Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Akkor is tolni fogja az orrát, csak nem annyira és jóval nagyobb sebességnél.

Azzal még lehetne segíteni a dolgon talán, ha hátra valami emberes stabilizátor kerülne fel.

Meg hátra kéne rakni az aksit. Szerintem az érezhető javulás lenne. Csak akkor meg az oldalak közti súlyeloszlás bomlik meg nagyon... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Azzal még lehetne segíteni a dolgon talán, ha hátra valami emberes stabilizátor kerülne fel.

Meg hátra kéne rakni az aksit. Szerintem az érezhető javulás lenne. Csak akkor meg az oldalak közti súlyeloszlás bomlik meg nagyon... :blink:

Ok akkor menjunk tovabb.

Tud valaki valami helyet ahol meg tudnam merni hogy emnnyi az egyes kerekekre juto terheles?

Igy esetleg tudnek okoskodni hogy mit hova rakjak.

(Mert azert a hifinek is van sulya stb)... otlet?

Futomuben ki mit ajanlanatok?

Eddig sarga koni gatlokra es valami szereny ultetesre gondoltam. Mondjuk Eibach rugokkal. Ez milyen? Milyen jobb de meg elfogadhato aru otletek vannak? NEM versenycelra...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ilyen mértékű beavatkozásnál már teljesen mind1, hogy mibe rakod bele, hiszen az áldozatot az uccsó csavarig ki kell belezni, mármint ami a motorteret illeti.

Nagyobb motorhoz, komolyabb váltó, féltengelyek, kerékfelfüggesztés, és fékek is kellenek úgy előre, mint hátra.Komolyabb futómű, gumik, eletromos AC, és még sorolhatnám.Lepapírozni öngyilkosság lenne, mert bőven verné minden engedéllyel együtt azt az 1.5M-t.Szóval ez felejtős.

A többinek pedi csak a pénztárcád szab határt, hogy mlyen gépet álmodsz magadnak.

Viszont ugye műszaki, zöldkártya, meg minden ilyesmi macera.Eladni mondjuk a későbbiek folyamán is el tudod majd, dekkor az eredeti motort tartsd meg, hogy legyen mit eredetvizsgálni :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy már mondta Warwolf is, mindegy milyen motor volt eredetileg a Corsában.

Mindenképp legalább a 256-os fékek kellenek elöl, de hátul általában elég a gyári dobfék. A legnagyobb kiadás a két speciális féltengely, amit egyelöre még Németországból kell szerezni, de onnan se mindegy, hogy melyik cégtöl, mert több cég csak heggeszti öket. Azok nem szokták túl sokáig bírni, mert eltörnek a varrat mellett.

Tegnap volt szerencsém ismét pontosabban megnézni, hogy milyen módon lehet egy C20XE-t egy B corsába építeni. Elég jó megoldás volt, de ennek megvan az ára. Sajnos elég sok rossz átépítéssel találkoztam már, amit olcsón akartak összehozni, de egy olyan kocsiba nem szívesen ülnék be.

Én is ilyen müveletre készülök az A Corsámmal. Már az összes cucc itt pihen, ha végre lesz idöm, akkor két hét múlva kezdem. :blink:

Módosítva : Demó
Link to comment
Megosztás:

Warwolf,Demó!

Köszi az infót! :D

Úgy látom mindketten eléggé benne vagytok a témában. :blink:

jaja! B) Demó éppen most vette meg a beépítőkittet egy C20XE-hez, én meg ha összegyűlnek az alkatrészek, (mert már a lényeg megvan, de a sallangok még nincsenek csak részben) és időm is lesz, akkor C20NE Corsa A-t fogok csinázni. :D

Link to comment
Megosztás:

Na, én meg közben elhoztam a bontóból a futóművemet, amit még majd fel kell újítani.Az eleje nem csak magasságban (30-50mm közötti), de keménységben is állítható, a hátulja úgyszintén.Egyébként Weitech márkájú.Ára egyenlőre nincsen, a kérdés az, hogy Kárászy bácsiék mennyit mondanak majd a generálra.Mert azt kell majd.

Link to comment
Megosztás:

Cép ótó! :) ;)
Köszi! :) Majd a jövő 7végére lesz rendesen beaplikálva, addigra készül el a biztiöv autómatájának a "füle" ami majd a hátsó üléscsatt csavarjához lesz rögzítve.S, akkor már jó lesz.Az óra meg 2ből van, de műxik minden része.Apró install volt :(
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Tegnap elhoztam a futóművet a Katonáéktól Dömösdről, ma pedig be is raktam a Corsa alá.Az elejével kellett, és futóműállításilag kell még kicsit ügyeskedni, de minden a helyén van.

Sikerült annyira összehoznom a kerékösszetartást, hogy tudtam vele kerülni egy kört, és...... hááátt......... ilyesmi jutott menet közben ezsembe, hogy banyek meg sínautó, meg beton.

Próbáltam oldalról lökdösni kicsit, de olyan volt a hatás, mint mikor Tom megmutatta Fóton, hogy milyen kemény is a futóműve.Nos, az enyémben is kb. most annyi komofort van, amennyit a gumik engednek.Pedig még nincs koppra kitekerve a keménységállítás.

Egyenlőre látványosan csak a hátulja ült be, az elején még alakítani kell, mert ha leengedem a hasmagasságot, akkor a gólyalábon a magasságállító beleérne a kerékbe.Szal nekem is szükségem lesz egy 1cm-es nyomtávszélesítőre, mert kb. annyi hiányzik az üdvösséghez.

Link to comment
Megosztás:

Nem neked kellett ilyesmi, és azOpeltomi padlásán volt éppen 2db??

A mondatom végén a smiley elárulja, hogy ez a kérdés költői volt.

Végül nem az opeltomi féle lett felszerelve, hanem Ákos barátom készített nekem meglepibe egyet, tárcsafékből.

Az autóm minden alkatrésze, szinte tiszta meglepi volt:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.