Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok. Megkérlek szépen titeket ha tud valaki ötletet adni mi történhetett a kijelzővel ahol mitatja az órát meg a hőmérsékletet astra G-nél ,egyik naprol a másikra sötéten maradt, nem mutat semmit. Egyéb rendben van. Ha valaki tudja mi lehet a probléma kérem irja meg. Hálás tisztelet és köszönöm.

Az izzó kiégett...

Link to comment
Megosztás:

Hááát! Ott fent nem fér el, az csak a kijelző.és nyomógombok.

Az egész elég furcsa. Középre került a km óra, hi-fi, i-phone, egyéb műszerek.

A kormány felett, gps, és egy rakás óra (műszer)...

Egész flokkolva.

Randa!!!

ide való kifejezés a búcsús :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Megkérlek szépen titeket ha tud valaki ötletet adni mi történhetett a kijelzővel ahol mitatja az órát meg a hőmérsékletet astra G-nél ,egyik naprol a másikra sötéten maradt, nem mutat semmit. Egyéb rendben van. Ha valaki tudja mi lehet a probléma kérem irja meg. Hálás tisztelet és köszönöm.

Nekem is volt már ilyen. Nálam az izzó jó volt.

Szét kell szedni a középkonzolt és a kijelzőről a csatlakozót le kell húzni. Kis időre lehúzva hagyni és újra rádugni. Nekem utána már jó is volt. Ezt 2 évente eljátsza nálam. A kijelző elektronikája szórakozik

Link to comment
Megosztás:

három kérdésem lenne:

1. Astra G-nél vezérműszíjat 60 ezer km-ként kell cserélni. Ez csak futásteljesítmény vagy idő függvénye is? Mondjuk egy 6éves 50ezret futott vezérműszíj maradhat még?

2. Gyári Opel füzet jegyez 120ezrenként cserélni bizonyos fogasszíjat. Mi az a fogasszíj?

3. Alapjáraton ha az olaj beöntő sapkán kis időre lecsavarom az nem bántja a motort? Egy öreg szaki azt mondta, ha nagyon fröcsköli az olajat, kopott a motor. Nem tudom ez fedi-e a valóságot, de nem hinném :)

Köszönöm a válaszokat!!!

Link to comment
Megosztás:

három kérdésem lenne:

1. Astra G-nél vezérműszíjat 60 ezer km-ként kell cserélni. Ez csak futásteljesítmény vagy idő függvénye is? Mondjuk egy 6éves 50ezret futott vezérműszíj maradhat még?

2. Gyári Opel füzet jegyez 120ezrenként cserélni bizonyos fogasszíjat. Mi az a fogasszíj?

3. Alapjáraton ha az olaj beöntő sapkán kis időre lecsavarom az nem bántja a motort? Egy öreg szaki azt mondta, ha nagyon fröcsköli az olajat, kopott a motor. Nem tudom ez fedi-e a valóságot, de nem hinném :)

Köszönöm a válaszokat!!!

1. nem csak km meghatározás van hanem év is !!! amelyik hamarabb elérkezik

2. ha annyit akkor valszeg annyi,fogasszíj=vezérműszíj

3.nyugodtan leveheted, én hiszem hogy lenne összefüggés

Link to comment
Megosztás:

1. nem csak km meghatározás van hanem év is !!! amelyik hamarabb elérkezik

2. ha annyit akkor valszeg annyi,fogasszíj=vezérműszíj

3.nyugodtan leveheted, én hiszem hogy lenne összefüggés

Köszi a választ! Én is arra gondoltam, hogy a fogasszíj az a vezérműszíj. Úgy tudom, hogy 60ezrenként kell cserélni a vezérműszíjat. Mindig akkor cseréltem. De a gyári füzet miért ír 120ezret akkor?

Mikor cseréljem? Időben és km-ben?

Link to comment
Megosztás:

három kérdésem lenne:

1. Astra G-nél vezérműszíjat 60 ezer km-ként kell cserélni.ez motor függő, van amibe 60, van amibe 90, van amibe 120 és van amibe 150.000 km. Ez csak futásteljesítmény vagy idő függvénye is? idő is.Mondjuk egy 6éves 50ezret futott vezérműszíj maradhat még? ha letelt az év akkor csere, mert elöregszik, és elszakadhat...

2. Gyári Opel füzet jegyez 120ezrenként cserélni bizonyos fogasszíjat. Mi az a fogasszíj? az a vezérmüszij. a szervizkönyv rosszul írja, többször módositották a csere intervallumot.

3. Alapjáraton ha az olaj beöntő sapkán kis időre lecsavarom az nem bántja a motort? Egy öreg szaki azt mondta, ha nagyon fröcsköli az olajat, kopott a motor. Nem tudom ez fedi-e a valóságot, de nem hinném :) én se hinném, ha az neked jó, csavargasd le nyugodtan. max olajos leszel. a fröcsköllést meg a forgó alkatrészek okozzák ( pl vezérmütengely )

Köszönöm a válaszokat!!!

Link to comment
Megosztás:

Tényleg. Az ékszíjat ami a generátort hajtja mikor kell cserélni? Az csak a generátort hajtja?

Erről semmi nincs a gyári prospektusban!

De ban rá valami, 6 év vagy 150e km rémlik, de nem biztos... Kint van a szervizkönyv a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt már ilyen. Nálam az izzó jó volt.

Szét kell szedni a középkonzolt és a kijelzőről a csatlakozót le kell húzni. Kis időre lehúzva hagyni és újra rádugni. Nekem utána már jó is volt. Ezt 2 évente eljátsza nálam. A kijelző elektronikája szórakozik

Köszi majd megnézem mit tudok vele csinálni. Amugy nincs valami tanácsod hogy hol kezzem a szétszerelést?

Nem szeretnék eltörni semmit. Vagy valami szerelési leírás, az igy csináld-ban nem kaptam. Köszike.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.