Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

27 perce, joe89 írta:

Köszi szépen!  Letudom nyomni a torkán az ellenkező irányban is egyébként, de dettó ugyanazt mutatja. A sima felén szinte tele van, a barázdált részen meg alig.  Ha ne adj isten kevés lenne az olaj benne, azt kijelezné a műszerfalon ? Mert bekészítek egy liter olajat és ha felvillan, akkor azonnal utána tölteném.

Nincs olajszint visszajelző lámpa.Csak a nívón tudod megnézni.Olajnyomásra van visszajelzés.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kingblue írta:

Nincs olajszint visszajelző lámpa.Csak a nívón tudod megnézni.Olajnyomásra van visszajelzés.

Köszi! Akkor szintén bekészítek egy liter olajat, ha már csak egy csíkot tölt ki az olaj, akkor ráöntök.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2021. 05. 19. at 7:36, joco320d írta:

Nem értem miért ilyen csavart tudtak ide rakni, nem hogy szétszedni nem lehet, még összerakásnál az uj csavarbóll is ugrált kifelé a "kingtony" torx, alig tudtam meghuzni, hogy fogjon.Legközelebb biztos rakok valami más csavart.

869c6a40a15e62831b1ec468e35c8eae.jpg

Hali.Ez a csavar a nyak részénél szoros illesztéssel csatlakozik a feszítőgörgőbe azért hogy fixen tartsa.Más csavar nem jó mert a görgő billegni fog és félreviszi a szíjat.Az igaz hogy csak egyszer használatos.Nem véletlenül lehet külön csavart is venni.Adnak a görgőhöz is de lehet külön is venni.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, joe89 írta:

Köszi! Akkor szintén bekészítek egy liter olajat, ha már csak egy csíkot tölt ki az olaj, akkor ráöntök.

Nyugi az enyém is ilyen a hátsó oldalát összekeni az olaj.Nyilván a gyárilag megjelölt rovátkázott oldalát kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 05. 23. at 15:30, gombika19 írta:

Sziasztok! 

Köszönöm szépen az eddigi valaszaitokat! Még egy olyan kérdésem lenne hogy oracsoportot kell cserélnem mert eltort néhány pin a km óra csatijaban, ha rendelek azonosat, és be rakom a meg tett km benne lesz vagy bele kell íratni, ecu tárolja vagy az oracsopi? 

Az óracsoport tárolja a megtett kilométert, szóval ha órát cserélsz, annyi lesz benne amennyi a bontott órában volt. De Op-Com-mal olyan értékre írod amilyenre akarod.

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 05. 23. at 20:54, kingblue írta:

Nincs olajszint visszajelző lámpa.Csak a nívón tudod megnézni.Olajnyomásra van visszajelzés.

Illetve közvetve lehet következtetni az olajszintre az olajnyomás visszajelző felvillanásából is (alapjáraton). Bár ha az már felvillan, akkor annyira kevés olaj van benne hogy a nívópálcát el sem éri. Ha jó füled van, sokkal előbb hallod meg alapjáraton a szárazon csattogó szelepek hangját, akkor még az olajnyomás lámpa nem világít és nem is villan fel, de már akkor is belemegy jó egy liter olaj...

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 05. 19. at 21:28, Vardar írta:

Van egy román srác, aki elég minőségi tartalmakat csinál, neki ajánlom két videóját:

 

Mivel a Japanparts, ami egy alsó kategória - ahogy én láttam - is elég jól teljesített, szerintem be lehet vállalni. Valamint itt egy Totalcaros cikk: https://totalcar.hu/magazin/technika/2017/01/03/gyari_szurot_vagy_utangyartottat/

Nekem ezek alapján az a benyomásom, hogy ilyen 20+ éves autók utángyártott szűrői között nem sok különbség van. A megkövetelt teljesítményhez szükséges papír elérhető már régóta, maga a fémház gondolom egy kaptafa. Szerintem mindkettő elég olcsó, mivel ez egy állandóan cserélendő alkatrész, olcsóbbak hozzá az alapanyagok, nem nehéz alacsony áron kihozni a minőséget. Egy szilent már eleve drágább és ritkább alkatrész is, ott biztos lehet a felhasznált gumi tulajdonságain spórolni. De ez csak az én véleményem.

Levegőszűrőből is egyébként egy ideje már a Cromaxnál kapható Technofilt használom, hogy támogassam a magyar ipart. :blush: Érzésre nem különbözik a Hengsttől semmiben. Egy jelöletlen fehér papírdobozban jön, gyárilag egy szám sincs rányomtatva.

Mókás akcentussal beszél. :-) A második videóban a Mann lett a győztes, azt jó áron látom külföldön. Egy bizonyos árszint alatt szerintem nem lehet számottevően spórolni (illetve nem is mindig szerezhető be ésszerűen). Én inkább megkeresem a beszerzési forrást a (leg)jobb minőségűre.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársak!

Sziasztok!

Remélem nem baj, hogy ide írok. :)

Azért írok Nektek, mert eladó lesz szeretett Opelem!---------> lejjebb áraztam!------>599.000 JMF.

Itt a hirdetés linkje:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_g/opel_astra_g_1_7_cdti_classic_ii_optima_egyedi_felszereltseggel-16903711

Nem szívesen válok meg tőle!

2007/06. hó. Z17DTL. tökéletes műszaki állapot, 90%-ban autópályán használt, valós nem titkolt 380.000 km.

11 éve van nálam, nagy megelégedettséggel és gondoskodással használtam, de rövid távokat (30-40 km ) megyek mostanában, ezért fájó szívvel megválnék tőle, áttérek benzinre.

Nagyon örülnék, ha hasonlóan gondos gazdára lelne, ahogy nálam volt, ezért is írok ide a fórumra.

Üdv.:

 

Konkesz

Link to comment
Megosztás:

gyors kerdes, ujdonsult opel g astra (kombi) tulajkent a kovetkezo problemaba futottam, es nem tudom mit nezzek, faragjak.
szoval ma a delutani inditaskor a mutatok a muszeregysegen nem ontesztelnek, es nem is mutatnak semmit. lampacskak es egyeb dolgok mukodnek, kilometert szamol. barmi otletet elfogadok. :) 

az extra: mikor idehaza leallitottam, majd vmi miatt ujra gyujtast adtam a mutatok feleledtek. par perc pakolas es leallitas utan ujra utra keltem a vassal, de a mutatok ismet nullan alltak. :(
a jarmu februar ota van nalam, a kb. 2000km alatt semmi-de-semmi tunet-elojel nem bukkant fel.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, TBS írta:

gyors kerdes, ujdonsult opel g astra (kombi) tulajkent a kovetkezo problemaba futottam, es nem tudom mit nezzek, faragjak.
szoval ma a delutani inditaskor a mutatok a muszeregysegen nem ontesztelnek, es nem is mutatnak semmit. lampacskak es egyeb dolgok mukodnek, kilometert szamol. barmi otletet elfogadok. :) 

az extra: mikor idehaza leallitottam, majd vmi miatt ujra gyujtast adtam a mutatok feleledtek. par perc pakolas es leallitas utan ujra utra keltem a vassal, de a mutatok ismet nullan alltak. :(
a jarmu februar ota van nalam, a kb. 2000km alatt semmi-de-semmi tunet-elojel nem bukkant fel.

Csak tipp, de az akksid állapota milyen? Ha már a végét járja és kevés a feszültség benne, akkor simán lehet ilyen. Abból gondolom hogy motorleállítás után rögtön ha gyújtást adsz, akkor még minden rendben, de később már jelentkezik a probléma. Persze annyira még nem gyenge hogy a motor ne indulna el vele... ha van lehetőséged kölcsönakksival kipróbálni, akkor én megtenném, azzal nem veszítesz semmit sztem (azért ha még a gyário rádió van benne, legyen kéznél a rádió kódja :cool: )

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, tgabika76 said:

Csak tipp, de az akksid állapota milyen? Ha már a végét járja és kevés a feszültség benne, akkor simán lehet ilyen. Abból gondolom hogy motorleállítás után rögtön ha gyújtást adsz, akkor még minden rendben, de később már jelentkezik a probléma. Persze annyira még nem gyenge hogy a motor ne indulna el vele... ha van lehetőséged kölcsönakksival kipróbálni, akkor én megtenném, azzal nem veszítesz semmit sztem (azért ha még a gyário rádió van benne, legyen kéznél a rádió kódja :cool: )

ok,koszonom!  le fogom csekkelni. mondjuk ma reggel megint mukodott minden... meglatom mi lesz delutan. lehet vmi orult hofuggo kontakthiba. :O

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,  Szerintetek mitől lehet az, amikor rossz, kátyus, döccenőkkel teli uton megyek a kormány felüt? Maga a kormány burkolatnàl érzem középen ezt a ràzkódást, de csak akkor mikor rossz az út. Ez a toronycsapágy hiba miatt lehet? Mert jövőhéten lesz cserélve, mert azok tuti rosszak. Vagy esetleg kormánymű? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Ati88 írta:

Sziasztok,  Szerintetek mitől lehet az, amikor rossz, kátyus, döccenőkkel teli uton megyek a kormány felüt? Maga a kormány burkolatnàl érzem középen ezt a ràzkódást, de csak akkor mikor rossz az út. Ez a toronycsapágy hiba miatt lehet? Mert jövőhéten lesz cserélve, mert azok tuti rosszak. Vagy esetleg kormánymű? 

A toronycsapágy ami ugye egy nyomcsapágy hiba esetén általában ropog kormány tekeréskor álló helyzetben is. Ha már ki lesz bontva érdemes cserélni a toronyszilentet is. Ha ki lesz cserélve kiderül elmúlik-e a hiba, addig kár találgatni. A kormányművet középen ahol a nyomtávrudak becsatlakoznak meg lehet emelgetni hogy lóg-e. 

Link to comment
Megosztás:

39 perce, astra 1 írta:

Sziasztok!

Érdemes e útalag klima ventilátort berakni XEP motor típusú kocsiba rakni? mert gyárilag ki spórolták.

Az enyém is xep-s. Nem érzem hiányát.Működik normálisan a klíma is.Nem csak ebben a motortipusban nincs.A Z14xe-ben sincs

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Z14XEP Astrám van. Ha jól értem ebben nincs ventillátor a klímához ? Mert valamiért nem hűt egyáltalán, de akkor ezt ki lehet zárni ? Amit látok ventillátort, az meg se mozdul, de fogalmam sincs hogy a klímához tartozik-e :)

Link to comment
Megosztás:

20 perce, joe89 írta:

Sziasztok! Z14XEP Astrám van. Ha jól értem ebben nincs ventillátor a klímához ? Mert valamiért nem hűt egyáltalán, de akkor ezt ki lehet zárni ? Amit látok ventillátort, az meg se mozdul, de fogalmam sincs hogy a klímához tartozik-e :)

Szia.Nincs klíma venti csak a hűtőnek van.Az van a motor felől.

Link to comment
Megosztás:

Just now, kingblue írta:

Szia.Nincs klíma venti csak a hűtőnek van.Az van a motor felől.

Akkor az normális , ha az a ventillátor, amit látok, az nem működik ? Gondolom csak bizonyos melegedés esetén kapcsol be , ugye ? Amúgy maga a klíma bekapcsol, azt lehet hallani, viszont nem hűt egyáltalán, szóval passz :(

Link to comment
Megosztás:

8 perce, joe89 írta:

Akkor az normális , ha az a ventillátor, amit látok, az nem működik ? Gondolom csak bizonyos melegedés esetén kapcsol be , ugye ? Amúgy maga a klíma bekapcsol, azt lehet hallani, viszont nem hűt egyáltalán, szóval passz :(

Működik az csak a megfelelő hőfok elérésekor.Klímát ha bekapcsolod akkor a belső keringetésre kapcsold be.Ne a külső meleg levegőt hűtse le egyből.A pozíció tekerentyűt meg állitsd  tetszés szerint csak a szélvédőre nem.Ha így sem működik akkor hiba van a rendszerben.A multkor mértem meg az enyémet a befúvó rács elé tett hőmérséklet mérővel 7fokot mutatott.Az jó érték./Kettes ventillátor fokozaton/

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

5 perce, kingblue írta:

Működik az csak a megfelelő hőfok elérésekor.Klímát ha bekapcsolod akkor a belső keringetésre kapcsold be.Ne a külső meleg levegőt hűtse le egyből.A pozíció tekerentyűt meg állitsd  tetszés szerint csak a szélvédőre nem.Ha így sem működik akkor hiba van a rendszerben.A multkor mértem meg az enyémet a befúvó rács elé tett hőmérséklet mérővel 7fokot mutatott.Az jó érték./Kettes ventillátor fokozaton/

OKés, köszi! Így próbáltam ,de nem működik. Valami nem jó. Lehet gázzal kéne feltölteni ?

Link to comment
Megosztás:

On 6/5/2021 at 12:18 PM, TBS said:

ok,koszonom!  le fogom csekkelni. mondjuk ma reggel megint mukodott minden... meglatom mi lesz delutan. lehet vmi orult hofuggo kontakthiba. :O

a megoldas az lett, hogy az akku egyszercsak beadta a kulcsot, de durvan es az uj akkuval stabilan mukodnek a mutatok. slusszpoen: eltunt a szelloztetoventillator nyikorgo hangja is. :O

nagyon koszonom a tippet, nem gondoltam volna, hogy ez a jo megoldas. fura kis manok laknak az autokban, az tuti. nem ertem a nyelvuket, respekt annak aki beszeli! :D meg1x nagy kosz!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Egy Astra G 1,4 B az alany, tegnap kiszereltem az akkumulátort tölteni, ma reggel visszaraktam, minden működik, csak a műszerfalon a sárga kulcsos autó piktogram világít azóta. Ez normális, szerelővel kell kilövetni, vagy van valami megoldás rá ezen kívül? Előre is köszönöm ha valaki tud infóval szolgálni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.