Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Helló!

Hátha tud valaki közületek megoldást erre a problémára:

Oldalablakra való tapadókorongos napvédő roló tapadókorongjai megkeményedtek, így már nem lehet őket használni. Van valamilyen módszer a puhításukra?

Köszi

Üdv,

Talán meleg (forró) vízbe téve ideig-óráig visszanyeri az alakját, de nem marad tartós. Próbáld meg akvarisztikai üzletben, hátha valami hasonlót találsz (szerencsére elég sokféle tapadókorongot használ az akvarisztika) de ne lepődj meg, ha olyan árat hallasz amiből kijön egy olcsóbb (T...gazdaságos) új roló.

Esetleg a tapadókorongot kiváltani vékony rozsdamentes acéllemezzel és az üvegre felakasztani, mint ahogyan a nem öntapadós kivitelűeknél. (azért a lemez üveg felőli felületére öntapadó teflon- vagy műanyag fólia javasolt, hogy ne koptassa meg az üveget)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem első meg hátsó sárfogókat így télire.A hátsót felraktam rajz szerint.Az elsőnél mutatja az írás mi kell hozzá.Van ott sniccer is.Mit kell azzal kivágni?A dobbetétből ott ahova a fémkapocs megy?Vagy mit?

Üdv,

Egészen pontosan.

Van a készletben az a két-két rugóacél klipsz. Azoknak a helyén kell kivágni az első dobbetétet. A karmok meg szépen beleakaszkodnak a sárvédő peremébe... Ha elég lelkierőt érzel hozzá, öntapadós teflonfóliával (univerzális ez is, mint a gumicső+acéldrót) leragaszthatod a sárvédő peremét, talán nem karmolja szét a festést és a horganyzást. Mondjuk ekkor a klipszet majd kicsit erőltetni kell, hogy jól bemenjen a helyére és kiszedni sem lesz egy örömzenélés.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Egészen pontosan.

Van a készletben az a két-két rugóacél klipsz. Azoknak a helyén kell kivágni az első dobbetétet. A karmok meg szépen beleakaszkodnak a sárvédő peremébe... Ha elég lelkierőt érzel hozzá, öntapadós teflonfóliával (univerzális ez is, mint a gumicső+acéldrót) leragaszthatod a sárvédő peremét, talán nem karmolja szét a festést és a horganyzást. Mondjuk ekkor a klipszet majd kicsit erőltetni kell, hogy jól bemenjen a helyére és kiszedni sem lesz egy örömzenélés.

Köszi.Ilyesmire gondoltam én is,csak nem volt egyértelmű.Majd valamit ráragasztok a sárvédőperemre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy ismerős Skoda Fabiaja,bedobta a müszerfalon a fèkbetèt elkopàsànak a jelző làmpàjàt.Betètek jók,autóban nincs 30 ezer km sem mèg.Szervíz,a hiba elmondàst követően,meg sem nèztèk,azt mondtàk 50 ezer Huf,lesz a javítàs.Azèrt làthatatlanban ilyet kijelenteni,esetleg valakinek valami ötlet,kontak hiba esetleg?Valakinek valami hasonló tapasztalat,ötlet esetleg?Mondjuk egy hibatörlès esetleg az akku saru levètelével èrdemes lenne-e,illetve ilyen esetben mindegy melyiket veszem le,pozitiv,negativ,vagy mindkettöt,ès mennyi időre?Köszi előre is a tanàcsokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy ismerős Skoda Fabiaja,bedobta a müszerfalon a fèkbetèt elkopàsànak a jelző làmpàjàt.Betètek jók,autóban nincs 30 ezer km sem mèg.Szervíz,a hiba elmondàst követően,meg sem nèztèk,azt mondtàk 50 ezer Huf,lesz a javítàs.Azèrt làthatatlanban ilyet kijelenteni,esetleg valakinek valami ötlet,kontak hiba esetleg?Valakinek valami hasonló tapasztalat,ötlet esetleg?Mondjuk egy hibatörlès esetleg az akku saru levètelével èrdemes lenne-e,illetve ilyen esetben mindegy melyiket veszem le,pozitiv,negativ,vagy mindkettöt,ès mennyi időre?Köszi előre is a tanàcsokat.

Első körben át kellene nézni a kopásjelző vezetékeket.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Egészen pontosan.

Van a készletben az a két-két rugóacél klipsz. Azoknak a helyén kell kivágni az első dobbetétet. A karmok meg szépen beleakaszkodnak a sárvédő peremébe... Ha elég lelkierőt érzel hozzá, öntapadós teflonfóliával (univerzális ez is, mint a gumicső+acéldrót) leragaszthatod a sárvédő peremét, talán nem karmolja szét a festést és a horganyzást. Mondjuk ekkor a klipszet majd kicsit erőltetni kell, hogy jól bemenjen a helyére és kiszedni sem lesz egy örömzenélés.

Mi van akkor ha kiszedem inkább a dobbetétet?Úgy könnyebb lehet felrakni a sárfogót.Aztán meg visszateszem.Minek vagdaljam szét.

Link to comment
Megosztás:

Mi van akkor ha kiszedem inkább a dobbetétet?Úgy könnyebb lehet felrakni a sárfogót.Aztán meg visszateszem.Minek vagdaljam szét.

Ahogy most ránéztem az enyémre lehet, hogy gond lesz az egymásra takarások miatt (küszöb műanyag sarok-doblemez-sárfogó).

Nem biztos, hogy szépen be tudod majd illeszteni a doblemezt a sárvédő belső peremére.

Mondjuk egy próbát megér. Ha meg nem műkszik a dolog, hát nem vesztettél semmit.

Én pl. a hátsókat tettem fel 6mm-es műanyag feszítőmagvas patentekkel a fémklipsz helyett és tök stabilan tart (pedig nem egyszer sikerült már padkára rátolatni: meg is van az egyik repedve).

Ha megvagy a művelettel oszd meg!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

szűz kormányra lehet szerelni kormányvezérlést vagy inkább egy komplett kormányt vegyek?

Lehet, de meg kell faragni a kormánykereket hogy elférjenek a távvezérlés gombjai. Mivel gombokat és légzsákátvezetőt úgyis kell venned másikat, sztem jobban járzs ha komplett kormányt veszel. Meg sztem nem is igen adják oda csak magában a gombokat kormánykerék nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, de meg kell faragni a kormánykereket hogy elférjenek a távvezérlés gombjai. Mivel gombokat és légzsákátvezetőt úgyis kell venned másikat, sztem jobban járzs ha komplett kormányt veszel. Meg sztem nem is igen adják oda csak magában a gombokat kormánykerék nélkül.

A vaterán már láttam csak gombokat, a kormányon a helye pedig ki van könnyítve. De én is inkább vettem kompletten kormányt és így lett gyári multis bőrkormányom! Nem bántam meg!

Link to comment
Megosztás:

Ahogy most ránéztem az enyémre lehet, hogy gond lesz az egymásra takarások miatt (küszöb műanyag sarok-doblemez-sárfogó).

Nem biztos, hogy szépen be tudod majd illeszteni a doblemezt a sárvédő belső peremére.

Mondjuk egy próbát megér. Ha meg nem műkszik a dolog, hát nem vesztettél semmit.

Én pl. a hátsókat tettem fel 6mm-es műanyag feszítőmagvas patentekkel a fémklipsz helyett és tök stabilan tart (pedig nem egyszer sikerült már padkára rátolatni: meg is van az egyik repedve).

Ha megvagy a művelettel oszd meg!

Oké majd megosztom hogy sikerült.Kivárom az ünnepeket a felrakással addig hajtás van a melóhelyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kerni az alábbi kérdésben: motorcserét kell eszközölnöm a 98-as 3 ajtósomnál(x14xe). Viszont kicsit izmosabb motorra gondoltam. Véleményetek szerint mekkora űrtartalomban érdemes keresgélni, 1.6, 1.8, vagy esetleg 2.0?

Előre is köszönöm a helpet!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kerni az alábbi kérdésben: motorcserét kell eszközölnöm a 98-as 3 ajtósomnál(x14xe). Viszont kicsit izmosabb motorra gondoltam. Véleményetek szerint mekkora űrtartalomban érdemes keresgélni, 1.6, 1.8, vagy esetleg 2.0?

Előre is köszönöm a helpet!

Az sok dologtol fugg. Nekem van egy szivo opc motorom elado. x20xer
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.