Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, csicsó írta:

Z14xep 120ezer km vezérlés csere lesz,vizpumpa maradhat még vagy ajánlott a csere

A pumpán a kis csöcsonk mellett a motorhöm.jelado van?mert ez a fajta szerencsére joval drágább mint a sima...

 

Már 120k km-nél cserélni kell a láncot/vezérlést? Egyébként ennél a motornál -tudtommal- nem a vezérlés része a vízpumpa. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Már 120k km-nél cserélni kell a láncot/vezérlést? Egyébként ennél a motornál -tudtommal- nem a vezérlés része a vízpumpa. 

Én is úgy tudom, hogy 150e km-nél kell ellenőrizni, de ha rendben van, nem kell cserélni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én gondolkodás nélkül cserélném vízpumpát... ha valami oknál fogva láncot is cserélni kell.  Nem nagy összeg és nem fog még 120-at szerintem kibírni. 

Szerintem ne legyél jó menedzser, aki "saját hibájából tanul, máséból karriert csinál"

Nem éri, meg hogy kockáztass. :icon13:

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 21. at 22:20, peacetrang írta:

Megértem egy felkiáltó -és kérdőjellel is. Új kora óta van nálunk is az autó, nyilván nem ilyen volt 0km-esen. Egy kis ügyességgel megoldható, hogy jó legyen...ne csapjuk be egymást, egy cserélt alkatrész sosem lesz már olyan, mintha most jönne le a gyártósorról.

De mi a lánccsere és a vizpumpa közt az összefüggés? 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, csicsó írta:

Z14xep 120ezer km vezérlés csere lesz,vizpumpa maradhat még vagy ajánlott a csere

A pumpán a kis csöcsonk mellett a motorhöm.jelado van?mert ez a fajta szerencsére joval drágább mint a sima...

 

Szia!

Nem kötelező, de én mindenképp cseréltetném . Nem a vezérlés körben van, de sokkal egyszerűbb cserélni ugyanakkor.  (ha jól emlékszem a vezérműház fedelére van ráépítve) A 120 ezer km nem kevés, szerintem már bizonytalan hogy meddig bírja.

A csonk mellett a hőmérséklet jeladó van. Olyan pumpát kell venni amiben nincs benne, és azt áttenni a kiszereltből.

Ezenkívül cserélném a hosszbordás szíjat és annak a feszítőgörgőjét is.(amennyiben ezek még gyáriak)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, BéCsé írta:

Szia!

Nem kötelező, de én mindenképp cseréltetném . Nem a vezérlés körben van, de sokkal egyszerűbb cserélni ugyanakkor.  (ha jól emlékszem a vezérműház fedelére van ráépítve) A 120 ezer km nem kevés, szerintem már bizonytalan hogy meddig bírja.

A csonk mellett a hőmérséklet jeladó van. Olyan pumpát kell venni amiben nincs benne, és azt áttenni a kiszereltből.

Ezenkívül cserélném a hosszbordás szíjat és annak a feszítőgörgőjét is.(amennyiben ezek még gyáriak)

Nálam 150 000 km-nél cseréltek vezérlést, a szakszerviz még nem cserélte volna, én ragaszkodtam hozzá - nekem már zajos volt. Nagyon megviselt volt a hosszbordás szíj is,

mint kiderült a feszítő is törött volt, így az is lett cserélve. Mivel a vízpumpa is kiszerelésre került, megvizsgáltuk - semmilyen kotyogás ilyesmi nem volt, ezért ment vissza a helyére. A vezérlés cserére az az általános (szerviz) felfogás, hogy csak "panasz" esetén cserélendő - 150 és 300 ezer km között várható ez az időtartam - nem ritka a 200 ezer feletti futás sem. Ugyanez értendő a vízpumpára is. A szíjnál inkább aggódnék az "életkor" és futásteljesítmény miatt.

Tehát lánccserét csak akkor, ha tényleg amiatt csörög a motor.....(Állítólag a lánc nem is tud elszakadni - nem ismert ilyen eset)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, BéCsé írta:

Szia!

Nem kötelező, de én mindenképp cseréltetném . Nem a vezérlés körben van, de sokkal egyszerűbb cserélni ugyanakkor.  (ha jól emlékszem a vezérműház fedelére van ráépítve) A 120 ezer km nem kevés, szerintem már bizonytalan hogy meddig bírja.

A csonk mellett a hőmérséklet jeladó van. Olyan pumpát kell venni amiben nincs benne, és azt áttenni a kiszereltből.

Ezenkívül cserélném a hosszbordás szíjat és annak a feszítőgörgőjét is.(amennyiben ezek még gyáriak)

A menetes furat mindegyik pumpában benne van?akkor tényleg felesleges megvenni a jeladósat,azt gondoltam,hogy a jeladó nélküliben a helye sincs meg:huh:

Link to comment
Megosztás:

1 óra, flali írta:

Nálam 150 000 km-nél cseréltek vezérlést, a szakszerviz még nem cserélte volna, én ragaszkodtam hozzá - nekem már zajos volt. Nagyon megviselt volt a hosszbordás szíj is,

mint kiderült a feszítő is törött volt, így az is lett cserélve. Mivel a vízpumpa is kiszerelésre került, megvizsgáltuk - semmilyen kotyogás ilyesmi nem volt, ezért ment vissza a helyére. A vezérlés cserére az az általános (szerviz) felfogás, hogy csak "panasz" esetén cserélendő - 150 és 300 ezer km között várható ez az időtartam - nem ritka a 200 ezer feletti futás sem. Ugyanez értendő a vízpumpára is. A szíjnál inkább aggódnék az "életkor" és futásteljesítmény miatt.

Tehát lánccserét csak akkor, ha tényleg amiatt csörög a motor.....(Állítólag a lánc nem is tud elszakadni - nem ismert ilyen eset)

Beszállok én is az eszmecserébe!

133 000 km-nél járok és még vagy 2-3 évig nem szeretném megpiszkálni a vezérlést. Nem hangos, olajra figyelek, hosszbordás szíjat 9 és fél évesen cseréltem tavaly januárban biztos ami biztos alapon.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, peacetrang írta:

Beszállok én is az eszmecserébe!

133 000 km-nél járok és még vagy 2-3 évig nem szeretném megpiszkálni a vezérlést. Nem hangos, olajra figyelek, hosszbordás szíjat 9 és fél évesen cseréltem tavaly januárban biztos ami biztos alapon.

:icon13: Így korrekt!

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, flali írta:

Nálam 150 000 km-nél cseréltek vezérlést, a szakszerviz még nem cserélte volna, én ragaszkodtam hozzá - nekem már zajos volt. Nagyon megviselt volt a hosszbordás szíj is,

mint kiderült a feszítő is törött volt, így az is lett cserélve. Mivel a vízpumpa is kiszerelésre került, megvizsgáltuk - semmilyen kotyogás ilyesmi nem volt, ezért ment vissza a helyére. A vezérlés cserére az az általános (szerviz) felfogás, hogy csak "panasz" esetén cserélendő - 150 és 300 ezer km között várható ez az időtartam - nem ritka a 200 ezer feletti futás sem. Ugyanez értendő a vízpumpára is. A szíjnál inkább aggódnék az "életkor" és futásteljesítmény miatt.

Tehát lánccserét csak akkor, ha tényleg amiatt csörög a motor.....(Állítólag a lánc nem is tud elszakadni - nem ismert ilyen eset)

Ismerősöm H astrájában minden előjel nélkül 156.000km nél menet közben szakadt! Szakszervízben közölték így járt anyaghiba. Több mint 250.000ft ot hagyott náluk mire egy olajzabáló "új" autója lett.

Link to comment
Megosztás:

 

2 órája, hood 21 írta:

Ismerősöm H astrájában minden előjel nélkül 156.000km nél menet közben szakadt! Szakszervízben közölték így járt anyaghiba. Több mint 250.000ft ot hagyott náluk mire egy olajzabáló "új" autója lett.

Ha a lánc szakadt, akkor ott valami nagy bibi lehetett. Az max ugrik néhány fogat, ha nagyon megnyúlt.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, flali írta:

Nálam 150 000 km-nél cseréltek vezérlést, a szakszerviz még nem cserélte volna, én ragaszkodtam hozzá - nekem már zajos volt. Nagyon megviselt volt a hosszbordás szíj is,

mint kiderült a feszítő is törött volt, így az is lett cserélve. Mivel a vízpumpa is kiszerelésre került, megvizsgáltuk - semmilyen kotyogás ilyesmi nem volt, ezért ment vissza a helyére. A vezérlés cserére az az általános (szerviz) felfogás, hogy csak "panasz" esetén cserélendő - 150 és 300 ezer km között várható ez az időtartam - nem ritka a 200 ezer feletti futás sem. Ugyanez értendő a vízpumpára is. A szíjnál inkább aggódnék az "életkor" és futásteljesítmény miatt.

Tehát lánccserét csak akkor, ha tényleg amiatt csörög a motor.....(Állítólag a lánc nem is tud elszakadni - nem ismert ilyen eset)

Egyet értek azzal, hogy csak panasz esetén kell cserélni. Nekem 135 ezernél lett cserélve a vezérlés. A hidraulikus láncfeszítő volt  rossz. Talán elment volna még sokáig, de engem zavart hogy indítás után pár másodpercig csörgött. Új, gyári szettet kapott. A vízpumpa nálam sem folyt vagy kotyogott, de azzal is úgy voltam hogy ha már szét van szedve ne kerüljön vissza a régi. 16 ezer Ft körül volt az új, igy tudom hogy min.130-150 ezer kilométerig nem lesz rá gondom.

Sajnos én (és mások is ) már hallottunk láncszakadásról.  

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Cs. Zoltán írta:

 

Ha a lánc szakadt, akkor ott valami nagy bibi lehetett. Az max ugrik néhány fogat, ha nagyon megnyúlt.

Ha néhány fogat ugrik a lánc akkor is "nagy bibi" lesz. Ugyanis a dugattyú belever a nyitva levő szelepekbe, azok mindenképp elgörbülnek. Továbbá a beveréstől a lánc is elszakadhat. 

Link to comment
Megosztás:

23 perce, BéCsé írta:

Ha néhány fogat ugrik a lánc akkor is "nagy bibi" lesz. Ugyanis a dugattyú belever a nyitva levő szelepekbe, azok mindenképp elgörbülnek. Továbbá a beveréstől a lánc is elszakadhat. 

Nyilván. Viszont, ha ugrik a lánc, mert megnyúlt, annak azért vannak előzetes tünetei.

Márkaszervízben, ahol korábban érdeklődtem ez ügyben, kizártnak tartották, hogy G Astránál ilyen megtörténjen.

Anyaghiba persze előfordulhat bárhol, de ez korántsem jellemző. Anno visszahívásokat küldtek az érintett gépjárművek tulajdonosainak, ilyen esetekben (pl. láncfeszítésre is).

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, jaygab írta:

Mennyi pénz az és mekkora munka cserélni? Mennyire kell bontani? 

Nekem 112k van benne és májusban lesz 10 éves. lehet aktuális lenne lassan nekem is.

Alaphangon egy 100-as a mutatvány. De ha mindent előírásszerűen cserélsz közép vagy jobb minőségben, inkább 120-130k a mutatvány.

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Nyilván. Viszont, ha ugrik a lánc, mert megnyúlt, annak azért vannak előzetes tünetei.

Márkaszervízben, ahol korábban érdeklődtem ez ügyben, kizártnak tartották, hogy G Astránál ilyen megtörténjen.

Anyaghiba persze előfordulhat bárhol, de ez korántsem jellemző. Anno visszahívásokat küldtek az érintett gépjárművek tulajdonosainak, ilyen esetekben (pl. láncfeszítésre is).

Nem hinném hogy bármi előre jelezné. A szíjnál sem jelzi előre semmi, csak szakad vagy ugrik. A láncnak van egy jellegzetes hangja, ahogy nyúlik egyre jobban csörög. De ki tudja Neked hangra/a csörgés milyenségéből megmondani, hogy mennyi van még hátra (mikor ugrik/szakad)? Rámérni viszont lehet láncnyúlásmérővel. Túl sok van a márkaszervizek rovásán, jobb fenntartással kezelni amit mondanak. Az ő dolguk valahol a mundér becsületének megvédése is, nem mondhatja hogy az a konstrukció így-vagy úgy, ezért-vagy azért vérzik, mi  gyenge pont. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

Alaphangon egy 100-as a mutatvány. De ha mindent előírásszerűen cserélsz közép vagy jobb minőségben, inkább 120-130k a mutatvány.

Nem hinném hogy bármi előre jelezné. A szíjnál sem jelzi előre semmi, csak szakad vagy ugrik. A láncnak van egy jellegzetes hangja, ahogy nyúlik egyre jobban csörög. De ki tudja Neked hangra/a csörgés milyenségéből megmondani, hogy mennyi van még hátra (mikor ugrik/szakad)? Rámérni viszont lehet láncnyúlásmérővel. Túl sok van a márkaszervizek rovásán, jobb fenntartással kezelni amit mondanak. Az ő dolguk valahol a mundér becsületének megvédése is, nem mondhatja hogy az a konstrukció így-vagy úgy, ezért-vagy azért vérzik, mi  gyenge pont. 

Nekem már folyamatosan csörög,rondább hangja van mint egy normál dizelnek

114 ezer km-el vettem,már akkor ilyen volt,sztem nagy szerepe volt ebben a "betartott" 30 ezres szervizciklusnak

Hogy mennyibe lesz még pontosan nem tudom,de közel lesz a 100 ezerhez...

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

Alaphangon egy 100-as a mutatvány. De ha mindent előírásszerűen cserélsz közép vagy jobb minőségben, inkább 120-130k a mutatvány.

 

??? Egy hosszbordás szíj és a cseréje? 120k? Mi kell még hozzá? 

Vagy Te a komplett vezérléscsere  árát írtad le?

Link to comment
Megosztás:

28 perce, jaygab írta:

??? Egy hosszbordás szíj és a cseréje? 120k? Mi kell még hozzá? 

Vagy Te a komplett vezérléscsere  árát írtad le?

Igen, én a komplett vezérlés cserére gondoltam. A hosszbordást nem tudom Z14XEP-nél, én 2013-ban cseréltettem márkaszervizben, 7990Ft volt (Z16XE esetén; Conti szíj). 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Janó32 írta:

Igen, én a komplett vezérlés cserére gondoltam. A hosszbordást nem tudom Z14XEP-nél, én 2013-ban cseréltettem márkaszervizben, 7990Ft volt (Z16XE esetén; Conti szíj). 

Ja, azt eszemben sincs megbolygatni. Igazából peacetrang írta , hogy 9,5 évesen cseréltette a hosszbordás szíjat, nekem is ott van korban, kilométerben is az autó, hogy azt talán meg lehetne csinálni rajta. Vezérléshez nem nyúlok még vagy 4-5 évig /150ezer km.

Ez a hosszbordás szíj tulajdonképpen a generátor ékszíj? :blink:

Link to comment
Megosztás:

10 órája, jaygab írta:

??? Egy hosszbordás szíj és a cseréje? 120k? Mi kell még hozzá? 

Vagy Te a komplett vezérléscsere  árát írtad le?

2016. februárjában, szakszervizben Z14XEP: 1. vezérléscsere (+olajcsere, tömítések stb.), 2. hosszbordásszíj és feszítő csere együtt, 3. 150.000 km-es átvizsgálás (+4 év),

4. féltengely gumiharang csere (bal), minden gyári alkatrésszel - együttesen fizettem 185.000 Ft-ot.

azaz, ha jól emlékszem a számlára:  1. ~ 120 e., 2. ~25. e, 3. ~35 e., 4. ~5. ezer. Forintra pontosan nem tudom megmondani, az a lényeg, hogy most újabb 10 évre rendben van remélhetőleg:-)

Módosítva : flali
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.