Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra menetteljesítmények


telo

Recommended Posts

Korrekció utáni 170LE-ről volt szó. Azt meg nem érte el.

Remélem kb 2 hónap mulva meg is lesz a 175-180LE. Nem hagyom annyiban a dolgot :D . A terv meg is van. A cuccok érkeznek...

erről jut eszembe, valakinek sportvezérműtengely? 60000Ft? + segítek beépíteni (söré) http://www.opelforum.hu/index.php?app=classifieds&module=core&do=view_item&item_id=1249

Tudom nem itt kéne hirdetni, de az OPEL szívóbenzin társadalom üdvéért mindent meg kell tenni :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Vettem pár hete egy Opel Astra 1.2es 16V, 10 éves, 85000kmes,jó állapotú autót,szerintetek az alábbi általam tapasztalt fordulatszám adatok reálisak? (kb.adatokról van szó,ahogy az óráról le tudtam olvasni):

140nél 4250

130nál 4000

120nál 3700

110nél 3300

100nál 3000

90nél 2800

80nál 2500

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Vettem pár hete egy Opel Astra 1.2es 16V, 10 éves, 85000kmes,jó állapotú autót,szerintetek az alábbi általam tapasztalt fordulatszám adatok reálisak? (kb.adatokról van szó,ahogy az óráról le tudtam olvasni):

140nél 4250

130nál 4000

120nál 3700

110nél 3300

100nál 3000

90nél 2800

80nál 2500

Persze. Kis motor, viszonylag nagy kaszni, kell alá a rövid váltó.

Link to comment
Megosztás:

Persze. Kis motor, viszonylag nagy kaszni, kell alá a rövid váltó.

Nekem az a fura, hogy nálam az 1.6-ban is hasonlóan alakul. Pedig tudomásom szerint az 1.6-osban elvileg már más áttételezésű váltónak kellene lennie mint a kisebbekben. Egyébként nincs vele bajom, de pályán egy kicsit már én is rövidnek érzem az 5.-et. Vagy esetleg azonos méretű motorokat is szereltek többféle váltóval?

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a fura, hogy nálam az 1.6-ban is hasonlóan alakul. Pedig tudomásom szerint az 1.6-osban elvileg már más áttételezésű váltónak kellene lennie mint a kisebbekben. Egyébként nincs vele bajom, de pályán egy kicsit már én is rövidnek érzem az 5.-et. Vagy esetleg azonos méretű motorokat is szereltek többféle váltóval?

Sőt, az enyém sem nagyon forog kevesebbet szerintem. Talán pár százzal.

Link to comment
Megosztás:

A mai autók már magasabb fordulatszámtartományra vannak optimalizálva, állítólag ennek oka a környezettudatosságban keresendő (ilyen tartományban a legkedvezőbb a hatásfokuk), de én inkább a tervezett elavulást sejtem a dolog hátterében. A Calibrám anno 2600-as fordulaton adta le a legnagyobb nyomatékát, a mai benzines motorok erőtlenül szenvednek ilyen fordulaton.

Link to comment
Megosztás:

A mai autók már magasabb fordulatszámtartományra vannak optimalizálva, állítólag ennek oka a környezettudatosságban keresendő (ilyen tartományban a legkedvezőbb a hatásfokuk), de én inkább a tervezett elavulást sejtem a dolog hátterében. A Calibrám anno 2600-as fordulaton adta le a legnagyobb nyomatékát, a mai benzines motorok erőtlenül szenvednek ilyen fordulaton.

Azért azt nem állítanám hogy az enyém 2600-on erőtlenül szenvedne.

Link to comment
Megosztás:

Azért azt nem állítanám hogy az enyém 2600-on erőtlenül szenvedne.

De bő egy ezressel feljebb azért még több erő van benne ez alapján:

993331-20130413-ByMSGe.jpg

@Mc-Elek: akkor pontosítok: mai kor szívómotorjairól volt szó, ráadásul európaiakról, mielőtt valakinek eszébe jutna felhozni az amcsi V8-asokat...

Link to comment
Megosztás:

De bő egy ezressel feljebb azért még több erő van benne ez alapján:

993331-20130413-ByMSGe.jpg

Nagyon jól látszik, hogy kétezres fordulaton 180Nm fölött vagyunk, ami azért nem az erőtlenül szenvedés kategória. :rolleyes:

Az egy dolog, hogy megy még feljebb is. A Calibra 2600-nál 170Nm-t tudott, és az már nem ment feljebb.

Link to comment
Megosztás:

Oké, félreérthető voltam. Az én olvasatomban ami nem a maximális erőkifejtés az mind erőtlen szenvedés. :D A lényeg hogy tud még erősebb is lenni ha tovább forgatod, tehát nem alacsony fordulatra van optimalizálva hogy ne lenne értelme tovább pörgetni.

Ez a hengerenként négyszelepes motorok sajátossága. (turbó nélkül! :D ) A hengerenként kétszelepesek alacsonyabb fordulaton adják le a max. nyomatékot. Ennek áthidalására való a változó szelepvezérlés.

Nekem is volt C20NE Calibrám, nyomatékos volt ugyan, de nem szeretett forogni túlságosan. 5000-fölé nem nagyon volt értelme hajtani.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jól látszik, hogy kétezres fordulaton 180Nm fölött vagyunk, ami azért nem az erőtlenül szenvedés kategória. :rolleyes:

Az egy dolog, hogy megy még feljebb is. A Calibra 2600-nál 170Nm-t tudott, és az már nem ment feljebb.

A szívósorod milyen? Tuti van benne valami okosság, 3500 környékén történik benne valami... Tiéd is változó hosszúságú?

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a fura, hogy nálam az 1.6-ban is hasonlóan alakul. Pedig tudomásom szerint az 1.6-osban elvileg már más áttételezésű váltónak kellene lennie mint a kisebbekben. Egyébként nincs vele bajom, de pályán egy kicsit már én is rövidnek érzem az 5.-et. Vagy esetleg azonos méretű motorokat is szereltek többféle váltóval?

Szia!

Nekem 140-nél 4000-s fordulat, persze 5-ben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.