Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Gyakorlatilag tökmindegy. Aki úgy indul el otthonról, hogy beszerez néhány jóképű felnit, az fel is készül rá.

Az már szinte közhely, hogy a bűnüldözés és a vagyonvédelem mindig csak a bűnözés nyomában kullog.

Történet röviden: a helyi sörözőbe betévedt egy zsigulira való kreol bőrű egyén....iszogattak. Majd betértek a rendőrök is, és kérdezték kié ez a lejárt műszakis lada. Jelentkezők híján leeresztették a 4 kereket, hogy még véletlenül se vegyen részt forgalomban, majd elmentek. Persze 4 pótkerék és pumba+szelep együtt senkinél sincsen, igy a banda elindúlt kerekeket szerezni. Persze haverom autója az utcán állt, így az lett az áldozat. :D Szerencséje volt, mert a tolvajok lebuktak, és még hajnalban csöngettek a háznál a rendőrök. csak a krerékcsavarok egy része hiányzott :lol:

Persze ez ritka eset, ha valaki tényleg nem szükségből lop, hanem céltudatos akkor szerintem is mindegy, hogy van-e kerékőr vagy sem..........(az enyémen nincs)

Link to comment
Megosztás:

Történet röviden: a helyi sörözőbe betévedt egy zsigulira való kreol bőrű egyén....iszogattak. Majd betértek a rendőrök is, és kérdezték kié ez a lejárt műszakis lada. Jelentkezők híján leeresztették a 4 kereket, hogy még véletlenül se vegyen részt forgalomban, majd elmentek. Persze 4 pótkerék és pumba+szelep együtt senkinél sincsen, igy a banda elindúlt kerekeket szerezni. Persze haverom autója az utcán állt, így az lett az áldozat. :D Szerencséje volt, mert a tolvajok lebuktak, és még hajnalban csöngettek a háznál a rendőrök. csak a krerékcsavarok egy része hiányzott :lol:

Persze ez ritka eset, ha valaki tényleg nem szükségből lop, hanem céltudatos akkor szerintem is mindegy, hogy van-e kerékőr vagy sem..........(az enyémen nincs)

Hát értem... Szóval a tudatos tolvajnak úgyis van mindenféle ellendarab...

Azt egyetlen megoldás tehát ha gyártok, köszörülök magamnak egyedit :lol: :lol: :D hehe

Vagy ráhegesztem... mint ahogy egy ismerősöm édasapja mesélte aki zeneiskolai igazgató, hogy az egyik kisdiáknak a nagyapja, miután behangolták a hegedűt beragasztotta a kulcsokat, hogy többé ne hangolódjon el... heheheh Az milyen?

Link to comment
Megosztás:

Persze ez ritka eset, ha valaki tényleg nem szükségből lop, hanem céltudatos akkor szerintem is mindegy, hogy van-e kerékőr vagy sem..........(az enyémen nincs)

De az olyan megnyugtató, hogy Te tényleg mindent megtettél azért, hogy megmaradjanak a kerekeid neeeem?

Link to comment
Megosztás:

Vagy ráhegesztem... mint ahogy egy ismerősöm édasapja mesélte aki zeneiskolai igazgató, hogy az egyik kisdiáknak a nagyapja, miután behangolták a hegedűt beragasztotta a kulcsokat, hogy többé ne hangolódjon el... heheheh Az milyen?

Sufnityuning! hysterical.gif

Link to comment
Megosztás:

De az olyan megnyugtató, hogy Te tényleg mindent megtettél azért, hogy megmaradjanak a kerekeid neeeem?

szvsz kerékőrnél max időben lesz egy kis forod, vagyis ha nincs, akkor 10 perc alatt téglán a kocsi, ha van akkor jó esetben kell neki 15 perc.

Vagy trükközöl, és a 4 keréken 4 különböző kerékőrt használsz :lol:

Mondjuk akkor esélyes, hogy végigszántják a kocsi oldalát mérgükben a kerékkulcsal :D

Link to comment
Megosztás:

Történet röviden: a helyi sörözőbe betévedt egy zsigulira való kreol bőrű egyén....iszogattak. Majd betértek a rendőrök is, és kérdezték kié ez a lejárt műszakis lada. Jelentkezők híján leeresztették a 4 kereket, hogy még véletlenül se vegyen részt forgalomban, majd elmentek. Persze 4 pótkerék és pumba+szelep együtt senkinél sincsen, igy a banda elindúlt kerekeket szerezni. Persze haverom autója az utcán állt, így az lett az áldozat. :D Szerencséje volt, mert a tolvajok lebuktak, és még hajnalban csöngettek a háznál a rendőrök. csak a krerékcsavarok egy része hiányzott :lol:

Persze ez ritka eset, ha valaki tényleg nem szükségből lop, hanem céltudatos akkor szerintem is mindegy, hogy van-e kerékőr vagy sem..........(az enyémen nincs)

Én tavaly ősz környékén jártam úgy, hogy lomtalanítás volt az utcában és hát mivel nem volt másut hely így a sarkon áltam meg az autóval (kiépítet kisparkoló az úttestel párhuzamossan, a szemétkupac a merőleges utcába volt felhalmozva) és mire másnap lementem, hogy megnézzem nem-e cseszték össze. A kocsinak nem is volt semmi baja, de a kereken lévő gyári tárcsákat szépen lelopták ( egy félnapon át káromkodttam :lol: ).

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly ősz környékén jártam úgy, hogy lomtalanítás volt az utcában és hát mivel nem volt másut hely így a sarkon áltam meg az autóval (kiépítet kisparkoló az úttestel párhuzamossan, a szemétkupac a merőleges utcába volt felhalmozva) és mire másnap lementem, hogy megnézzem nem-e cseszték össze. A kocsinak nem is volt semmi baja, de a kereken lévő gyári tárcsákat szépen lelopták ( egy félnapon át káromkodttam :D ).

Sajna ilyen világban élünk,hogy ami nincs lebetonozva annak hamar nyoma veszik.....

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

HÁt igen, keréklopás ellen az egyetlen hatásos védekezés, ha egyedileg gyártatsz magadnak kerékőrt. akár 4 különfélét is (egyediben!), vagy az összes csavar kerékőrös-egyedis. Bár ez már vsz költsélgekben is egetverő és hát macerás is. (bár lehet mind ugyanaz, ha egyedi)

És igen...ilyenkor elképzelhető, hogy hagy másut meglepetést a kedves kerékcsapoló...

Nekem 1 hetesen vitték el mind a 4 gyári dísztárcsát anno...1 hete parkolt itt az autó. :D :lol:

És még egyéb élmény a panelparkolókban...

Lopás ellen is az egyedi szerkezet is az egyetlen megoldás... mondjuk egy kerék-pedál összeköttetés a zárját meg egy 20 centis kulccsal tudod csak nyitni egy csövön keresztül. (tehát mással nem férnek hozzá) Így csak trélerrel vihető, viszont nem hiszem, hogy egy olyan autóból amiből minden sarkon 3 áll azt vinnék, amihez tréler kell. vagy ha igen, akkor az az astra toppon van! :lol:

Én mindig azt mondom, hogy ha már macerás, akkor olyat fog választani, amihez kevés idő kell és kicsi a bebukás kockázata.

Ezért van kamerázva az ajtóm előtti teürlet. Kicsi kamera, de már félő a tolvaj szempontjából, hiszen a rácson bejutni csak a kamera folytonos figyelése útján lehet. :lol:

Kellemes estét mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sajna ilyen világban élünk,hogy ami nincs lebetonozva annak hamar nyoma veszik.....

Nálunk van egy falu, úgy hívjták, hogy Mátraverebély. Na olyan durva a helyzet, hogy ha hiszitek ha nem, ki van írva a falu közepén hatalmas táblára, hogy "semmilyen értékét ne hagyja őrizetlenül!" Én a céges kocsival egyszer megálltam hétköznap délután kettőkor nyáron fényes nappal egy családi ház alatti kisbolt előtt. Bementem a boltba, de nem vásároltam mert rossz érzésem támadt. Tehát ahogy bementem azzal a lendülettel fordultam is ki. És Az út másik oldaláról már integetett egy brigád, a másik brigádnak, hogy "nem jó, ne csinálják, mert kijöttem a boltból" épp akkor surrant el a kocsitól négy tolvajforma. Ugyanitt már egyszer feltörték a kocsit fényes nappal a templom mellett, és kiloptak belőle minden táskát. Egyszer a szennyvízcsatornát építő cégtől lopták el a kiba...t nehéz agregátort. az volt a szerencse, hogy mikor észrevették őket annyira nehéz volt hogy nem tudtak tőle szaladni és eldobták.

Az a szavajárás a faluban, hogy ami itt leesik az nem koppan! :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

HÁt igen, keréklopás ellen az egyetlen hatásos védekezés, ha egyedileg gyártatsz magadnak kerékőrt. akár 4 különfélét is (egyediben!), vagy az összes csavar kerékőrös-egyedis. Bár ez már vsz költsélgekben is egetverő és hát macerás is. (bár lehet mind ugyanaz, ha egyedi)

Ezért van kamerázva az ajtóm előtti teürlet. Kicsi kamera, de már félő a tolvaj szempontjából, hiszen a rácson bejutni csak a kamera folytonos figyelése útján lehet. :lol:

Ez az egyedi dolog meg megint olyan (legalábbis kerék esetén), hogy úgyis a kocsiban tartod a célszerszámot. Vagy kesztyűtartó, vagy pótkerék környéke. Ok idő, kinyitni meg minden, de ha már trélerrel elviszik, akkor ki is tudják nyitni. Vagy ha már ki tudják nyitni, akkor nem trélerrel viszik? :D

A kamerás dolog meg én személy szerint nem értem, de tényleg így van. Nálunk újépítésű társasházban heti szinten törtek fel a ház alatti teremgarázsban vagy tárolót, vagy autót. Tényleg jó hely, nyugodtan lehet ott melózni. Szóval el is határozta a tisztelt ház, hogy proxys beléptetés lesz, nomeg legyen kamera is a bejáratoknál. Közös képviselet f@szkodaása miatt volt vagy kétésfélév mire megvalósult, de ez nem ide tartozik. A lényeg, hogy felszerelték a proxy beléptetőrendszert, egy héten belül feltörték és bejöttek, akkor már kisfurgonnal, vittek vagy három motort meg öt biciklit. Hónapokkal utána felszerelték a kamerét és így két éve nincs lopás.

Én azt nem értem, hogy a kamera mennyivel másabb? Felveszi a símaszkot vagy valami és mehet ugyanúgy nem?

A lényeg végülis, hogy ezek szerint van amitől félnek.

Link to comment
Megosztás:

Májusban a Tuskó parkolójában lopták el a két jobboldali dísztárcsámat, kb. 3 napi agybaj és dühöngés után találtam meg, hol lehet utángyártottat kapni, ami ugyanolyan, mert a gyári horror drága.

És hol találtad meg és mennyiért? Hülyekérdés de ezen is rajta van akkor az Opel embléma? :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt valaki meg tudja mondani, hogy az Opelekben úgy általánosságban a műszerfalon világító ESP felirat mit takar?

Gondolom egy alap Merivában nincs stabilizciósprogram, max elektrohidralikus szervókormány, de akkor az előbbit minek rövidítik Opelék?

Másik, hogy a kipörgésgátlónak van visszajelezője a műszerfalon (mint pl abs)?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.