Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Sziasztok!

Mazda majd Ford után Opel tulajdonos lettem,1.6-os 1991-es 90le,azt kell mondjam hamar bele szerettem szerettűnk.Viszont elkezdte inni a vizet,300km-en majd egy litert képes elfogyasztani.A hőfok vissza jelző indítás után le űl 0-ra,ha le állítom,majd gyújtásra teszem mutatja hőfokot,de indittás után újra beáll 0-ra.A fűtésem is gyengélkedik.Ez mind lehet a hengerfej tömittés hibája?Xx.kerületben lakom,tud nekem mondani valakit,aki a hf tömittést kicserélné szakszerűen és viszonylag olcson?Mibe kerűlne ez nekem,munkadíjban?köszönöm a segitséget uraim!

Link to comment
Megosztás:

Pedig semmivel sem bonyolultabb. ;)

Nyilván nem bonyolúltabb,csak akkor 30 fok volt kint,most meg minusz 10.nincs sajnos műhelyem és igazság szerint szerszámom se.Pedig hajtana a dolog.A lóerőnek utána futok.Amugy meg lepődtem,mert az eddigi 1.6-os tapasztalataim simán felűl múlta a vectra.Túl vagyok a motor generálom rendbe verem az autot.nem rég vettem 150000-ért.

Link to comment
Megosztás:

Az NZ 55 KW. Az SV 60 KW (82 LE).

Én a helyedben megreklamálnám, mert így több teljesítmény utáni adót fizetsz.

Azért csodálkoztam énis rajta, mert egyik Opel motorhoz sincs köze ennek az értéknek.

Utánanéztem, nem éri el az évi 1000Ft-ot a kettő közti különbség, egy új forgalmi meg a sokszorosa.

Link to comment
Megosztás:

Viszont mivel az ományiroda cseszte el, ök fizetik az új forgalmit...

Plusz ugye nem csak a telj. adóban kerül más besorolásba (szerencsétlen esetben pont egy kategóriábal feljebb, mint én a rekorddal) hanem a biztosításba is beleszámít. A kettő együtt meg szerintem már jelenthet párezer ft-ot, ami a mai viszonyok közt, valljuk be, nem mindegy. Még nekem sem, pedig most még kint dolgozom.

Link to comment
Megosztás:

Az az 1.6-os az 82 ló volt, de az karbis. A tied meg 91-es tehát nem lehet karbis.

Az 1.8 sv az megintcsak karbis, de az is csak 88 ló. A 90 lovas 1.8 már a központi injektoros c18nz.

Az árra nem nagyon lehet mit mondani. Adott szerelőtől függ. Csavarok kb 5e, tömítés szintén, de akkor már illene síkolni is a hengerfejet, meg nyomáspróbázni, plusz lehet hogy közben kibukik egy két egyéb hiba is. Szóval ezt így nem lehet megmondani.

Ki lehet hozni 10eből is, ha van nyomatékkulcsod, és a tömítésen meg csavarokon kívül semmi mást nem cserélsz, és te magad csinálod, az ellenkező vége meg a csillagos ég. EGy jó 50est minimum rá lehet számolni. Na meg nem tudom mikor volt vezérlés cserélve, ha nem tegnap akkor ilyenkor azt is illik cserélni, na meg termosztátot, mert ahhoz egyébként le kell bontani a komplett vezérlést is.

Link to comment
Megosztás:

Az frankó.Most jelen állás szerint sokat nem szeretnék kiadni,apránként rendbe vágni,ez lett volna a cél,de ez keresztűl lépte a számittásom.most elvittem egy szerelőhöz,aki elmondása szerint helyre vágja a tömittést.Aztan dobok majd 1-2 képet is fel,ha elkészűlt.találkozokat szoktatok rendezni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nem volt időm visszaolvasni ezért elnézést, de érdekesen viselkedik a kocsim fűtése.

Indulás után elkezd melegedni és a cm3 miatt ugyebár lassan de elkezd melegíteni, holott a hőmérő még meg sem moccan.

Majd amikor már élvezném, akkor egyszercsak lehül. Gondolom ekkor nyit a termosztát a kis körről a nagyra ?!

Bár én korainak tartom.

Utána meg szinte fel sem akar melegedni, holott a vízhőfokom hosszabb használat után eléri az "üzemi" 90-100 fokot.

Majd megint visszahül a mutató alapján is a víz kék fölé de már jócskán a 90 alá.

A lökhárítónál az orrmaszknál kitakarva minden és alúl hagytam a teljes gyári nyitást szabadon a rendszám alatt...

Nem a melegedés zavar mert nem melegszik túl hanem hogy meleg motor mellett is szinte teljesen hideget fúj...

5let ?

És az elején miért fúj meleget(langyosat) ha utána nem hajlandó?

Köszi

--------------------

ui.: vízpumpának milyen hibái lehetnek és hogyan hibásodik meg ill mik ezek a tünetek.

néha eltünik a víz, de néha meg meg se mozdúl.

Az olajomnál nincs habosodás. Hengerfejesség tünetei?

Termosztát cserélve 1 éve.

Hűtőt még nem néztem hogy mennyire meleg az alja és a teteje 1xe...

Fogyasztásom jelenleg 10L :-O

És az alapjáratom is néha magától ingadozik felfelé de nagyon ritkán inkább a hideg reggeliindtásnál.

+ Néha ki ki hagy alapjáraton a masina de nagyon nehezen észrevehető.

Gyertyák+kábel+rotor már cserélve.

Jah és lambdaszonda is.

Link to comment
Megosztás:

ui.: vízpumpának milyen hibái lehetnek és hogyan hibásodik meg ill mik ezek a tünetek.

néha eltünik a víz, de néha meg meg se mozdúl.

Az olajomnál nincs habosodás. Hengerfejesség tünetei?

Termosztát cserélve 1 éve.

Hűtőt még nem néztem hogy mennyire meleg az alja és a teteje 1xe...

Fogyasztásom jelenleg 10L :-O

És az alapjáratom is néha magától ingadozik felfelé de nagyon ritkán inkább a hideg reggeliindtásnál.

+ Néha ki ki hagy alapjáraton a masina de nagyon nehezen észrevehető.

Gyertyák+kábel+rotor már cserélve.

Jah és lambdaszonda is.

Vízpumpának a tömszelencéje (szimeringje) szokott kimenni és olyankor folyik a pumpa pici furatából a víz. Hengerfej hibát meg olajhabosodás, mintha több olaj lenne benne a kelleténél, vagy ha nem az olajtérnél szakad, akkor kiegyenlítő kupak levesz és megpörgetéskor, ha tolja ki a vizet, akkor hf repedéses.

Termosztáttal én is szívtam idén télig, mig meg nem kapta a legdrágábbat, azóta se hűtő takaró és még is bemelegszik és a legfontosabb, hogy meg is tartja.

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpának .... tartja.

MA megnéztem a csöveket.

A front radiátorhoz menő és jövő csövek is melegek.

Nem bluggyog a kiegyenlítő tartály. Gázadásra se....

Nincs benne hab. Olajam is "tiszta".

Viszont ami a kasztniba megy be 2 vékonyka cső abból az egyik langyos a másik HIDEG !!!!!

A hideg az az amelyik ha szembe álsz a kocsival akkor a jobboldali. Tehát nem a termosztat oldali, hanem a másik. Az mondjuk hüvösebb is mint a termosztat oldali.... Gondolom az a kifolyóág a hűtőből.

Lelevegősödhet a fűtőradiátor? vagy eldugulhat ? Ma is az első 5 km meleg és utána síri csend...

A bovdent néztem és szépen forgatja a műszerfal alatt a váltó részt...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Ideiglenes megoldásnak megteszi, de ha jó a termosztátod akkor semmi szükség ilyesmire. Ha cserélsz akkor Wahler márkájút vegyél, ezek a legmegbízhatóbbak, és még csak nem is a legdrágábbak.

én elégedett vagyok vele, csak rágták nyakamat vele hogy ez igy nem jó. köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Kösz a gyors választ.

Gyanús is volt mert amelyik 82°C-on nyit fele annyiba kerül, mint a másik. :icon1:

De ha olyan meleg éghajlatra való, akkor itt miért árulják, vagy vegyem meg azt is?

És nem csak téli-nyári kerékgarnitúrám lesz, hanem téli-nyári termosztátom is. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hogy miért árulják? Erre a kérdésre az az egyszerű válasz hogy mert olcsó, és mivel a magyar erősen árérzékeny piac, a nagykereskedők az olcsóbból rendelnek többet, mert ha az egyszerű polgár alkatrészért megy Unixba vagy Bárdiba vagy hasonló helyekre, mindig mindenből a legolcsóbbat keresi. Egyébként ne csak termosztátnál van így, a magyar piacra az új autók (a közös nyomócsöves dízelekre gondolok elsősorban) elektromos kiegészítő fűtés nélkül jönnek, holott Ausztriában vagy Németországban ezek szériafelszerelésnek számítanak... csakhogy Magyarországon senki nem fizetne értük plusz 2-300e forintot, inkább panaszkodnak hogy miért nem éri el a motor az üzemi hőmérsékletet télen vagy miért nincs rendes fűtésük... hát ezért.

Link to comment
Megosztás:

Bent van az új termosztát.

Nyomtam egy 30km-es tesztet, a mutató stabilan a 90°C-on áll. :icon1:

Nagyon klassz. A baj most már az, hogy kb.10 percig élvezhettem a fűtést,

mert egyszercsak leállt a ventillátor, és egyik fokozatban sem forog. :blink: :angry: :confused:

Link to comment
Megosztás:

Bent van az új termosztát.

Nyomtam egy 30km-es tesztet, a mutató stabilan a 90°C-on áll. :icon1:

Nagyon klassz. A baj most már az, hogy kb.10 percig élvezhettem a fűtést,

mert egyszercsak leállt a ventillátor, és egyik fokozatban sem forog. :blink: :angry: :confused:

Biztositék? Vagy előtét ellenállás lesz valószinüleg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.