Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Azt szeretném megtudni, milyen időközönként kell a hűtőben cserélni a folyadékot (fagyállót)?

Lehet e töményen , csak fagyállót tenni bele, illetve nyári átálláskor kell e cserélni, vagy maradhat a fagyállós cucc benne?

Hol lehet leengedni?

Én speciel minden ősszel csak ellenőrzöm a fagyállót. Leengedni még nyáron sem szoktam. Immáron 10. éve és nem volt még sohasem problémám. Persze volt rá példa, hogy lecseréltem motorgenerálnál.

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megtudni, milyen időközönként kell a hűtőben cserélni a folyadékot (fagyállót)?

Lehet e töményen , csak fagyállót tenni bele, illetve nyári átálláskor kell e cserélni, vagy maradhat a fagyállós cucc benne?

Hol lehet leengedni?

A fagyállót is ha jól emlékszem 2 évente cserélni kellene.....nem évszaktól függ, mert ezek a fagyállók, nem csak fagyállók, hanem korrózió (ellen)védők is....

Én spec kb 2-3 éve cseréltem...típusfüggő a leeresztés módja...nekem a hűtő alján van egy csap gyárilag, ahol le lehet engedni belőle az anyagot, de van olyan ahol az alsó tömlőt kell levenni és csak úgy lehet...ez a rendszer legméllyebb pontja..., de ilyenkor a blokkban még benne marad kisebb-nagyobb mennyiség, ami csak a vízszivattyú kivételével üríthető le...

Ami még probléma lehet ha vki pl cserénél, mert hogy jól bírja majd a hideget....szinte csak koncentrátumot tesz bele...ez már túl agresszív, higítás nélkűl és elkezdi rombolni a tömítéseket, még akár a gumi alkatrészeket, tömlőket is....ezért én kb -25 Celsius fokig javaslom hogy jó legyen...ennél hidegebb itt nálunk szerintem nem lehetséges...

A -25-ös értéknél még csak el kezd kristálycsíra kialakulni...ahhoz hogy jég legyen belőle kb kell -29 vagy -30...kell.

És persze mert már hallottam érdekes dolgokat...desztillált avagy mondjuk másként ioncserélt vízzel kell higítani.. :(

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megtudni, milyen időközönként kell a hűtőben cserélni a folyadékot (fagyállót)?

Lehet e töményen , csak fagyállót tenni bele, illetve nyári átálláskor kell e cserélni, vagy maradhat a fagyállós cucc benne?

Hol lehet leengedni?

2 év, ahogy az elöttem szóló is elmondta, mivel a fagyálló is öregszik, mint az olaj.

Mo-on minimum -25 fokos fagyállót használj, de ha többet bír az sem gond. (de figyelembe kekll venni, hogy minél alacsonyabb hőmérsékletű a fagyálló, annél kisebb a hőfelvevő képessége a hűtővíznek, ez elsősorban nyáron okozhat problémát!) A fagyálló a vízpumpa csapágyait is keni, tehát ha túl hígra csínálod, akkor a vízpumpa bánhatja.

Érdemes márkás, nem noname olcsó fagyállót megvenni, és arra figyelj, hogy Al barát legyen, mert különben megkezdi az Al alkatrészeket, és akkor az olcsó, vagy nem Al barát fagyálló hatalmas károkat tud okozni (Hűtő, vízpumpa, motor....!!!)

Fagyálócserénél esetleg előjöhet, hogy valahol nekiáál könnyezni... ezekre oda kell figyelni, ha később nem mullik, akkor javítani kell. (ez régebbi autóknál szokott előfordulni).

Link to comment
Megosztás:

khm. 2 külön eljárással tisztított vízről beszélünk, vagyis nem másként. :D

ahogy a nevében is benne van.

jóó van naaaa ;) :P sosem komáltam a kémiát...tudom, hogy két külön eljárás de a végeredmény szempontjából már mindegy... :( akkor hogy neked is jobban essen kezelt/lágyított vizet kell használni..remélem így már jó :cry:

Link to comment
Megosztás:

jóó van naaaa :P :D sosem komáltam a kémiát...tudom, hogy két külön eljárás de a végeredmény szempontjából már mindegy... :cry: akkor hogy neked is jobban essen kezelt/lágyított vizet kell használni..remélem így már jó ;)

:( nem ugyanaz, a lágyított víz meg már egy 3. :P

Na jó, a lényeg, hogy ne csapvízzel töltse fel az ember, hanem lehetőleg vagy inocserélt, vagy desztillált vízzel. :P

Link to comment
Megosztás:

jóó van naaaa :D :P sosem komáltam a kémiát...tudom, hogy két külön eljárás de a végeredmény szempontjából már mindegy... :( akkor hogy neked is jobban essen kezelt/lágyított vizet kell használni..remélem így már jó :cry:

A légyított vízben ugyanugy, csak kisebb mennyiségben, DE vakkak szennyeződések, ásványisók amik a hűtőrendszerben lerakódnak....

A desztilláció folyamán a víz megszabadul ásványi sóitól is, az ioncserélt vízben viszont ott vannak. Egyszóval a valódi desztillálás alkalmával a vizkővet adó anyagok kikerülnek a vízből. Szóval inkább desztilált víz, mint ioncserélt! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Agip kuton láttam olyan autómosót ,aminek nem műanyag szálai voltak azon a forgó valamin,hanem textil csíkok.Az lenne a kérdésem ,hogy valaki akinek van tapasztalata ezen a téren ,az meg tudná mondani hogy ezek is karcolják a lakkréteget úgy mint a műanyag kefék?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Agip kuton láttam olyan autómosót ,aminek nem műanyag szálai voltak azon a forgó valamin,hanem textil csíkok.Az lenne a kérdésem ,hogy valaki akinek van tapasztalata ezen a téren ,az meg tudná mondani hogy ezek is karcolják a lakkréteget úgy mint a műanyag kefék?

Valójában nagyon sok helyen alkalmazzák ezeket a textil csíkos keféket, de ezekkel is van egy baj. A keféket (tehát a teljes hengereket tulajdonképpen) bizonyos időközönként cserélni kellene. Erre azért van szükség, mert az anyagába lerakódik, beleivódik a kosz, amivel aztán már mosás közben karcol is..........

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Agip kuton láttam olyan autómosót ,aminek nem műanyag szálai voltak azon a forgó valamin,hanem textil csíkok.Az lenne a kérdésem ,hogy valaki akinek van tapasztalata ezen a téren ,az meg tudná mondani hogy ezek is karcolják a lakkréteget úgy mint a műanyag kefék?

Autómosoban sohasem mosatnám az autómat.... :( :P

Link to comment
Megosztás:

Autómosoban sohasem mosatnám az autómat.... :( ;)

Én sem szivesen mosatom ott, de azt olvastam ,hogy a kézi mosás sem okés mert attól is lesznek rajta karcolások.

Az a helyzet ,hogy teljesen tanácstalan vagyok mert már annyi mindent olvastam a neten az autómosásról ,hogy már nem tudom mi lenne a jobb.

Az elöző autom tele volt karcokkal ,de inkább nem is karcok voltak hanem amikor a nap rásütött és egy bizonyos szögben néztem a fényezést akkor lehetett látni a kefék nyomát az egész kocsin.Ezt akarnám elkerűlni a mostani autommal.A kutakon lévő magasnyomásu mosók sem jók ,mert ott meg nincs elég víz a kosz letőrléséhez.Ez a rossz abban ,ha az ember panelban lakik, és nincsen kert.

Link to comment
Megosztás:

Én sem szivesen mosatom ott, de azt olvastam ,hogy a kézi mosás sem okés mert attól is lesznek rajta karcolások.

Az a helyzet ,hogy teljesen tanácstalan vagyok mert már annyi mindent olvastam a neten az autómosásról ,hogy már nem tudom mi lenne a jobb.

Az elöző autom tele volt karcokkal ,de inkább nem is karcok voltak hanem amikor a nap rásütött és egy bizonyos szögben néztem a fényezést akkor lehetett látni a kefék nyomát az egész kocsin.Ezt akarnám elkerűlni a mostani autommal.A kutakon lévő magasnyomásu mosók sem jók ,mert ott meg nincs elég víz a kosz letőrléséhez.Ez a rossz abban ,ha az ember panelban lakik, és nincsen kert.

Igen, ugy elég gázas dolog....

Nálam a következő vált be, alapossal slaggal lemosom, és a koszt fellazítom. Majd samponos vízzel a tiszta részről az egyre koszosabra, de ha már koszos a víz akkor közben csere, mert összekarcolja a fényezést. Majd ismét slaggal mosás, törölgetés, és kész....ebben az esetben is előfordulhat a kisebb karcolások, de ha az ember félévente lekeni (én Turtle Vax-al szoktam) nem is látszik, és védelmet is nyujt....

Link to comment
Megosztás:

A légyított vízben ugyanugy, csak kisebb mennyiségben, DE vakkak szennyeződések, ásványisók amik a hűtőrendszerben lerakódnak....

A desztilláció folyamán a víz megszabadul ásványi sóitól is, az ioncserélt vízben viszont ott vannak. Egyszóval a valódi desztillálás alkalmával a vizkővet adó anyagok kikerülnek a vízből. Szóval inkább desztilált víz, mint ioncserélt! :)

A lágyított vízről annyit, hogy ahol én dolgozom ott külön vízlágyító berendezés van(2db, amik kb együttesen 2400t/h vizet tudnak kezelni :( ), mert a kazánokba csak lágyított víz használható, különben igen nagy gond lenne a lerakódásokkal és ti is haragudnátok, ha emiatt nem lenne villany ;) szóval szerintem tisztább, mint az ioncserélt víz....

Manapság ha bemész valahova, jön a szöveg..ioncserélt vizünk van....a desztillált már kiveszett mert "drágább"... :(

Link to comment
Megosztás:

Én sem szivesen mosatom ott, de azt olvastam ,hogy a kézi mosás sem okés mert attól is lesznek rajta karcolások.

Az a helyzet ,hogy teljesen tanácstalan vagyok mert már annyi mindent olvastam a neten az autómosásról ,hogy már nem tudom mi lenne a jobb.

Az elöző autom tele volt karcokkal ,de inkább nem is karcok voltak hanem amikor a nap rásütött és egy bizonyos szögben néztem a fényezést akkor lehetett látni a kefék nyomát az egész kocsin.Ezt akarnám elkerűlni a mostani autommal.A kutakon lévő magasnyomásu mosók sem jók ,mert ott meg nincs elég víz a kosz letőrléséhez.Ez a rossz abban ,ha az ember panelban lakik, és nincsen kert.

panelba lakok, nincsen kert, de a garázs víz csappal a ház alatt :( ;)

Link to comment
Megosztás:

Na srácok, hadd zárjuk le ezt azzal, hogy CSAK DESSZTILLÁLT vizet szabad használni. Az ioncserélt víz meg a dessztillált víz messze nem ugyanaz. A dessztilláció során a vizet párologtatják (gőzzé változtatják) és a gőzt lehűtik, amitől lecsapódik. A gőz nem viszi magával a vízben lévő szennyeződéseket és egyéb anyagokat, amik a hűtőrendszerben lerakódásokat okoznának. Hasonló elven működnek a tengervízből sót leválasztó berendezések is, így könnyebb elképzelni.

Link to comment
Megosztás:

Na srácok, hadd zárjuk le ezt azzal, hogy CSAK DESSZTILLÁLT vizet szabad használni. Az ioncserélt víz meg a dessztillált víz messze nem ugyanaz. A dessztilláció során a vizet párologtatják (gőzzé változtatják) és a gőzt lehűtik, amitől lecsapódik. A gőz nem viszi magával a vízben lévő szennyeződéseket és egyéb anyagokat, amik a hűtőrendszerben lerakódásokat okoznának. Hasonló elven működnek a tengervízből sót leválasztó berendezések is, így könnyebb elképzelni.

Én is azt mondtam, hogy nem szabad, talán 2 ember vélemyényére már ad valaki. :(

Link to comment
Megosztás:

Na srácok, hadd zárjuk le ezt azzal, hogy CSAK DESSZTILLÁLT vizet szabad használni. Az ioncserélt víz meg a dessztillált víz messze nem ugyanaz. A dessztilláció során a vizet párologtatják (gőzzé változtatják) és a gőzt lehűtik, amitől lecsapódik. A gőz nem viszi magával a vízben lévő szennyeződéseket és egyéb anyagokat, amik a hűtőrendszerben lerakódásokat okoznának. Hasonló elven működnek a tengervízből sót leválasztó berendezések is, így könnyebb elképzelni.

ezzel eddig sem vitázott senki :(

De én már régen nem láttam desztillált vizet...vagy az én figyelmemet kerülte el....de mindenhol ioncserélt vízet lehet (csaK) kapni...

Egyébként azt is el lehet hinni, hogy azt tesznek a dobozba amit akarnak és azt is írnak rá...

Egyébként szerintetek mik adják a víz keménységét? sók és szennyező anyagok.... a lágyított vízben (nem a calgonnal kezeltre gondolok :) ) is ezeket "szedik ki" de teljesen más techológiával...ioncserélőkön keresztűl....hidd el ha ebből vmi kirakódhatna nálunk igazi balhé lenne belőle, hisz más sincs csak gőzből víz és vízből gőz..ebből lesz a villany ;) márpedig nálunk sem desztillálnak.... :(

Link to comment
Megosztás:

panelba lakok, nincsen kert, de a garázs víz csappal a ház alatt :( ;)

Jó neked!Biztos nincsen olyan ######a szomszédod mint nekem ,aki csak 4 órát dolgozik (hogy miből élnek nemtom)és mindenkinek beszól az erkélyről mivel már nem tud magával mit kezdeni.Már néha nekem ég a fejem miatta.

Link to comment
Megosztás:

Jó neked!Biztos nincsen olyan ######a szomszédod mint nekem ,aki csak 4 órát dolgozik (hogy miből élnek nemtom)és mindenkinek beszól az erkélyről mivel már nem tud magával mit kezdeni.Már néha nekem ég a fejem miatta.

az ilyet már elnézést, de le kell ####ni, nem azért van ott a garázs és a csap, hogy mosóba hord az autót...vagy akkor Ő fizesse ki :(

Link to comment
Megosztás:

ezzel eddig sem vitázott senki ;)

De én már régen nem láttam desztillált vizet...vagy az én figyelmemet kerülte el....de mindenhol ioncserélt vízet lehet (csaK) kapni...

Egyébként azt is el lehet hinni, hogy azt tesznek a dobozba amit akarnak és azt is írnak rá...

Egyébként szerintetek mik adják a víz keménységét? sók és szennyező anyagok.... a lágyított vízben (nem a calgonnal kezeltre gondolok :( ) is ezeket "szedik ki" de teljesen más techológiával...ioncserélőkön keresztűl....hidd el ha ebből vmi kirakódhatna nálunk igazi balhé lenne belőle, hisz más sincs csak gőzből víz és vízből gőz..ebből lesz a villany ;) márpedig nálunk sem desztillálnak.... :(

hopp... mit írtál! :)

Akkor ti mégis ioncseréltet használtok! :D

Ioncsere alkalmával az oszlopokon a Mg2+ és a Ca2+ lecserélődik H+ -ra (2-re), a CO32- meg OH- -okra. Így a "vízkő" képző sók(mint pl. MgCO3 CaCO3 eltűnnek. :D

Na, kémia óra vége.

Van más vízlágyítási módszer is, amikor ezzel-azzal megkezelik a vizet(oldatokkal). :D

Link to comment
Megosztás:

hopp... mit írtál! :(

Akkor ti mégis ioncseréltet használtok! :D

Ioncsere alkalmával az oszlopokon a Mg2+ és a Ca2+ lecserélődik H+ -ra (2-re), a CO32- meg OH- -okra. Így a "vízkő" képző sók(mint pl. MgCO3 CaCO3 eltűnnek. :D

Na, kémia óra vége.

Van más vízlágyítási módszer is, amikor ezzel-azzal megkezelik a vizet(oldatokkal). :D

JAJJ mit írtam ;) :( ;) de igaz :D

meg kell valljam nem igazán jött be nekem a kémia, de van aki jobban ért hozzá :D , én is értem valamelyest, sőt talán most kellene elkezdenem ezt is megtanulni...mert most a második diplomám megszerzése közben úgy érzem ez is hiányzik az életemből, de volt itt olyan ismét aki elmondta mirőluis van szó a kémai oldalűáról, mert én nem tudtam megtenni :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.