Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

udv a forumon

Kezdo G Astraskent a kovetkezovel fordulok hozzatok. Lenne egy kis problema a belso levego keringtetes elektro motorjaval. a kesztyutarto mogott egy folyamatosan kotyogo hang jott, kibontas utan az elektro motor folyamatosan jart, es mozgatta a legterelo lapkat, ezzel allandoan valtoztatva a kulso belso keringtetest. Most megyek a szerelohoz meg nem talalt megoldast a a hiba kijavitasara, egyenlore kulso keringtetesen hagyva az egeszet.

valami otlet?

Hali!

Azért jár a motor folyamatosan, mert a persely amibe csatlakozik a motor tengelye nagy valószínűséggel szétment..

Úgy működik mint az ablakemelő: addig forog amíg az áramfelvétel túl lép egy küszöböt és az elektronika lekapcsolja.

Itt egy korábbi írásom a témával kapcsolatosan: http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=523738

Vagy bontóból csere, mert újat csak motorral adnak kb 15ezer helyi valutáért...

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Motortérből alapjáraton (az alapjárat szép és normális) sajna nem tudom a motor számát mivel nem az én gépem, de mi "vezérműszíjjra gyanakodunk"

egy csendes "háttérzaj" olyan mintha egy vonat zakatolna lassan de tényleg nagyon halk!

üdv

Hello!

A szíj biztosan nem zakatol, de a feszítője az bizony tud hasonló hangokat adni, mint amit leírsz.

( inkább ketyegésre hasonlít, mint a vonatra... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

részlet :

egyedi Légszűrő rendszer, simota direkt szűrő, motor feltöltő rezonátor cső(chip es), levegő gyorsító, Sport gyertya vezérlő, Sport kábelok, Sport gyertyák, Felülírt ECO vezérlő program, Kapcsolható és állítható CHIP elektronika, Egyedi Kipuf rendszer, Gáz gyorsítóval, (nagyon durva hang)..

ettől lesz 162 lóerő a Z14XE ??

Link to comment
Megosztás:

részlet :

egyedi Légszűrő rendszer, simota direkt szűrő, motor feltöltő rezonátor cső(chip es), levegő gyorsító, Sport gyertya vezérlő, Sport kábelok, Sport gyertyák, Felülírt ECO vezérlő program, Kapcsolható és állítható CHIP elektronika, Egyedi Kipuf rendszer, Gáz gyorsítóval, (nagyon durva hang)..

ettől lesz 162 lóerő a Z14XE ??

Ja, ezt olvastam én is a használtautón....

Jót röhögtem.

Link to comment
Megosztás:

:lol: Igen,ez tényleg egy pontos hibaleírás volt,ebből nem nehéz rájönni a baj okára!

Nekem is zörejek és morgások hallatszódtak a motor irányából.

Először generátorcsapágyra tippeltünk,mert arról hallottuk a zakatolást,de miután levettük a szíjat róla

és továbbra is maradt a picit halkabb morgás ezért a görgőkre és vízszívattyúra terelődött a gyanú.

Végülis a wasserpumpe lett a bűnös ,őt újra cseréltük(11000 ft .INA).Természetesen ekkor már a görgőket és a

szíjakat is újra cseréltük(szett:35000ft,ékszíj hosszbordás:5000ft) a generátorcsapágy is megújult(5000ft.)Ismerős szerelő(kb.10000ft+a sörök).

Mostmár ismét szép hangja van a motornak és egy jó darabig remélem nem kell hozzányúlni!

Csak azért írtam ilyen hosszan le az árakkal ,hogy aki hasonló cipőben jár ,tudjon mihez vetni!

Link to comment
Megosztás:

hát én csalódtam most az opelben :lol:

horvátországban a nyaralás közepén sikerült egy kb 10 ft-os alkatrész hibája miatt 2 napra letámasztani az autót...

a motor (z14xep) bal oldalán felül megy befele egy vékony vízcső, asszem talán a vízpumpa nyomja ezen a kiegyenlítő tartály felé

egy műanyag, fekete csavar volt beletekerve, amire kívülről egy bilinccsel csatlakozott a vízcső

egy erősebb emelkedő (éppen álltam fel a parkolóba, és szerencsére magamtól is leállítottam mielőtt észrevettem volna) közben tőböl kettétört és nyomta ki a fagyállót..

közeli egyetlen opel szervízben persze csak hasonlót tudtak adni, aminek más volt a menetje (viszont ez már legalább fémből van) +1 nap volt mire találtam mesterembert aki megértette mit akarok és faragott rá egy olyan menetet mint ami nekem kell... :lol:

ennek folytatásaként ma megint szétszedtük, mivel az eredeti tömítést odakint sikerült elhagyni, és jobb híján anélkül raktuk össze... de persze picit gyöngyözött, úgyhogy ma kapott egy tömítést is.

viszont a bénázás közben sikerült elfolyatni jó fél L fagyállót megin, végig a szíjon meg tárcsákon...

okozhat ez bajt? (azon kívül hogy büdös)

mert akkor motormosi, legalább ezen az oldalon, csak ettől meg parázok kicsit nehogy valami beázzon...

egyébként erről volt szó, okulásul :lol:

astra_hiba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

ennek folytatásaként ma megint szétszedtük, mivel az eredeti tömítést odakint sikerült elhagyni, és jobb híján anélkül raktuk össze... de persze picit gyöngyözött, úgyhogy ma kapott egy tömítést is.

viszont a bénázás közben sikerült elfolyatni jó fél L fagyállót megin, végig a szíjon meg tárcsákon...

okozhat ez bajt? (azon kívül hogy büdös)

mert akkor motormosi, legalább ezen az oldalon, csak ettől meg parázok kicsit nehogy valami beázzon...

egyébként erről volt szó, okulásul :lol:

ez z14xep tipus hiba

gyakori.......

Link to comment
Megosztás:

Vasárnap... Megint elment a hétvége és lehet készülni a melóra. :lol:

Még a füvet sem vágtam le, délután nem volt időm. Dél körül megjött a tesóm, meghozta az imádott Astrámat. Múltkor elkérte, mivel a Balatonhoz mentek és az ő Mazdájába nem fértek volna be 4-en. Én hülye meg odaadtam a kocsimat... Na ilyet ti sose csináljatok! :lol: "Imádott" bátyám panaszkodott a gyújtáskapcsolóra (elismerem, nem volt tökéletes a régi és ki lett cserélve és az újjal is kisebb gondok voltak), hogy nem akart elfordulni. Nálam ilyen nem történt soha, csak a kulcs kihúzása után nem ugrott ki és néha a rádió sem állt le. Gondoltam majd egyszer ha odajutok, megmutatom az ismerősömnek.

Nos, délután ellenőrizni akartam, hogy tele tankkal adja-e vissza és lám', a kulcs meg se mozdult a kapcsolóban. Nem voltam ideges, áááá dehogy..... Aztán ahogy szitkozódtam, látom, hogy két szép hosszú karc van a bal hátsó ajtónál + az ablakon két rövidebb.... Szerencse, hogy tudok magamon uralkodni, mert amúgy most a őrszobán beszélgetnék a zsarukkal. Vagy éppen valaki asszonyt csinálna belőlem a fogdán, miközben a rácsba kapaszkodom.

A tesóm röhögve köszönte meg a kocsit, majd elindult Pestre a szar Mazdájával. A tahó... Szerintetek is vicces a helyzet? Mert ő annak látta.

A lényeg, hogy az ismerősömet áthívtam, majd szétszedtük a kormányt és kiszedtük a gyújtáskapcsolót. Kis piszkálgatás és elemzés után visszatettük, de nem volt jó és újra megpróbáltuk kiszedni. Persze akkor már nem jött és végül kalapáccsal ütöttük ki a helyéről, meg közben fúrtunk egy kicsit. A kapcsoló tropa lett, de a kormánymű szerencsére sértetlen maradt. Visszatettük a régi gyújtáskapcsolót és most imádkozom, hogy ne akadjon be végleg. :lol: Az egész művelet röpke 3 óra volt.

Na megyek aludni, talán holnapra minden szép és jó lesz. :lol:

G.

Link to comment
Megosztás:

Motortérből alapjáraton (az alapjárat szép és normális) sajna nem tudom a motor számát mivel nem az én gépem, de mi "vezérműszíjjra gyanakodunk"

egy csendes "háttérzaj" olyan mintha egy vonat zakatolna lassan de tényleg nagyon halk!

üdv

Helló!

Esetleg a tengelykapcsoló kinyomó csapágya, vagy valamelyik feszító görgő adhatja a hangot.

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Vasárnap... Megint elment a hétvége és lehet készülni a melóra. :lol:

Még a füvet sem vágtam le, délután nem volt időm. Dél körül megjött a tesóm, meghozta az imádott Astrámat. Múltkor elkérte, mivel a Balatonhoz mentek és az ő Mazdájába nem fértek volna be 4-en. Én hülye meg odaadtam a kocsimat... Na ilyet ti sose csináljatok! :lol: "Imádott" bátyám panaszkodott a gyújtáskapcsolóra (elismerem, nem volt tökéletes a régi és ki lett cserélve és az újjal is kisebb gondok voltak), hogy nem akart elfordulni. Nálam ilyen nem történt soha, csak a kulcs kihúzása után nem ugrott ki és néha a rádió sem állt le. Gondoltam majd egyszer ha odajutok, megmutatom az ismerősömnek.

Nos, délután ellenőrizni akartam, hogy tele tankkal adja-e vissza és lám', a kulcs meg se mozdult a kapcsolóban. Nem voltam ideges, áááá dehogy..... Aztán ahogy szitkozódtam, látom, hogy két szép hosszú karc van a bal hátsó ajtónál + az ablakon két rövidebb.... Szerencse, hogy tudok magamon uralkodni, mert amúgy most a őrszobán beszélgetnék a zsarukkal. Vagy éppen valaki asszonyt csinálna belőlem a fogdán, miközben a rácsba kapaszkodom.

A tesóm röhögve köszönte meg a kocsit, majd elindult Pestre a szar Mazdájával. A tahó... Szerintetek is vicces a helyzet? Mert ő annak látta.

A lényeg, hogy az ismerősömet áthívtam, majd szétszedtük a kormányt és kiszedtük a gyújtáskapcsolót. Kis piszkálgatás és elemzés után visszatettük, de nem volt jó és újra megpróbáltuk kiszedni. Persze akkor már nem jött és végül kalapáccsal ütöttük ki a helyéről, meg közben fúrtunk egy kicsit. A kapcsoló tropa lett, de a kormánymű szerencsére sértetlen maradt. Visszatettük a régi gyújtáskapcsolót és most imádkozom, hogy ne akadjon be végleg. :P Az egész művelet röpke 3 óra volt.

Na megyek aludni, talán holnapra minden szép és jó lesz. :lol:

G.

Nagyon sajnálom akocsidat :lol:

Az én kocsimat rajtam kívül CSAK! a feleségem vezetheti, aki egyébként a női sofőrök közt magasan jónak számít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,6 16V Astra G Caravan-om, 99'-es, benzin/gázüzemű. Olyan gondom van, hogy gázüzemben néha/gyakran, amikor le akarom állítani a motort, nem akar leállni, akár a kulcsot is kivehetem, pöfög-köhög tövább, akár 5 másodpercig is. Olyankor hiába fordítom vissza a kulcsot gyújtásra (ezzel ismételten indul) és állítanám le ismét, nem áll le. Most azt a megoldást találtam, h. átkapcsolok benzinre ilyenkor, megvárom amíg kiürül a gáz a motorból és amikor már benyát kap, szépen leáll.

Van valakinek ötlete, mi lehet a gond?

Köszönöm előre a válaszokat.

Üdv. Sziszka

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a vezérműszíj nem jelzi hanghatással cseréjének szükségességét (legalábbis nem a mezei userner). Működése és elhasználódása is csendes.

A hang csak hideg vagy üzem meleg motorból is jön?

Hello!

Ezt sajnos meg tudom cáfolni, még a B corsamban volt olyan jelenség, hogy a vezérmű szíj széle elkezdett foszlani, és ez ütütte a burkolatot. De totál fémes kopogó hangot adott föleg alapjáraton. Ez egyedi eset lehetett mert kb 4000km lehetett a szíjban, biztos anyaghibás volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,6 16V Astra G Caravan-om, 99'-es, benzin/gázüzemű. Olyan gondom van, hogy gázüzemben néha/gyakran, amikor le akarom állítani a motort, nem akar leállni, akár a kulcsot is kivehetem, pöfög-köhög tövább, akár 5 másodpercig is. Olyankor hiába fordítom vissza a kulcsot gyújtásra (ezzel ismételten indul) és állítanám le ismét, nem áll le. Most azt a megoldást találtam, h. átkapcsolok benzinre ilyenkor, megvárom amíg kiürül a gáz a motorból és amikor már benyát kap, szépen leáll.

Van valakinek ötlete, mi lehet a gond?

Köszönöm előre a válaszokat.

Üdv. Sziszka

Helló!

Egyszer már találkoztam egy autóval, ami pont fordítva csinálta ezt. Gázzal tökéletes, benzinnel meg a fenti hibát csinálta. A gyujtótrafó volt a hibás.

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.