Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Én is hanyagolni szoktam a Cromaxot. A Kovács Autónak nagyon jó árai vannak. Ráadásul helybeli lévén még postaköltségem sincs mert bemegyek a cuccért, miután a cikkszám alapján leegyeztetem, hogy mit is akarok.

A múlt hétem vettem tőlük kétpólusú GM gyertyát. 810-be jött ki darabja. A Cromaxnál ez egy ötszázassal több.

Nekem meg a cromax van helyben.... De sokkal olcsóbb mint a márkaszerviz.

Link to comment
Megosztás:

Jól gondolom, hogy a szervó olaj nivó az a kupakon elhelyezett pöcök? Ha igen meddig kéne annak az olajba merülni?

Másrészt meg pacifütyi az annuszába jürgennek, hogy oda tervezte......

Az a pöcök a nívó.

Elvileg el kellene, hogy érje, ha nem akkor utána kell tölteni.

Amúgy sztem ha a pöcök alatt csak picivel van az sem gond, van a tartályban elég olaj. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az a pöcök a nívó.

Elvileg el kellene, hogy érje, ha nem akkor utána kell tölteni.

Amúgy sztem ha a pöcök alatt csak picivel van az sem gond, van a tartályban elég olaj. ;)

Akkor asszem löttyintenem kéne bele, mert nem olajos az alja. Bár a szűröben még látszik. Ez csak egy literes kiszerelésben van, mármint az olaj, vagy lehet kapni kisebben is?

Link to comment
Megosztás:

Akkor asszem löttyintenem kéne bele, mert nem olajos az alja. Bár a szűröben még látszik. Ez csak egy literes kiszerelésben van, mármint az olaj, vagy lehet kapni kisebben is?

L-esben van csak, de én olyan 30-40e km-es korában töltettem bele a szervizben, akkor 2dl-t töltöttek bele, s azt mondták ebből lehet felújítás lesz, mert csöpög... Azóta meg ha 1dl ment volna el (~70-80e km alatt)....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Van egy olyan problémám, hogy azt mondta egy szerelő, hogy ki kell cserélni a toronycsapágyat meg a szilentet.

Megkérdeztem a márkaszervizben és azt mondták hogy az után gyártott 8000Ft.Ez a Cromaxban pont a felébe kerül.

Kérdésem az lenne, hogy nekem most ezt kell vennem:

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80200000-elso-futomu-alkatreszek/80200101-elso-toronycsapagy-szilent/186687-elso-toronycsapagy-opel-astra-g-1998-2009

Vagy ezt:

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80200000-elso-futomu-alkatreszek/80200101-elso-toronycsapagy-szilent/536056-elso-toronycsapagy-opel

Torony szilentből meg melyiket?

Link to comment
Megosztás:

Van egy olyan problémám, hogy azt mondta egy szerelő, hogy ki kell cserélni a toronycsapágyat meg a szilentet.

Megkérdeztem a márkaszervizben és azt mondták hogy az után gyártott 8000Ft.Ez a Cromaxban pont a felébe kerül.

Kérdésem az lenne, hogy nekem most ezt kell vennem:

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80200000-elso-futomu-alkatreszek/80200101-elso-toronycsapagy-szilent/186687-elso-toronycsapagy-opel-astra-g-1998-2009

Vagy ezt:

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80200000-elso-futomu-alkatreszek/80200101-elso-toronycsapagy-szilent/536056-elso-toronycsapagy-opel

Torony szilentből meg melyiket?

A szerelőd ennek a beavatkozásnak a szükségességét mire alapozza? Ránézett a futóműre és mondta mi a gond, vagy esetleg műszeres vizsgálattal állapította meg?

Te tapasztalsz bármi problémát? (Zörög/dobol a gödrökön áthaladáskor, hintázik az autó, egyéb zaj vagy rendellenség?)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy 2007-es G Astra-m, átnézéskor kiderült, hogy lóg a toronycsapágy gumija. Szeretném cseréltetni kompletten, egyébként gyári Opel alkatrésszel együtt (Cromax) 24e munkadíjjal együtt, párban.

A kérdésem az volna, hogy érdemes a toronycsapágy csere után futóművet állíttatni? Vagy azt eleve elvégzik? Valakinek van tapasztalata ez ügyben a jelenlévők közül? Köszönöm szépen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy 2007-es G Astra-m, átnézéskor kiderült, hogy lóg a toronycsapágy gumija. Szeretném cseréltetni kompletten, egyébként gyári Opel alkatrésszel együtt (Cromax) 24e munkadíjjal együtt, párban.

A kérdésem az volna, hogy érdemes a toronycsapágy csere után futóművet állíttatni? Vagy azt eleve elvégzik? Valakinek van tapasztalata ez ügyben a jelenlévők közül? Köszönöm szépen.

A kettő kicserélése egy szerelőnek kb max 1 óra, de lehet sokat írtam. A 2 szilent ára úgy 6-7 ezer FT. Ha van otthon rugóösszenyomód akkor Te is ki tudod cserélni magadnak. Nem egy ördöngőség. Futóműállításra ez miatt nem kell vinni. legalább is 2* cseréltem már otthon, de a szerelő azt mondta ez miatt nem kell. De biztosan írnak mások is választ

Link to comment
Megosztás:

Az én kérdésem pedig az lenne, hogy aki cserél G Astrán már első tárcsát , betétet és hátsó dobotés betétet( természetesen újról van szó) az milyen típust tett fel? Épp ezeknek a cseréje lenne esedékes és van a szegedi Kovács autóalkatrész bolt (többen is melítettétek itt már) ahol jóval olcsóbbak ezek mint pl Bárdi autó, Cromax stb.

Itt az eladó ferrodo és lpr tárcsát ajánlott

betétnek zimmermant.

Fékdobnak szintén lpr-t és betétnek hátul is zimmermant.

Aki cserélte ezeket ki milyent tetett fel, ami nem nyikorog , füstöl le stb.

Előre is köszönet a válaszokért

Link to comment
Megosztás:

A kettő kicserélése egy szerelőnek kb max 1 óra, de lehet sokat írtam. A 2 szilent ára úgy 6-7 ezer FT. Ha van otthon rugóösszenyomód akkor Te is ki tudod cserélni magadnak. Nem egy ördöngőség. Futóműállításra ez miatt nem kell vinni. legalább is 2* cseréltem már otthon, de a szerelő azt mondta ez miatt nem kell. De biztosan írnak mások is választ

Köszönöm szépen, akkor a futómű szerencsére kimarad. Néztem a neten egy részletes videot egy ilyen cseréről, tényleg nem nagy ördöngősség, de nekem Bp-n nincs hozzá szerszámom.

Link to comment
Megosztás:

Az én kérdésem pedig az lenne, hogy aki cserél G Astrán már első tárcsát , betétet és hátsó dobotés betétet( természetesen újról van szó) az milyen típust tett fel? Épp ezeknek a cseréje lenne esedékes és van a szegedi Kovács autóalkatrész bolt (többen is melítettétek itt már) ahol jóval olcsóbbak ezek mint pl Bárdi autó, Cromax stb.

Itt az eladó ferrodo és lpr tárcsát ajánlott

betétnek zimmermant.

Fékdobnak szintén lpr-t és betétnek hátul is zimmermant.

Aki cserélte ezeket ki milyent tetett fel, ami nem nyikorog , füstöl le stb.

Előre is köszönet a válaszokért

Nekem EBC van. Betét is http://ebcbrakes.hu/auto-modellek/ebc-brakes-auto-opel/ebc-brakes-auto-opel-astra-belmont-22-2000-2001-vauxhall/ebc-dp21183-greenstuff-sport-elso-fekbetet-garnitura.html tárcsa is: http://ebcbrakes.hu/auto-modellek/ebc-brakes-auto-opel/ebc-brakes-auto-opel-astra-belmont-22-2000-2001-vauxhall/ebc-gd901-turbo-groove-disc-hatso-sport-fektarcsa-par-o-264mm.html

Persze ezek nem olcsó dolgok, de a fékre nem sajnáltam a pénzt, és jó is lett. Az első tárcsa maradt a régi, csak betéteket cseréltem, hátul tárcsát is.

Link to comment
Megosztás:

Az én kérdésem pedig az lenne, hogy aki cserél G Astrán már első tárcsát , betétet és hátsó dobotés betétet( természetesen újról van szó) az milyen típust tett fel? Épp ezeknek a cseréje lenne esedékes és van a szegedi Kovács autóalkatrész bolt (többen is melítettétek itt már) ahol jóval olcsóbbak ezek mint pl Bárdi autó, Cromax stb.

Itt az eladó ferrodo és lpr tárcsát ajánlott

betétnek zimmermant.

Fékdobnak szintén lpr-t és betétnek hátul is zimmermant.

Aki cserélte ezeket ki milyent tetett fel, ami nem nyikorog , füstöl le stb.

Előre is köszönet a válaszokért

Részemről csak annyi tanácsot adnék, hogy a fékbetét + féktárcsa azonos gyártótól származzon, úgy nem fog nyikorogni, talán a kopás is egyenletesebb lesz. Én kb egy hónapra cseréltem TEXTAR-ra mindkettőt, nincs vele gond, szépen fog.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy nem a szervízelés témába tartozik, de valaki cserélte már a gyári kürtöt? Van erről tapasztalat? Kicserélném valami izmosabbra, de nem tudom hol induljak el a témában.

Izmosabbra? :blush:

Az astrának elég jó a kűrje, van 1-2 olyan kocsi, hogy gyárilag is sokkal gagyibb...

Link to comment
Megosztás:

Az én kérdésem pedig az lenne, hogy aki cserél G Astrán már első tárcsát , betétet és hátsó dobotés betétet( természetesen újról van szó) az milyen típust tett fel? Épp ezeknek a cseréje lenne esedékes és van a szegedi Kovács autóalkatrész bolt (többen is melítettétek itt már) ahol jóval olcsóbbak ezek mint pl Bárdi autó, Cromax stb.

Itt az eladó ferrodo és lpr tárcsát ajánlott

betétnek zimmermant.

Fékdobnak szintén lpr-t és betétnek hátul is zimmermant.

Aki cserélte ezeket ki milyent tetett fel, ami nem nyikorog , füstöl le stb.

Előre is köszönet a válaszokért

Hi,

Csak elöl cseréltem.

Tárcsa : Allied Nippon

Betét : Eredeti Opel

Tökéletesen elégedett vagyok az eredménnyel. Nem nyikorog nem füstöl, a szekér is lassul rendesen.

Ja és árban is megfelelt.

Annyi hogy az első 1000km-en kopott be rendesen a szett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.