Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

én már 2x leírtam az álláspontomat....

akinek a 25 plusz munkadij és a munkadijjal 36 között akkora a különbség hogy olcsóbb a 25 plusz munkadíj, abba már nem tudok beleszólni.... és nem tudok vitatkozni a helyzettel....

ugyhogy sajnálom, de nem tudok segiteni, mert nem értek hozzá :P

Link to comment
Megosztás:

uhuhu!

Köszönöm!

-Vezérlés szerintem utángyártott lesz, megkérdeztem, Unix (vezérműszíj+feszítő és vezető görgők) 25ezer. Ez gondolom utángyártott.

Mennyibe kerülhet a gyári? Az a helyzet, hogy erre abszolúte nincs pénz, örülök ha utángyártottra lesz pénz.

vezérlést 4 vagy 5évente cseréljem??

-Fékolajat akkor olyan 5évente elég nem? :)

-Fékdob ha nem lesz kitakarítva az nem baj? Meddig mehet el hogy nem lesz kitakarítva? Mondjuk 100ezer km-t? :)

Fékolaj: tudnak forráspontot mérni, az megmutatja, ha cserélni kell... Munkatársam 8 éves kocsijában sem akartak cserélni, mert mondták, hogy minek, jóaz... (mondjuk az azért már lehet sok)

Link to comment
Megosztás:

Hát abból a szempontból, hogy a fékfolyadékba ha víz kerül, megnő a forráspontja... Egyéb más oka nincs a cserének.

Sorry, ha rosszul tudom, de pont az ellenkezője igaz.

A víz miatt lecsökken a forráspontja a fékfolyadéknak, magyarán hamarabb "elmelegszik", buborékosodik a rendszer.

(Anno Wartburg 1.3-mal saját bőrömön tapasztaltam ezt az áldásos hatást Eger-Miskolc között, valahol a Bükkben. :D )

Link to comment
Megosztás:

Sorry, ha rosszul tudom, de pont az ellenkezője igaz.

A víz miatt lecsökken a forráspontja a fékfolyadéknak, magyarán hamarabb "elmelegszik", buborékosodik a rendszer.

(Anno Wartburg 1.3-mal saját bőrömön tapasztaltam ezt az áldásos hatást Eger-Miskolc között, valahol a Bükkben. :D )

Igen, jól mondod, rosszul írtam. :)

Link to comment
Megosztás:

Kötekedjé... :D

Bocs, nem kötekedni akartam :blush: .

Csak arra gondoltam, hogy olyat még nem halottam hogy annak forrt volna fel, aki időben lecseréltette.

Nem azt mondom, hogy az előírás szerinti kétévente feltétlenül le kell cserélni, de legalább kétévente ellenőríztetni kell a forráspontját.

Ha ezt elmulasztja valaki, az ne csodálkozzon ha így jár.

Nekem utoljára márkaszervízben cserélték kb. 4500 forintért (anyag+munkadíj). Nem olyan nagy összeg, hogy a biztonság ne érné meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tegnap haladtam a Stefánia úton, két lámpa között kicsit odaléptem a járgánynak, amikor világítani kezdett a "kis sárga autó villáskulcsal" a műszerfalon. Kivillogtattam a hibát, 3 kód jött ki rögtön.

1481, 1483, és 1482, ilyen sorrendben.

Az 1481-re és az 1482-re találtam angol nyelvű leírást, a következőket, de sajnos nem vagyok benne biztos, hogy jól értem.

P1481: Fan Relay 1 Circuit High C-34

P1481: Fan Relay 1 Signal Low / open circuit c-34

P1482: Fan Relay 2 Circuit High C-34

P1482: Fan Relay 2 Signal low / Open Circuit C-34

A P1483-ra nem találtam eddig semmit.

Kérlek benneteket, aki tud segítsen!

Előre is köszönöm:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap haladtam a Stefánia úton, két lámpa között kicsit odaléptem a járgánynak, amikor világítani kezdett a "kis sárga autó villáskulcsal" a műszerfalon. Kivillogtattam a hibát, 3 kód jött ki rögtön.

1481, 1483, és 1482, ilyen sorrendben.

Az 1481-re és az 1482-re találtam angol nyelvű leírást, a következőket, de sajnos nem vagyok benne biztos, hogy jól értem.

P1481: Fan Relay 1 Circuit High C-34

P1481: Fan Relay 1 Signal Low / open circuit c-34

P1482: Fan Relay 2 Circuit High C-34

P1482: Fan Relay 2 Signal low / Open Circuit C-34

A P1483-ra nem találtam eddig semmit.

Kérlek benneteket, aki tud segítsen!

Előre is köszönöm:

Gábor

P1483 Power To Fan Circuit Overcurrent

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.