Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

En meg nem nyultam hozza, szerintem elozo tulaj se, nalam mikor beindul akkor megy meg egy darabig motor leallitas utan. Az oke, hogy nem huti a motort, viszont nem engedi megugrani a vizhofokot a radiatorba... gondolom volt valami oka, hogy a nemet mernokok igy talaltak ki... nem ?

Hát, nekem ez a második Astra-m (F után G), rokonságban van Zafira B, Vectra A, Astra F, C Corsa (ezek mind benzinesek) de egyiknél sem láttam olyat hogy gyújtás levétele után ment a hűtés. Ennek megfelelően nem tudom hogy most akkor mi a differencia hogy kinek mikor áll le a hűtés, lehet hogy a hűtőközeg hőmérsékletétől függ, de ez csak találgatás részemről.

Sok "német" autónál így van megoldva valóban, csak még Opel-nél nem láttam ilyet...

(Lehet hogy attól is függ, hogy egy vagy két ventilátoros-e az autó, de passz. Az F-ben mondjuk egy volt, a mostaniban kettő van...)

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Hát, nekem ez a második Astra-m (F után G), rokonságban van Zafira B, Vectra A, Astra F, C Corsa (ezek mind benzinesek) de egyiknél sem láttam olyat hogy gyújtás levétele után ment a hűtés. Ennek megfelelően nem tudom hogy most akkor mi a differencia hogy kinek mikor áll le a hűtés, lehet hogy a hűtőközeg hőmérsékletétől függ, de ez csak találgatás részemről.

Sok "német" autónál így van megoldva valóban, csak még Opel-nél nem láttam ilyet...

(Lehet hogy attól is függ, hogy egy vagy két ventilátoros-e az autó, de passz. Az F-ben mondjuk egy volt, a mostaniban kettő van...)

Tudtommal háromféle megoldás van arra a G Astrakban, hogy az a ventilátor hogyan van kapcsolva. Egyik az egyszerű "hőgomba" a hűtőradiátorban (ha jól sejtem, ezek alapvetően a kezdeti klíma nélküliek lehetnek), van ahol van külön hűtőmodul (ezt nem tudom, mi alapján dolgozik), és van ahol a motorvezérlő intézi a motorhőmérséklet alapján (ezek lehetnek talán a kései modellek). Ebből kifolyólag aztán látszólag egyforma autók különféleképpen viselkednek.

Amúgy az E Kadettem is olyan volt, hogy ha épp akkor állítotam le, amikor ment a ventilátor, akkor nem állt le a gyújtás levételére, hanem még ment némi ideig, amíg a hűtőradiátorban a hűtőfolyadék hőmérséklete le nem csökkent. A motor hőmérséklete persze ettől még nem változott, hiszen a vízpumpa nem járt.

Módosítva : potyo
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hi.

Másnak nem folyik be a víz a hangszórók mellett? Persze akinek már nem gyári van benne. Én 2 éve cseréltem az elsőket, szereztem hozzá kiemelőket (vagy távtartót) és belül ahogy a hangszóróra folyik/csöpög a víz a keret mellett lefolyik a kárpíthoz és a gumigéder mellett becsordogál a víz.

Ha vkinek előfordul én vettem fűrdőszobai szilikont és a hangszóró és a keret között kinyomtam és a keret és az ajtó közé nyomtam.

A lényeg, ha vki vizet lát az ajtógumin nézzen a szőnyeg alá. Nekem az anyós oldali nagyon vizes lett most a nagy esőzések miatt. Most rakom vissza a szőnyeget, szerencsére külön vannak így könnyebb kiszedni csak azt a részt.

Link to comment
Megosztás:

Atala, on 21 Aug 2015 - 4:23 PM, said:

Hi.

Másnak nem folyik be a víz a hangszórók mellett? Persze akinek már nem gyári van benne. Én 2 éve cseréltem az elsőket, szereztem hozzá kiemelőket (vagy távtartót) és belül ahogy a hangszóróra folyik/csöpög a víz a keret mellett lefolyik a kárpíthoz és a gumigéder mellett becsordogál a víz.

Ha vkinek előfordul én vettem fűrdőszobai szilikont és a hangszóró és a keret között kinyomtam és a keret és az ajtó közé nyomtam.

A lényeg, ha vki vizet lát az ajtógumin nézzen a szőnyeg alá. Nekem az anyós oldali nagyon vizes lett most a nagy esőzések miatt. Most rakom vissza a szőnyeget, szerencsére külön vannak így könnyebb kiszedni csak azt a részt.

Nekem nem. Az ajtó alján folyik ki a küszöbön kívülre.

Link to comment
Megosztás:

Hi.

Másnak nem folyik be a víz a hangszórók mellett? Persze akinek már nem gyári van benne. Én 2 éve cseréltem az elsőket, szereztem hozzá kiemelőket (vagy távtartót) és belül ahogy a hangszóróra folyik/csöpög a víz a keret mellett lefolyik a kárpíthoz és a gumigéder mellett becsordogál a víz.

Ha vkinek előfordul én vettem fűrdőszobai szilikont és a hangszóró és a keret között kinyomtam és a keret és az ajtó közé nyomtam.

A lényeg, ha vki vizet lát az ajtógumin nézzen a szőnyeg alá. Nekem az anyós oldali nagyon vizes lett most a nagy esőzések miatt. Most rakom vissza a szőnyeget, szerencsére külön vannak így könnyebb kiszedni csak azt a részt.

Módosítva : bocs
Link to comment
Megosztás:

Hi.

Másnak nem folyik be a víz a hangszórók mellett? Persze akinek már nem gyári van benne. Én 2 éve cseréltem az elsőket, szereztem hozzá kiemelőket (vagy távtartót) és belül ahogy a hangszóróra folyik/csöpög a víz a keret mellett lefolyik a kárpíthoz és a gumigéder mellett becsordogál a víz.

Ha vkinek előfordul én vettem fűrdőszobai szilikont és a hangszóró és a keret között kinyomtam és a keret és az ajtó közé nyomtam.

A lényeg, ha vki vizet lát az ajtógumin nézzen a szőnyeg alá. Nekem az anyós oldali nagyon vizes lett most a nagy esőzések miatt. Most rakom vissza a szőnyeget, szerencsére külön vannak így könnyebb kiszedni csak azt a részt.

Szia!

Nekem befolyt,de megoldottam.

Majd ha otthon leszek,teszek fel képet az akcióról. :-)

Üdv. Robi

Módosítva : bocs
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem nem. Az ajtó alján folyik ki a küszöbön kívülre.

Nagyrészt nekem is ott folyik ki, csak vhonnan a h.szóróra is megy amin szépen lecsurog és az ajtó meg a tartó között átszivárog befele.

Szia!

Nekem befolyt,de megoldottam.

Majd ha otthon leszek,teszek fel képet az akcióról. :-)

Üdv. Robi

Én is a mai nap, vagyis ma inkább szárítás volt. Kereteket kinyomtam szilóval így reméljetőleg nem fog mellette átfolyni.

Link to comment
Megosztás:

ftamas0201, on 22 Aug 2015 - 4:01 PM, said:

Mi lesz a váltója? Maradsz a márkánál vagy nagy váltás lesz? Kiszemelt van?

Suzukit veszek. Szerettem az Opelt, de már volt három, egyiknél sem éreztem hogy örök életre gyártották volna. Persze egyik sem volt fiatal, 9-10 éves autókat tudtam venni eddig. Most egy 2008-as első gazdás Swiftet néztem ki, jövő hét végén tudom megnézni. Ketten járunk csak vele többnyire az asszonnyal, felesleges nagyobb autó. A 102 lóerővel remélhetőleg elég mozgékony lesz, rohadni nem fog egy darabig, csomagtartó helyett majd pakolunk a hátsó ülésre. Felszereltségre meg nem lehet már ezeknél panasz, van benne minden ami kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hi.

Másnak nem folyik be a víz a hangszórók mellett? Persze akinek már nem gyári van benne. Én 2 éve cseréltem az elsőket, szereztem hozzá kiemelőket (vagy távtartót) és belül ahogy a hangszóróra folyik/csöpög a víz a keret mellett lefolyik a kárpíthoz és a gumigéder mellett becsordogál a víz.

Ha vkinek előfordul én vettem fűrdőszobai szilikont és a hangszóró és a keret között kinyomtam és a keret és az ajtó közé nyomtam.

A lényeg, ha vki vizet lát az ajtógumin nézzen a szőnyeg alá. Nekem az anyós oldali nagyon vizes lett most a nagy esőzések miatt. Most rakom vissza a szőnyeget, szerencsére külön vannak így könnyebb kiszedni csak azt a részt.

Szia!

Ime az emlegetett kép:

K_p609_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem a legdizájnosabb,de a célnak megfelel.

Az alulemez és a beépítő keret közötti rést sziloplasztal tömítettem.

Link to comment
Megosztás:

Suzukit veszek. Szerettem az Opelt, de már volt három, egyiknél sem éreztem hogy örök életre gyártották volna. Persze egyik sem volt fiatal, 9-10 éves autókat tudtam venni eddig. Most egy 2008-as első gazdás Swiftet néztem ki, jövő hét végén tudom megnézni. Ketten járunk csak vele többnyire az asszonnyal, felesleges nagyobb autó. A 102 lóerővel remélhetőleg elég mozgékony lesz, rohadni nem fog egy darabig, csomagtartó helyett majd pakolunk a hátsó ülésre. Felszereltségre meg nem lehet már ezeknél panasz, van benne minden ami kell.

Én eddig 15 éves autókat tudtam venni.

Az Astra-val előrébbléptem.

Az 14 éves volt mikor vettem :D

Sajnos az autókat egyre inkább nem örök életre gyártják...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

outsider, on 22 Aug 2015 - 7:25 PM, said:

Én eddig 15 éves autókat tudtam venni.

Az Astra-val előrébbléptem.

Az 14 éves volt mikor vettem :D

Sajnos az autókat egyre inkább nem örök életre gyártják...

Mindig előrébb kell lépni egy kicsit. Én is azért váltok kisebb kategóriára, és feladtam a motorozást is. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Suzukit veszek. Szerettem az Opelt, de már volt három, egyiknél sem éreztem hogy örök életre gyártották volna. Persze egyik sem volt fiatal, 9-10 éves autókat tudtam venni eddig. Most egy 2008-as első gazdás Swiftet néztem ki, jövő hét végén tudom megnézni. Ketten járunk csak vele többnyire az asszonnyal, felesleges nagyobb autó. A 102 lóerővel remélhetőleg elég mozgékony lesz, rohadni nem fog egy darabig, csomagtartó helyett majd pakolunk a hátsó ülésre. Felszereltségre meg nem lehet már ezeknél panasz, van benne minden ami kell.

Én eddig 15 éves autókat tudtam venni.

Az Astra-val előrébbléptem.

Az 14 éves volt mikor vettem :D

Sajnos az autókat egyre inkább nem örök életre gyártják...

Mindig előrébb kell lépni egy kicsit. Én is azért váltok kisebb kategóriára, és feladtam a motorozást is. :blush:

Valahogy én is így vagyok ezzel, 13 évesen tudtam megvenni ezt az astrámat viszont én is azt érzem hogy tényleg valahogy nem az igazi. Szeretem meg minden, de még két év és szerintem megy a háztól, 17 évesen kitudja adnak-e majd valamit érte, de most még egy műszaki időszakot lehajtok vele, nincs keret egy újra :)

A következő majd talán egy kia ceed lesz, jelenleg azok tetszenek de kitudja két év múlva mi tetszik meg :D

Motorozást miért adod fel? Hobbi kell az embernek. :) Bár igaz az egy jó drága kis hobbi. :D Ismerősnek van egy 1200as hayabusa, hát használja a hátsó gumikat szépen a kicsike, nem beszélve hogy kötelezően cserélendő alkatrészek is elég drágák hozzá stb stb.. Ezt én nem tudom, nem szeretem a motorokat :D

Link to comment
Megosztás:

ftamas0201, on 22 Aug 2015 - 7:56 PM, said:

Valahogy én is így vagyok ezzel, 13 évesen tudtam megvenni ezt az astrámat viszont én is azt érzem hogy tényleg valahogy nem az igazi. Szeretem meg minden, de még két év és szerintem megy a háztól, 17 évesen kitudja adnak-e majd valamit érte, de most még egy műszaki időszakot lehajtok vele, nincs keret egy újra :)

A következő majd talán egy kia ceed lesz, jelenleg azok tetszenek de kitudja két év múlva mi tetszik meg :D

Motorozást miért adod fel? Hobbi kell az embernek. :) Bár igaz az egy jó drága kis hobbi. :D Ismerősnek van egy 1200as hayabusa, hát használja a hátsó gumikat szépen a kicsike, nem beszélve hogy kötelezően cserélendő alkatrészek is elég drágák hozzá stb stb.. Ezt én nem tudom, nem szeretem a motorokat :D

A motorozást miért adom fel? A motor+az Astra árából tudok fiatalabb autót venni. (A Hayabusa egyébként 1.3-as :icon1: )Sajnos a feleségem egészségi állapota elég rossz, sok műtéte volt már, és még lesz is. Ráadásul nem is mind helyben, sokszor több mint száz km-t autózunk csak egy kontrollvizsgálatért. Motorral nem vihetem, nincs olyan állapotban. Meg persze a kétkerekű amúgy is szezonális. Kell a megbízható autó. Aztán ha lesz megint pénz, megy a házra, kellene még egy szoba lentre, most a tetőtérben alszunk, egy meredek lépcső vezet fel. Az asszony már egyszer leesett, azóta vállprotézise van. Tehát a hobbira nem tudok költeni sok évig. Szerintem mindig lesz valami fontosabb.

Link to comment
Megosztás:

Stofl, on 22 Aug 2015 - 8:18 PM, said:

Érdekes. Én a G Astra minden nyűgje mellet is azt érzem hogy ez után nagyon nehéz ésszerű jó autót venni. Ilyen árban pedig nem is lehet. Annyi biztos, hogy a következő autó erősebb lesz és több bajom lesz vele! :)

Persze, kinek milyent sikerült kifogni. Ha 100-ezer km-el kerül hozzám, biztos még maradhatott volna. Az utóbbi két év termése: komplett fék elöl-hátul 90-ezer, első két kerékcsapágy, darabja 25-ezer, főtengely szimering kuplungozással 160-ezer, lakatolás, fényezés (ezt ide sem írom hogy mennyi), a klíma még nem jó, nem is működött mikor megvettem, vezérműlánc cserébe bele kéne nyomni legalább 160-180 ezret. De ahol lakatoltattam, a bal hátsó sárvédő már rohad. Persze vihetem gariba vissza, de minek? Mindezt évi 5000-km futás mellett költöttem rá, de ez nem a teljes lista. És garázsban állt végig.

Mindez nem az Opel hibája, jobb állapotút kellett volna vennem, ennyi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A motorozást miért adom fel? A motor+az Astra árából tudok fiatalabb autót venni. (A Hayabusa egyébként 1.3-as :icon1: )Sajnos a feleségem egészségi állapota elég rossz, sok műtéte volt már, és még lesz is. Ráadásul nem is mind helyben, sokszor több mint száz km-t autózunk csak egy kontrollvizsgálatért. Motorral nem vihetem, nincs olyan állapotban. Meg persze a kétkerekű amúgy is szezonális. Kell a megbízható autó. Aztán ha lesz megint pénz, megy a házra, kellene még egy szoba lentre, most a tetőtérben alszunk, egy meredek lépcső vezet fel. Az asszony már egyszer leesett, azóta vállprotézise van. Tehát a hobbira nem tudok költeni sok évig. Szerintem mindig lesz valami fontosabb.

Ez a nagy lényeg.

Az autó legyen egy eszköz ami kiszolgál minket, legyen "ő" értünk és ne fordítva. Persze ez a program hiába fut a fejben (a tudatomban benne van ez régóta), de az autóbuzériával élő embernek ez nem megy, én régóta próbálom elméletből gyakorlatba átvinni, eddig nagyon kicsi sikerrel...

Persze, kinek milyent sikerült kifogni. Ha 100-ezer km-el kerül hozzám, biztos még maradhatott volna. Az utóbbi két év termése: komplett fék elöl-hátul 90-ezer, első két kerékcsapágy, darabja 25-ezer, főtengely szimering kuplungozással 160-ezer, lakatolás, fényezés (ezt ide sem írom hogy mennyi), a klíma még nem jó, nem is működött mikor megvettem, vezérműlánc cserébe bele kéne nyomni legalább 160-180 ezret. De ahol lakatoltattam, a bal hátsó sárvédő már rohad. Persze vihetem gariba vissza, de minek? Mindezt évi 5000-km futás mellett költöttem rá, de ez nem a teljes lista. És garázsban állt végig.

Mindez nem az Opel hibája, jobb állapotút kellett volna vennem, ennyi.

Minden használt autó nagy lutri (szinte mindegy is mit mutat a km számláló), meg majdnem mindegy is hogy ki-mennyit megy évente, mert ha mindenbe belenyúl (vagy más amortizálja le az ő kocsiját), akkor lehet kevés futás mellett is talicskázni bele a pénzt. Az autó mindig-mindenben csak viszi a pénzt (fenntartás, értékvesztés), emiatt gyakran mondom is asszonykámnak, hogy a világ legjobb autója a céges autó... (Illetve csak legvégső esetben szabad hitelre venni autót, pláne használtat...)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A motorozást miért adom fel? A motor+az Astra árából tudok fiatalabb autót venni. (A Hayabusa egyébként 1.3-as :icon1: )Sajnos a feleségem egészségi állapota elég rossz, sok műtéte volt már, és még lesz is. Ráadásul nem is mind helyben, sokszor több mint száz km-t autózunk csak egy kontrollvizsgálatért. Motorral nem vihetem, nincs olyan állapotban. Meg persze a kétkerekű amúgy is szezonális. Kell a megbízható autó. Aztán ha lesz megint pénz, megy a házra, kellene még egy szoba lentre, most a tetőtérben alszunk, egy meredek lépcső vezet fel. Az asszony már egyszer leesett, azóta vállprotézise van. Tehát a hobbira nem tudok költeni sok évig. Szerintem mindig lesz valami fontosabb.

Persze, így már teljesen érthető és egyértelmű hogy mindig van fontosabb és ahogy előttem a márkatárs is írta, az autó van értünk és nem fordítva. :) De azért nem árt ha olyan állapotban van ettől függetlenül hogy biztonság érzettel üljünk bele és ne úgy hogy ide még talán elvisz de lehet hogy nem.. :)

Hát sok szerencsét az új autóhoz, nálunk a családban is van egy kb ilyen korú swift 1.3as dízel, kb 3-4 liter közti a fogyasztása és azt mondják hogy nagyon jó, én nem próbáltam ki, nem szeretem őket. :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Suzukit veszek. Szerettem az Opelt, de már volt három, egyiknél sem éreztem hogy örök életre gyártották volna. Persze egyik sem volt fiatal, 9-10 éves autókat tudtam venni eddig. Most egy 2008-as első gazdás Swiftet néztem ki, jövő hét végén tudom megnézni. Ketten járunk csak vele többnyire az asszonnyal, felesleges nagyobb autó. A 102 lóerővel remélhetőleg elég mozgékony lesz, rohadni nem fog egy darabig, csomagtartó helyett majd pakolunk a hátsó ülésre. Felszereltségre meg nem lehet már ezeknél panasz, van benne minden ami kell.

Én meg mostanában gondolkodom egy nagyobb autón, 1.5 hónapja már 4-en vagyunk :D

De mivel ismerem a tipust, meg jól néz ki, első körben Zafirát nézegettem.

most a vagy b Zafira, az mindegy, csak minimum 1.6 benzines.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.