Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Az ember mindig tanul valamit... nem is tudtam, hogy smkp-nál is kötelező az eü csomag... :D

Anno a '80-as évek elején haverral robogtunk a városban. Én Romet Kadettel, haver Babettával. A júliusi dögmelegre való tekintettel rövidgatya, póló, szandi. Erre a "közeg" jogsit és eü.csomagot keres. A jogsin rajta ültünk, hiszen kb. akkora méretekkel bírt, mint ma egy buszbérlet. Na de helyezett volna el valaki ezeken a gyári kivitelű lélekvesztőkön stabilan bármit is, nem ám egy eü. csomagocskát!!

Link to comment
Megosztás:

Anno a '80-as évek elején haverral robogtunk a városban. Én Romet Kadettel, haver Babettával. A júliusi dögmelegre való tekintettel rövidgatya, póló, szandi. Erre a "közeg" jogsit és eü.csomagot keres. A jogsin rajta ültünk, hiszen kb. akkora méretekkel bírt, mint ma egy buszbérlet. Na de helyezett volna el valaki ezeken a gyári kivitelű lélekvesztőkön stabilan bármit is, nem ám egy eü. csomagocskát!!

Nekem anno Simsonban volt gyári eü csomag meg izzókészlet is! Más kérdés, hogy ez egy németektől behozott motor volt, de benne volt! Az izzókészlet dobozán ott figyelt a Simson embléma is! :D

Az idézetet megpróbálom megkeresni és belinkelni. Lehet, nem a TC-on olvastam...? Lehet, hogy az Origo autós részen volt, de utánanézek!

Adorjant: hol lehet óccsóé venni jófajta Tungsram izzót? Tudsz valami elérhetőséget? Ezt a SuperBlue típust párban 3800Ft-ért láttam legolcsóbban.

Link to comment
Megosztás:

Anno nekem is ugyenez volt a problémám, amikor a gyári Blaupunktot lecseréltem cd-sre.Nem akarok túl nagy hülyeséget mondani a színekkel kepcsolatban, de egy biztos :Két vezetéket meg kell cserélni!Nekem sárga-piros csere rémlik.

Úgy volt, ahogy emlékeztél Szepi.

A sárgát a pirossal fel kellett cserélni. Miután kicseréltem a kiolvasztott biztosítékot, az állandó feszültség + oldalát közvetlenül az akku föld mellett találtam. (A7-A8 láb ) A gyújtásvezérelt (ignition) vezetéket a A4-es lábra kellett kötni. Igaz ez a Kenwood és LG rádiókra is.

A Kenwoodot beraktam 1 Ignisbe ott (Opel Astra C II-ből) és ott vissza kellett cserélni. A8, föld - A7, gyújtásvezérelt, - A4 +12V

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg az. Elvileg akkor nem kell pánikszerüen rohanni a legközelebbi hipermarketbe vagy autósboltba új elsősegélydobozért ha a réginek "lejárt" a szavatossága. De ha a bunkó rendőrnek rossz napja van akkor keményen megbüntetthet érte ha nincs vagy hiányos a doboz. Viszont ha jól olvastam félálmosan akkor ez jogszabály ellenes. Vagyis az én értelmezésem szerint föl is jelenthetném (ha hülyeséget írtam, bocs)? A rendőr max felszólíthat, hogytessék pótolni a doboz tartalmának hiányát vagy vegyek egy zsír újjat. Nem de?

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg az. Elvileg akkor nem kell pánikszerüen rohanni a legközelebbi hipermarketbe vagy autósboltba új elsősegélydobozért ha a réginek "lejárt" a szavatossága. De ha a bunkó rendőrnek rossz napja van akkor keményen megbüntetthet érte ha nincs vagy hiányos a doboz. Viszont ha jól olvastam félálmosan akkor ez jogszabály ellenes. Vagyis az én értelmezésem szerint föl is jelenthetném (ha hülyeséget írtam, bocs)? A rendőr max felszólíthat, hogytessék pótolni a doboz tartalmának hiányát vagy vegyek egy zsír újjat. Nem de?

Ez úgy működik a magyar rendőrségnél, gazember módon, hogy ha nem fizeted meg az általa helyszínen kirótt bírságot csekken, akkor a saját kerületi önkormányzatod rendőri megbízottának továbbítják. Ekkor Ő figyelembevéve a büntetés határokat és hogy követtél e már el bármilyen szabálysértést, kiszabja a bírságot, ami ellen X napon belül 20eFt fejében fellebezhetsz. EZVAN BAZZEEE! ITT ÉLÜNK! :rolleyes:

Szerintem mentőládát is jól oldalbatámogatják, megideologizálják egy általunk ismeretlen szabály nem betartásával.

Link to comment
Megosztás:

Ez úgy működik a magyar rendőrségnél, gazember módon, hogy ha nem fizeted meg az általa helyszínen kirótt bírságot csekken, akkor a saját kerületi önkormányzatod rendőri megbízottának továbbítják. Ekkor Ő figyelembevéve a büntetés határokat és hogy követtél e már el bármilyen szabálysértést, kiszabja a bírságot, ami ellen X napon belül 20eFt fejében fellebezhetsz. EZVAN BAZZEEE! ITT ÉLÜNK! :rolleyes:

Szerintem mentőládát is jól oldalbatámogatják, megideologizálják egy általunk ismeretlen szabály nem betartásával.

Hulye kocsogok! Ahogy Pákó nagyvarázsló mondaná.;)

Link to comment
Megosztás:

Ekkor Ő figyelembevéve a büntetés határokat és hogy követtél e már el bármilyen szabálysértést, kiszabja a bírságot, ami ellen X napon belül 20eFt fejében fellebezhetsz.

Én úgy tudom, elég benyújtani az illetékes szabálysértési előadóhoz egy ellentmondást, amiben fel kell kérni,

hogy hozza tudomásodra a jogszabályi hátterét a szerintük elkövetett szabálysértésnek, bár ez automatikusan dolguk

lenne. Mivel ilyet nem tudnak, ezért valszeg ejteni is fogja a szabálysértési eljárást. Fizetni nem kell.

Nekem volt egy ilyen parkolási ügyem a saját lakásom előtt ;)

Totalcaros fiúknak igazuk van. Se a kresz, se a köhém, se a törvények nem írják elő, hogy ellenőrizni kell a lejárati

időt, sőt, a törvényileg szabályzott keretekben benne sincs a lejárati idő, mint definíció (csak a köhém rendeletben

van erről szó). Még csak nincs is a jogsimegszerzéshez szükséges tananyagban sem erről egy büdös szó sem :rolleyes:

Egyébként lehet hogy az eddig a centrum parkoló kft-ben tevékenykedő emberkék pótolni akarják a keletkezett

bevételkiesést (elkaszálta őket a bíróság rendesen tegnap!), és miattuk van most ez az elsősegélyes dolog. Talán

érdekes lenne utánajárni, magyarországon milyen cég gyártja az elsősegély dobozokat, és milyen érdekeltségi

körbe tartozik... persze ez csak egy variáns... ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként én azt nem értem, hogy mire jó az egyes embereknek, hogy földobnak weboldalakra olyan dolgokat amivel úgymond hülyitik a társadalmat. Mert ezekszerint ez az eü. dodboz téma is az. Vagy tévedek?

Nem tévedsz. Nem tudom honnan jött, de én a TV-ből tudtam meg először. Fura.

Opel16v-nek igaza van, de ebben az országban ezért sajna harcolni kell, mert egyeseknek nem egyértelmű. A harc mindig valahogy többe van, mint kifizetni a kiszabott bírságot. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem tévedsz. Nem tudom honnan jött, de én a TV-ből tudtam meg először. Fura.

Opel16v-nek igaza van, de ebben az országban ezért sajna harcolni kell, mert egyeseknek nem egyértelmű. A harc mindig valahogy többe van, mint kifizetni a kiszabott bírságot. :rolleyes:

Hát igen. És általában az átlag ember mindig megszívja.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet minden astrásnak, főleg akinek 2000-es évjáratú, isuzu motorosa van!

Egy gondolat bánt engemet: nem indul az autóm, az összes kuruzsló adagolóra tippel, mivel az összes számítógép semmilyen elektronikus hibát nem jelez ki, csak annyit, hogy:

1- üzemanyag hőmérséklet 100 fok

2- külső hőmérséklet 70 fok

3- hűtőviz hőm. 130 fok

illetve fizikailag az üzemanyag szűrő tartálya negyedig volt, aminek tele kellene lennie!

ezekkel a "hibákkal" ki mire tippel?

Sűrgősen kellene egy szakember segítsége!!

Címem: ombodi82@freemail.hu

számom: 06303204518

Link to comment
Megosztás:

Opel16v-nek igaza van, de ebben az országban ezért sajna harcolni kell, mert egyeseknek nem egyértelmű. A harc mindig valahogy többe van, mint kifizetni a kiszabott bírságot. :rolleyes:

Speciel ez nem kerülne semmibe, jó esetben elég elérni a szabálysértési előadót telefonon, rosszabb esetben személyesen és ajánlott levélben kell.

Az a baj itt, hogy a legtöbb ember nem is harcol a genyaságok ellen, ezért a genyák úgy érzik, mindent megtehetnek ;)

Link to comment
Megosztás:

nem vágom az olajkályhákat, de megy az üzemanyagpumpa? vagy nem lehet hogy fellevegősödött a rendszer,

és nem tudja magát légteleníteni?

Szerintem az elektromos úton kéne elindulni. Ezek a hőm. értékek egy üzemelő motornál sem jelenhetnének meg, nemhogy egy el sem indulón! Elsőnek a csatlakozókat, kábeleket nézném át, hátha meg lettek rágcsálva.

Csak jön valaki, aki nem laikus e témában!

Link to comment
Megosztás:

Van egy S.O.S. problémám! Fater autójával mennék külföldre. Ha jól tudom kell valami kölcsönadási szerződés. Namármost ma éjjel megyünk! Tudna valaki segíteni? Vagy nem is kell ilyen?

zöld kártya kell (nemztközi biztosítás) illetve ha nem a tied az autó írtok egy laza meghatalmazást hogy kivihetd az autót külföldre. Tőlem még nem kérték soha még ha cégautóval mentem akkor sem de nme árt mert ha kocsog ble köthet. a zöld kari meg ajánlatos

Én rendes voltam és vettem mentő dobozt meg mindent. Izzó készletet mellényt 3 szöget. Egybe táskával most kössön bele a rohadék. Sajnos most másba fog kötni. :rolleyes: a régi doboz meg jó lesz otthon ha levágom a karom legalább beköthetem valahogy egy kézzel. Érdekes lesz a folyamat:)

Link to comment
Megosztás:

Van egy S.O.S. problémám! Fater autójával mennék külföldre. Ha jól tudom kell valami kölcsönadási szerződés. Namármost ma éjjel megyünk! Tudna valaki segíteni? Vagy nem is kell ilyen?

jó ha van.

autó adatait és a két fél adait ugyanúgy rögzítsétek benne, mint egy adásvételiben, valamint legyen benne, hogy x naptól y napig.

Link to comment
Megosztás:

ez eddig ok. De ha magyarul megírom az semmit sem ér külföldön nem? (csak magyar minta van a neten...)

Nem kell minta kézzel. Tulaj adatai a te adataid 2 tanu és kész, lehet nem is kell de nem árt ha van a magyar határőrök kérhetik max külföldön nem érdekli őket. De ha megynugtat írd meg angolul és kész ott is a lényeg az az egy mondat, hogy kiviheted az országból. sztem ennyi de ha feéhivod a vpop t akkor ott megmondják tutira.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell minta kézzel. Tulaj adatai a te adataid 2 tanu és kész, lehet nem is kell de nem árt ha van a magyar határőrök kérhetik max külföldön nem érdekli őket. De ha megynugtat írd meg angolul és kész ott is a lényeg az az egy mondat, hogy kiviheted az országból. sztem ennyi de ha feéhivod a vpop t akkor ott megmondják tutira.

Köszönöm mindenkinek, közben meg is írtuk...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.