Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

14 hours ago, tgabika76 írta:

Z18XE tuning kérdésében nagy vonalakban igaza van NeedForSpeed-nek, bár azt azért nem mondanám hogy nem érdemes tuningolni, csak kérdés hogy mit vársz el tőle. Alapvetően van a közkeletű néven chiptuningnak nevezett optimalizálás, nekem ebből az MTB Phase1 van (ehhez még nem kell semmilyen módosítás, csak a program átírása), ami körülbelül +15LE-t jelent, de nem kell hozzá 100-as oktánszámú benzin, elég a 98-as is, viszont a 95-ös kopogásos égést okoz, szóval az valóban felejtős onnantól. Ellenben a turbo kit-ig még elég széles a paletta, a következő lépés lehet akár a dBilas Flowmaster kitje is, ami ~22lóerőt hoz a konyhára (chiptuninggal együtt így nagyjából 160LE-d lehet), és közel sem olyan drága: a dBilas shopban most nem egészen 300€, az még vállalható tétel szerintem.
Ezen az autón a szelepfedél borítás mögött látszik a dBilas szívósor is, de az már nem része a Flowmaster kitnek, az csak a légtömegmérőig tart. A szívósor egy további opció lehet újabb 1000€-ért, aki megengedheti magának.

Inkább a flowtec szívósor adja azt a 22 lovat. És ebben már benne van a program is. Ráadásul az is kérdés, hogy gyári légszűrődobozzal vagy a flowmasterrel gondolják, mert a képen azzal van, de nem írják hogy szükség lenne rá.
A flowmasterrel meg egy chippel jó, ha a 140-et el lehet érni, de inkább 135 körül lesz az.
A fórumról talán Tomoty hozta ki legtöbbet a Z18XE-jéből. Neki, azt hiszem 170 és 180 között volt. Itt árult néhány dolgot, ami ehhez kellett. Ha esetleg van még neki belőle, az főnyeremény. :wink:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Kb. egy hónapja olvasgatom a Facebook Astra G oldalait. Elsősorban az extra felszerelések böngészése miatt csatlakoztam ezekhez a csoportokhoz.

Siralmas, hogy mennyi f@szságot tudnak összehordani segítség gyanánt. Ráadásul némelyik olyan hülye, hogy még meggyőzni sem lehet.

Vannak jó dolgok az oldalon, de néha aranyárban akarják adni.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

51 minutes ago, gezoli írta:

Kb. egy hónapja olvasgatom a Facebook Astra G oldalait. Elsősorban az extra felszerelések böngészése miatt csatlakoztam ezekhez a csoportokhoz.

Siralmas, hogy mennyi f@szságot tudnak összehordani segítség gyanánt. Ráadásul némelyik olyan hülye, hogy még meggyőzni sem lehet.

Vannak jó dolgok az oldalon, de néha aranyárban akarják adni.

Nemrég volt egy muki aki berakta a képet miszerint kicserélte a légszűrőt K&N-re + van fent egy sport dob és hogy ez bizony teljesítménynövekedés. Szegénynek hiába írtam hogy ha a 2 pont között gyári a kipufogó akkor adott a szarnak egy pofont, szerinte hülye vagyok. :D Mondtam akkor jó, élvezzed a "plusz" lovakat.

 

Kérdés: Hány literes az 5 ajtós astra ablakmosó tartálya?

Link to comment
Megosztás:

6 minutes ago, gezoli írta:

Próbáltam keresni a könyvben, de nem találtam. Azt tudom, ha fényszórómosós a tartály akkor az nagyobb mint a sima.

Én 4L-re tippelnék.

Én sem találtam erről infót egyik könyvben sem. Megfigyelni meg sosem figyeltem még amikor üres volt hogy mennyi megy bele. 4L esélyes mert az 5 literes flakonban nem sok szokott maradni. Próbaképp vettem most sonax ablakmosót amit max 3 literre lehet higítani de akkor csak -10 fokos. -20 fokos ha 1:1-ben keverem és az 2 litert ad ki. Nem lesz tele a tartály de ha beválik akkor tudom hogy 2 flakonnal kell venni. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, trassher írta:

Én sem találtam erről infót egyik könyvben sem. Megfigyelni meg sosem figyeltem még amikor üres volt hogy mennyi megy bele. 4L esélyes mert az 5 literes flakonban nem sok szokott maradni. Próbaképp vettem most sonax ablakmosót amit max 3 literre lehet higítani de akkor csak -10 fokos. -20 fokos ha 1:1-ben keverem és az 2 litert ad ki. Nem lesz tele a tartály de ha beválik akkor tudom hogy 2 flakonnal kell venni. :D

Én ezt vettem:

TurtleWax

Akciósan 1200ft 4L. Szerintem nagyon jó.

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, tgabika76 írta:

Jól néz ki! Milyen lökhárító van rajta? Olyan mintha valami OPC utánérzés lenne, csak egybedolgozva valamilyen toldattal.

Ez a hópehely felni nekem sem jött be anno, szerintem túl sarkos az autó formavilágához képest, de sajnos 2004 júniusáig ez volt a széria a az 1.8-as coupékhoz, aztán a gyártás utolsó 4 hónapjára felváltotta egy ötküllős, szintén 16" felni, ami szvsz sokkal harmonikusabb, de ritka.

Z18XE tuning kérdésében nagy vonalakban igaza van NeedForSpeed-nek, bár azt azért nem mondanám hogy nem érdemes tuningolni, csak kérdés hogy mit vársz el tőle. Alapvetően van a közkeletű néven chiptuningnak nevezett optimalizálás, nekem ebből az MTB Phase1 van (ehhez még nem kell semmilyen módosítás, csak a program átírása), ami körülbelül +15LE-t jelent, de nem kell hozzá 100-as oktánszámú benzin, elég a 98-as is, viszont a 95-ös kopogásos égést okoz, szóval az valóban felejtős onnantól. Ellenben a turbo kit-ig még elég széles a paletta, a következő lépés lehet akár a dBilas Flowmaster kitje is, ami ~22lóerőt hoz a konyhára (chiptuninggal együtt így nagyjából 160LE-d lehet), és közel sem olyan drága: a dBilas shopban most nem egészen 300€, az még vállalható tétel szerintem. Így néz ki (a képen nem az én autóm van):

Ezen az autón a szelepfedél borítás mögött látszik a dBilas szívósor is, de az már nem része a Flowmaster kitnek, az csak a légtömegmérőig tart. A szívósor egy további opció lehet újabb 1000€-ért, aki megengedheti magának.

Szia, köszönöm! :)

A lökhárítók azok ezek rajta: Első - Hátsó

A felni átfestésén gondolkodom, rakok majd be egy képet, hogy milyen lenne kíváncsiságból, hogy szerintetek milyen lenne :)

Nagyjából ezekre gondoltam, nem akarok belőle versenygépet készíteni, csak egy kis + szeretnék majd kihozni belőle, hogy még dinamikusabb legyen, ami amúgy most sem rossz, mert nagyon tetszik, hogy ha odalépek neki akkor megindul és nem kell várni a lovakra :)

Az ilyen chiptuningnak gondolom vannak olyan helyek ahová megéri elvinni, és biztos nem lesz vele gond, akit ti is ajánlotok. 
Ez a Flowmaster kit is szimpatikus, ha jól látom akkor ez a gyári levegő szűrő részt cseréli le teljesen. 

Elsőnek a szépséghibáit akarom rendbe hozni utána jön majd egy kis teljesítmény növelés. 

Módosítva : PorcioNorbi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Tápiószecső írta:

Inkább a flowtec szívósor adja azt a 22 lovat. És ebben már benne van a program is. Ráadásul az is kérdés, hogy gyári légszűrődobozzal vagy a flowmasterrel gondolják, mert a képen azzal van, de nem írják hogy szükség lenne rá.
A flowmasterrel meg egy chippel jó, ha a 140-et el lehet érni, de inkább 135 körül lesz az.
A fórumról talán Tomoty hozta ki legtöbbet a Z18XE-jéből. Neki, azt hiszem 170 és 180 között volt. Itt árult néhány dolgot, ami ehhez kellett. Ha esetleg van még neki belőle, az főnyeremény. :wink:

Köszönöm, utánanézek a dolgoknak! :)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, gezoli írta:

Segítséget szeretnék kérni.

A hátsó műanyag sárfogók között van különbség? Kombi/5ajtós/4ajtós? A cromax szerint igen!

Valakinek van tapasztalata?

Köszönöm!

Igen, van különbség nem mindegy milyet veszel.

Én anno használtan vettem ami elméletileg jó lett volna az én 5 ajtósomhoz. Persze hogy nem volt jó mert felrakás után nagyon el állt a hátsó lökös vonalától, el is adtam gyorsan...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, kobraCode írta:

Sziasztok!

Szintereztetett már valaki közületek lemezfelniket? Most készülök megcsináltatni párom autóján, nem tudom utána azt kell lakkozni vagy jó úgy ahogy megcsinálják?

Köszi.

Műanyag porszórásra gondolsz? Attól félek, hogy egy kis helyen megsérül és a rozsda letolja. Pedig tavasszal valamit csinálni kell a téli felnijeimmel.:confused:

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, trassher írta:

Nemrég volt egy muki aki berakta a képet miszerint kicserélte a légszűrőt K&N-re + van fent egy sport dob és hogy ez bizony teljesítménynövekedés. Szegénynek hiába írtam hogy ha a 2 pont között gyári a kipufogó akkor adott a szarnak egy pofont, szerinte hülye vagyok. :D Mondtam akkor jó, élvezzed a "plusz" lovakat.

 

Kérdés: Hány literes az 5 ajtós astra ablakmosó tartálya?

Buék!

Folyadéktartály, szélvédõmosó rendszer 2,4L

fényszórómosó berendezéssel 4L :icon13:

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, gezoli írta:

Műanyag porszórásra gondolsz? Attól félek, hogy egy kis helyen megsérül és a rozsda letolja. Pedig tavasszal valamit csinálni kell a téli felnijeimmel.:confused:

Igen, arra. Egy kollégámnak van aki történetesen autószerelő és elég sok mindent ismer a témában, azt mondja nehezen sérül szinte kalapáccsal kell leverni róla a festéket.

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, trassher írta:

Nemrég volt egy muki aki berakta a képet miszerint kicserélte a légszűrőt K&N-re + van fent egy sport dob és hogy ez bizony teljesítménynövekedés. Szegénynek hiába írtam hogy ha a 2 pont között gyári a kipufogó akkor adott a szarnak egy pofont, szerinte hülye vagyok. :D Mondtam akkor jó, élvezzed a "plusz" lovakat.

 

Kérdés: Hány literes az 5 ajtós astra ablakmosó tartálya?

 

2 literből tele van (lámpamosó nincs).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, kobraCode írta:

Igen, arra. Egy kollégámnak van aki történetesen autószerelő és elég sok mindent ismer a témában, azt mondja nehezen sérül szinte kalapáccsal kell leverni róla a festéket.

Felniről nyilatkozni nem tudok, viszont láttam már jó pár korlátot ami így készült, rengeteget szállítottunk is már, hát elég durván be kellett csomagolni őket és elkülöníteni egymástól hogy véletlenül se koccanjon össze, mert akkor egyből sérült azon a ponton. Voltam egy ilyen üzemben is ahol körbevezettek hogyan is működik az egész a homokszoróval való megtisztítástól a ráégetésig mindent, amúgy nagyon jó eljárás amellett hogy drága, nagyon szép lesz a felület. De a tartósságról egy felnin, hát azért vannak kétségeim, próbálgatni nem egy olcsó mulatság de hátha valaki csinált már itt közülünk és leírja a tapasztalatokat. Amúgy ha jól tudom szinterezés után ha lakkozod az már csak egy plusz fényességet dob rá, elvileg nem szükségletes csak ha csilli villi akarod, de azt is megcsinálják ha kéred. (Én legalábbis így tudom)

Módosítva : ftamas0201
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, ftamas0201 írta:

Felniről nyilatkozni nem tudok, viszont láttam már jó pár korlátot ami így készült, rengeteget szállítottunk is már, hát elég durván be kellett csomagolni őket és elkülöníteni egymástól hogy véletlenül se koccanjon össze, mert akkor egyből sérült azon a ponton. Voltam egy ilyen üzemben is ahol körbevezettek hogyan is működik az egész a homokszoróval való megtisztítástól a ráégetésig mindent, amúgy nagyon jó eljárás amellett hogy drága, nagyon szép lesz a felület. De a tartósságról egy felnin, hát azért vannak kétségeim, próbálgatni nem egy olcsó mulatság de hátha valaki csinált már itt közülünk és leírja a tapasztalatokat. Amúgy ha jól tudom szinterezés után ha lakkozod az már csak egy plusz fényességet dob rá, elvileg nem szükségletes csak ha csilli villi akarod, de azt is megcsinálják ha kéred. (Én legalábbis így tudom)

Jövő héten szeretném megcsináltatni a 4 felnit, amikor megyek majd megnézem a referenciákat. Kollégámnak így van megcsinálva a 4 alu felnije de kutya baja egyiknek sem, pedig nem 2 hónapja csináltatta.

Lakkozás akkor nem lesz.. azt hittem ez olyan mint a metálon hogy még "véd" rajta.

Link to comment
Megosztás:

12 minutes ago, kobraCode írta:

Jövő héten szeretném megcsináltatni a 4 felnit, amikor megyek majd megnézem a referenciákat. Kollégámnak így van megcsinálva a 4 alu felnije de kutya baja egyiknek sem, pedig nem 2 hónapja csináltatta.

Lakkozás akkor nem lesz.. azt hittem ez olyan mint a metálon hogy még "véd" rajta.

Én az alufelniket homok szórattam,színtereztettem,lakkoztattam tavaly.Eléggé tartósnak tűnik.Igaz hogy nem vertem oda sehova.Az csak a bajom hogy kicsit elüt a felni közepe.Pont olyan színt nem tudnak csinálni,mint a gyári ezüst.

http://www.rozsaszinter.hu/tech.html

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160102/002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150408/850293520003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

52 minutes ago, kobraCode írta:

Jövő héten szeretném megcsináltatni a 4 felnit, amikor megyek majd megnézem a referenciákat. Kollégámnak így van megcsinálva a 4 alu felnije de kutya baja egyiknek sem, pedig nem 2 hónapja csináltatta.

Lakkozás akkor nem lesz.. azt hittem ez olyan mint a metálon hogy még "véd" rajta.

Sajnos csak január végén vagy február elején megyek legközelebb a céghez, mindenképp meg fogom kérdezni azért a véleményüket erről ha nem felejtem el, bár már nem lesz aktuális neked :)

32 minutes ago, Geopake írta:

Én az alufelniket homok szórattam,színtereztettem,lakkoztattam tavaly.Eléggé tartósnak tűnik.Igaz hogy nem vertem oda sehova.Az csak a bajom hogy kicsit elüt a felni közepe.Pont olyan színt nem tudnak csinálni,mint a gyári ezüst.

http://www.rozsaszinter.hu/tech.html

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160102/002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150408/850293520003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én ezért mondtam csak egy példát a lépcső korlátokkal hogy mik a tapasztalataim vele, valamilyen szinten strapabíró, valóban kemény azért a kész felület de felni terén egyáltalán nem tudtam hogy mit bír de Geopage megerősített akkor hogy azért bírják. Az oda ütés meg hát olyan hogy a gyári fényezést is odavered, arról is leugrik.

Link to comment
Megosztás:

50 minutes ago, ftamas0201 írta:

Sajnos csak január végén vagy február elején megyek legközelebb a céghez, mindenképp meg fogom kérdezni azért a véleményüket erről ha nem felejtem el, bár már nem lesz aktuális neked :)

Én ezért mondtam csak egy példát a lépcső korlátokkal hogy mik a tapasztalataim vele, valamilyen szinten strapabíró, valóban kemény azért a kész felület de felni terén egyáltalán nem tudtam hogy mit bír de Geopage megerősített akkor hogy azért bírják. Az oda ütés meg hát olyan hogy a gyári fényezést is odavered, arról is leugrik.

Nagyon sok mindent hordunk oda színtereztetni.Trapézlemezektől kezdve,korlátokat miegymást.Mindent alaposan becsomagolnak mindig.Bírja azért a szállítást,meg a kollégák szakértelmét :)Még soha nem volt problémánk velük.Itt talán jobban látszik a felni,meg a csomagolás is.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150324/864911994001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160102/940359451002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! :) Holnap kinyomom ami a tartályban van és megy bele a sonax. Ez a bárdis botrány. -10 fokban is kékesen "rászárad" az ablaktörlő lapátra/karra. Olyan mintha vízköves lenne.......

Autósboltomban nem volt múltkor csak bárdis de legközelebb akkor sem veszem meg ha nincs más. Ami még bevált az a Sheron volt.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Geopake írta:

Nagyon sok mindent hordunk oda színtereztetni.Trapézlemezektől kezdve,korlátokat miegymást.Mindent alaposan becsomagolnak mindig.Bírja azért a szállítást,meg a kollégák szakértelmét :)Még soha nem volt problémánk velük.Itt talán jobban látszik a felni,meg a csomagolás is.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150324/864911994001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160102/940359451002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valóban nagyon szép, így már akkor bizonyossá válik hogy azért bírják a strapát :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.