Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra menetteljesítmények


telo

Recommended Posts

Egyetértek, direktszűrő full 0 egy szívó autónál. A légtömegmérőről annyit, hogy nektek olyan nincs! G Astrában Map szenzor van. Calibrában volt légtömegmérő, na azt gyönyörűen kinyírta kb fél év alatt. Ki is dobtam a kukába. Egyébként egy TÖKÉLETES szívómotornál a teljes kipuffrendszer direktszűrővel együtt össz-vissz 5Le, inkább csak a brutális hang. c20xe calibrán magnum rendszer van fent, és miután visszakerült a gyári szűrő, sokkal jobban is ment. Miért? mert mint az astrában is, úgy a caliban is meg van oldva a hideg levegő elvezetés. De ahogy mélyen tisztelt számokkal dobálózó úrnál láttam, ő behasította a direktet a forró motor mellé. :lol: Nem tisztem senkit leszólni, mindenki azt vesz ki a szavaimból, ami neki tetszik, de illene kicsit komolyabban utánanézni dolgoknak, mielőtt népámításba kezdünk. :)

Az említett autó:

http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=41907

jelentem neked, hogy nekem minden híresztelés ellenére van MAF-om. van MAP-om is. remélem segítettem. és úgy egyébként volt 1.2, 1.4, 1.6-16V, 1.8, és 2.2-es G asztrám, és történetesen mindegyikben volt MAF, a felében ki is nyírtam. :P 1998-ban még elég drága mulatság volt javítani (100eFt, az 1.2-esemen), a 2 litykós turbicsekkesen már csak 23eFt volt pár hónapja, mikor meghót.

de mióta a direktszűrőt használom, megtáltosodott! nem akar bedögleni! :P :lol:

a 80-as audi házba meg belecsavaroztam minden ellenjavallat figyelmen kívül hagyásával, és jelentem a fauvé bódéban a mérőperem csuda yól érzi magát! :lol:

az átalakításról szívesen beszélgetek veled, van egy kevés próbálkozás és tapasztalat abban, hogy ilyen lett. röviden összefoglalva, szükség volt erre, és ebben a formában. persze az jobb lenne, ha kivágnám a kocsi oldalát, és oda kilógatnám a légszűrőt, de remélem ezt nem várod el tőlem. :o :P

Link to comment
Megosztás:

ja és antival vigyázz, szerénykedik, közben meg 4x-es aranykoszorús motormódosító. csak egy nagy böhöm fekete dzsipp tudta legyőzni hosszú pályafutása alatt, az is csak azért, mert a dzsipppes csaja reszelte a körmét a futam alatt, és anti elméjét ez elhomályosította!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem várom. Csak úgy látom, Astránál már korrektebb árak vannak. Volt egy Calibra a családban 2 évig, a fél napomat azzal töltöttem, jó kis autó. És 2 légtömegmérőt evett meg. Az elsőt az előző tulaj piszkálta, és úgy adta el, utána voltunk olyan bizakodóak, hogy talán bontóból is megteszi egy. Az volt egy röpke 30-as. Aztán az egy évig bírta, utána Bosch csereprogrammal volt 80ezer. Az új GM listaára valahol 200 környékén van. Hallottam tegnap az autódról, egy ismerősöm mesélt, ő nagy Gsi fan. Nem tisztem leszólni, és a hallottak alapján tényleg nagyon komoly lehet, de ebben az esetben eltérőek a nézeteink ;) Egyébként asszem magnumnak van olyan kitje, ami a lököstől elvezeti a hideg levegőt a direktre. Próbáld ki, calistársaknak bevált. :D

Ja, Lolroham csak úgy: :lol: :lol: :) :P :P :lol: :o :P

Link to comment
Megosztás:

ja és antival vigyázz, szerénykedik, közben meg 4x-es aranykoszorús motormódosító. csak egy nagy böhöm fekete dzsipp tudta legyőzni hosszú pályafutása alatt, az is csak azért, mert a dzsipppes csaja reszelte a körmét a futam alatt, és anti elméjét ez elhomályosította!!!!

Most is nézelődök épp valami projekt után...hisz itt a hosszú és hideg tél...Lacikánál meg üres a garázs...de Detti szerintem megfogna a tökömnél fogva, és szúrna egy rükit... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy fordítva esetleg? 3.1TD a Corsába? Kicsit nehezen fog beleférni, de ott van rá az egész tél hogy sikerüljön... :)

Ezt a részét meg szoktam oldani...flexeléssel nincs gond... :P :P

1854_1201724862.jpg

Bár a Frontéra x10xe verzióval elég esélyesen indulnék a Taigetos kupán...Nem hülyeség...csak meggurítjuk, aztán a gravitáció már teszi a dolgát... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Hello az a kérdésem lenne hogy lehet hogy hülyeség de a lóerő mennyiben befolyásolja az autó erejét nem-e a nyomaték számít csak?PL: astra g 90 le 125 nyomaték és még egy másik meg 75 le 125 nyomatékos autó akkor azok ugyan olyan erősek nem meg egyelő tömegűek mondjuk?Akkor felesleges a 90 le nem-de?Mert csak több rá az adó.Mennyiben be folyásól tulajdonképpen a LE? :D ....... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hello az a kérdésem lenne hogy lehet hogy hülyeség de a lóerő mennyiben befolyásolja az autó erejét nem-e a nyomaték számít csak?PL: astra g 90 le 125 nyomaték és még egy másik meg 75 le 125 nyomatékos autó akkor azok ugyan olyan erősek nem meg egyelő tömegűek mondjuk?Akkor felesleges a 90 le nem-de?Mert csak több rá az adó.Mennyiben be folyásól tulajdonképpen a LE? :D ....... :wacko:

A nyomaték iránymennyiség (M = F x s), és valóban jól sejted, az autó mozgatásában ez számít elsősorban, ez ragadja meg a vasat és gyorsítja. A teljesítmény egységnyi idő alatt elvégzett munka (P = W / t) és kiszámítható a nyomaték és a fordulatszám szorzataként. A dízel autók kisebb teljesítményűek, alacsony fordulaton is nagy nyomatékúak, viszont hamarabb kifogy belőlük a szufla (rövid ideig tudnak nagyot tolni). A benzinesek alacsony fordulaton nem termelnek sok nyomatékot, viszont magasabb fordulaton megjön az erejük, ők akkor tolnak jobban, szélesebb fordulatszám-tartományban használhatók, a végsebességük is nagyobb.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

9,0mp (brosúra szerint). de a 2,0-16V is ennyit tud az ugyanilyen (csak 1998-as) brosúra szerint.

szerintem meg a (pontos) mérés éppen az, ami kizárólag hiteles, ezek a brosúra számok csak irányértékek. fel/le el lehet tőle térni akár 1 mp-et is, ügyesség, állapot, vehemencia függvényében. :) :lol:

mértem már 8,5-öt 2,2-es G Asztrának, meg 10,2-t is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.