Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Szia!

Már írtam régebben, kb 80e Km-nél jártam így, hogy szorult, néha el sem lehetett fordítani, majd néha sikerült.

Aztán végleg megszorult. Nekem nem kellett cserélnem zárbetétet, mert egy ügyes kezű műszerész bácsi, szétszedte, rövidebbre vágta a rugókat, mindezt 2.000.-ft-ért:-) szereléssel együtt. Azóta, mint kés a vajban. Ja és most van 204eKm benne. napi 15-20 indítással és semmi baja a gyujtáskulcsnak.

Azóta egyszer sem szorult.

A WD-40 nagyon jó dolog, de nem erre való, sőt semmilyen zárolajozót ne használjatok ilyen esetben! Csak összeszedi a koszt és még jobban szorulni fog a zár!

Ja és még egy járulékos dolog:-) Összekeni a kulcs a kezedet, zsebedet és azt ahová leteszed :D

Egy ilyen ügyeskezű szerelőbácsi kéne nekem is a környéken.

Most a tartalékkal működik, de nemsoká megyünk a Balcsira, tuti ott fog végleg szétesni.

Link to comment
Megosztás:

Nem is azért írtam :D

Most komolyan, minél előbb csináltasd meg, nehogy egyszer se előre se hátra. Nekem a praktiker parkolójában gondolta úgy hogy sehová.

Haljak meg, én szétszedem azt a vackot. Ki lehet azt dobni darabokban is. :D

Ha meg tudok csinálni vele valamit, spóroltam egy halom lóvét.

Link to comment
Megosztás:

Na először is köszönet a sok hasznos infóért.

Közben én is érdeklődtem erre-arra.

Beszéltem opel bolttal. Gyári gyújtáskapcsoló car pass alapján 25000 ft. Ha nincs kártya plusz 6500 kód lekérése.

Létezik utángyártott kapcsoló, amit szakember "rálamelláz" az eredeti kulcsra. 5600 ft. Sajna csak jobbos van, kulcsok pedig jobbosak és balosak(?) is léteznek.

Aztán találkoztam haver sógorával. Zárszakértő, afféle hivatásos betörő. Ő ajánlott itt Debrecenben egy csávót, aki kifejezetten gyújtáskapcsolókat javít. Szedjem ki komplett a gyújtáskapcsolót, vigyem el neki kulcsokkal együtt, úgy megcsinálja -ahogy ő fogalmazott-, besz**sz-behu****ol.

Ezt a leköszörülést nem ajánlja, mert ki tudja melyik lamella mit működtet. A gyárit sem ajánlja, úgyis akadni fog előbb utóbb.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Most írok először ide, én is egy 1.4 Astra Twinport tulajdonosa vagyok. Nagyon szeretem a kocsit, és szeretném is megvigyázni mert nagyon sokat dolgoztam azért hogy az enyém legyen :D

Z14XEP19 2008-as (22eKm) autómban szeretném leellenőrizni a vezérműtengelyt. Találtam néhány hozzászólásban a műveletről, viszont ha tudtok valami részleteset szívesen fogadom.

Azt áruljátok el nekem, hogy pakolást ilyenkor cserélni kell (ha igen mennyibe kerülhet)?

Típushibáknál írnak egy műanyag csonkról a vízpumpánál, ezt tényleg ajánlatos lecserélni?

Esetleg más dolog van e amit ajánlatos elvégezni ezen a típusú motoron a szokásos szervizen kívül?

Link to comment
Megosztás:

Hali! Most írok először ide, én is egy 1.4 Astra Twinport tulajdonosa vagyok. Nagyon szeretem a kocsit, és szeretném is megvigyázni mert nagyon sokat dolgoztam azért hogy az enyém legyen :D

Z14XEP19 2008-as (22eKm) autómban szeretném leellenőrizni a vezérműtengelyt. Találtam néhány hozzászólásban a műveletről, viszont ha tudtok valami részleteset szívesen fogadom.

Azt áruljátok el nekem, hogy pakolást ilyenkor cserélni kell (ha igen mennyibe kerülhet)?

Típushibáknál írnak egy műanyag csonkról a vízpumpánál, ezt tényleg ajánlatos lecserélni?

Esetleg más dolog van e amit ajánlatos elvégezni ezen a típusú motoron a szokásos szervizen kívül?

meghúzási nyomaték 8Nm ...van meghúzási sorrend is..

tömítést nem kell cserélni ha igen kb 7e

vízpumpásról mizéríáról én nem tudok..

más nyűgje nincs a motornak..

Link to comment
Megosztás:

meghúzási nyomaték 8Nm ...van meghúzási sorrend is..

tömítést nem kell cserélni ha igen kb 7e

vízpumpásról mizéríáról én nem tudok..

más nyűgje nincs a motornak..

Kösz! A meghúzási sorrendről a "Csináld így..." című könyvben találok leírást?

Link to comment
Megosztás:

Kösz! A meghúzási sorrendről a "Csináld így..." című könyvben találok leírást?

Ha ennyire nem tudod, hogy mit kell csinálni és ennyire óvod (jól teszed) akkor miért nem gurulsz el uhuhu-hoz vagy wessz -hez és nézettesd meg velük vagy valami helyi, jól látom Serbia?-ba.

más: nekem pl nyomatékkulcsom sincs MÉG!

Link to comment
Megosztás:

Ha ennyire nem tudod, hogy mit kell csinálni és ennyire óvod (jól teszed) akkor miért nem gurulsz el uhuhu-hoz vagy wessz -hez és nézettesd meg velük vagy valami helyi, jól látom Serbia?-ba.

más: nekem pl nyomatékkulcsom sincs MÉG!

Nyomatékkulcs van, elgurulni sajnos messze van!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.