Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Jó neked!Biztos nincsen olyan ######a szomszédod mint nekem ,aki csak 4 órát dolgozik (hogy miből élnek nemtom)és mindenkinek beszól az erkélyről mivel már nem tud magával mit kezdeni.Már néha nekem ég a fejem miatta.

Nekem is van ilyen "jó" szomszédom.Egy ideig türtem,de egyszer nem bírtam és kinyitottam a pofámat,azóta köszönni sem köszön,de valahogy emiatt nem alszom nyugtalanul! :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, kinek mennyibe volt egy (azaz 4) gyertya csere, legfőképpen a Z16XEP motoré érdekelne. Átlépte a 60.000-et, és bár itt kellene először cserélni, az idén már nem jutok el odaáig, mert nem leszek otthon. Szóval úgy mellesleg mennyire számítsak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, kinek mennyibe volt egy (azaz 4) gyertya csere, legfőképpen a Z16XEP motoré érdekelne. Átlépte a 60.000-et, és bár itt kellene először cserélni, az idén már nem jutok el odaáig, mert nem leszek otthon. Szóval úgy mellesleg mennyire számítsak?

Ha gyári gyertyát veszel bele, akkor aszem olyan 4800ft-ba.A gyertya annyi hozzá kb.

Link to comment
Megosztás:

JAJJ mit írtam :) :( ;) de igaz :D

meg kell valljam nem igazán jött be nekem a kémia, de van aki jobban ért hozzá :D , én is értem valamelyest, sőt talán most kellene elkezdenem ezt is megtanulni...mert most a második diplomám megszerzése közben úgy érzem ez is hiányzik az életemből, de volt itt olyan ismét aki elmondta mirőluis van szó a kémai oldalűáról, mert én nem tudtam megtenni :(

Srácok: a gyári opel hűtőfolyadék koncentrátum nem tartalmaz alapból vmiféle vízlágyító adalékot? Én mindig sima csapvízzel higítottam... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha nem abba a szalonba viszem az autót szervízre ahol vettem, hanem egy másikba, attól még a garancia megmarad ?

Még 1 kérdés.Ha 98-ast tankolok az sokkal jobb a kocsinak mint a 95-ös ,vagy hanyagolható a külömbség?

Én azért utánaszámolnék a "garanciálisnagyonszuperkedves"szervíz vs "otthonténylegmegcsinálom és minőségiből" dolgoknak :(

Link to comment
Megosztás:

Én azért utánaszámolnék a "garanciálisnagyonszuperkedves"szervíz vs "otthonténylegmegcsinálom és minőségiből" dolgoknak :(

Nem otthon akarom megcsinálni,hanem a Schiller helyett az M3-ba szeretném vinni mivel már őket isemrem 4 éve és + vagyok velük elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Én azért utánaszámolnék a "garanciálisnagyonszuperkedves"szervíz vs "otthonténylegmegcsinálom és minőségiből" dolgoknak :(

Első két évben a garancia miatt kénytelen vagy szervízbe hordani.

Szerintem meg ha viszel olajat akkor azt öntik bele, nem az a csúcsszuper olajat. Én biztossan castrolt fogok venni bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha nem abba a szalonba viszem az autót szervízre ahol vettem, hanem egy másikba, attól még a garancia megmarad ?

Még 1 kérdés.Ha 98-ast tankolok az sokkal jobb a kocsinak mint a 95-ös ,vagy hanyagolható a külömbség?

:(:D

Ez az egyik legnépszerűbb költői kérdés!

Az oktánszám a benzin kompressziótűrését jelenti. Minél nagyobb, a benzin annál inkább tűri a magasabb kompresszió-viszonyokat.A kompresszió minden motornak állandó, nem megváltoztatható értéke (kísérletek ugyan történtek rá, de nem terjedt el). Vegyük az én autóm motorját, 10,5:1 az értéke....

Nah mindegy, már most meguntam, ha tényleg érdekel leírom privátban az elektro-résszel együtt, de csak úgy nem akarom most ide. ;)

Link to comment
Megosztás:

:(:D

Ez az egyik legnépszerűbb költői kérdés!

Az oktánszám a benzin kompressziótűrését jelenti. Minél nagyobb, a benzin annál inkább tűri a magasabb kompresszió-viszonyokat.A kompresszió minden motornak állandó, nem megváltoztatható értéke (kísérletek ugyan történtek rá, de nem terjedt el). Vegyük az én autóm motorját, 10,5:1 az értéke....

Nah mindegy, már most meguntam, ha tényleg érdekel leírom privátban az elektro-résszel együtt, de csak úgy nem akarom most ide. ;)

Azért ez nem ilyen egyszerű :)

Ugyanis a motorvezérlés az oktánszámtól igen függő módon állítja az előgyújtást. :(

98-as esetén több előgyújtást tud adni, míg leszabályoz a kopogásszenzor, így picivel dinamikusabb

lehet egy-egy kigyorsítás a magasabb oktánszámmal ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért ez nem ilyen egyszerű :)

Ugyanis a motorvezérlés az oktánszámtól igen függő módon állítja az előgyújtást. :(

98-as esetén több előgyújtást tud adni, míg leszabályoz a kopogásszenzor, így picivel dinamikusabb

lehet egy-egy kigyorsítás a magasabb oktánszámmal ;)

:(

Valóban nem ilyen egyszerű, azért untam már meg az elején. De egy valamit tudnod kell: pontosan nem a jó irányba, hanem a megnövekedett oktánszám érzékelésével (kopogásérzékelő) a negatív irányba állítja az előgyújtási szöget, tehát ezzel szinte teljesen ugyanúgy jár a motor, mint a 95-el. És nem igazán venni észre (sokszor akarták már kimérni, de a szórás mindíg a mérési hibahatáron belül volt). Ennek a rendszernek van egy előnye is. Ha alacsonyabb oktánszámú benzint használunk, akkor meg az ellenkező irányba kezd állítani az előgyújtáson, és kompenzálja, lehetőleg úgy, hogy szintén a gyári beállítások közelében játsszon. Ez így működik az Opeltől a VW-en át a BMW-ig (utóbbi rendszerét magam is jól ismerem). De most megint olyat írtam, amit te úgyis tudsz. Nem baj, csak van valaki, akinek új! ;)

Link to comment
Megosztás:

:(

Valóban nem ilyen egyszerű, azért untam már meg az elején. De egy valamit tudnod kell: pontosan nem a jó irányba, hanem a megnövekedett oktánszám érzékelésével (kopogásérzékelő) a negatív irányba állítja az előgyújtási szöget, tehát ezzel szinte teljesen ugyanúgy jár a motor, mint a 95-el. És nem igazán venni észre (sokszor akarták már kimérni, de a szórás mindíg a mérési hibahatáron belül volt). Ennek a rendszernek van egy előnye is. Ha alacsonyabb oktánszámú benzint használunk, akkor meg az ellenkező irányba kezd állítani az előgyújtáson, és kompenzálja, lehetőleg úgy, hogy szintén a gyári beállítások közelében játsszon. Ez így működik az Opeltől a VW-en át a BMW-ig (utóbbi rendszerét magam is jól ismerem). De most megint olyat írtam, amit te úgyis tudsz. Nem baj, csak van valaki, akinek új! ;)

Leírtad a lényeget: negatív gyújtási szöget növel az oktánszám növekedésével, ami pont a kigyorsításoknál kell :)

A versenyautóknál azért kell a nagyobb oktánszám, mert nagyon nagy negatív szögek vannak beállítva.

Link to comment
Megosztás:

:(

Valóban nem ilyen egyszerű, azért untam már meg az elején. De egy valamit tudnod kell: pontosan nem a jó irányba, hanem a megnövekedett oktánszám érzékelésével (kopogásérzékelő) a negatív irányba állítja az előgyújtási szöget, tehát ezzel szinte teljesen ugyanúgy jár a motor, mint a 95-el. És nem igazán venni észre (sokszor akarták már kimérni, de a szórás mindíg a mérési hibahatáron belül volt). Ennek a rendszernek van egy előnye is. Ha alacsonyabb oktánszámú benzint használunk, akkor meg az ellenkező irányba kezd állítani az előgyújtáson, és kompenzálja, lehetőleg úgy, hogy szintén a gyári beállítások közelében játsszon. Ez így működik az Opeltől a VW-en át a BMW-ig (utóbbi rendszerét magam is jól ismerem). De most megint olyat írtam, amit te úgyis tudsz. Nem baj, csak van valaki, akinek új! ;)

Helyes az elmélet, gyakorlatban pedig semmivel nem megy jobban az autó a 98 -tól, de még a 100 -as oktántól sem.

Sokkal inkább hasonlít az "úgy érzem, hogy jobban megy" feeling -hez.... :)

Link to comment
Megosztás:

Helyes az elmélet, gyakorlatban pedig semmivel nem megy jobban az autó a 98 -tól, de még a 100 -as oktántól sem.

Sokkal inkább hasonlít az "úgy érzem, hogy jobban megy" feeling -hez.... ;)

No igen, egy ecotec motornál nem igazán érezhető a gyakorlatban :)

Amúgy meg a 100-as benya semmivel sincs jobb hatással, mint a 98-as, ugyanis

a gyári elektronikák a 98-as "minőségig" ismerik a bengát, annak megfelelően

tudják csak állítani az előgyújtási szöget.

Egyébként ha mérőpadon megnéznéd, tapasztalnál változást a görbéken :(

A versenygépsason nálunk egyébként a min a 98, úgy van írva a motorvezérlő :(

Link to comment
Megosztás:

No igen, egy ecotec motornál nem igazán érezhető a gyakorlatban ;)

Amúgy meg a 100-as benya semmivel sincs jobb hatással, mint a 98-as, ugyanis

a gyári elektronikák a 98-as "minőségig" ismerik a bengát, annak megfelelően

tudják csak állítani az előgyújtási szöget.

Egyébként ha mérőpadon megnéznéd, tapasztalnál változást a görbéken :(

A versenygépsason nálunk egyébként a min a 98, úgy van írva a motorvezérlő :)

Ez kétségtelen,műszeresen biztos van változás, ám ellenben fizikálisan elhanyagolható az a dinamika amit "érzel".

Kicsit hasonlít az olcsó chip -tuninghoz: megveszed, beszerel (szakműhely) , próba és semmi átütő változás. Vissza, reklamáció, mérés és ott egyértelműen látszik, hogy van teljesítmény növekedés, de az valahogy a féltengelyeken nem igazán akar jelen lenni..... :(

Persze itt is van profi megoldás és lóerő -többlet+nyomaték is, de nem kevés pénzért, vagy legalábbis nem annyiért mint az oktánszámok közti árkülönbség ;)

Link to comment
Megosztás:

No igen, egy ecotec motornál nem igazán érezhető a gyakorlatban :)

Amúgy meg a 100-as benya semmivel sincs jobb hatással, mint a 98-as, ugyanis

a gyári elektronikák a 98-as "minőségig" ismerik a bengát, annak megfelelően

tudják csak állítani az előgyújtási szöget.

Egyébként ha mérőpadon megnéznéd, tapasztalnál változást a görbéken :(

A versenygépsason nálunk egyébként a min a 98, úgy van írva a motorvezérlő :(

Oké oké a versenygépeket illetően persze hogy igazad van!!!

De az 1,6 ecotec nem tartozik ezek közé! ;)

Pedig jó lenne!!

Szóval ilyen motornál (és sok más hasonlónál ) nem sok értelme van a 98-nak a 100-nak meg pláne, hacsak a jobb lerakódás csökkentő adalékokat figyelembe nem vesszük, ha valamiért akkor azok miatt érdemes a prémiumbenzint tankolni, de nem tudom pontosan , megéri-e? De ember nincs aki ezt kiszámolja....

Link to comment
Megosztás:

reklamáció, mérés és ott egyértelműen látszik, hogy van teljesítmény növekedés, de az valahogy a féltengelyeken nem igazán akar jelen lenni..... ;)

Nem is azt mondtam, hogy ez most franya tuning megoldás, de mindenképpen megjelenik a különbség. :)

És hát embere válogatja, de én pl megéreztem az omegában is, ha 98-as volt benne :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.