Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

köszi szépen a gyors választ, mert majdnem fullra lett töltve....de akkor no gond....

Hát azért fullra ne töltsd, mert ennek tágulási tartály a neve.

Azaz a hőtágulásból eredő térfogatváltozás miatt ingadozik a a víz szintje a tartályban.

Ha hidegen fullra töltöd, akkor melegen nincs hová tágulni a víznek

Link to comment
Megosztás:

Nem tévedsz, csak arra próbáltam utalni, hogy a váltómérettől nagyobb gumi nem mindig rossz, persze nem ekkora eltérésre gondoltam... nem tudtam hogy a kollegának milyen autója van és azon mekkora a gyári méret.

Tudtam, hogy nem fogunk összeveszni ezen kedves tgabika76! :D :rolleyes:

Mint ahogy azzal is tisztában vagyok, amit PGA kolléga írt itt le az átmérőkről... <_<

De ha most azt mondom, hogy készültek olyan motorok, hogy az ECU külön volt programozva 16", 17" ill. 18"-os kerekekre ill. a 16"-os kivitelen belül volt Pirelli és Dunlop progi, akkor gondolom ledőltök a székről...

...pedig volt ilyen ! -_-

Akkor ezt a témát kicsontoztuk! Vagy nem??

Link to comment
Megosztás:

De a kollégának nem QP-ja van, hanem 1.4-es 5ajtós, aminek a normál kerékmérete 185/65x15 !

Annak a váltómérete a 195/60 x 15.

Aztán ha egy kocsinak 16-os a gyári mérete, akkor a műszeregységet is ahhoz kalibrálják...

Amennyiben tévednék, akkor megkövetem magam!

A mienket még 195/60r15-tel szerelték gyárilag. GPS-szel bemérve még így is csal 1-2km/h-t felfelé.

Azért is tettem rá ilyet, mert ha el lesz adva, akkor a H-ra fog menni, annak ez meg pont mérete :rolleyes:

Más kérdés: valahol láttam neten egy olyan kábelt, amin keresztül a kézifék alatti csatlakozó laptoppal összekötve a megfelelő progival mutatja az aktuális fogyasztási adatokat. Ez azokban az autókban is működik, amiben nincs gyárilag a fedélzetiben a fogyasztáskijelző?

Link to comment
Megosztás:

Tudtam, hogy nem fogunk összeveszni ezen kedves tgabika76! :D :rolleyes:

Mint ahogy azzal is tisztában vagyok, amit PGA kolléga írt itt le az átmérőkről... <_<

De ha most azt mondom, hogy készültek olyan motorok, hogy az ECU külön volt programozva 16", 17" ill. 18"-os kerekekre ill. a 16"-os kivitelen belül volt Pirelli és Dunlop progi, akkor gondolom ledőltök a székről...

...pedig volt ilyen ! -_-

Akkor ezt a témát kicsontoztuk! Vagy nem??

Azért remélem, nincs harag... B) Egyébként ez a külön ECU-program érdekes, hogy Opelék rágyúrtak ilyesmire. Eddig csak prémiumoknál, pl. Mercedesnél hallottam ilyesmiről (Conti „MO”-jelöléssel). No, de csak idő kérdése, hogy az Opel is prémium márka legyen, nemde? :D

Link to comment
Megosztás:

A mienket még 195/60r15-tel szerelték gyárilag. GPS-szel bemérve még így is csal 1-2km/h-t felfelé.

Azért is tettem rá ilyet, mert ha el lesz adva, akkor a H-ra fog menni, annak ez meg pont mérete :rolleyes:

Más kérdés: valahol láttam neten egy olyan kábelt, amin keresztül a kézifék alatti csatlakozó laptoppal összekötve a megfelelő progival mutatja az aktuális fogyasztási adatokat. Ez azokban az autókban is működik, amiben nincs gyárilag a fedélzetiben a fogyasztáskijelző?

elvileg sok opelba lehet kapni board computert,ami ezeket az adatokat is kiirja a középső kijelzőre...

Link to comment
Megosztás:

Normális dolog az, hogy ennyire egyenetlenül kopik a hátsófék?

A jobb oldali pofa belseje elfogyott, kint még van egy mm. A bal oldali meg mintha máshol lett volna.

..kép

Ez olyan mintha a fékmunkahengered egyik fele meg lenne szorulva és csak a másik pofát tolná a dobhoz

Normális esetben egyformán kéne kopni a két pofának.

Link to comment
Megosztás:

Ez olyan mintha a fékmunkahengered egyik fele meg lenne szorulva és csak a másik pofát tolná a dobhoz

Normális esetben egyformán kéne kopni a két pofának.

nem az a baja, ha jól értem, hogy egyik pofa ekkora a másik meg akkora betét vastagsággal van, hanem hogy a betét az egyik pofán az alaplemeznél már nincs, kint a felni felé pedig még 1mm.... tehát ferdén kopott... :D

ott vmi más gond van..nekem is ilyen volt a bal hátsó, a jobb teljesen rendben....aztán tárcsa ment helyette :rolleyes:

de szerintem vagy a pofa van elgörbűlve, vagy az alaplemez....hiszen azon fekszik fel...az vezeti meg és a rugó szorítja rá...amit te említettél az arra lehet indok, hogy egyik pofán vastagabb maradt a betét... <_<

Link to comment
Megosztás:

Azt sem értem, hogy a jobboldali pofán a betét miért kezdődik jóval lejjebb, mint a másikon, holott a munkahenger "ott" nyomja meg szinte. Így nem meglepő a vason utazás.

Szóval nem értem (attól lehet még jó (?)).

[i

g]http://img197.imageshack.us/img197/6405/dob2.jpg

Módosítva : uhuhu
kép.... max 800x600...
Link to comment
Megosztás:

nem az a baja, ha jól értem, hogy egyik pofa ekkora a másik meg akkora betét vastagsággal van, hanem hogy a betét az egyik pofán az alaplemeznél már nincs, kint a felni felé pedig még 1mm.... tehát ferdén kopott... :D

ott vmi más gond van..nekem is ilyen volt a bal hátsó, a jobb teljesen rendben....aztán tárcsa ment helyette :rolleyes:

de szerintem vagy a pofa van elgörbűlve, vagy az alaplemez....hiszen azon fekszik fel...az vezeti meg és a rugó szorítja rá...amit te említettél az arra lehet indok, hogy egyik pofán vastagabb maradt a betét... <_<

Én úgy láttam, hogy kétféle hiba is van.

Ez egyik, hogy a jobb oldali pofa ferdén kopott el (erre nem volt, ötletem)

A másik, hogy a bal oldali meg mintha nem is kopna (erre mondtam amit mondtam)

Link to comment
Megosztás:

Azt sem értem, hogy a jobboldali pofán a betét miért kezdődik jóval lejjebb, mint a másikon, holott a munkahenger "ott" nyomja meg szinte. Így nem meglepő a vason utazás.

Szóval nem értem (attól lehet még jó (?)).

[i

g]http://img197.imageshack.us/img197/6405/dob2.jpg

panizzi! Látom Uhuhu javította a hozzászólásod (jogosan), de sajnos nem sikerült túl jól, így most gondoltam beillesztem a linket jól, mert ez a kép hasznosabb az ügy szempontjából, mint a másik:

kép

Link to comment
Megosztás:

panizzi! Látom Uhuhu javította a hozzászólásod (jogosan), de sajnos nem sikerült túl jól, így most gondoltam beillesztem a linket jól, mert ez a kép hasznosabb az ügy szempontjából, mint a másik:

kép

Nekem ehhez a képhe zkét észrevételem van:

- a fékmunkahenger, miért van olyan távol a pofáktól?

- az az olajfolyás ott lent, az nem véletlenül fékolaj?

Link to comment
Megosztás:

Nekem ehhez a képhe zkét észrevételem van:

- a fékmunkahenger, miért van olyan távol a pofáktól?

- az az olajfolyás ott lent, az nem véletlenül fékolaj?

-ezt nem értem

-féktisztító nyomai azok, nem ereszt a mh

Most épp bontóba akarok nézni egy fékpofát, próba jelleggel, azt hogy enné. Remélem találok, nem dobálják ki a bontósok (bár ilyet venni bontottan... :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

-ezt nem értem

-féktisztító nyomai azok, nem ereszt a mh

Most épp bontóba akarok nézni egy fékpofát, próba jelleggel, azt hogy enné. Remélem találok, nem dobálják ki a bontósok (bár ilyet venni bontottan... :rolleyes: )

A fékmunkahenger és a fékpofa között üres hely van, legalábbis úgy látszik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.