Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

2 órája, Béla írta:

Szia! Azért vettem meg, mert kívülről belülről egy megkímélt autónak látszott. Kicsit jobban belebújva azért bőven vannak hibák. Pl. tegnap beájult a bal oldali elektromos tükör fel/le állíthatósága. Csak pörög a motor, de nem viszi a lapot. A tükör is kezd leválni a műanyagról. Ma ugyan sikerült megcsinálnom, mert nem bírtam a hátsómon ülni. Az, hogy az előző tulaja hanyag volt nem a kocsi hibája: pl. az akkuban nem volt meg a szint és majdnem lemerült, vagy az ajtó korlátozó száraz volt mert kimosták belőle a zsírt. Vagy az sem az autó hibája, hogy esős időben vettem és csak szárazon tűnt fel, hogy van egy apró kőfelverődés a szélvédőn. Amit szerintem, ha nem kezel az ember végigrepedhet. A szélvédőmosóból azt hittem, csak a folyadék fogyott ki, de nem. Az sem ment. Hogy lehet elcseszni? Mitől fogja enni az olajat? Ja mellékesen a trafó takaró műanyagról mind a 4db kis fület letörte valami barom, mert azt JOBBRA elcsúsztatva kell levenni. Ő meg gondolom felfelé húzta és eltörtek a műanyag fülek. Erre fekete szilóval négy pöttyben visszaragasztotta. Szóval szívesen veszek tanácsokat, mert nektek régebb óta van ilyen, mit ne csináljak vele. Milyen olajat tegyek, ne tegyek bele stb. Esetleg mi az, amit feltétlen meg kell rajta csinálni. Köszi

Ja és még valami. A suzukin, csak a gyújtás és a benzinsapka kulcsát ismertem. Leszámítva az olajcseréket, fékbetétek és szűrök cseréit. Azok is fillérekből megvoltak....Írtam ezt arra, ha még nem szívtam autóval...

A G Astrához is filléres minden tétel. Relatív. És még után gyártott cuccok is vannak, kérdéses minőségben. Minél újabb, és jobb egy autó, annál drágább minden. Van amelyik autóhoz 20e 1 szélvédő, van amelyikhez 300e Ft. És mégis az a jobb, amelyikhez drágább. Legfeljebb nincs rá pénzünk. És ráadásul a drágábbat gyakrabban is kell cserélni. Mert egy karc is már befolyásolja a szenzorokat. Sajnos egy kétszer jobb autó sokszor 5x 6x többe kerül és 5x annyi baj van vele. Nekem volt F,G,H. Most egyszerre van G,H. Volt Suzuki Swift is a családban. G-re lett cserélve. Nem egy kategória. És a H mellé lett újra G, mert hiba volt eladni. Egyébként a Suzukin volt dugattyú törés.. Azt mondták típushiba. Opelen még nem.

Tölts bele dexos2 olajat. Cseréld évenként vagy 10e-ként. Hogy hogyan bántak vele korábban, azt sajnos nem lehet tudni. XEP-nél vezérmű tengely lehúzást kell ellenőrizni, bár gondolom már túl van rajta. 

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Béla said:

Szia! Utánanéztem, amiről írsz ahhoz csak azután lehet hozzáférni miután az ember leszedte a váltógombot, ami nem csavaros, tehát csak letépni lehet. Miért ne várjam, hogy olyan legyen, mint a suzuki, ha ez általatok mondva egy jobb autó? A kesztyűtartó zsanér tippet köszi. A távkapcsban a vezérlő chip döglött meg, tudom, mert műszerész vagyok már vagy 30 éve. Bárcsak az elemtartó lába tört volna ki. A belső keringtetésről olvastam, de még nem jutottam el addig.

"Amit lehetett mindent végigzsíroztam a váltószoknya és a gomb alatt."

Azt hittem a váltógomb leszedésen már túl vagy.  Nem kell tépni csak simán lehúzni. Nem nehéz.

"ha ez általatok mondva egy jobb autó? 

Én ilyet nem írtam... Pont azt írtam hogy a suzuki megbízhatóbb...

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!most vettem egy g astrat es a radioval kapcsolatban lenne kerdesem hozatok nagyon megkoszonem ha valaki tudna benne segiteni:). Utana neztem a neten is de nem sok sikerel jartam :( safe feliratot ir ki a kijelzo es ha ki kapcsolom a radiot es AS feliratot nyomva tartva kapcsolom be a radiot akkor a Radio Safe felirat fogad es nem engedi be irni a kodot:(.olvastam olyat is hogy ha 10x el rontjak a kodot akkor kuka a radio .koszonom szepen elore is a segitsegeteket udozletel Gyula :)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Gyula1989 írta:

Sziasztok!most vettem egy g astrat es a radioval kapcsolatban lenne kerdesem hozatok nagyon megkoszonem ha valaki tudna benne segiteni:). Utana neztem a neten is de nem sok sikerel jartam :( safe feliratot ir ki a kijelzo es ha ki kapcsolom a radiot es AS feliratot nyomva tartva kapcsolom be a radiot akkor a Radio Safe felirat fogad es nem engedi be irni a kodot:(.olvastam olyat is hogy ha 10x el rontjak a kodot akkor kuka a radio .koszonom szepen elore is a segitsegeteket udozletel Gyula :)

Minden elrontott kód után növekszik a várakozási idő ami után ismét próbálkozhatsz. Szóval még nem biztos hogy megvolt a 10 próbálkozás. Bővebben pölö itt: http://carradio.5mp.eu/web.php?a=carradio&o=2veLClmkS5

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lehet bugyuta  a kérdés, de 1,4-es 90LE  1,4 XEP 2006-os astrán mikor "szokás" vezérlést cserélni? (láncos). Most van benne 187,000.-km. Reggel hidegen 1-2 másodpercre hallok valami kis "dízel" hangot, de ez lehet az olaj miatt is, mert az előző barom tulaj 10W40-et tett bele, amit ma holnap cserélnék. Első indítás után még hideg a motor, de semmi hangja. Igaz csak 5000km van az olajban, de..... Ez persze jöhet a hidrotőke miatt is. Azt olvastam kétféle gyári láncszettel csinálták. Van ami sokat elmegy és van ami hamar pusztul. Gondoltam lecserélem az olajat, bár ma alánéztem és némi olajfolyás nyomokat fedeztem fel a szíjtárcsa környékén a teknőig. Majd lemosom, megnézem honnan szivárog, mert ha szimeringes, vagy tömítésnél ereszt, addig kár bele a friss olaj. De lehet régi olajnyomok, csak nem volt lemosva. Köszi!

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Béla írta:

Sziasztok! Lehet bugyuta  a kérdés, de 1,4-es 90LE  1,4 XEP 2006-os astrán mikor "szokás" vezérlést cserélni? (láncos). Most van benne 187,000.-km. Reggel hidegen 1-2 másodpercre hallok valami kis "dízel" hangot, de ez lehet az olaj miatt is, mert az előző barom tulaj 10W40-et tett bele, amit ma holnap cserélnék. Első indítás után még hideg a motor, de semmi hangja. Igaz csak 5000km van az olajban, de..... Ez persze jöhet a hidrotőke miatt is. Azt olvastam kétféle gyári láncszettel csinálták. Van ami sokat elmegy és van ami hamar pusztul. Gondoltam lecserélem az olajat, bár ma alánéztem és némi olajfolyás nyomokat fedeztem fel a szíjtárcsa környékén a teknőig. Majd lemosom, megnézem honnan szivárog, mert ha szimeringes, vagy tömítésnél ereszt, addig kár bele a friss olaj. De lehet régi olajnyomok, csak nem volt lemosva. Köszi!

 

Szia.

Akkor szokás amikor megnyúlt. Ezt hallatja a motor.Addig felesleges. Nálam 140-ezernél kellett.Ha már indításkor van lánccsörgés hangja akkor már kissé nyúlott.Akkor van már csereérett ha meleg motornál is dízeles a hangja.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy 2008 novemberi G Caravan Astrám és a jobb hátsó ajtó ablakánál valamiért sűvít be a szél nagyobb tempónál. Azt tippelem, hogy az ablakok osztásánál lévő gumival lehet a gond. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet ennek a hivatalos a neve, illetve valakinek volt-e ehhez hasonló tapasztalata??? Ha ez lehet a gond,akkor ezt milyen nehéz kicserélni? A kocsi sérülésmentes, ezért karosszériai probléma, deformálódás nem okozhatja. Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Csiszi1980 írta:

Sziasztok!

 Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy 2008 novemberi G Caravan Astrám és a jobb hátsó ajtó ablakánál valamiért sűvít be a szél nagyobb tempónál. Azt tippelem, hogy az ablakok osztásánál lévő gumival lehet a gond. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet ennek a hivatalos a neve, illetve valakinek volt-e ehhez hasonló tapasztalata??? Ha ez lehet a gond,akkor ezt milyen nehéz kicserélni? A kocsi sérülésmentes, ezért karosszériai probléma, deformálódás nem okozhatja. Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Erről van szó? https://opel.7zap.com/hu/car/t98/b/7/18-1/ 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Csiszi1980 írta:

Nem, a hátsó ajtó ablaka két részre van osztva. A kisebb és a nagy ablak között található merevítésen lévő gumi-tőmítésről van szó.

Ja értem, arról én sem találok cikkszámot, de nem hiszem hogy olyan gyakori lenne. Látni rajta valami feltűnőt, el van szakadva például?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kezdek besokallni az apró, de egyre inkább dühítő hibáktól. Ma pl. bezártam(nem csaptam) a vezető oldali ajtót. Erre leesik a visszapillantóról a tükörlap egyenesen a járdára, ahol apró szilánkokra tört. Röhej számomra, hogy a tükörlap kétoldalas ragszalaggal van gyárilag felragasztva. Ez ám a német minőség a "Das Auto" !!?? Már nem merem lassan használni, mert félek mi fog széttörni, elromlani stb. stb. Én használni akartam a kocsit nem javítgatni. Kicsit olyan, mint mikor Daciánk volt. Összeraktam, szétesett. Eddig amióta megvettem, pedig nincs egy hónapja:

1. Letört a kesztyűtartó első nyitásra

2.Bedöglött a távirányító elektronika(nem javitható)

3.Nem spriccelnek az első ablakmosók(nem dugulás, vagy elfagyás)

4. Folyt az olaj a szelepfedélnél, gombánál

5.Letört a trafófedél mindegyik műanyag füle, pedig nem téptem fel.

6. Az index kapcsoló öntudatra éled és kapcsolgatja a reflektor, ha olyan kedve van

7. Hátramenetből 1. be kapcsolva szorul a reteszelő gyűrű a váltón

8. A jobb oldali ablaktörlő tengely oldalirányban kb. 1cm-et lötyög és nem látom miért.

9. Nem állította a bal oldali tükröt a motor egyik irányban(kiderült, hogy nem volt bepattintva az egyik "gömbcsuklóba"

Amiket gyorsban kicseréltettem: olaj, olajszűrő, szelepfedél tömítés, benzinszűrő, levegőszűrő, most a bal tükörlap.

Lehet nemsokára vezérlést is kell majd, mert a "láncost azt nem kell" cserélni, mondják egyesek. Egészen annyira, hogy kb 100-120e Ft lesz újabb olajcserével, tömítésekkel, főtengely szimeringgel, vízpumpával. Szóval én "nem ilyen lovat akartam". Van valami, amiért szerethető a G Astra?. Mert eddig nem úgy néz ki!

 

 

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Béla írta:

Sziasztok! Kezdek besokallni az apró, de egyre inkább dühítő hibáktól. Ma pl. bezártam(nem csaptam) a vezető oldali ajtót. Erre leesik a visszapillantóról a tükörlap egyenesen a járdára, ahol apró szilánkokra tört. Röhej számomra, hogy a tükörlap kétoldalas ragszalaggal van gyárilag felragasztva. Ez ám a német minőség a "Das Auto" !!?? Már nem merem lassan használni, mert félek mi fog széttörni, elromlani stb. stb. Én használni akartam a kocsit nem javítgatni. Kicsit olyan, mint mikor Daciánk volt. Összeraktam, szétesett. Eddig amióta megvettem, pedig nincs egy hónapja:

1. Letört a kesztyűtartó első nyitásra

2.Bedöglött a távirányító elektronika(nem javitható)

3.Nem spriccelnek az első ablakmosók(nem dugulás, vagy elfagyás)

4. Folyt az olaj a szelepfedélnél, gombánál

5.Letört a trafófedél mindegyik műanyag füle, pedig nem téptem fel.

6. Az index kapcsoló öntudatra éled és kapcsolgatja a reflektor, ha olyan kedve van

7. Hátramenetből 1. be kapcsolva szorul a reteszelő gyűrű a váltón

8. A jobb oldali ablaktörlő tengely oldalirányban kb. 1cm-et lötyög és nem látom miért.

9. Nem állította a bal oldali tükröt a motor egyik irányban(kiderült, hogy nem volt bepattintva az egyik "gömbcsuklóba"

Amiket gyorsban kicseréltettem: olaj, olajszűrő, szelepfedél tömítés, benzinszűrő, levegőszűrő, most a bal tükörlap.

Lehet nemsokára vezérlést is kell majd, mert a "láncost azt nem kell" cserélni, mondják egyesek. Egészen annyira, hogy kb 100-120e Ft lesz újabb olajcserével, tömítésekkel, főtengely szimeringgel, vízpumpával. Szóval én "nem ilyen lovat akartam". Van valami, amiért szerethető a G Astra?. Mert eddig nem úgy néz ki!

 

 

1, Passz.

2. 14 éves autód van, semmi nem tart örökké.

3. Meg kell nézni mi a baja, valami oka van neki.

4. 2.-es pont.

5.Te lehet hogy nem, de nem tudhatod előtted ki hogyan nyúlt hozzá. Tapasztalat hogy ami nem jön elsőre azt rángatják.

6.Kikopott a kapcsoló, cserélni kell. lásd 2-es pont.

7.Nemrég volt róla szó,. olvass vissza, amúgy szilikon zsírral kell megkenni a gyűrű alatt.

8.3-as pont.

9. Magától nem pattan ki a gömbcsuklóból, valaki valamikor kihúzta onnan.

A láncos motornál nincs kötelező előírt csereperiódus, akkor cserélik ha megnyúlt a lánc és csörög-zörög.  Biztos van olyan 14 éves autó amin se vezérlést, se olajat, se semmit nem kell cserélni, mert az előző tulaj kicserélte mindet majd nyert a lottón és eladta az autót.  

Az összes autón amivel eddig találkoztam a tükörlap gyárilag kétoldalas ragasztóval volt felragasztva, ezek egy része még tart a többi meg már nem. A tükörlap általában nem egyből leesik, hanem elkezd elválni és ilyenkor nagy sebességnél rezeg. Ez az a pillanat amikor meg kell csinálni és nem esik le.. Tavaly nyáron az M1-es egyik pihenőjében sebtapasszal raktam vissza a tükör sarkát, mert láttam hogy elválik és 130-felett remeg. Hazaértem, teljesen leszedtem visszaragasztottam új kétoldalassal, azóta jó. 

Opelfórumon vagy opel tulajdonosok, fanatikusok között, értelmetlen olyanokat kérdezni hogy miért szerethető a G astra. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz @Béla, hogy sajnos úgy néz ki kifogtál egy elhanyagolt autót. Nem minden G Astra ilyen, és ez nem is jelenti azt hogy a tied menthetetlen volna, ezek tulajdonképpen apróbb hibák amik egy ilyen korú autónál elég gyakran előjönnek, de kezelhetőek. Meg kell őket csinálni (nem túl nagy ráfordítással megoldható, lásd az előttem levő hozzászólás), és akkor ez a része rendben lesz, de magától nem javul meg. 

Egyébként számomra is úgy tűnik hogy az autód előző gazdája műszaki érdeklődésű ember lehetett mert bizony piszkálta az autót, emiatt volt a tükörlap kijőve az állító pöcökből, és emiatt törtek le a trafóhíd műanyag fülei is (mert piszkálták őket). 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Béla írta:

Sziasztok! Kezdek besokallni az apró, de egyre inkább dühítő hibáktól. Ma pl. bezártam(nem csaptam) a vezető oldali ajtót. Erre leesik a visszapillantóról a tükörlap egyenesen a járdára, ahol apró szilánkokra tört. Röhej számomra, hogy a tükörlap kétoldalas ragszalaggal van gyárilag felragasztva. Ez ám a német minőség a "Das Auto" !!?? Már nem merem lassan használni, mert félek mi fog széttörni, elromlani stb. stb. Én használni akartam a kocsit nem javítgatni. Kicsit olyan, mint mikor Daciánk volt. Összeraktam, szétesett. Eddig amióta megvettem, pedig nincs egy hónapja:

1. Letört a kesztyűtartó első nyitásra

2.Bedöglött a távirányító elektronika(nem javitható)

3.Nem spriccelnek az első ablakmosók(nem dugulás, vagy elfagyás)

4. Folyt az olaj a szelepfedélnél, gombánál

5.Letört a trafófedél mindegyik műanyag füle, pedig nem téptem fel.

6. Az index kapcsoló öntudatra éled és kapcsolgatja a reflektor, ha olyan kedve van

7. Hátramenetből 1. be kapcsolva szorul a reteszelő gyűrű a váltón

8. A jobb oldali ablaktörlő tengely oldalirányban kb. 1cm-et lötyög és nem látom miért.

9. Nem állította a bal oldali tükröt a motor egyik irányban(kiderült, hogy nem volt bepattintva az egyik "gömbcsuklóba"

Amiket gyorsban kicseréltettem: olaj, olajszűrő, szelepfedél tömítés, benzinszűrő, levegőszűrő, most a bal tükörlap.

Lehet nemsokára vezérlést is kell majd, mert a "láncost azt nem kell" cserélni, mondják egyesek. Egészen annyira, hogy kb 100-120e Ft lesz újabb olajcserével, tömítésekkel, főtengely szimeringgel, vízpumpával. Szóval én "nem ilyen lovat akartam". Van valami, amiért szerethető a G Astra?. Mert eddig nem úgy néz ki!

 

 

Hali.

Sajnálom hogy ennyi hibával szembesültél egy hónap alatt.Hát erre mondják hogy beleválasztottál. Mint minden autó zsákbamacska.Használt autó nyilván.Használattól függ.A  0 km-es autó amikor legördül a gyártósorról egyforma eséllyel indul az "életbe".Mint minden autó legnagyobb ellensége a gazdája. Sok függ az előéletétől.Ki hogyan milyen körülmények közt használta.Mennyire kímélte karbantartás stb.Garázsban állt vagy soha nem látott ilyet.Sokrétű a dolog.

Nekem is láncos astrám van de szinte semmi hibája.Minden működik aminek működnie kell.Nagyon hálás kis autó.Persze ha nem ütötték agyon előzőleg.Ezek a hibák amiket leírtál használatból adódnak.Lánc csere az valóban nagyobb tétel ha nem magad csinálod de azt nem kell cserélni csak ha majd szól.Szíjas motornál cserélni kell időben mert az nem szól előre hanem elszakad és motorfelújítás következik.Láncos motor jó előre jelez hogy lassan ideje cserélni.Szépen lassan elkezd dízelesedni a hangja de ez több ezer km folyamata.Tehát van rá idő felkészülni.Láncos astránál próbaúton is meg lehet győződni hogy milyen állapotban van a lánc..Ha indításkor csörög akkor már lassan esedékes de ha meleg motornál is dízel hangja van akkor az már jelentős alkualap.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Azért az megnyugtató, hogy nem mindenkinek ennyire fekete az a kép az astráról. Ez sincs "agyonütve", mert esztétikailag illetve utastere kifejezetten megkímélt. Talán nem gazdája, hanem tulajdonosa volt eddig az autónak és nemigen érdekelte, hogy valahonnan szivárog az olaj, vagy szorul a váltó gombja, hogy nem a megfelelő olaj van benne(10W40 volt) stb. Engem ezek zavarnak. Nem gondolnám, hogy előző tulaja nagyon műszaki lett volna, inkább a falusi szerelő volt vele úgy, hogy "jól van az úgy", meg "jó az abba" stb. A kipufogó tiszta, tehát koromnak nyoma sincs sem városi, sem városon kívüli használat után. Ebből gondolom, hogy az olajat nem eszi, inkább eddig elfolyt. Füstölni sem füstöl. Reggel most, hogy mínuszok vannak 1-2 másodperc csörrenés van, de ez jöhet még a hidrotőkéktől is. Bár a szerelő is mondta, aki most az olajcserét és a szelepfedél tömítést csinálta, hogy a nyáron nem árt egy komplett vezérlés csere, mert úgy látja kicsit megnyúlt. Ő kizárólag GM szettet ajánl bele. Vezérlést nem tudom megcsinálni, a többit igen. Valahol olvastam, hogy a classic néven futók anyagminősége hagy némi kívánni valót maga után. A korábbi típusok jobbak voltak anyag minőséget illetően.

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Béla írta:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Azért az megnyugtató, hogy nem mindenkinek ennyire fekete az a kép az astráról. Ez sincs "agyonütve", mert esztétikailag illetve utastere kifejezetten megkímélt. Talán nem gazdája, hanem tulajdonosa volt eddig az autónak és nemigen érdekelte, hogy valahonnan szivárog az olaj, vagy szorul a váltó gombja, hogy nem a megfelelő olaj van benne(10W40 volt) stb. Engem ezek zavarnak. Nem gondolnám, hogy előző tulaja nagyon műszaki lett volna, inkább a falusi szerelő volt vele úgy, hogy "jól van az úgy", meg "jó az abba" stb. A kipufogó tiszta, tehát koromnak nyoma sincs sem városi, sem városon kívüli használat után. Ebből gondolom, hogy az olajat nem eszi, inkább eddig elfolyt. Füstölni sem füstöl. Reggel most, hogy mínuszok vannak 1-2 másodperc csörrenés van, de ez jöhet még a hidrotőkéktől is. Bár a szerelő is mondta, aki most az olajcserét és a szelepfedél tömítést csinálta, hogy a nyáron nem árt egy komplett vezérlés csere, mert úgy látja kicsit megnyúlt. Ő kizárólag GM szettet ajánl bele. Vezérlést nem tudom megcsinálni, a többit igen. Valahol olvastam, hogy a classic néven futók anyagminősége hagy némi kívánni valót maga után. A korábbi típusok jobbak voltak anyag minőséget illetően.

Hali.

Mint ahogy írtam előzőleg nem rossz autók a g astrák sőt.

Használt autó lévén nyilván vannak rajta javitani valók.Olaj olajszűrő  üzemanyagszűrő gyertya  ezek amit kapásból cserélni kell.Ha már leszedte a szerelő a szelepfedelet remélhetőleg megnézte a vezérmű tengely leszorító csavarjait is.Láncos astra kényes az olajra.5w-30 GM olaj ami bele való.A lánccsörgést a hidrotőke csörgéstől meg lehet különböztetni.Lánc csörgés inditáskor jelentkezik 1-2 mp-ig utána elhalkul amint megfeszül a lánc a láncfeszítő patron megkapja az olajnyomást../Persze jó láncnál nem jelentkezik ez a dolog hiszen a patronnak van egy rugós előfeszítő funkciója ami elegendő a csörrenés mentes induláshoz/A hidrotőke csörgés indítás után éles fémes hangot ad és ÜTEMES ritmusban kicsit hosszabb időtartamban majd elhalkul ahogy melegszik a motor./Persze ha még valamennyire átjárható a kis furat a melegedő olaj által/Ha nem akkor az is csere

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

25 perce, Béla írta:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Azért az megnyugtató, hogy nem mindenkinek ennyire fekete az a kép az astráról. Ez sincs "agyonütve", mert esztétikailag illetve utastere kifejezetten megkímélt. Talán nem gazdája, hanem tulajdonosa volt eddig az autónak és nemigen érdekelte, hogy valahonnan szivárog az olaj, vagy szorul a váltó gombja, hogy nem a megfelelő olaj van benne(10W40 volt) stb. Engem ezek zavarnak. Nem gondolnám, hogy előző tulaja nagyon műszaki lett volna, inkább a falusi szerelő volt vele úgy, hogy "jól van az úgy", meg "jó az abba" stb. A kipufogó tiszta, tehát koromnak nyoma sincs sem városi, sem városon kívüli használat után. Ebből gondolom, hogy az olajat nem eszi, inkább eddig elfolyt. Füstölni sem füstöl. Reggel most, hogy mínuszok vannak 1-2 másodperc csörrenés van, de ez jöhet még a hidrotőkéktől is. Bár a szerelő is mondta, aki most az olajcserét és a szelepfedél tömítést csinálta, hogy a nyáron nem árt egy komplett vezérlés csere, mert úgy látja kicsit megnyúlt. Ő kizárólag GM szettet ajánl bele. Vezérlést nem tudom megcsinálni, a többit igen. Valahol olvastam, hogy a classic néven futók anyagminősége hagy némi kívánni valót maga után. A korábbi típusok jobbak voltak anyag minőséget illetően.

A lánccsörgés lehet akár az olajtól is, a láncfeszítőnek nem igazán ez az olaj kell. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 

 

Astra g classic 1.4 twinport 2008-as apóstól megkaptuk ajándékba újonnan vette most van benne 80.000km.Brutál lomha főleg ha többen ülünk benne,előtte volt egy 1.3-as Suzukink még az is sokkal jobban ment(gyorsult),pörgött a motor,ezek az Astrák ilyen "nagypapás" autók gyárilag,oda lépek neki és csak erőlködik gyorsulás szinte semmi?

 

Módosítva : gömbhal
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.