Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy van egy 99-es 1.4 16v astra g-m! Sajna klíma nélkül!

Lehet e bele tenni utólag gyári bontott klímát, mennyire bonyolult művelet, és kell e még valamit pluszba cserélni a klíma szetten kívül?

Mennyire működne és rakott e már be valaki utólag és van e gondja vele?

Fontos lenne, mert ettől függ a szépségem sorsa, és nem szívesen válnék meg tőle.

Előre is köszi

Üdv.

Nekem is klíma nélküli az autóm és én megkérdeztem már szervízben hogy mennyi lenne bele egy klíma. Kb 500e ft amitől nem fog többet érni az autó és az utólag beszerelt klíma fele annyit tud mint a gyárilag beszerelt.

Úgyhogy nekem marad a "manuális klíma" azaz kézzel letekerem az ablakot mert az sem elektromos. De nekem ezelőtt sem volt klímás, el.ablakos autóm, ezért nem is vagyok hozzászokva így megvagyok nélküle. Annyival kevesebb hibalehetőség. De nem is biztos, hogy elcserélném egy klímásra. Én ezt az autót szeretem mert ez JÓ autó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy öreg úr Szegeden, aki a német rokonokat szokta meglátogatni, csak sajnos (az én szerencsémre) ő meghalt és a mamika pedig eladta az autót. 1.1m ft-ért.

Azt még nem is mondtam, hogy a páromnak meg olyan Skoda 105L van amibe 20évesen volt 7e km. Most 22éves az autó és 36e van benne. Nagyon tip-top kis autó. A nagyapjáé volt úgyhogy biztos!

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Nekem is klíma nélküli az autóm és én megkérdeztem már szervízben hogy mennyi lenne bele egy klíma. Kb 500e ft amitől nem fog többet érni az autó és az utólag beszerelt klíma fele annyit tud mint a gyárilag beszerelt.

Úgyhogy nekem marad a "manuális klíma" azaz kézzel letekerem az ablakot mert az sem elektromos. De nekem ezelőtt sem volt klímás, el.ablakos autóm, ezért nem is vagyok hozzászokva így megvagyok nélküle. Annyival kevesebb hibalehetőség. De nem is biztos, hogy elcserélném egy klímásra. Én ezt az autót szeretem mert ez JÓ autó :lol:

Mindkettőtöknek nagy segítség lehet egy jóminőségű napfénytető, F Astrámban innen volt egy nagyméretű elektromos:

http://www.webasto.hu/am/hu/am_automobile_3016.html

Ára tört része a klímáénak.

Link to comment
Megosztás:

Mindkettőtöknek nagy segítség lehet egy jóminőségű napfénytető, F Astrámban innen volt egy nagyméretű elektromos:

http://www.webasto.hu/am/hu/am_automobile_3016.html

Ára tört része a klímáénak.

Gondolkoztam már én is a napfénytetőn. Van valakinek utólag beépített? Beázással ugye ebben az esetben nem kell számolni? Elektromosat vagy manuálisat?

Mennyibe is kerül ez?

Link to comment
Megosztás:

Gondolkoztam már én is a napfénytetőn. Van valakinek utólag beépített? Beázással ugye ebben az esetben nem kell számolni? Elektromosat vagy manuálisat?

Mennyibe is kerül ez?

100-150k között, beépítve, típusfüggő. Az elekktromos kényelme megfizethetetlen, riasztóval aut. csukódik. Ha ez a márka jó a Maybach-ba, neked is jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

A te családodnak ez a karmája :lol:

Ne gondold! Nekem egyszer sikerült belenyúlnom egy szarba rendesen. Vettem egy Skoda Favoritot 130e-ért majd nem egész egy év alatt ráköltöttem 400e ft-ot csak, hogy autózható legyen és úgy nézzen ki ahogy nekem tetszik. A végén eladtam 220e-ért:( a pénztárcám biztonságának érdekébe.

A carstylingos linkemen megtalálható a képe.

Link to comment
Megosztás:

Én most nem azokra gondoltam, akik kinéznek egy kocsit és azt mondják, hogy na erről akarok tudni mindent, mert azok EPC nélkül is megtuják az adatokat.

Hanem azokról, akik mondjuk mennek a lakótelepen és keresnek egy 1.4 Astra-t. Na náluk tuti nincsen noti EPC-vel. De lehet csak én vagyok naív. :D

Most nem azért, de aki kicsit jártas az Opelba odamegy alánéz, és tudja, hogy milyen motor van benne. Még le sem kell nagyon hajolnia.

Egy hibbant ismerősöm a következőt fogalmazta meg: azért van az autóban a rádió, hogy be tudd kapcsolni, ha nem kívánatos hangokat hallasz :D

Azaz a rádió megszünteti a kellemetlen hangokból adódó idegesgedést ;)

Én most éppen valamiért, valahonnan a jobb oldalról olyan hangot hallok, mitha fütyülne a szél. Gőzöm sincs mi az és honnan jön. Csak menet közben hallom. A tömítések, gumik, ajtóhézagok rendben. Úgyhogy halvány lilám sincs :lol: . De ott a rádió, az megoldja ezt a kis problémát :lol: :D

Ez a két hozzászólás egymás után eléggé üt ;)

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is fütyül, ha hátra ülsz, nyilvánvalóan más vezet :D , akkor egész jól fogod érezni és hallani, hogy a hátsó ablakok mellett ömlik be a levegő felhúzott ablaknál.

Mit is beszéltünk a motorzaj csillapításáról a CL2-nél, ahol kispórolták!? Mert engem ez zavar, hogy 130-nál már tényleg "üvöltetni" kell a rádiót vagy az utastársat :lol:

Könnyen lehet, hogy a tükör fütyül... úgy 90 km/h körül kezdi nem?

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is fütyül, ha hátra ülsz, nyilvánvalóan más vezet :D , akkor egész jól fogod érezni és hallani, hogy a hátsó ablakok mellett ömlik be a levegő felhúzott ablaknál.

Mit is beszéltünk a motorzaj csillapításáról a CL2-nél, ahol kispórolták!? Mert engem ez zavar, hogy 130-nál már tényleg "üvöltetni" kell a rádiót vagy az utastársat :lol:

Tuti hátra ülök és kipróbálom.... És mit kezdjek vele, ha igazad van????

Link to comment
Megosztás:

Egy apróka kérdés:

Szerintetek érdemes lemosatni vagy lemosni a motor(tere)t?

Én szívesen megtenném ,mert az az egyetlen hely eddig, amit alaposan nem takarítotam még ki. Kicsit idegesít is! :D

Viszont egy kicsit félek tőle, nehogy olyan helyen is kimossák ahol nem kéne. :lol:

Mire kell figyelni, ha sajátkezűleg akarom elvégezni a hadműveletet? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy apróka kérdés:

Szerintetek érdemes lemosatni vagy lemosni a motor(tere)t?

Én szívesen megtenném ,mert az az egyetlen hely eddig, amit alaposan nem takarítotam még ki. Kicsit idegesít is! :D

Viszont egy kicsit félek tőle, nehogy olyan helyen is kimossák ahol nem kéne. :lol:

Mire kell figyelni, ha sajátkezűleg akarom elvégezni a hadműveletet? :lol:

Ki lehet mosni. Csak egy-két dologra figyelni kell. Generátor, gyújtás cuccok (elosztó, trafó, stb) ne nagyon kapjanak vizet. Persze nincs túl nagy tragédia, ha mégis beázik, legfeljebb kitörlöd, és kontaktsprayt neki. Az enyémen legalábbis. A tied DIS-es, ott még az elosztó sem ázna be. Persze a csatikat uúgy meg kell fújni kspray-vel.

Link to comment
Megosztás:

Egy apróka kérdés:

Szerintetek érdemes lemosatni vagy lemosni a motor(tere)t?

Én szívesen megtenném ,mert az az egyetlen hely eddig, amit alaposan nem takarítotam még ki. Kicsit idegesít is! :D

Viszont egy kicsit félek tőle, nehogy olyan helyen is kimossák ahol nem kéne. :lol:

Mire kell figyelni, ha sajátkezűleg akarom elvégezni a hadműveletet? :lol:

Attól függ mit jelent nálad a motormosás. Sima vízzel, motorlemosóval vagy hogyan gondoltad?

Link to comment
Megosztás:

Attól függ mit jelent nálad a motormosás. Sima vízzel, motorlemosóval vagy hogyan gondoltad?

A legjobb megoldást akarom választani. Sima vízzel is el lehet érni valamit, de szerintem egy kis motormosó csodaszer + egy kis magasabb nyomású leveretés már "mókásabb" eredmény ér el nem? :lol:

Én attól félek, hogy a magasnyomású (nem 200 bar-ra kell gondolni) valami gondot okoz. Régen az 1200-es zsigánál leragasztottam az elosztófedelet azt agynyeki. Ott sose volt probléma. Itt azért már több a kütyü meg mütyü és nem tudom pontosan mi az amit jobb, ha letakarok mielőtt nekiesek (nekiesnék).

Link to comment
Megosztás:

A legjobb megoldást akarom választani. Sima vízzel is el lehet érni valamit, de szerintem egy kis motormosó csodaszer + egy kis magasabb nyomású leveretés már "mókásabb" eredmény ér el nem? :lol:

Én attól félek, hogy a magasnyomású (nem 200 bar-ra kell gondolni) valami gondot okoz. Régen az 1200-es zsigánál leragasztottam az elosztófedelet azt agynyeki. Ott sose volt probléma. Itt azért már több a kütyü meg mütyü és nem tudom pontosan mi az amit jobb, ha letakarok mielőtt nekiesek (nekiesnék).

Motormosó után nem árt visszakonzerválni a motort. Bár ez más márkáknál kifejezetten követelmény. Arra figyelj, hogy a jóindulatú zsírt pl az ékszíj feszítőből ne nagyon mosd ki, vagy legalábbis pótold.

Arról, hogy közben járjon-e a motor megoszló vélemények vannak. Van aki szerint ha nem járatja, akkor nehezen, vagy egyáltalán be sem indul. Van aki szerint fölösleges járatni még felrobban. Ja legalább hideg motornál kezd mosni, nehogy megrepedjen valami a hőingadozás miatt.

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok!

Tudja valaki esetleg hogy 1.4 xep classicba,milyen válto van?

F13 vagy F17?

És esetleg valaki nem tudna képet mellékelni erröl a váltorol hogy a beöntö nyilása hol van melyik,illetve az olaj szint ellenörzö?

Köszi

Az ellenörző csavart valamelyik féltengely körül keresd, hogy a jobbnál vagy a balnál van azt mindig elfelejtem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.