Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

ez csak a benzingőz szelep vagy mi is a neve...a légszűrőházon van rögzítve..hallgasd meg..vki szivacsba tekerte így már alig hallható... :rolleyes:

Álljunk meg egy ásónyomra Cimborák ! <_< :D

Igazad van , a tankszellőztető is adhatja, de a tulaj szerint kívülről nem hallani, márpedig ha felnyitod a motorháztetőt,

azért az hallatszik...

...na mindegy, majd csak elhallgat egyszer, nem igaz ?

Link to comment
Megosztás:

Néha azért jó,ha mondjuk valaki(k) beírják,hogy merrefelé laknak az országban,mert úgy hamar megtalálják egymást

és tudnak segíteni egymáson,esetleg ismerős ,megbízható szerelőt ajánlani!

Mert én innen Biharkeresztesről a legjobb indulattal sem tudok segíteni(pl. a jelen esetben meghallgatni a motorhangot)

viszont egy közeledben lakó fórumos útba ejthet vagy elmehetsz arra vagy tud olyan közeli szerelőműhelyt,

ahol segíthetnek!

Na ezért jó beírni a lakhelyet,lehet hogy egy fórumos pont a te (ti)városodban,faludban vagy kerületedben él és szívesen segít!

Már ,ha komolyan gondoljátok ezt a fórumozást!

ui.Remélem senki nem szégyelli ,hogy Magyarországon belül hol lakik!

Úgy gondolom szégyenről szó sincs, csak miután 2 cartársunak is egy hónapon belül ellopták a kocsiját, nem biztos, hogy szívesen osztjuk meg a pontos információinkat. A fórumot nem csak a fórumosok, hanem mindenki olvashatja!

Lehet, hogy üldözési mánia, nem tudom

Link to comment
Megosztás:

tedd vissza a gyári kereket és meg fogsz lepődni...

én a coupévan a nyárival 8 körül jártam (215/45R17) a télivel volt hogy 6 literrel ( 185/60R15)...

nagyon sokat számit ez is.

azokat a gyertyákat dobd ki, vagyél új, gyárit bele.

cserélj légszürőt.

jónak kell lenni...

és a 160 as végsebesség miatt kár eladni... :rolleyes:

Nos megtörtént a balatoni út. Minden gyári, kivéve a kereket. 5.6-ra hozták ki. Állítólag 80-90 körül mentek vele. Légszűrő nemrég lett cserélve, kocsimosások alkalmával mindig kifújatom kompresszorral. Azok az iridiumok tényleg sz.rok, kár volt megvenni. Szóval más ne essen ebbe a hibába, nem ajánlott a gyáritól eltérni.

A szívató az ecoteceknél mennyinek kell lenni? 1100-1200, vagy 1500? Mert eddig csak az enyémet láttam 1500on, mindenki másé 1100 <_<

Ki is tagadnának, ha visszatenném a gyári kereket, 200-ba jöttek ezek :D De a téligumi miatt úgyis át kell rakni nemsokára.

Át akartam tenni a gyári kerekeket is, de eltörtem 3 kerékkulcsot, 2-t meghajlítottam, és egy légkulcs se szedte le a csavarokat -_- Automaxék MAX-ra húzzák B) De szeretném visszatenni, hátha tényleg a kerekek miatt megy csak 160-at.

Eltérő ET szám miatt nem kell kerékösszetartást állíttatni? ET49 helyett ET35-ösök vannak rajta.

Link to comment
Megosztás:

Álljunk meg egy ásónyomra Cimborák ! :rolleyes: <_<

Igazad van , a tankszellőztető is adhatja, de a tulaj szerint kívülről nem hallani, márpedig ha felnyitod a motorháztetőt,

azért az hallatszik...

...na mindegy, majd csak elhallgat egyszer, nem igaz ?

Igazatok van. Tényleg eléggé lehetetlent kértem ezzel a problémával. Nem lehet így megállapítani a hiba okát. Viszont megkérdeztem az előző tulaját, és ő is hallotta de nem tudta mi az. Viszont az autó kifogástalanul működik így nem nagyon foglalkozom vele. Csak azért kérdeztem hátha ez valami nagyon jellegzetes hang és valamit sürgősen ki kellene cserélnem. De ezek szerint nem vízpumpa, a láncnak csörögnie kell... ilyeneket nem hallok. A motor amúgy jó. Egy csepp olajat nem fogyaszt, A fogyasztás is remek. Nagy baj nem lehet. Én még a szervó szivattyúra gondoltam mert arról hallom, de a motorteret kinyitva már nem hallom. Azért köszi a segítségeteket. További balesetmentes közlekedést :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

G Astrába keresek lámpához tartozó motort. Ha valakinek van egy fölös motorja, kérem jelezze.

Előre is köszi a segítséget.

Hátha ilyesmit keresel,itt http://www.vatera.hu/opel_astra_g_fenyszor..._153532163.html biztos hogy találsz,és talán még elfogadható árban is!

De lehet hogy a fórum cartársaknál is van elfekvőben.Én csak egy tippet adtam.

Link to comment
Megosztás:

Nos megtörtént a balatoni út. Minden gyári, kivéve a kereket. 5.6-ra hozták ki. Állítólag 80-90 körül mentek vele. Légszűrő nemrég lett cserélve, kocsimosások alkalmával mindig kifújatom kompresszorral. Azok az iridiumok tényleg sz.rok, kár volt megvenni. Szóval más ne essen ebbe a hibába, nem ajánlott a gyáritól eltérni.

A szívató az ecoteceknél mennyinek kell lenni? 1100-1200, vagy 1500? Mert eddig csak az enyémet láttam 1500on, mindenki másé 1100 :rolleyes:

Ki is tagadnának, ha visszatenném a gyári kereket, 200-ba jöttek ezek <_< De a téligumi miatt úgyis át kell rakni nemsokára.

Át akartam tenni a gyári kerekeket is, de eltörtem 3 kerékkulcsot, 2-t meghajlítottam, és egy légkulcs se szedte le a csavarokat :D Automaxék MAX-ra húzzák -_- De szeretném visszatenni, hátha tényleg a kerekek miatt megy csak 160-at.

Eltérő ET szám miatt nem kell kerékösszetartást állíttatni? ET49 helyett ET35-ösök vannak rajta.

Akkor indulás vissza a gumishoz,aki felrakta a kerekeket,és szedesd le vele,mert ha kapsz egy defektet ott fogod le.....ni magad.Nekem is 205-ös gumik vannak fent,de ez nekem nem számított a végsebességben.Egyébként 50,90,110,130 az a sebesség amit tudnia kell a járgánynak. B)

Link to comment
Megosztás:

Igazatok van. Tényleg eléggé lehetetlent kértem ezzel a problémával. Nem lehet így megállapítani a hiba okát. Viszont megkérdeztem az előző tulaját, és ő is hallotta de nem tudta mi az. Viszont az autó kifogástalanul működik így nem nagyon foglalkozom vele. Csak azért kérdeztem hátha ez valami nagyon jellegzetes hang és valamit sürgősen ki kellene cserélnem. De ezek szerint nem vízpumpa, a láncnak csörögnie kell... ilyeneket nem hallok. A motor amúgy jó. Egy csepp olajat nem fogyaszt, A fogyasztás is remek. Nagy baj nem lehet. Én még a szervó szivattyúra gondoltam mert arról hallom, de a motorteret kinyitva már nem hallom. Azért köszi a segítségeteket. További balesetmentes közlekedést :rolleyes:

Hát én nem hagynám az tuti,érdekelne a dolog,pláne ha zavaró lehet,meg ugye az emberben ott van a félsz,amig nem tudod mi az.....

Link to comment
Megosztás:

De szeretném visszatenni, hátha tényleg a kerekek miatt megy csak 160-at.

Ebben biztos lehetsz, nem is kell(ene) találgatni. A 205/55 x 16-os kerék szvsz 5%-kal nagyobb átmérőben, mint a normál méret, emiatt 100%, hogy csal a kilóméterórád - lefelé!

Valamint emiatt is vesztette el a dinamikáját, amit csak sok fullgázas gyorsítással tudsz előcsalogatni = többletfogyasztás !!

Valamit javítana a helyzeten, ha pl. 205/40-es gumit rakatnál fel, de azzal meg veszít a rugózási komfortjából a gép.

Jobban jársz a gyáriakkal - ahogy Uhuhu is leírta - az kényelmes is, meg gazdaságos! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A 205/55 x 16-os kerék szvsz 5%-kal nagyobb átmérőben, mint a normál méret, emiatt 100%, hogy csal a kilóméterórád - lefelé!

A QP-nak 205/50 R16 lenne a gyári mérete, de most nekem is 205/55 R16 van fent, és nemhogy nem csal, hanem ezzel lett halálpontos a kilóméterórám. A gyári mérettel mindig kicsit többet mutatott a ténylegesnél, most meg ha GPS szerint 130-al megyek, akkor az óra is ennyit mutat.

Link to comment
Megosztás:

Sosem értettem, hogy miért kell szándékosan a váltóméretektől eltérni. :rolleyes: Aztán jön a spekuláció, hogy most lefelé vagy felfelé csal a kilométeróra, eszi-e a futóművet, beleér-e a sárvédőbe, stb. Egyébként Ti is tudjátok, hogy minden km-óra (gyári gumimérettel) felfelé csal, ennek biztonsági oka van, nem "hiba", ráadásul traffipax-nál sem jöhet rosszul, ha egy kicsit lassabb a történet a valósnál...

Link to comment
Megosztás:

A QP-nak 205/50 R16 lenne a gyári mérete, de most nekem is 205/55 R16 van fent, és nemhogy nem csal, hanem ezzel lett halálpontos a kilóméterórám. A gyári mérettel mindig kicsit többet mutatott a ténylegesnél, most meg ha GPS szerint 130-al megyek, akkor az óra is ennyit mutat.

De a kollégának nem QP-ja van, hanem 1.4-es 5ajtós, aminek a normál kerékmérete 185/65x15 !

Annak a váltómérete a 195/60 x 15.

Aztán ha egy kocsinak 16-os a gyári mérete, akkor a műszeregységet is ahhoz kalibrálják...

Amennyiben tévednék, akkor megkövetem magam!

Link to comment
Megosztás:

De a kollégának nem QP-ja van, hanem 1.4-es 5ajtós, aminek a normál kerékmérete 185/65x15 !

Annak a váltómérete a 195/60 x 15.

Aztán ha egy kocsinak 16-os a gyári mérete, akkor a műszeregységet is ahhoz kalibrálják...

Amennyiben tévednék, akkor megkövetem magam!

Nem a keréktárcsa átmérője számít önmagában, hanem a felni+gumi együttes átmérője (ha úgy tetszik, az egész kerék magassága). <_< A 16 vagy 17 collos felnivel sincs gond, ha közben a gumi "hozzáperesedik", tehát a fent említett együttes átmérő nem változik. Egyébként pl. ITT lehet lesegetni, hogy mire érdemes szélesíteni, ha valaki morcosabbá akarja tenni a gépet, de nem akar váltóméret-galibába bonyolódni (ezt jól megaszondtam :rolleyes: ).

Link to comment
Megosztás:

Esetemben nagyon egyszerű: hirtelen kellett gumi, és ilyen volt. :rolleyes:

Egyébként amint alkalmam lesz, cserélem, mert hiába pontos az óra, nagyon bénán néz ki vele szegény autó...

Nyilván vannak kényszerhelyzetek, vagy valaki használtan eleve rossz gumikkal/felnivel veszi a gépet. :D De hipermarketban már láttam olyat, hogy két csóka valahogy így választott gumit: Nézd má', milyen jó vastag gumi, meg kéne venni, mer' ami most fenn van, az virsli. Akkó' vigyük... <_<

Link to comment
Megosztás:

Nyilván vannak kényszerhelyzetek, vagy valaki használtan eleve rossz gumikkal/felnivel veszi a gépet. <_< De hipermarketban már láttam olyat, hogy két csóka valahogy így választott gumit: Nézd má', milyen jó vastag gumi, meg kéne venni, mer' ami most fenn van, az virsli. Akkó' vigyük... :rolleyes:

Eleve rosszul kezdődik, az ember nem hipermarketbe megy gumit venni...

Link to comment
Megosztás:

Akkor indulás vissza a gumishoz,aki felrakta a kerekeket,és szedesd le vele,mert ha kapsz egy defektet ott fogod le.....ni magad.Nekem is 205-ös gumik vannak fent,de ez nekem nem számított a végsebességben.Egyébként 50,90,110,130 az a sebesség amit tudnia kell a járgánynak. :rolleyes:

a 30 at kihagytad <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.