Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

On 2016. 10. 25. at 22:54, jaygab írta:

Mennyi pénz az és mekkora munka cserélni? Mennyire kell bontani? 

Nekem 112k van benne és májusban lesz 10 éves. lehet aktuális lenne lassan nekem is.

Picit kell bontani és egy 5-ösből simán megúszható, nálam Gates szíj ment bele.
Angolul rákeresve (auxiliary belt) még videót is találsz róla, hogy hogyan kell.

Link to comment
Megosztás:

Mióta  "új" fojtószelepem van, azóta megnövekedett az olajfogyasztásom :(

0,48-0,5 liter volt előtte, most 0,73 liter...

Ez már így kezd kényelmetlen lenni.

Tech2-vel esetleg lehet variálni rajta valamit? Fojtószelep alapbeállítás, vagy ilyesmi... 

Korábban mondott valami ilyesmit a szerelőm, hogy nem tetszett neki az alapjárat, és elvitte a haverjához és tech2-vel állítottak rajta.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Mióta  "új" fojtószelepem van, azóta megnövekedett az olajfogyasztásom :(

0,48-0,5 liter volt előtte, most 0,73 liter...

Ez már így kezd kényelmetlen lenni.

Tech2-vel esetleg lehet variálni rajta valamit? Fojtószelep alapbeállítás, vagy ilyesmi... 

Korábban mondott valami ilyesmit a szerelőm, hogy nem tetszett neki az alapjárat, és elvitte a haverjához és tech2-vel állítottak rajta.

Szerintem csak két helyen tud fogyni az olaj, a gyűrűnél meg a szelepszár szimeringnél. Az utóbbinál inkább csak állás közben pontosabban indításkor. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, outsider írta:

Mióta  "új" fojtószelepem van, azóta megnövekedett az olajfogyasztásom :(

0,48-0,5 liter volt előtte, most 0,73 liter...

Ez már így kezd kényelmetlen lenni.

Tech2-vel esetleg lehet variálni rajta valamit? Fojtószelep alapbeállítás, vagy ilyesmi... 

Korábban mondott valami ilyesmit a szerelőm, hogy nem tetszett neki az alapjárat, és elvitte a haverjához és tech2-vel állítottak rajta.

Én úgy tudom, hogy ennél a motornál/vezérlőnél nem állítható az alapjárat, de az XEP-nél már van ilyen opció a vezérlőben. Régi fojtószelepet kidobtad? Az sem mindegy, hogy mikor nézed az olajszintet (én mindig ugyanabban az állapotban - pl hidegen, legalább 1 napig áll az autó)

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

A régi megvan, de nem véletlenül cseréltem. Kuka, meghalt benne az érzékelő.

Az szivatott már évek óta, nem ment tőle a kocsi. Mikor ki lett cserélve megindult, most megy rendesen. Gondolom most, hogy több levegőt kap, több olajat kíván.

A fojtószelepen látom, hogy jön belőle a trutyi, a levegő bevezető alól, illetve a szelepfedél felől jövő karter cső is nyirkos. 2e km-t mentem vele. Más nem változott, ugyanazt a benzint tankolom, olaj ugyanaz, nem váltottam. A kocsi sosem füstölt... 

Gondolkodtam kitakaríttatom a pillangószelepet, hátha valami el van dugulva, de nem várok tőle sokat...

Link to comment
Megosztás:

7 órája, outsider írta:

A régi megvan, de nem véletlenül cseréltem. Kuka, meghalt benne az érzékelő.

Az szivatott már évek óta, nem ment tőle a kocsi. Mikor ki lett cserélve megindult, most megy rendesen. Gondolom most, hogy több levegőt kap, több olajat kíván.

A fojtószelepen látom, hogy jön belőle a trutyi, a levegő bevezető alól, illetve a szelepfedél felől jövő karter cső is nyirkos. 2e km-t mentem vele. Más nem változott, ugyanazt a benzint tankolom, olaj ugyanaz, nem váltottam. A kocsi sosem füstölt... 

Gondolkodtam kitakaríttatom a pillangószelepet, hátha valami el van dugulva, de nem várok tőle sokat...

Nálam is olajpárás, de ez nem folyás, tehát nem igazán szól bele az olajfogyasztásba. A fojtószelepen a pillangószelepet lehet tisztítani alul-felül (féktisztítóval), illetve van egy kisebb furat a jobb oldalon az egyik vákuum-cső csatlakozásnál (egy drótot szoktam belenyoni lehúzott gumicsőnél). Ezekhez nem kell leszerelni.

Ha a régi fojtószelep nem kell, a két torx csavarral rögzített réz pillangószelepet megvenném. Nálam sérült az a kör alakú réz lapka.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

11 órája, outsider írta:

A régi megvan, de nem véletlenül cseréltem. Kuka, meghalt benne az érzékelő.

Az szivatott már évek óta, nem ment tőle a kocsi. Mikor ki lett cserélve megindult, most megy rendesen. Gondolom most, hogy több levegőt kap, több olajat kíván.

A fojtószelepen látom, hogy jön belőle a trutyi, a levegő bevezető alól, illetve a szelepfedél felől jövő karter cső is nyirkos. 2e km-t mentem vele. Más nem változott, ugyanazt a benzint tankolom, olaj ugyanaz, nem váltottam. A kocsi sosem füstölt... 

Gondolkodtam kitakaríttatom a pillangószelepet, hátha valami el van dugulva, de nem várok tőle sokat...

Nyilván az hiszen ott jön a kartergáz, télen mindíg több a trutyi mint nyáron.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 31. at 19:51, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok!

Fékfolyadék cseréjének (anyag, munkadíj), milyen költsége lehet márkaszervízben?

Szia!

Én 1 hónapja kértem ajánlatot, 6e a fékfolyadék csere, de csatolom a képet róla (ezen látod még a 2 első féktárcsát+betéteket): 

14937975_1179057305497318_1364031386_n_w
 

Módosítva : peacetrang
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Cs. Zoltán írta:

Ja, értem. Én ma délután viszem. :)

5990ft. volt a csere és kb. 45perc. A számlán 1liter folyadék szerepel, szerintem közel annyi bele is ment.

Váltóban is nézettem szintet, 3dl-t kellett rátölteni. Úgy érzem simább lett a kapcsolás, sőt mintha a kuplungpedálom is kellemesebben járna. Gondolom a friss fékfolyadéknak köszönhetően...

No, nem kalandozok ezen tovább, a lényeg, hogy most vidámság van. :)

Link to comment
Megosztás:

35 perce, zolikaDB írta:

Üdv mindenki!

Engem is elért a termosztátcsere problémája. A szerelőm a SWAG-ot javasolta, több autóba is azt tett és nem volt vele gond. Cromax oldalán prémium termék, gyárival megegyező minőség. Tegnap beszerelte, mentem haza (város, Debrecen), 90 fok, hurrá.

Ma reggel beülök, beindítom, várom a feleségem, eltelik 2-3 perc, odakint -0.5 van. Belvárosból indulok, kiteszem a munkahelyén, majd irány tovább egy másik városka. Ez cirka 10-12km. A 82 fokot elérte, azt csókolom...
A szemem láttára bontotta ki a szerelő a termosztátot tegnap, végig ott voltam, amikor szerelte, a régi meg itt van nálam.

Ilyenkor mi van? Lehet örülni?

Nos, nekem a gyári (mármint amivel kijött a gyárból az autó) pont így működik, a 90 és a 80 fok közt pont félúton áll meg ha városon kívűl tudok menni vagy a városban de lehet normálisan (60km/h-val) haladni. Egyéb esetben már 4km alatt beáll 90-re. Az én teóriám az, hogy visszahűti a nagyobb menetszél, pláne azoknál ahol nem két hűtő van (mármint nekem a klímahűtő elölről teljesen takarja a hűtőt). Továbbá anno az F-nél azt magyarázták nekem a szerelők, hogy túl van hűtve/méretezve az Opel motorja, ott az 1.6-ba akkora hűtő kellett mint ami a 2.0 Vectra-ba/Calibra-ba, pedig azok értelemszerűen nagyobb teljesítmény, nagyobb hő. Ha azt a motort kiszolgálta gond nélkül, a majd' fele annyi teljesítményű Astra-ba lehet sok volt. 21 évesen a gyári termosztáttal köszönt el tőlünk, nem volt vele gond, az is ezt csinálta hogy nagyobb tempónál nem 90-en állt (városban már igen). Elvileg már működik az ELM327-em, megnézem majd élő adatban, lehet hogy csak a műszerfali visszajelző -és érzékelője- hülyéskedik és a hűtőfolyadék hőmérséklete nem is szór ennyit a valóságban... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zolikaDB írta:

Janó32: 

- elindultam reggel, meg sem moccant, folyamatosan tudok haladni a forgalomban, 40-50 km/h-val
- 6-7km alatt, így, városban felment 75 fokig
- mentem tovább, városban, felment 80-ig
- ki főútra, itt már simán visszaesett 80 alá...

Ennél a gyári, 12 éves is jobb volt...

Nekem fél évet bírt a Swag. Lehet annyit se mert nyár volt.

Ez, amit leírtál, nem normális szerintem.

Én most vettem gyárit. Nekem mutató szerint mindig felmegy legalább 85 fokig. Tegnap városozás során (szintén Db) még a venti is bekapcsol.

A mutató nekem általában kevesebbet mutat, mint pl az OPCOM. Ott 100 foknál látom kapcsolni a ventit, óra szerint az 93-95 fok.

Országúton ilyen időben 85 foknál nem nagyon megy feljebb, de azt tartja.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 26. at 21:55, jaygab írta:
On 2016. 11. 04. at 13:38, zolikaDB írta:

Köszönöm. Akkor jövő héten csere... Érted, kifizetem én, csak lenne JÓ! :angry:

Nálam a héten volt vezérlés csere kapott új termosztátot is(wahler)

Reggel 2-3fok kinti höm.a hütöviz 13fokos indulóba,5km után a hütöviz 92fok városi tempoban

Csere elött ugyanezen távon,kicsit melegebb volt(8-10fok kint)70fokig melegedett...

Amugy a 90 fokot mindig elérte,csak joval hosszabb idö alatt

És ez még a gyári termosztát volt(9év,120 ezer km)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

33 perce, Geopake írta:

Ti azt honnan látjátok,hogy 84 vagy 87 fokos a víz? Én csak azt látom hogy a 90 alatt van kicsivel a mutató.Sosem áll függőlegesen,már előtte bekapcsol a ventilátor.

BC írja,és pontos lehet,a termosztát nyitási hőfoka 92fok,addig melegszik egyenletesen ,majd ha ezt eléri onnan kicsit visszamegy kb.88fokig,legalábbis ezt látom a kijelzön

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 24. at 11:26, csicsó írta:

Z14xep 120ezer km vezérlés csere lesz,vizpumpa maradhat még vagy ajánlott a csere

A pumpán a kis csöcsonk mellett a motorhöm.jelado van?mert ez a fajta szerencsére joval drágább mint a sima...

 

Megvolt a vezérlés csere:láncszett+vizpumpa+termosztát+szelepfedél tömités+karter tömités=60ezerFT+munkadíj 25ezerFT

Most már olyan hangja van mint egy benzines motornak:)A feszitő már teljesen kinnt volt,annyira nyúlott volt a lánc a szerelö szerint

Még egy olajcsere lesz meg 4db GM gyertya

Olajba GM 5W30-on gondolkodom hacsak valaki le nem beszél róla...

Link to comment
Megosztás:

15 perce, csicsó írta:

Megvolt a vezérlés csere:láncszett+vizpumpa+termosztát+szelepfedél tömités+karter tömités=60ezerFT+munkadíj 25ezerFT

Most már olyan hangja van mint egy benzines motornak:)A feszitő már teljesen kinnt volt,annyira nyúlott volt a lánc a szerelö szerint

Még egy olajcsere lesz meg 4db GM gyertya

Olajba GM 5W30-on gondolkodom hacsak valaki le nem beszél róla...

Milyen típusú (márkájú) alkatrészek voltak ezek hogy 60-ba belefért ennyi minden? Én nem beszéllek le róla, de a saját autómba biztosan nem tennék GM kenőanyagot... 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.