Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Arra van kötelezettség hogy ha mostanában kell majd vinnem a kocsit az első műszaki átvizsgálásra (első év végi kötelező szervíze) de nem megyek el akkor mi lessz? Mondjuk csak nincs rá időm meg pénzem se de az olajcsere már illő lenne neki így bejáratás után.

Link to comment
Megosztás:

Arra van kötelezettség hogy ha mostanában kell majd vinnem a kocsit az első műszaki átvizsgálásra (első év végi kötelező szervíze) de nem megyek el akkor mi lessz? Mondjuk csak nincs rá időm meg pénzem se de az olajcsere már illő lenne neki így bejáratás után.

meg van határozva egy időtartam, ha azon bellűl nem mész(+/- X hónap)...akkor annyi, ugrott a gari a kocsira! és viszed ahova akarod..vagy elviszed olyan helyre utánna ahol bepecsételik, de nem tudom mit tudnak kezdeni a számítógép rendszerrel..szerintem semmit, abba nem tudják utólag betenni, így ha opeléknél vmi garis gond van, akkor lehet hiába van agyon pecsételve a szervízkönyv nem csinálják meg...de uhuhu majd elmondja a pontosat..az sem kizárt hogy opeléknél nincs összekötve még a rendszer de már más gyrtónál hallottam ilyet, hogy tök mind1 melyik szervízbe viszed a gépet amikor számítógépre viszik onnantól minden szervízben látják a kocsi előéletét...ha pedig ilyen nincs akkor..ennyit a vezetett szervízkönyvről...tehát no gari!

Link to comment
Megosztás:

sztem ha garis gondja van az embernek akkor úgy is kiderül, ha a munkafelvevő nem készséges és nem más autóra írja ki a garit, amink vezetett szervizkönyve van.( az én értelmezésemben a vezetett szervizkönyv nem a pecséteket hanem a rendszerbe felvitt szervizeléseket jelöli) mivel sztem nem az adott szerviz bírálja el a garis javítást ,hanem az opel hungária vagy nem tom hogy hívják az importőrt. Mivel meg minden autós üzletgágban egy ideje nem mennek jól a dolgok, sztem egyre nehezeb garit érvényesíteni.

Link to comment
Megosztás:

Arra van kötelezettség hogy ha mostanában kell majd vinnem a kocsit az első műszaki átvizsgálásra (első év végi kötelező szervíze) de nem megyek el akkor mi lessz? Mondjuk csak nincs rá időm meg pénzem se de az olajcsere már illő lenne neki így bejáratás után.

Azért az 1. és 2. évi szervízt érdemes megcsináltatni. :D

Igaz asszem én sem viszem utánna, de a gari miatt addig tuti.

Link to comment
Megosztás:

Arra van kötelezettség hogy ha mostanában kell majd vinnem a kocsit az első műszaki átvizsgálásra (első év végi kötelező szervíze) de nem megyek el akkor mi lessz? Mondjuk csak nincs rá időm meg pénzem se de az olajcsere már illő lenne neki így bejáratás után.

A Muppet Show két vén genyája ilyenkor lekiabálna a páholyból:

- Akkor add el!

Remélem nem bántottalak meg!

Máshol már mondtam, hogy nem megvenni, hanem fenntartani kerül többe.

Link to comment
Megosztás:

:D ;) :P

Kedves Olajdoki!

Van egy 2001-es évjáratú 1.4 16V-s kombi G Astrám, 270.000 ezer km-rel normál városi, de néha zúzós autópálya-használat mellett.

Én eddig Castrol Magnatec 10W-40-est használtam, de nem vált be, mert eszegette az olajat.

Most legutóbb Mobil1 15W-40-est tettem bele, amivel mentem már 10.000, km-t, és nem eszi az olajat, de nagyobb lett a hangja. Kérdésem az lenne, hogy milyen olajat tegyek bele, amitől nem folyik, és nem is hangos.

Köszönettel:

István

Kedves István!

Használj csodaolajat! Azt hallottam róla, hogy egyáltalán nem eszi a motor, sőt, nagy terhelésnél még kicsit szaporodik is. Használat közben a légyzümmögést is hallani a motortérben, és 2-3 év után önmaga regenerálja a tömítéseket, újraépíti a kopott fémfelületeket.

270 000 km megtétele után nincs olyan olaj, amely az általad támasztott összes követelménynek megfelelne. Próbáld ki a Valvoline MaxLife 10W-40 kenőanyagot, hátha belefér az álmaidba.

Üdv:

Olajdoki

Link to comment
Megosztás:

A Muppet Show két vén genyája ilyenkor lekiabálna a páholyból:

- Akkor add el!

Remélem nem bántottalak meg!

Máshol már mondtam, hogy nem megvenni, hanem fenntartani kerül többe.

Semmi gond, most nincs rá pénzem de messze még az újév! Addigra simán összeszedem legalábbis jelen állásom szerint.

Warwolf!

Ez tetszik!!!:D

Link to comment
Megosztás:

A plussz 1000km rel nincs gond most van benne 2800 de az autót januárban vettem, tehát akkor ezek szerint max február végéig kéne ott megjelennem vele?

Szerintem nézd meg hanyadika van beírva a szervízkönyvbe. Ha 2008. január 5, akkor 2008. február 5-ig viheted. Bár nem tudom mennyire kezelik ezt élethalálra, de ha mondjuk később több százezres garis problémád lesz, akkor csodálatos jogalap a kibúvásra, az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nézd meg hanyadika van beírva a szervízkönyvbe. Ha 2008. január 5, akkor 2008. február 5-ig viheted. Bár nem tudom mennyire kezelik ezt élethalálra, de ha mondjuk később több százezres garis problémád lesz, akkor csodálatos jogalap a kibúvásra, az biztos.

Na pont ezt akarom elkerülni

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az őszinte hozzászólásokat!Egy ilyen szép és kitűnő minőségű autó csak kitűnő minőséget érdemel!Veszek krómozottat!Nekem azért teszett mert saját magam állítottam elő,és az mindig..... Na irány a Tesco ....... :D Sziasztok

Megvettem a kipufogóvéget! Jobb mint a múltkori??? ;) 1.2 gcc

1. http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/200...749DSCF1442.JPG

2. http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/200...829DSCF1444.JPG

Link to comment
Megosztás:

Gari idő alatt nem lehet levágni a végéből?

Nem tudom, de jobb a békesség.

Pl kedden voltam téli átvizsgáláson (nem nagy szám, de egy opelesülésfütést küldenek, annyit megér az 990ft), és akkor kérdeztem, hogy mennyit csúszhatok, azt mondták, jobb ha keveset, lehetőleg max +-1-2 hét, mert ha nagyobb gond van vele, kötekednek a gari miatt. Igaz nem tudom a hozott olajal is ez lesz-e. :D Szóval ezért mondom első 2 évben jobb a békesség. Ha pl a hátsó dobbal lenne valami tuti nem cserélnéék, mert az user hozzányúlt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.