Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

kipufogó oldali vezérműtengely csavarokat utána húzták már? Esélyes, hogy ilyenkorra lazul és aztán törik a vezérműtengely, na az nem lesz olcsó (2005-2007-ig gyártottakra jellemző).

amikor elmentem a csere után 1hétre rá után húzásra azt mondták hogy mindent meghúztak.

tegnap meghallgattam 1 ismerősömmel ezt a hangot szerinte nem a motor, hanem a szíjnál hallani. Szerinte a feszítővel van a gond. Csapágyra gyanakszik. hozzáteszem az ismerösöm hobbi autószerelő.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.Hazakerült a verda,Úgy néz ki hogy valami alakult a kicsikén,bár szerintem most sem teljesen tökéletes. Szépen muzsikál a drágám bár én még mindig hallok valami kótyogást a szelepek környékéről.Töltöttem bele Dynamic 5w40-et.Igaz előrébb olvastam hogy igazából 10w kellene bele de kaptam egy kis szívességért cserébe,Gondoltam pár ezret elgurulok vele.Nem használom túl sűrűn a gépet.Most elég volt a műszaki meg a hajtókar csapágy meg mindenféle szűrő csere.Jó éjt mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.Hazakerült a verda,Úgy néz ki hogy valami alakult a kicsikén,bár szerintem most sem teljesen tökéletes. Szépen muzsikál a drágám bár én még mindig hallok valami kótyogást a szelepek környékéről.Töltöttem bele Dynamic 5w40-et.Igaz előrébb olvastam hogy igazából 10w kellene bele de kaptam egy kis szívességért cserébe,Gondoltam pár ezret elgurulok vele.Nem használom túl sűrűn a gépet.Most elég volt a műszaki meg a hajtókar csapágy meg mindenféle szűrő csere.Jó éjt mindenkinek.

Mi motorkódod,amúgy?Jó lenne beírni aláírásba vagy valahova.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1.4-es 2 éves gépem van.

Mosta a második éves szervízre nem akarom elvinni a márkaszervízbe mert azt mondták a telefonba, hogy 55000Ft.

Azért ne már!

Felhívtam a Speedy szervízt mert itt fórumba valaki ajánlotta.Ők azt modták, hogy olajcsere+fékfolyadék csere 26000Ft.

Elmentem a Norautóhoz ami itt van Dunakeszin.Ott meg 16480Ft-os árajánlatot kaptam.Azért nem mind1.És minőségi Mobil Synt S5w-40-es olajjal,Mahle olajszürővel,DOT 5.1 fékfolyadékkal.

Mindezt csak azért írtam le, mert nem semmi, hogy mekkora árkülönbségek vannak.Érdemes szétnézni mielőtt az ember elviszi a kocsit szervízbe.Ja, és azt mondta a srác, hogy nyugodtan bemehetek és végignézhetem az olajcserét meg a többit.

Azért ez sem mind1.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ha már nem érvényes a garancia, akkor fékfolyadékot nem cseréltetnék, jó lesz az még néhány évig. Motorolajat meg nem egy nagy valami kicserélni, beszerzed a neked tetsző olajat meg egy olajszűrőt és bármelyik szerelő lecseréli, vagy akár otthon is ki lehet cserélni, ha van az embernek udvara vagy garázsa.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ha már nem érvényes a garancia, akkor fékfolyadékot nem cseréltetnék, jó lesz az még néhány évig. Motorolajat meg nem egy nagy valami kicserélni, beszerzed a neked tetsző olajat meg egy olajszűrőt és bármelyik szervízben kicserélik, vagy akár otthon is ki lehet cserélni, ha van az embernek udvara vagy garázsa.

Nincsen se udvarom, se garázs sajna.

A fékfolyadékot meg 2 évente kell cserélni.Biztos ami biztos.

Link to comment
Megosztás:

A fékfolyadékot meg 2 évente kell cserélni.Biztos ami biztos.

Persze, mert valami powerpointos meg exceles illető ezt így kiagyalta, hogy ezzel jól le lehet húzni a tulajokat. Kb. olyan, mint hogy a 6-7 éves gumit már ne rakd fel. Anyám Citroenjeben 20 év alatt nem volt szerintem fékfolyadék cserélve, de a második 10 alatt biztosan nem, mert arról tudnék. Aztán ha nem vigyáztunk, akkor fékezéskor kifejeltük a szélvédőt még akkor is, amikor a karosszéria már lerohadt róla...

Link to comment
Megosztás:

Persze, mert valami powerpointos meg exceles illető ezt így kiagyalta, hogy ezzel jól le lehet húzni a tulajokat. Kb. olyan, mint hogy a 6-7 éves gumit már ne rakd fel. Anyám Citroenjeben 20 év alatt nem volt szerintem fékfolyadék cserélve, de a második 10 alatt biztosan nem, mert arról tudnék. Aztán ha nem vigyáztunk, akkor fékezéskor kifejeltük a szélvédőt még akkor is, amikor a karosszéria már lerohadt róla...

Bár gumija válogatja, de azért a 3-4. évtől szerintem már érezhető, hogy nincs meg az újkori tapadás (elsősorban szárazon), hiába jó még a profilmélység. Főleg a nyári gumik futófelülete tud felkeményedni. Szóval, ha az akár 4-5 éves gumival már korcsolyázik az ember, inkább csere, mint pl. a zebrán elsodorni emiatt valakit...

Link to comment
Megosztás:

Bár gumija válogatja, de azért a 3-4. évtől szerintem már érezhető, hogy nincs meg az újkori tapadás...

Régebben mentem (nem jószántamból) olyan autóval, amin 14(!) éves gumi volt... borzasztóan repedezett volt az oldalfala, és habár a profilmélység még kitűnő volt, sztem az már egyáltalán nem is kopott tovább, mert érzésre keményebb volt mint az aszfalt. Viszont örökké a defekttől paráztam...

A tapadásról nem tudok nyilatkozni, istenkísértés lett volna olyan tempóval közlekedni vele ahol már a tapadásnak is szerepe van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Persze, mert valami powerpointos meg exceles illető ezt így kiagyalta, hogy ezzel jól le lehet húzni a tulajokat. Kb. olyan, mint hogy a 6-7 éves gumit már ne rakd fel. Anyám Citroenjeben 20 év alatt nem volt szerintem fékfolyadék cserélve, de a második 10 alatt biztosan nem, mert arról tudnék. Aztán ha nem vigyáztunk, akkor fékezéskor kifejeltük a szélvédőt még akkor is, amikor a karosszéria már lerohadt róla...

Kollégák !

Ez azért nem így van! :lol:

A fékfolyadéknak- mint egy kémiai anyagnak - megvan az a rossz tulajdonsága, hogy szereti megkötni a levegőből a páratartalmat.

Ez úgy néz ki, hogy szép lassan a gumitömítések mellet jól telítődik, de amíg városi forgalomban araszolgatsz, esetleg kimész az erdőbe a nagymamának vinni borocskát meg kalácsot, nincs is semmi probléma. Használhatod akár húsz évig is, ha addig a fellépő oxidáció miatt nem gyógyulnak be a helyükre a fékmunkahengerek dugattyúi !

Ebben az esetben ugye majd kiadásként jelentkezik a fék felújítása.

A nagyobbik baj, amikor az ember fia/lánya utánaköt egy lakókocsit a jó öreg kis G-Astrának, mondván, irány a tengerpart, vagy csak úgy szólóban elmegy egyet kirándulni az Alpokba v. a Tátrába, esetleg a Kékestetőre.

Apu / Anyu ereszti lefelé a hegyvidéken a gépet, hátul a gyerkőcök élvezik a tájat, aztán a túlterhelt fékrendszerben elkezd az olaj felmelegedni, közelít a forráspontjához, miközben a benne lévő víztartalom előbb buborékosodni kezd, aztán hirtelen beesik a pedál a tűzfalig és a szerelvény megállíthatatlanul megy a szakadék v a sziklafal felé! :lol: :( :D

Jó esetben karosszéria javítás, rosszabb esetben akár halálos vége is lehet a kalandnak !

Ugye, így már érthető, hogy miért kell(ene) legalább 2, de mondjuk 4 év után kicserélni azt a tetves fékfolyadékot !??

1 liter bőven elég hozzá és nem kerül többe az anyag, mint 2-3ezer forint! ( Ebben már Racing fékolaja is belefér! )

Ha ügyesek vagyunk, akkor fél óra alatt megvan otthon a csere, ha humán beállítottságúak vagyunk, akkor meg bármelyik műhelyben lecserélik 2-5 ezer forintért.

Nos, lehet gondolkodni, hogy utasaink, gépjárművünk illetve saját biztonságunk megér -e ennyit !

A fentieket figyelembe véve meg felejtsük el a lehúzós dumát, ennél sokkal jobban lehúznak minket az autós élet más területein, de ez már társadalmi kérdés és nem ide tartozik....

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Az lenne a kérdésem, hogy nem tudja-e valaki, hogy egy 2004-es 1.7-es dizel opelnek mennyi a gyári szelephézag értéke? Két helyről kaptam választ, de eltérő a két érték, és most nem tudom eldönteni, hogy melyik a jó! Az egyik verzió, az az, hogy 0,15-0,25, a másik pedig az, hogy 0,35-0,45 közötti érték a jó! Tudna valaki segíteni? Még egy kérdés: a szelepfedél tömítés ehhez a típushoz lehetséges hogy 8-10 ezer forintba kerül? A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

"A fentieket figyelembe véve meg felejtsük el a lehúzós dumát, ennél sokkal jobban lehúznak minket az autós élet más területein, de ez már társadalmi kérdés és nem ide tartozik."...

Miért szerinted nem lehúzás az 55000Ft, amikor megcsinálják 16-ért is?

Link to comment
Megosztás:

"A fentieket figyelembe véve meg felejtsük el a lehúzós dumát, ennél sokkal jobban lehúznak minket az autós élet más területein, de ez már társadalmi kérdés és nem ide tartozik."...

Miért szerinted nem lehúzás az 55000Ft, amikor megcsinálják 16-ért is?

szia.

ha 2 éves az autód akkor elvileg még van 1 év garancia. lehet hogy most megspórolsz 30-40 ezeret, de ha nem márka szervizbe viszed akkor bukta van a garanciának! lehet spórolsz 30-40 ezret, nah de mi lesz majd akkor ha világítani fog jövőhéten a sárga lányka, elmész és közlik veled, hogy anyag + munkadíj brutto: 135.400.- HUf? :lol: de ez csak egy ötlet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt új(sajnos összetört :lol: ),de szerintem az az évi 20-25 ezer ft.(Corsa C) nem sok,amit a szervízre+a garanciára fizettem.

Ráadásul volt benne egy garis visszahívás(műanyag váltókuliszacsere fémre),ami gari nélkül ki tudja mennyibe került volna.

D e hát aki új autót vesz az ezzel tisztába kell hogy legyen.

Link to comment
Megosztás:

szia.

ha 2 éves az autód akkor elvileg még van 1 év garancia. lehet hogy most megspórolsz 30-40 ezeret, de ha nem márka szervizbe viszed akkor bukta van a garanciának! lehet spórolsz 30-40 ezret, nah de mi lesz majd akkor ha világítani fog jövőhéten a sárga lányka, elmész és közlik veled, hogy anyag + munkadíj brutto: 135.400.- HUf? :lol: de ez csak egy ötlet :lol:

hogyhogy 3 év a garancia. Max ha hosszabíttatott vki, vagy kapta akcióban vásárláskor nemdebárugyebár? :( Ha neki csak a sztenderd 2 év gari van, volt, akkor ez nem érv.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt új(sajnos összetört :lol: ),de szerintem az az évi 20-25 ezer ft.(Corsa C) nem sok,amit a szervízre+a garanciára fizettem.

Ráadásul volt benne egy garis visszahívás(műanyag váltókuliszacsere fémre),ami gari nélkül ki tudja mennyibe került volna.

D e hát aki új autót vesz az ezzel tisztába kell hogy legyen.

Ha töröd, ha nem, akkor sem csak a szervizköltséget bukod. Azzal, hogy aláírtad az adásvételi szerződést, nevedre írják és kezedbe nyomják a kulcsot máris használt autó (még bele sem ültél!) és súlyos pénzeket buktál. :lol: És az utána következő 2-3 évben a legnagyobb az értékvesztése.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt új(sajnos összetört :lol: ),de szerintem az az évi 20-25 ezer ft.(Corsa C) nem sok,amit a szervízre+a garanciára fizettem.

Ráadásul volt benne egy garis visszahívás(műanyag váltókuliszacsere fémre),ami gari nélkül ki tudja mennyibe került volna.

D e hát aki új autót vesz az ezzel tisztába kell hogy legyen.

Garis visszahívás, ezt jól megtuningoltad, egy szerviz:

- vagy garis

- vagy visszahívás

- vagy saját költséges

Az első kettő egyik sem terhel semmilyen körülmények között egy 2-3 évesen használtan vettnél.

- az első, mert olyanod már nincs. Ráadásul ha volt is ilyen gondja, akkor arról esetleg Te nem is tudsz, ha nem számol be az előző tulaj.

- a második, mert a gyárnak kerül költségben, függetlenül az autó korától.

Link to comment
Megosztás:

Ezt:

"De hát aki új autót vesz az ezzel tisztába kell hogy legyen."

azért írtam,hogy aki rászán mondjuk 2,6 millát hitelben vagy kp.-ban egy új kocsira,az

valszeg tisztában van azzal,hogy ez neki pézügyileg mennyibe kerül az egyik oldalról,

a másik oldalról viszont tudja hogy azt az autót ki hajtotta X évig,hogyan,pontosan mennyi km van benne,

meg vannak a szervízei,olajcseréi,kopó alkatrész cseréi stb...

Én ezzel mikor az új Corsát megvettem tisztában voltam és 100 évig meg még egy nap hajtottam volna

(mert új autót csak így éri meg megvenni),ha 4 év után totálra nem törik!

4 évesen volt benne 40 ezer km. és hidd el borzasztó jó érzés volt,hogy soha egyetlen egyszer sem kellett arra gondoljak,hogy

mi van a kocsival,be indul vagy sem,mi kopott el benne,mi zörög már megint, egyszerűen csak beültem és ment...

Szóval az új autónak is megvan azért az előnye,nem is kevés! :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

4 évesen volt benne 40 ezer km. és hidd el borzasztó jó érzés volt,hogy soha egyetlen egyszer sem kellett arra gondoljak,hogy

mi van a kocsival,be indul vagy sem,mi kopott el benne,mi zörög már megint, egyszerűen csak beültem és ment...

Szóval az új autónak is megvan azért az előnye,nem is kevés! :lol:

Ehhez viszont nem kell új autó csak megfelelő szervizelés, karbantartás. Ezek viszont kellenek az új autónak is csak drágábban mérik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt:

"De hát aki új autót vesz az ezzel tisztába kell hogy legyen."

azért írtam,hogy aki rászán mondjuk 2,6 millát hitelben vagy kp.-ban egy új kocsira,az

valszeg tisztában van azzal,hogy ez neki pézügyileg mennyibe kerül az egyik oldalról,

a másik oldalról viszont tudja hogy azt az autót ki hajtotta X évig,hogyan,pontosan mennyi km van benne,

meg vannak a szervízei,olajcseréi,kopó alkatrész cseréi stb...

Én ezzel mikor az új Corsát megvettem tisztában voltam és 100 évig meg még egy nap hajtottam volna

(mert új autót csak így éri meg megvenni),ha 4 év után totálra nem törik!

4 évesen volt benne 40 ezer km. és hidd el borzasztó jó érzés volt,hogy soha egyetlen egyszer sem kellett arra gondoljak,hogy

mi van a kocsival,be indul vagy sem,mi kopott el benne,mi zörög már megint, egyszerűen csak beültem és ment...

Szóval az új autónak is megvan azért az előnye,nem is kevés! :lol:

Ez így van. Új autónál egyetlenegy dologtól tartok (és az nem az értékvesztés, mert az előre kalkulálható és tudható) és az nem más mint a márkakereskedő. Nap, mint nap hallani csúnya dolgokat:

- meglépett a pénzzel, a kifizetett autót nem adják át

- húzzák nyúzzák az usert

- leesett a trélerről, megfestettük itt ott, nem baj, eladjuk újnak

- tesztautót 0 km-esen eladni

- aztán a garinál is csak opatják az embert

hasonlók.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.