszerelése roppant egyszerűnek bizonyult, jóformán 5 csavarról és két csatlakozó felhelyezéséről beszélhetek. A beépítés után semmilyen számítógépes beavatkozásra nem volt szükség, amit beindítottam, elindultam és elértem a 30km/h-t, működött. Az autó egy 2001-es évjáratú Y20DTH motorkódú Astra. Ezt csak azért meséltem el, hogy tapasztalatot osszak meg a tempomatot beszerelni szándékozókkal.

De van nekem is egy kérdésem: légzsákot szeretnék cserélni, (mert a dudagombok kiszakadtak) és aziránt érdeklődnék, hogy ezek mennyire csereszabatosak, vagyis a sokféle gyári szám közül melyiknek kell megfeleljen? Az enyém ilyen.: egy sárga vonalkódos cetlin ez áll: Opel-Nr: 904 372 85, Petri-AG:16 1403.99.01 egy fehér vonalkódos cetlin pedig: B0237900-01 BAG PNEL040032. Többet megnéztem és olyant nem találtam amin az összes egyezett volna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy hete vásároltam egy tempomatos bajuszkapcsot. A leszerelése roppant egyszerűnek bizonyult, jóformán 5 csavarról és két csatlakozó félhelyezéséről beszélhetek. A beépítés után semmilyen számítógépes beavatkozásra nem volt szükség, amit beindítottam, elindultam és elértem a 30km/h-t, működött. Az autó egy 2001-es évjáratú Y20DTH motorkódú Astra. Ezt csak azért meséltem el, hogy tapasztalatot osszak meg a tempomatot beszerelni szándékozókkal.

De van nekem is egy kérdésem: légzsákot szeretnék cserélni, (mert a dudagombok kiszakadtak) és aziránt érdeklődnék, hogy ezek mennyire csereszabatosak, vagyis a sokféle gyári szám közül melyiknek kell megfeleljen? Az enyém ilyen.: egy sárga vonalkódos cetlin ez áll: Opel-Nr: 904 372 85, Petri-AG:16 1403.99.01 egy fehér vonalkódos cetlin pedig: B0237900-01 BAG PNEL040032. Többet megnéztem és olyant nem találtam amin az összes egyezett volna.

csak azért cserélnél légzsákot, mert a dudagombok kiszakadtak? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Igen. Láttam hogy létezik dudagomb javítás de az egyrészt házilagosnak tűnik, nem olcsóbb(!) és másrészt a kormányzár eléggé összekaristolta a légzsák középső részét, ami elég ronda.

hy

lesd meg ezt:

http://www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-Opel-ASTRA-G-Mk4-ZAFIRA-A-98-04-Drivers-Airbag-Steering-Wheel-New-/221004597931?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model%3AAstra&hash=item3374e68aab#ht_3150wt_1249

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.