Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy elérkezett egy mihamarabbi vízpumpa cseréje, ugyanis az égszíjtárcsának kb egy 0,5mm - 1mm kottyanását vettem észre.

Gyorsan fel is hívtam egy autósboltot, amit nem szeretnék megnevezni, de kék-fehér-piros a logója, és B-vel kezdődik a neve :), hogy mit ajánlanak. (Debrecen)

Az eladó a telefonban jó minőségűnek említette (persze nem egy SKF) a DOLZ márkát. Ismeri valaki?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.:

Csaba

Ui.: 151e Km-en áll az óra!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy elérkezett egy mihamarabbi vízpumpa cseréje, ugyanis az égszíjtárcsának kb egy 0,5mm - 1mm kottyanását vettem észre.

Gyorsan fel is hívtam egy autósboltot, amit nem szeretnék megnevezni, de kék-fehér-piros a logója, és B-vel kezdődik a neve :), hogy mit ajánlanak. (Debrecen)

Az eladó a telefonban jó minőségűnek említette (persze nem egy SKF) a DOLZ márkát. Ismeri valaki?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.:

Csaba

Ui.: 151e Km-en áll az óra!

én a sajátomba Graf pumpát vettem.

fura, hogy ennyinél kell Neked cserélni, én 217e-nél cseréltem a gyárit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, nem biztos, hogy szükséges, de inkább cserélem benne. A hűtővíz még nem fogy.

Viszont egy másik kérdés :) Te már cseréltél vezérlést?

kocsi megvételekor meg cserélve lett a generátor szíj meg a görgők, de lehet 1 görgő van, mindegy

minden ilyen cserélve lett.

igen cseréltem vezérlést, és akkor lett a vízpumpa is cserélve.

vezérlésből csak is gyári gm, tömítésekből Elring, és ugye a Graf vízpumpa,

és gyári fagyálló ment bele. és persze friss olaj szűrővel, bár a "régi" olaj is 4 hónapos volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kérdés: nálatok a láncszett mit tartalmaz? Mert látok úgy láncszettet hirdetni, hogy benne vannak a lánckerekek is, meg látok nélküle is. Szerintem az is kopik - főleg, ha már laza a lánc -, így én a fogaskerekeket is cserélném (ha láncosom lenne).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy elérkezett egy mihamarabbi vízpumpa cseréje, ugyanis az égszíjtárcsának kb egy 0,5mm - 1mm kottyanását vettem észre.

Gyorsan fel is hívtam egy autósboltot, amit nem szeretnék megnevezni, de kék-fehér-piros a logója, és B-vel kezdődik a neve :), hogy mit ajánlanak. (Debrecen)

Az eladó a telefonban jó minőségűnek említette (persze nem egy SKF) a DOLZ márkát. Ismeri valaki?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.:

Csaba

Ui.: 151e Km-en áll az óra!

Saját tapasztalatom nincs, de én valamiért nem venném meg a DOLZ vízpumpát. Belépő szintűnek tartják, olcsóbb kategória (ami nem feltétlenül jelenti, hogy rossz). De ideális esetben nagyon ritkán cserélsz vízpumpát és igen csak fontos alkatrész, ezért szerintem érdemes lenne Graf vagy SKF-ben gondolkodni, nem olyan vészes az árkülönbség. Két szerelő is nagyon dicsérte a Graf pumpákat, hogy nagyon jók a tapasztalatok vele, de kb egy ezressel több az SKF.

Én is most cserélem a komplett vezérlést, és ugyan nem lenne indokolt a vízpumpa cseréje, de ha már megvan bontva, akkor 10 év és 150e km után kap egy új pumpát, a régit meg elrakom. Emígy én semmit nem látok (és a szerelő sem) ami rendellenes lenne a vízpumpával, de a 10 év nem kevés idő, a 150e km annyira nem vészes.

Kérdés: nálatok a láncszett mit tartalmaz? Mert látok úgy láncszettet hirdetni, hogy benne vannak a lánckerekek is, meg látok nélküle is. Szerintem az is kopik - főleg, ha már laza a lánc -, így én a fogaskerekeket is cserélném (ha láncosom lenne).

A komplett láncszett tartalmazza a (ha jól emlékszem két darab) lánckereket is, amit okvetlenül cserélni kell.

Lánc, lánckerék, feszítő, vezető (műanyag, vagy micsoda) meg egy rakat csavar. És persze a tömítések, amiket külön kell megvenni!

Módosítva : kukori
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én tavaly cseréltem, első nekifutásra continentál készletet vettem abban a vízpumpa is bent volt, na lehet csak én vagyok szerencsétlen 2000km után csere mert a vezető görgő elkezdett morogni... Vízpumpa maradt szíj görgők le, most gates van bent! Hát cserekor megdöbbentem a szíjak közti különbségen!! A conti rideg, kemény valami, a gates puha látszott hogy jobb minőség! Lehet csak én fogtam ki, nem lehet ebből általánosítani csak a tapasztalatom írtam le. A conti dobozán az állt gyártva: Mexico

Érdekes, nekem is made in mexico van.

Gyorsan meg is néztem a csapágyat, le is fényképeztem. Kétlem hogy ez gagyi lenne.

Na meg a continental nem adja a nevét, túl nagyok ők.

WP_20150604_17_45_38_Pro_www.kepfeltolte

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nekem is made in mexico van.

Gyorsan meg is néztem a csapágyat, le is fényképeztem. Kétlem hogy ez gagyi lenne.

Na meg a continental nem adja a nevét, túl nagyok ők

WP_20150604_17_45_38_Pro_www.kepfeltolte

Véleményem szerint csak én nem voltam szerencsés!! Szerelőm szerint le sem kellett volna cserélni, de én így alszom jól!! :)..... morgott kicsit a vezetőgörgő, utastérben nagyon lehetett hallani, engem zavart, részben azért mert úgy voltam vele, nehogy hangosabb legyen, mint csere előtt volt!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Mi lett a maradék cuccal? :sneaky: :omg:

Szerelőmnél hagytam,örült neki, gyanítom már másnál teszi a dolgát! :) Amúgy a feszítőgörgőnek, szíjnak nem volt baja, csak mivel rendeltem komplett készletet ezért lett komplett csere. A vízpumpa maradt conti, azt nem cseréltem! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2002-es G Astram, 1.7 D (Y17DT) és szűrőket szeretnék cserélni benne.

Van valakinek tuti cikkszáma olajszűrőre és levegőszűrőre?

Gyári cikkszámom van, de még így is két féle levegőszűrőt találok utángyártottba, pl az egyik alján van egy plusz filcréteg, a másiknak nincs... Nem tudom minek kéne benne lenni!

Előre is köszi ha segítetek!

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm!!!

Átnézem ez szerint!

Lehet hogy én vagyok a töketlen, de még így is találok pl. WIX gyártmányból többfélét. A Bárdi meg az UNIX oldalán is itt akadtam meg, hogy gyári cikkszám alapján hozott a program többféle utángyártottat, ugyan arra aszámra (egy márkából is több fajtát)...

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy én vagyok a töketlen, de még így is találok pl. WIX gyártmányból többfélét. A Bárdi meg az UNIX oldalán is itt akadtam meg, hogy gyári cikkszám alapján hozott a program többféle utángyártottat, ugyan arra aszámra (egy márkából is több fajtát)...

http://catalog.mann-filter.com/EU/hun/vehicle/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/G%C3%A9pj%C3%A1rm%C5%B1vek/SZEM%C3%89LYG%C3%89PKOCSIK%20%C3%89S%20KISTEHERG%C3%89PJ%C3%81RM%C5%B0VEK/OPEL/Astra%20G%20~%20Astra%20G%20Cabrio~Coup%C3%A9/1.7%20DTI%20Y%2017%20DIT~DT%20%28T3150%29

Itt látod a jelölést, az egyik 2001-ig, a másik 2001-től használandó.

https://alkatreszek.hu/ (én le szoktam ellenőrizni a - kiszemelt - adott gyártó katalógusát is).

Módosítva : gedikart
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm, sokat segítettetek!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

T diegho!

"... Z16XE ..."

GM 9195109

Opel 12 14 000

Bosch FLR 8 LDCU

Bosch FLR 8 LDCU+

Bosch FGR 8 KQE 0

Bosch FR 91 X

T Janó32!

Az FQR 8 LEU2 nem való az említett motorba.

T mantec!

"Az FQR 8 LEU2 nem való az említett motorba."

A Cromax rendszere hozza, én csak azt linkeltem. Holnap rákérdezek az ügyfélszolgálaton...

Köszönöm!

Hogyan lehetséges, hogy itt egy vezérműszíj klt 19k, Bárdinál meg 37? Amúgy meriva-ról van szó, de ugyanaz a motor.

Passz. Attól függ hogy ki a szett gyártója és/vagy mi van a szettben (pl vízpumpa is).

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt vagyok, akkor milyen szűrőket, olajat ajánlott beletenni? Vezérmű klt és vízpumpa szintén cserélve lesz. Conti vagy Gates lesz a klt, skf a pumpa.

Például ezek:

https://the-filtershop.com/sct/854218/Szurok

https://the-filtershop.com/spl/505317/GMdexos2-minositett-motorolaj

T Janó32!

"... Cromax rendszere hozza ..."

Akkor nem fogsz több butaságot belinkelni, ha a Cromax rendszere megjavul?

Látom, még mindig nem az a célod hogy hozzáadj ehhez az oldalhoz/topichoz.

Tudjuk, te mindent jobban tudsz, elvégre mi is ez a kis összehordott cromax nevű micsoda a te tudásodhoz képest...

Ne csak játssz a szavakkal, kérlek mellékeld/csatold a linket az "átfogó iparági elemzésből" levont "szakmai következtetést" illetően. Ha ilyennel nem rendelkezel, akkor ugyebár csak totális sületlenségeket beszél bele a nagy világba.

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.