Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Én is úgy hallottam, hogy nem kell soha (elvileg) és szerintem azért 100 fölött már használ neki:)

(egyébként sx-be 30e után már cserélni kell)

Gondolom akkor a Szusi SX4-ben úgy is van kialakítva a váltó. Bár furcsa, hogy cserélni kell, hiszen ~ 10 évvel frissebb konstrukció.

Az Astra G váltó olaja a teljes élettartamra szól, ami nem 100e km-t jelent. Egy olajfolyás már magában is szívást sugall, a feltöltés pedig az is.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom akkor a Szusi SX4-ben úgy is van kialakítva a váltó. Bár furcsa, hogy cserélni kell, hiszen ~ 10 évvel frissebb konstrukció.

Az Astra G váltó olaja a teljes élettartamra szól, ami nem 100e km-t jelent. Egy olajfolyás már magában is szívást sugall, a feltöltés pedig az is.

Nekem a Borába 100e km-nél kell cserélni először (nem írja semmi, de vw-es ismerős javasolta, hogy 100e nél nem baj, bár addig még van idő bőven)

ez a váltó megint olyan mint a vezérlés csere melyk gyártó mit vállal és mire ad garanciát...

pl. ford fusion 200e km és nincs év korlátozás

vw bora 100e km vagy 6év

daewoo nemtudomhogymi 60e km vagy 4év

Erősen márkafüggő

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Borába 100e km-nél kell cserélni először (nem írja semmi, de vw-es ismerős javasolta, hogy 100e nél nem baj, bár addig még van idő bőven)

ez a váltó megint olyan mint a vezérlés csere melyk gyártó mit vállal és mire ad garanciát...

pl. ford fusion 200e km és nincs év korlátozás

vw bora 100e km vagy 6év

daewoo nemtudomhogymi 60e km vagy 4év

Erősen márkafüggő

nálad egyébkénmt is erősen javallot....ahogy írtuk páran azok a váltók nagyon nem a gépészet csúcsai...és hajlamosak a meghibásodásra...sajnos elég gyakran... :rolleyes:

Miért is nem tesznek foolszvaegenbe opel váltót? azzal nem lenne annyi bajuk ;)

Link to comment
Megosztás:

nálad egyébkénmt is erősen javallot....ahogy írtuk páran azok a váltók nagyon nem a gépészet csúcsai...és hajlamosak a meghibásodásra...sajnos elég gyakran... :rolleyes:

Miért is nem tesznek foolszvaegenbe opel váltót? azzal nem lenne annyi bajuk ;)

az biztos!

szerencsére az enyém már nem a szegecselt váltó (99-02ig DUU-s kód) enyém 2005 ERT-s az már a javított

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kiszedni a pollenszűrőt, de nem tudom, hogy a kesztyütartó alsó csavarjaihoz hogyan férjek hozzá.

Feltételezem, hogy az ajtót le kéne szedni hozzá, de a két fület ami tartja az ajtót nem tudom leszedni.Gondolom ki kéne pettintani nem?Valaki tudna segíteni ebben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kiszedni a pollenszűrőt, de nem tudom, hogy a kesztyütartó alsó csavarjaihoz hogyan férjek hozzá.

Feltételezem, hogy az ajtót le kéne szedni hozzá, de a két fület ami tartja az ajtót nem tudom leszedni.Gondolom ki kéne pettintani nem?Valaki tudna segíteni ebben?

Nem kell hozzá leszedni az ajtót, egy hosszú torx csavarhúzóval kell oda benyúlni, 2 vagy 3 csavar fogja alulról. Ajtóleszedés nélkül tuti megy! Asszem játszani kell az ajtóval kicsit: ne teljesen nyisd ki, csak olyan szögben, h beférj a csavarnyúzóval!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kiszedni a pollenszűrőt, de nem tudom, hogy a kesztyütartó alsó csavarjaihoz hogyan férjek hozzá.

Feltételezem, hogy az ajtót le kéne szedni hozzá, de a két fület ami tartja az ajtót nem tudom leszedni.Gondolom ki kéne pettintani nem?Valaki tudna segíteni ebben?

az ajtót nem kell leszedni hozzá, elég csak a kesztyűtartót kiszedni...asszem 6db csavar fogja

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Először én is azt hittem, hogy az ajtó mögött van a csavar, de el lehet érni kívülről is, pont a két sarkán van, ha bekukkantasz alá, akkor csukott kesztyűtartónál is látni fogod a csavarokat.

Sziasztok!

Szeretném kiszedni a pollenszűrőt, de nem tudom, hogy a kesztyütartó alsó csavarjaihoz hogyan férjek hozzá.

Feltételezem, hogy az ajtót le kéne szedni hozzá, de a két fület ami tartja az ajtót nem tudom leszedni.Gondolom ki kéne pettintani nem?Valaki tudna segíteni ebben?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Először én is azt hittem, hogy az ajtó mögött van a csavar, de el lehet érni kívülről is, pont a két sarkán van, ha bekukkantasz alá, akkor csukott kesztyűtartónál is látni fogod a csavarokat.

Emlékeim szerint csukott kesztyűtartónál simán ki lehet csavarni az alsó csavarokat.

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint csukott kesztyűtartónál simán ki lehet csavarni az alsó csavarokat.

Igen. Csukott ajtónál az alsókat, utána kinyitod, majd a többi csavar.

Utána kihúzod az egész kesztyűtartót, csak közben legyen egy szabad kezed, hogy a világításról lehúzd a csatlakozót, mert akkor félre tudod tenni a kesztyűtartót és úgy azért könnyebb szerelgetni:-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kiszedni a pollenszűrőt, de nem tudom, hogy a kesztyütartó alsó csavarjaihoz hogyan férjek hozzá.

Feltételezem, hogy az ajtót le kéne szedni hozzá, de a két fület ami tartja az ajtót nem tudom leszedni.Gondolom ki kéne pettintani nem?Valaki tudna segíteni ebben?

Tényleg hozzá lehet férni az ajtó leszerelése nélkül is csak kicsit trükkösen. Amúgy az ajtót 2 db csapszeg fogja. Kiütöd őket és lent van az ajtó. De erre tényleg nincsen szükség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Kedden viszem a kocsit vezérmüszijcserére 50000km van benne viszont még az eredeti 7 éves szij van rajta,gondoltam nem kockáztatok lecseréltetem szerelöm azt mondta Gates szijat vegyek mi a véleményetek erröl?A hosszbordás szijnak mennyi a csereperiodusa,azt is cseréltessem vagy az még ráér nem látszik rajt semmi repedés töredezettség de még ez is eredeti rajta!z14xe a moci egyébként!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Kedden viszem a kocsit vezérmüszijcserére 50000km van benne viszont még az eredeti 7 éves szij van rajta,gondoltam nem kockáztatok lecseréltetem szerelöm azt mondta Gates szijat vegyek mi a véleményetek erröl?A hosszbordás szijnak mennyi a csereperiodusa,azt is cseréltessem vagy az még ráér nem látszik rajt semmi repedés töredezettség de még ez is eredeti rajta!z14xe a moci egyébként!

Hosszbordás szíj ha el is szakad, nem verődik össze semmi a motorban, úgyhogy azt én nem cserélném még. Néha ránézel, ha majd már látod, hogy kezd repedezni, azt ráérsz akkor is cserélni (én akkor se cserélném, hanem csak ha már el is szakad, de ez én vagyok :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Hosszbordás szíj ha el is szakad, nem verődik össze semmi a motorban, úgyhogy azt én nem cserélném még. Néha ránézel, ha majd már látod, hogy kezd repedezni, azt ráérsz akkor is cserélni (én akkor se cserélném, hanem csak ha már el is szakad, de ez én vagyok :rolleyes: )

[/qumegvárod mig leszakad hát és ha utközbe mondjuk éjjel leszakad elmegy töltésed szervód az nem tul kellemes szerintem!

Link to comment
Megosztás:

megvárod mig leszakad hát és ha utközbe mondjuk éjjel leszakad elmegy töltésed szervód az nem tul kellemes szerintem!

És ha ledöglik a feszültségszabályzó vagy elkopik/beszorul a kefe a generátorban, akkor nem ugyanott vagy? Én simán el tudok lenni szervó nélkül, nem igénylem, hogy ha ráfújok a kormányra, attól már kanyarodjon. Ezért írtam, hogy én nem cserélném, de más ahogy akarja, úgy cseréli. Én szeretek mindent addig használni, amíg működik - persze csak ha a tönkremenetelével nem kockáztatok nagyobb kárt.

Link to comment
Megosztás:

szerintem azon a pár ezer forinton már nem múlik

más: családi G Astránk fura hangot ad (korábban már írtam róla) olyan ciripelő hangot ad (de csak 40-50 körül és ha motorfékezek, vagy adok egy leheletnyi gázt e hang megszűnik) olyan ez a hang min amikor fékezel és a tárcsa ciripel....

Nem tudom hogy mit keressek egyáltalán (sokan azt mondták, hogy amíg alapjáraton nem jelentkezik addig ne aggódjak) az a baj hogy hiába próbálunk hallgatózni alapjáratin semmi, bekapcsolt klímánál semmi, kormány tekerés közben semmi...

Egyébként a szíjak ránézésre jó állapotúak igaz még gyáriak

szerintetek? vagy esetleg vízpumpa?

Autó: Opel Astra G 2007-es

Link to comment
Megosztás:

egy gondolat szíjcserével kapcsolatban:

volt olyan eset,hogy kezdett szétesni a szíj,

egy levált rész rácsavarodott a vezérműszíj tárcsájára.

Eredménye az lett ,hogy elszakadt a vezérműszíj.

Végeredmény :motorgenerál.

A láncosnál nincs ilyen lehetőség,meg nem is törvényszerű hogy ez megtörténik hosszbordás vagy ékszíj szakadáskor. :rolleyes:

De mindenki akkor cseréli amikor akarja ;)

Csak gondoltam megosztom veletek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.