Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok.Ha nem megfelelő tipusu gyertya kerül a kocsiba az megnövelheti a fogyasztást?

Más:A napokban belém tolattak az első lámpám alsó füle törött és nemvagyok híve a műanyag heggesztésnek ha esetleg mégis csere lessz az utángyártottak közül a TYC vagy a DEPO a jobb?

Link to comment
Megosztás:

Amikor két hetes volt az autóm belém tolattak. Az első lökhárítóm jobb sarka lett meghúzva egy 4-5 cm-es helyen.Az alapozóig lejött a festék.

Bevittem a Schillerhez és ők intéztek mindet.Mondta a i, hogy meg tudják csinálni valami ködöléses technológiával, vagy újra fényezik.Mondtam neki,hogy fényezzék újra.Az egész lököst megcsinálták, és 87000Ft lett a vége.Modjuk az engem ugye nem izgatott, mert azt a másik fél biztosítója állta.

Link to comment
Megosztás:

A kartergáz csövem már kissé repedezett és a külső felén kezd "trutyisodni", gondolom olajsár. Vettem másik csövet, mely hozzám közelebb eső része rögzítőgyűrűs, viszont a másik fele hátul csak egyszerűen rá van dugva? mert ott nincs rögzítőgyűrű és nem annyira látható, nem akartam erőltetni, hátha valami mégis fogja (z12xe).

Kép (netről):

z12xe.jpg

Link to comment
Megosztás:

A kartergáz csövem már kissé repedezett és a külső felén kezd "trutyisodni", gondolom olajsár. Vettem másik csövet, mely hozzám közelebb eső része rögzítőgyűrűs, viszont a másik fele hátul csak egyszerűen rá van dugva? mert ott nincs rögzítőgyűrű és nem annyira látható, nem akartam erőltetni, hátha valami mégis fogja (z12xe).

Kép (netről):

Jó neked, hogy sokat kibírt, nekem ~4 év után mindkettőt cserélnem kellett. Nekem a másik oldalt is volt bilincs.

Link to comment
Megosztás:

Véletlenül vettem egy 30cm-es ablaktörlőt (eredeti)ami a kombikhoz jó.Nem használtam, mert amikor rájöttem hogy rossz lapátot vettem, akkor el is csomagoltam.Ha valaki Újpest környékén lakik és kell neki egy ilyen, akkor 1000Ft-ért viheti.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2007-es évjáratú G Astrám van és szeretnék benne hűtővizet cserélni.

Próbáltam keresni infót ezzel kapcsolatban, de csak annyit sikerült találni hogy nem lehet teljesen leengedni a vízet a hűtőn lévő csavarral, a motorban is marad valamennyi. Esetleg az segíthet, ha a hűtőről levesszük az alsó csövet ott még elég sok ki tud folyni.

Akinek van információja vagy tapasztalata a hűtővíz cserével kapcsolatban azt megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem előre Brembo Easy Check féktárcsákat, de gyártási hibás volt. Be kellett cserélni. A tárcsa egyik oldalfala 9 a másik pedig 6 mm volt. És ahogy forgattam ez az arány változott.

Hihetetlen.

Becseréltem Zimmermann Coated Z tárcsákra. Ezekkel nem volt gond. itt már csak 0,8-1,1 mm eltérés volt az oldal falak között max.

https://picasaweb.google.com/106631535768501005420/130718_ElsoFektarcsaCsere

Bosch fékbetéteket raktam hozzá. Az érdekes még, hogy a Zimmermann tárcsa átmérője mintha néhány 1-2 mm-el kisebb lenne mint a gyári tárcsáé. Úgy tűnik a kopásból, mintha nem lenne majd pereme, a betét kiér a tárcsa széléig. Ez normális?

Sajnos ezt nem mértem meg berakás előtt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem előre Brembo Easy Check féktárcsákat, de gyártási hibás volt. Be kellett cserélni. A tárcsa egyik oldalfala 9 a másik pedig 6 mm volt. És ahogy forgattam ez az arány változott.

Hihetetlen.

Becseréltem Zimmermann Coated Z tárcsákra. Ezekkel nem volt gond. itt már csak 0,8-1,1 mm eltérés volt az oldal falak között max.

https://picasaweb.google.com/106631535768501005420/130718_ElsoFektarcsaCsere

Bosch fékbetéteket raktam hozzá. Az érdekes még, hogy a Zimmermann tárcsa átmérője mintha néhány 1-2 mm-el kisebb lenne mint a gyári tárcsáé. Úgy tűnik a kopásból, mintha nem lenne majd pereme, a betét kiér a tárcsa széléig. Ez normális?

Sajnos ezt nem mértem meg berakás előtt.

Ezt én nem értem.

Hullámos volt, vagy mi? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ezt én nem értem.

Hullámos volt, vagy mi? :huh:

Szia!

Ilyen volt:

DSCF0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

DSCF0004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

DSCF0005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A felső rész 6mm az alsó 9mm volt. A tárcsa másik felén mérve 7 és 8. De forgatva össze vissza változott.

Össz szélességre stimmelt a 24mm, de ilyet nem lehet autóra rakni....

Link to comment
Megosztás:

Hűha :blink:

Írtad, hogy a másik sem teljesen OK, nem tudom, én lehet nem bíznék abban sem ezek után (meg a boltban sem...)

Több dolog miatt sem hiszem, hogy a bolttal lenne a probléma, mivel ők is csak viszonteladót. A termékeket én bontottam ki a gyári csomagolásból. Magyarországi forgalmazó cimkéi rajta voltak.

Kérdés az, ha egy 9-10 e Ft/db áron lévő tárcsa ilyen, akkor milyen a 6 ezres. Illetve akkor csak 20-30e Ft/db áron van minőségi tárcsa?

Akkor vajon mi lehet?

Az emberek többsége nem nézi meg a tárcsát felrakás elött? Vagy szerelő rakja fel, ő meg minek nézné meg?

Vagy a Brembo rakás hulladék vagy hamisítják mint az SKF csapágyat?

Hát sokat gondolkodtam ezeken....

Szerintem a Zimmermannal nem lesz baj. Eddig szépen és jól fog.

Majd lecsiszolom a régieket, mert elég rozsdásak, és megmérem ott is mit mutat. (GM volt rajta)

Link to comment
Megosztás:

Sztem ez nem eredeti Brembo, hanem valami gagyi hamisítvány. Akármennyire dobozban volt is, egy ilyen nagy nevű gyártó nem engedheti meg magának ennyire kritikán aluli termék forgalomba hozatalát. Sztem a Brembonál ennél sokkal kisebb hibáért a minőségellenőrzés rég kiszórta volna a terméket.

Link to comment
Megosztás:

Több dolog miatt sem hiszem, hogy a bolttal lenne a probléma, mivel ők is csak viszonteladót. A termékeket én bontottam ki a gyári csomagolásból. Magyarországi forgalmazó cimkéi rajta voltak.

Kérdés az, ha egy 9-10 e Ft/db áron lévő tárcsa ilyen, akkor milyen a 6 ezres. Illetve akkor csak 20-30e Ft/db áron van minőségi tárcsa?

Akkor vajon mi lehet?

Az emberek többsége nem nézi meg a tárcsát felrakás elött? Vagy szerelő rakja fel, ő meg minek nézné meg?

Vagy a Brembo rakás hulladék vagy hamisítják mint az SKF csapágyat?

Hát sokat gondolkodtam ezeken....

Szerintem a Zimmermannal nem lesz baj. Eddig szépen és jól fog.

Majd lecsiszolom a régieket, mert elég rozsdásak, és megmérem ott is mit mutat. (GM volt rajta)

Ez biztos hamis Brembo, ilyen munkát egy alsóbb kategóriás gyártó se adna ki a kezéből, csakis hamisító. Korábban nézegettem ebay-en, mert jó áron voltak Brembo-k, de főleg ezek után biztos nem rendelek, hanem személyesen vásárolom meg. Sajnálatos, hogy ilyen, biztonság szempontjából fontos alkatrészeket gagyi módon hamisítanak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.