Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Üdv mindenkinek.A gondom a következő.Beindítom a gépet és egyfajta kopogó vagy klattyogó szerű hangot ad a motor.Úgy gondoltuk hidro tőke,de a szerelő megnézte és azt mondta hogy rendben vannak .Most gondol még hajtókar csapágyra vagy dugattyú csapszegre.Szerintetek?Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.A gondom a következő.Beindítom a gépet és egyfajta kopogó vagy klattyogó szerű hangot ad a motor.Úgy gondoltuk hidro tőke,de a szerelő megnézte és azt mondta hogy rendben vannak .Most gondol még hajtókar csapágyra vagy dugattyú csapszegre.Szerintetek?Előre is köszi.

Hajtókar vagy csapágy meleg motornál is megmarad.

Milyen olaj van a gépben?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.A gondom a következő.Beindítom a gépet és egyfajta kopogó vagy klattyogó szerű hangot ad a motor.Úgy gondoltuk hidro tőke,de a szerelő megnézte és azt mondta hogy rendben vannak .Most gondol még hajtókar csapágyra vagy dugattyú csapszegre.Szerintetek?Előre is köszi.

Herzlich Wilkommen bei uns Hans!

Mielőtt szétbombázzátok a motor a Mestereddel, azért jó ha tudod, hogy ritkán lesz csapszeges egy Opel motor.

Csapágyas már esetleg, de annak a hangja igencsak elkeserítő, nem lehet összetéveszteni a hidraulikus tőkével.

Ami viszont hasonló ketyegő hangot tud produkálni, az a

- vezérműszíj feszítőgörgő

- klímaszíj feszítő görgő

- TEV szelep ( levegőszűrőházra felhelyezett tankszellőztető, többnyire piros csatival. Húzd szét, ha kussolás lesz, akkor az a bibi. )

Én a helyedben ezeket még megnézetném..., mielőtt mélyre nyúlnál a pénztárcádba!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.A gondom a következő.Beindítom a gépet és egyfajta kopogó vagy klattyogó szerű hangot ad a motor.Úgy gondoltuk hidro tőke,de a szerelő megnézte és azt mondta hogy rendben vannak .Most gondol még hajtókar csapágyra vagy dugattyú csapszegre.Szerintetek?Előre is köszi.

Háztartási kisgép szerelő? :lol:

Vagy megrekedt a Trabant-Lada szinten?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Egy kis segitség kéne. A probléma a következő: (hozzáteszem hogy betegesen reszketek hogy a kocsim tönkre megy) Elvittem a kocsit szerelőhöz mert hangos kattogást hallotam a motortérből. Erre a maszek szerelő azt mondta hogy a hidrotőkék szarodtak el. Tény hogy 5000Km-rel többet mentem az olajjal mit kellett volna legalább is a szerelő ezt mondta mert az új olaj "körbe hordta" a régi olajnak a szutykát. Mind1.

Mivel nagy összegről volt szó inkább elvittem a "profikhoz". Ők kis méregetés és szerelés után megmondták hogy a vezérműlánc megnyúlt és cserélni kell. Elhittem ment a csere. Itt is volt még egy olajcsere és mondták hogy 10000km múlva megint legyen. Itt jön a probléma. Megint hallom ezt a hangot hogy legalább is hideg motornál kattog. Melegnél is ez a szitu csak halkabb. Teljesen tanácstalan vagyok már nem nagyon bízok senkiben. Segítség kéne!!!!!

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Egy kis segitség kéne. A probléma a következő: (hozzáteszem hogy betegesen reszketek hogy a kocsim tönkre megy) Elvittem a kocsit szerelőhöz mert hangos kattogást hallotam a motortérből. Erre a maszek szerelő azt mondta hogy a hidrotőkék szarodtak el. Tény hogy 5000Km-rel többet mentem az olajjal mit kellett volna legalább is a szerelő ezt mondta mert az új olaj "körbe hordta" a régi olajnak a szutykát. Mind1.

Mivel nagy összegről volt szó inkább elvittem a "profikhoz". Ők kis méregetés és szerelés után megmondták hogy a vezérműlánc megnyúlt és cserélni kell. Elhittem ment a csere. Itt is volt még egy olajcsere és mondták hogy 10000km múlva megint legyen. Itt jön a probléma. Megint hallom ezt a hangot hogy legalább is hideg motornál kattog. Melegnél is ez a szitu csak halkabb. Teljesen tanácstalan vagyok már nem nagyon bízok senkiben. Segítség kéne!!!!!

Válaszokat előre is köszönöm!

milyen motorkód?

Link to comment
Megosztás:

Ez szíjas motor, nem láncos.

Pedig a szervizbe lánccsere volt ők mondták. A kocsival nincs bajom,de ahogy a szerelők és a szervizek hozzáállnak a dologhoz a kész röhej. TISZTELET a kivételnek.

Valaki nem tud egy jó szerelőt Gödöllő, Aszód,Hatvan vonzáskörzetében?

És akkor mitől hallom ezt a kopogást?

Link to comment
Megosztás:

Pedig a szervizbe lánccsere volt ők mondták. A kocsival nincs bajom,de ahogy a szerelők és a szervizek hozzáállnak a dologhoz a kész röhej. TISZTELET a kivételnek.

Valaki nem tud egy jó szerelőt Gödöllő, Aszód,Hatvan vonzáskörzetében?

És akkor mitől hallom ezt a kopogást?

Nem inkább Z14XEP a motorod akkor (1.4 twinport)?

Link to comment
Megosztás:

Az tuti láncos.

Nálam is mókás hangja van gyorsításkor,fordulaton tartáskor meg csönd. :(

Kicsit bubus hangja van :lol:

Vagy csak nagyon szeretnék egy wrx sti-t. :lol: ,és ezért képzelődők.

Nem csak képzelődsz!

Én imádom szüleim Twinportos verdájának a hangját. Az enyém csak Z14XE és teljesen más a hangja. Egy időben gondolkodtam egy direktszűrőn, annak van jó hangja és a szomszédokat sem zavarja. A brummogó kipufftól én is falnak megyek...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is tecccik :lol:

Azért fülelek hátha meghallom a vezérműtengelyt.....

De nem szeretném.

Március elején megy nagy szervizre,addig csak kibírja :( (35200km van most benne)

ilyen hamar biztos nem lesz baja

nekem 60 ezernél néztük meg és semmi...

én vizsgáztatni megyek majd április végén

első igazi vizsgája :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Egy olyan kérdésem van hogy 100000Km környékén mik azok amiket szoktak cserélni kocsiban? Szeretnék felkészülni anyagilag :lol:

Kicsit tágítom 100e-120e km körül. A kocsim 1.4es Z14XEP 5ajtós

válaszokat előre is köszönöm!

kipufogó oldali vezérműtengely csavarokat utána húzták már? Esélyes, hogy ilyenkorra lazul és aztán törik a vezérműtengely, na az nem lesz olcsó (2005-2007-ig gyártottakra jellemző).

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Egy olyan kérdésem van hogy 100000Km környékén mik azok amiket szoktak cserélni kocsiban? Szeretnék felkészülni anyagilag :lol:

Kicsit tágítom 100e-120e km körül. A kocsim 1.4es Z14XEP 5ajtós

válaszokat előre is köszönöm!

Nomeg ha van szervízfüzeted, akkor abban pontosan benne van motor típusonként mit mikor kell cserélni.

Van benne 1-2 marhaság is, de alapvetően jó támpont.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.