Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

(Bocs ha nem ebbe a fórumba kellet volna....)

A segítségeteket szeretném kérni.

Egy 2003 -as Astra Vivával kapcsolatos kérdésem lenne.

Kb. 9000 km -et ment az autó.

Kaptam egy levelet az Opeltől hogy a "megelégedettségem érdekében" ki kell cserélni a vezérműláncot, mivel megnyúlhat, átugorhat, a motor zajos működését okozhatja.

Én furának találtam ezt az indoklást.

Szeretném megkérdezni a véleményeteket hogy ilyen konstrukciós hiba valóban előfordulhat-e?

Köszönettel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

(Bocs ha nem ebbe a fórumba kellet volna....)

A segítségeteket szeretném kérni.

Egy 2003 -as Astra Vivával kapcsolatos kérdésem lenne.

Kb. 9000 km -et ment az autó.

Kaptam egy levelet az Opeltől hogy a "megelégedettségem érdekében" ki kell cserélni a vezérműláncot, mivel megnyúlhat, átugorhat, a motor zajos működését okozhatja.

Én furának találtam ezt az indoklást.

Szeretném megkérdezni a véleményeteket hogy ilyen konstrukciós hiba valóban előfordulhat-e?

Köszönettel.

elő. mi 274 darabot szerelünk át....

örülj neki, legalább ingyen kicserélik a rossz alkatrészt, és nem várják meg veled amig lejár a garid.... akkor ez kb 100.000 ft os javitás....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

(Bocs ha nem ebbe a fórumba kellet volna....)

A segítségeteket szeretném kérni.

Egy 2003 -as Astra Vivával kapcsolatos kérdésem lenne.

Kb. 9000 km -et ment az autó.

Kaptam egy levelet az Opeltől hogy a "megelégedettségem érdekében" ki kell cserélni a vezérműláncot, mivel megnyúlhat, átugorhat, a motor zajos működését okozhatja.

Én furának találtam ezt az indoklást.

Szeretném megkérdezni a véleményeteket hogy ilyen konstrukciós hiba valóban előfordulhat-e?

Köszönettel.

Szia,

Érdekes, amit írsz... Gondolom 1.2-esről van szó (vezérműlánc). Garanciában, ingyen cserélnék? Be tudnád idézni pontosan, mit írtak? Csak kíváncsi vagyok...

Nekem is 2003-as viva, de mondjuk nekem 1.4-es és szíjas. Én még soha nem kaptam semmiféle felszólítást/kérést az Opeltől... Max csak annyit, hogy értékeljem a szervízt, meg vagyok-e elégedve.

Link to comment
Megosztás:

elő. mi 274 darabot szerelünk át....

örülj neki, legalább ingyen kicserélik a rossz alkatrészt, és nem várják meg veled amig lejár a garid.... akkor ez kb 100.000 ft os javitás....

uhu,

Csak a 2003-as láncokat kell cserélni? Mi ezekkel a baj, nem tudod?

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Érdekes, amit írsz... Gondolom 1.2-esről van szó (vezérműlánc). Garanciában, ingyen cserélnék? Be tudnád idézni pontosan, mit írtak? Csak kíváncsi vagyok...

Nekem is 2003-as viva, de mondjuk nekem 1.4-es és szíjas. Én még soha nem kaptam semmiféle felszólítást/kérést az Opeltől... Max csak annyit, hogy értékeljem a szervízt, meg vagyok-e elégedve.

Sziasztok!

Én is kaptam ilyen levelet. Az enyém 2003 októberi gyártású, de 2004-ben vettem át.

A levél szövege: "Tisztelt Ügyfelünk! Köszönjük megtisztelő bizalmát, melyet az általunk forgalmazott gépjármű megvásárlásakor fejezett ki az Opel iránt. Az Opel tájékoztatása szerint az Ön gépjárműve esetében a vezérműlánc megnyúlhat, ez a motor zajos működését okozhatja, valamint a lánc átugorhat. Az Opel vevői filozófiájával összhangban úgy döntött, hogy megelőzendő az esetleges későbbi kellemetlenségeket, valamennyi feltételezhetően érintett gépkocsin díjmentesen kicseréli a vezérműláncot az Ön megelégedése érdekében." -és a többi rizsa.

Ilyen "akciók" egyébként szinte minden gyártónál előfordulnak. Ha a gyári alkatrész annyira szar, hogy a nagy része már garancia időn belül bedöglik, akkor inkább globálisan cserélik, önszántukból. Tudjátok a presztizs veszteség.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Igen 1.2 -es.

A levél tárgyaként vezérműlánc cseréje szerepelt.

Idézem:

Köszönjük bizalmát.....stb. Az Opel tájékoztatása szerint az ön gépjárműve esetében a vez. lánc. megnyúlhat. Eza motor zajos működését okozhatja, vmint átugorhat.

Az Opel vezetői filozófiája....stb.... valamennyi feltételezhető érintett gépkocsinál díjmentesen kicserélik a vez.mű. láncot.

Kérik hogy keressük meg a szervízt, (egyébként Inveszta Kft, Szolnok), + ha eladtam volna, az új tulajdonos adatait adjam meg.

(Ezt is furcsának találtam.)

Egyébként más probléma is volt, A bal oaldalon az első ajtónál, a gumi tömítés kb. 1/2 év múlva kb. a zár magasságában kikopott, mintha kidörzsölődött volna, ezt már kicserélték de megint látható rajta súrlódási nyom.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Igen 1.2 -es.

A levél tárgyaként vezérműlánc cseréje szerepelt.

Idézem:

Köszönjük bizalmát.....stb. Az Opel tájékoztatása szerint az ön gépjárműve esetében a vez. lánc. megnyúlhat. Eza motor zajos működését okozhatja, vmint átugorhat.

Az Opel vezetői filozófiája....stb.... valamennyi feltételezhető érintett gépkocsinál díjmentesen kicserélik a vez.mű. láncot.

Kérik hogy keressük meg a szervízt, (egyébként Inveszta Kft, Szolnok), + ha eladtam volna, az új tulajdonos adatait adjam meg.

(Ezt is furcsának találtam.)

Egyébként más probléma is volt, A bal oaldalon az első ajtónál, a gumi tömítés kb. 1/2 év múlva kb. a zár magasságában kikopott, mintha kidörzsölődött volna, ezt már kicserélték de megint látható rajta súrlódási nyom.

Mindenképp cseréltesd ki velük. Ez egy szabályos visszahívás, ha jól sejtem... Volt egy rossz széria a láncokból valószínűleg 2003-ban.

A gumitömítéssel kapcsolatban: talán lehet, hogy a zár-tuskód van rosszul beállítva... ezért pl nagyon szorul az ajtó, vagy úgy csípi be a tömítést, ahogy nem kéne. De ez csak egy tipp... nem vagyok biztos benne

Link to comment
Megosztás:

Hú ez engem is érint. Az enyém 2001-es ezekkel is gond lessz? Ákos tudsz erröl valamit?

Köszi

Ha te nem kaptál levelet, akkor lehet, hogy téged nem érint. De azért engem is érdekel, hogy melyik szériákra vonatkozik ez... és pontosan mi ezekkel a baj (miért nyúlósak)...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello mindenkinek! Én egy 1999.07.-es G Astra caravan tulaj. vagyok kb 1 éve. Nagyon szeretem, meg vagyok vele elégedve. Most kifogott rajtam mivel elromlott a szervo egyik napról a másikra. Volt már valakinek közületek ilyen problémálya valaha? Nem tudja valaki hogy mi lehet a baja? Mert a szivattyút azt nem szeretném! Ha van olyan itt aki ért hozzá az szóljon légyszi mert fontos lenne.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek! Én egy 1999.07.-es G Astra caravan tulaj. vagyok kb 1 éve. Nagyon szeretem, meg vagyok vele elégedve. Most kifogott rajtam mivel elromlott a szervo egyik napról a másikra. Volt már valakinek közületek ilyen problémálya valaha? Nem tudja valaki hogy mi lehet a baja? Mert a szivattyút azt nem szeretném! Ha van olyan itt aki ért hozzá az szóljon légyszi mert fontos lenne.

nézd meg a töltést. ha nincs töltés akkor nincs szervo se.

nézd meg az olajsdzintet a szervopumpába. ha nincs benne, akkor akormánymü folyik. az javitható.

ha töltés és olaj van akkor szervopumpa. az szar. az nem javitható. csere....

Link to comment
Megosztás:

Hello! Tud valaki szerezni nekem egy bontott szervószivattyút?? Fontos lenne! Ha van valakinek akkor küldene nekem egy árajánlatot?? Az autóm amibe kellene Astra G caravan 1999.07.08-as évjárat.

A címem: ntamas@necosys.hu Előre is köszi mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Hello! Tud valaki szerezni nekem egy bontott szervószivattyút?? Fontos lenne! Ha van valakinek akkor küldene nekem egy árajánlatot?? Az autóm amibe kellene Astra G caravan 1999.07.08-as évjárat.

A címem: ntamas@necosys.hu  Előre is köszi mindenkinek.

itt nem az évjárat a döntő, hanem hogy trw1 es vagy trw 2 es kormánymü van benne....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.