Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!!

Az a helyzet, hogy ezt már csináltam így egyszer, 5 évvel ezelőtt, de akkor ezek szerint szerencsém volt,mert pár nap alatt eladták a leadott autómat.

Most sem lenne gond a súlyadó miatt , ha nem közeledne az év vége, de így gáz ez az egész. A bonus-malus meg bármikor szívás lenne év közben is.

Hát ezt megszívtam lehet!

Holnap megyek a kereskedésbe és beszélek velük, hogy vegyék meg ők, vagy valami...

Abban maradtam velük akkor, hogy majd postán küldik az adás-vételit ha sikerült eladni...

Ennek 2 hete, remélem elmegy egy héten belül, mert rohangálni vagy faxolgatni is kell utána és itt vannak az ünnepek is :huh:

Tényleg valaki nem akarja megvenni? :lol: :lol:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...sic_1.4-3468174

Szép autó!

Hátha valaki pont ilyet keres a karácsonyfa alá és szerencséd lesz az eladással.

Link to comment
Megosztás:

Szép autó!

Hátha valaki pont ilyet keres a karácsonyfa alá és szerencséd lesz az eladással.

Köszi, vigyáztam is rá mindig!!

Remélem elmegy addig és akkor 2 ünnep között még lenne esélyem elintézni a papírokat is!

Mennyibe számolták be?

Szaré-húgyé számolták be :huh:

A belsejéről is volt kép, de levették...lehet úgy gondolják nehezebben megy el?

Fehér számlap ASTRA felirattal, kék-fehér ledes világítással, piros ledes mutatókkal, sportkormánnyal.

Sportkipuffogó, fólia, bridgstone 1 telet futott téli gumikkal.

400.000 pénzt adtak érte, úgy , hogy ennyiért adtam még mellé (de ezt már nem is írják, tehát valószínűleg külön eladták már jó pénzért) 15collos alessio monte carlo alufelniket goodyear egle F1 GSD3 -as 195/50 R15-ös 2 szezont futott gummákkal szerelve!!!

549.000-ről indult, levettek egy 10-est belőle 1 hét után....

(ha teszem azt eladták a 4 kereket 60.000ft-ért, a kocsit meg odaadják 510.-ért majd valakinek , akkor is kerestek rajtam 170.000ft-ot, mert a mosáson kívűl nem kellett ahhoz a kocsihoz hozzányúlni!

És ez a 170.000ft csak ezen a kocsin keresték. Amit vettem tőlük azon is nyilván volt egy 100-150 ezer hasznuk.

És akkor még én fogok rábaszni, ha nem adják el időben és nem tudom bevinni az adásvételit a megfelelő helyekre.

Felcsapok én is kereskedőnek, ilyen jól meg lehet ebből élni, csak pofa kell hozzá, hogy lehúzd az embereket. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi, vigyáztam is rá mindig!!

Remélem elmegy addig és akkor 2 ünnep között még lenne esélyem elintézni a papírokat is!

Szaré-húgyé számolták be :huh:

A belsejéről is volt kép, de levették...lehet úgy gondolják nehezebben megy el?

Fehér számlap ASTRA felirattal, kék-fehér ledes világítással, piros ledes mutatókkal, sportkormánnyal.

Sportkipuffogó, fólia, bridgstone 1 telet futott téli gumikkal.

400.000 pénzt adtak érte, úgy , hogy ennyiért adtam még mellé (de ezt már nem is írják, tehát valószínűleg külön eladták már jó pénzért) 15collos alessio monte carlo alufelniket goodyear egle F1 GSD3 -as 195/50 R15-ös 2 szezont futott gummákkal szerelve!!!

549.000-ről indult, levettek egy 10-est belőle 1 hét után....

(ha teszem azt eladták a 4 kereket 60.000ft-ért, a kocsit meg odaadják 510.-ért majd valakinek , akkor is kerestek rajtam 170.000ft-ot, mert a mosáson kívűl nem kellett ahhoz a kocsihoz hozzányúlni!

És ez a 170.000ft csak ezen a kocsin keresték. Amit vettem tőlük azon is nyilván volt egy 100-150 ezer hasznuk.

És akkor még én fogok rábaszni, ha nem adják el időben és nem tudom bevinni az adásvételit a megfelelő helyekre.

Felcsapok én is kereskedőnek, ilyen jól meg lehet ebből élni, csak pofa kell hozzá, hogy lehúzd az embereket. :lol:

SZÉÉP ÓTÓ !!! hááát...400-ért feldobtad volna ide ezekel a cumókkal és tuti lett volna egyből gazdája és most nem görcsölnél....próbáltad eladni külön vagy csak beszámítás? kár érte is meg a szívás miatt is...

Link to comment
Megosztás:

SZÉÉP ÓTÓ !!! hááát...400-ért feldobtad volna ide ezekel a cumókkal és tuti lett volna egyből gazdája és most nem görcsölnél....próbáltad eladni külön vagy csak beszámítás? kár érte is meg a szívás miatt is...

Nem sokáig próbáltam eladni!

Itt fórumon amikor kérdezősködtem a G-astráról , megemlítettem, hogy van eladó F-es nem nagyon haraptak rá :lol:

Megtaláltam a mostanit, szerelem volt hamar és kp-re ment, de pont hiányzott hozzá a beszámítás sajnos.

Nem akartam, hogy elvigyék, mire eladom az F-est.

Még ha buktam is rajta, legalább az újjal nem szívtam meg, úgy tűnik azzal nagyon is rendben van minden :lol:

Sajnáltam azért megválni tőle ennyiért, szerettem nagyon. 5éve 1millió180ezerért vettem, költöttem is rá rendesen, benne van 1,5-be , most meg adtak érte 400.-at. grrrrrrrrrrrrr

De végülis amikor az emberek eladják a kocsijukat 1 évesen ,m ert sokan nem bírják fizetni, többet buknak rajta az alatt az 1év alatt, mint én 5 év alatt.

Szóval ezen már nem mérgelődök, de a biztosítással, lóerőadóval már nem szeretném megjárni!!! És az még előttem van, azon aggódok most inkább :huh:

Link to comment
Megosztás:

Jaygab!

Szervós a verda??? Egyik cimbim mondta kéne neki vmi kocsi, mert a kadettjába besült a moci (ökör volt olajnyomás nélkül úgy gondolta hazamegy) F be gondolkodik 500 ezerig csak azt mondta mindenképpen szervosat szeretne.

Sajnos NEM!!

Elektromos ablak, centrál, immós,ütésérzékelős riasztó van benne, ezek is utólag, gyárilag full fapados a drága...

...de semmi nem is romlott el benne sosenem :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jaygab!

Szervós a verda??? Egyik cimbim mondta kéne neki vmi kocsi, mert a kadettjába besült a moci (ökör volt olajnyomás nélkül úgy gondolta hazamegy) F be gondolkodik 500 ezerig csak azt mondta mindenképpen szervosat szeretne.

F Astrából aztán lehet válogatni,van bőven....,mint égen a csillag!(vagy több)

Én imádtam az enyém,pedig 1,4 -es totál alapmodell volt,ráadásul :fehér.

Akkor még a sündőröknek is leginkább ilyenek voltak és sokszor mikor megálltam az út szélén úton,faluban ,városban bárhol

mindig olyan óvatos lett a forgalom a környékén. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos NEM!!

Elektromos ablak, centrál, immós,ütésérzékelős riasztó van benne, ezek is utólag, gyárilag full fapados a drága...

...de semmi nem is romlott el benne sosenem :rolleyes: :blink:

Ha bizományiba van akkor ki sem tudod hozni? Elvégre a te neveden van és nincs adás-vételi h eladtad volna. Egyik cimborámat is érdekelne lehet. Mondtam neki, hogy van egy szép F astra 540ért. Mert ha ki tudnád hozni akkor ti megegyeznétek és a kereskedőnek meg odaadnád amivel lógsz és még pénzed is maradna:) A kilóméter valós?

Link to comment
Megosztás:

Ha bizományiba van akkor ki sem tudod hozni? Elvégre a te neveden van és nincs adás-vételi h eladtad volna. Egyik cimborámat is érdekelne lehet. Mondtam neki, hogy van egy szép F astra 540ért. Mert ha ki tudnád hozni akkor ti megegyeznétek és a kereskedőnek meg odaadnád amivel lógsz és még pénzed is maradna:) A kilóméter valós?

Nem fog menni, mert beszámolták 400.000-ért.

Náluk van a törzskönyv, forgalmi, minden!

Csak a szopás maradt meg nekem!!! (fizetni utána a fizetnivalót)

Nem hiszem, hogy menne a dolog, ezek keresni akarnak rajta.

Kérésre biztos nem menne, jogilag meg nem tudom mit lehetne csinálni....szerintem úgysem sokat :-(

Meg különben sem akarok velük baxakodni, mert az új kocsira náluk tudom érvényesíteni a rá adott 1év garanciát.

Annyit tehet a haverod, hogy odamegy és lealkudja 500ezerre.Szerintem odaadnák simán annyiért is!!!

Én voltam a második tulaj, 5 évesen vettem 67.000km.-rel kereskedőtől sz.könyv nélkül, most van benne óra szeint 118.000km, de vétel után hívtam az előző tulajt (ekkor már persze mindegy, csak a kíváncsiság hajtott), hogy mennyivel adta el, azt válaszolta 95.000-rel.

Tehát adj hozzá 28.000 futott km-t (ennyit pörgetett vissza anno a kereskedő), mivel én már nem pörgettem és nem is mentem vele sokat, így a VALÓS km: 146.000km!!!!

Én nagyon gondos tulaj voltam, 10.000km-ként olaj+összes (pollen, levegő,üzemanyag)-szűrő csere+vásárláskor teljes vezérlés csere ,ami ugye 10.000km múlva újra esedékes lesz.

Műszaki most volt szept.5-én, még 2 évre adták meg.

Motorikusan nagyon jó, nem eszi az olajat, a szélvédőnél tömíteni kell , mert befolyik az esővíz és nagyon párásodik :-(

Bármit elmondok róla őszintén, nem akarok senkit átverni vele.

Általam vezetett szervízkönyve van.

Nekem most annyi érdekem van az eladáshoz, hogy az adásvételit minnél hamarabb a kezembe kapjam, hogy tudjam intézni a biztosítást.

Link to comment
Megosztás:

EMBEREK!!!!!!!!!!

MINDENKI aki elborzasztott a kereskedői hozzáállástól és nagyon baljós jövőt vetített előre számomra.( story: beszámított F astra, nincs adásvételi, biztosítás és teljesítményadó terhének további fizetése amíg nem adják el stb....,emlékeztek rá...)

Vannak még NORMÁLIS autókereskedők is a világon, történnek jó dolgok is az életben!!

Ma mentem volna vissza oda, ahol beszámították az F astrát, hogy megbeszéljem velük, hogy ez így nekem nagyon nem lesz jó, ha nem adják el idén a kocsit, erre mi történik?

Reggel meló után elugrottam asszonnyal a tes**ba és a parkolóban találkoztam a kereskedővel tök véletlenül. Mosolyogva jött oda hozzánk, hogy eddig nem sikerült eladni a gépet (a tuning miatt félnek megvenni az emberek, ezért visszarakták a gyári kormányt, gyári kipuffogót) és e héten csütörtökön vonják ki a forgalomból a kocsit, hogy ne legyen vele problémám!!!!!Még csak kérnem sem kellett, magától mondta és teszi meg mindezt!!!Még a költségeket is (írtátok kb.2400ft) ők fizetik, utána pedig a kivont forgalmi másolatát elküldik postán vagy bedobják a postaládámba, mert úgyis erre járnak felém amerre lakom.

Kééééész vagyok, ez felér egy ünnepi ajándékkal számomra és még kicsit szégyellem is magam amiket írtam elkeseredésemben.

Szóval úgy tűnik happy end lesz :rolleyes:

Nincs telj.adó, nincs biztosítás, az egyetlen amit még nem tudok így megtenni az a bonusom átvitele a G- astrára, ezt majd csak akkor, ha tényleg el lesz adva a kocsi és kezemben az adásvételi.

Szóval ilyen is van :blink: :lol: :D

Mindettől függetlenül köszönöm mindenkinek a tanácsokat, válaszokat, mert mind igazak lehetnek az esetek többségében, de szerencsére nem az én esetemben ;)

Link to comment
Megosztás:

EMBEREK!!!!!!!!!!

MINDENKI aki elborzasztott a kereskedői hozzáállástól és nagyon baljós jövőt vetített előre számomra.( story: beszámított F astra, nincs adásvételi, biztosítás és teljesítményadó terhének további fizetése amíg nem adják el stb....,emlékeztek rá...)

Ma felhívta haver a kereskedést, és érdeklődött az autó iránt. Neki is mondták, hogy lecserélték a kipuffot. Különössebb felvilágosítást nem adott a kereskedő mint amit a haszáltauto.hu-n találni. Én elmondtam neki amit leírtál róla, meg van egy rokona Pesten és elküldte, hogy nézze meg. Azt mondta a rokon nagyon jól néz ki a verda, kívülről egyben van nagyon. A kereskedő irányárként tűzte ki azt a 539e Ft-ot. Mondom akkor lehet még az átírást bele is tudja alkudni. Mindenképpen akar venni autót mert nálunk a cégnél megszűnik a cégesautóval való hazajárás mert VÁLSÁG VAN!! és spórolni kell. Januártól saját autóval (9ft/km térítéssel)kell bejárni vagy busszal (80% térítéssel). Ugyhogy még idén akar autót venni így lehet hogy az eladás is megoldódik:) Remélem ha megveszi nem fog csalódni és én sem maradok sz@rban bár én mondtam, hogy nem akarom rábeszélni viszont nem minden autónak lehet tudni az előéletét...

Link to comment
Megosztás:

Ma felhívta haver a kereskedést, és érdeklődött az autó iránt. Neki is mondták, hogy lecserélték a kipuffot. Különössebb felvilágosítást nem adott a kereskedő mint amit a haszáltauto.hu-n találni. Én elmondtam neki amit leírtál róla, meg van egy rokona Pesten és elküldte, hogy nézze meg. Azt mondta a rokon nagyon jól néz ki a verda, kívülről egyben van nagyon. A kereskedő irányárként tűzte ki azt a 539e Ft-ot. Mondom akkor lehet még az átírást bele is tudja alkudni. Mindenképpen akar venni autót mert nálunk a cégnél megszűnik a cégesautóval való hazajárás mert VÁLSÁG VAN!! és spórolni kell. Januártól saját autóval (9ft/km térítéssel)kell bejárni vagy busszal (80% térítéssel). Ugyhogy még idén akar autót venni így lehet hogy az eladás is megoldódik:) Remélem ha megveszi nem fog csalódni és én sem maradok sz@rban bár én mondtam, hogy nem akarom rábeszélni viszont nem minden autónak lehet tudni az előéletét...

írtam PÜ-t

Link to comment
Megosztás:

Köszi, vigyáztam is rá mindig!!

Remélem elmegy addig és akkor 2 ünnep között még lenne esélyem elintézni a papírokat is!

Szaré-húgyé számolták be :rolleyes:

A belsejéről is volt kép, de levették...lehet úgy gondolják nehezebben megy el?

Fehér számlap ASTRA felirattal, kék-fehér ledes világítással, piros ledes mutatókkal, sportkormánnyal.

Sportkipuffogó, fólia, bridgstone 1 telet futott téli gumikkal.

400.000 pénzt adtak érte, úgy , hogy ennyiért adtam még mellé (de ezt már nem is írják, tehát valószínűleg külön eladták már jó pénzért) 15collos alessio monte carlo alufelniket goodyear egle F1 GSD3 -as 195/50 R15-ös 2 szezont futott gummákkal szerelve!!!

549.000-ről indult, levettek egy 10-est belőle 1 hét után....

(ha teszem azt eladták a 4 kereket 60.000ft-ért, a kocsit meg odaadják 510.-ért majd valakinek , akkor is kerestek rajtam 170.000ft-ot, mert a mosáson kívűl nem kellett ahhoz a kocsihoz hozzányúlni!

És ez a 170.000ft csak ezen a kocsin keresték. Amit vettem tőlük azon is nyilván volt egy 100-150 ezer hasznuk.

És akkor még én fogok rábaszni, ha nem adják el időben és nem tudom bevinni az adásvételit a megfelelő helyekre.

Felcsapok én is kereskedőnek, ilyen jól meg lehet ebből élni, csak pofa kell hozzá, hogy lehúzd az embereket. :blink:

Én tavaly egy 13 évest adtam el 213.000km-el magánembernek 400.000 ért és hálás volt érte, pedig négy elemet újítani kellett rajta.

lehúztak téged, node ebből élnek... Legközelebb kivárod míg megveszi valaki tőled (magánember), jó eséllyel jóval többért mint a nepper venné meg, plusz egyből ki tudod írni a nevedről!

Éngemis le akartak húzni ilyen 300E Ft és társai ajánlatokkal, de tudtam, hogy ha neki annyiért megérné, akkor magánember meg fogja venni 400 ért is

ilyen volt

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly egy 13 évest adtam el 213.000km-el magánembernek 400.000 ért és hálás volt érte, pedig négy elemet újítani kellett rajta.

lehúztak téged, node ebből élnek... Legközelebb kivárod míg megveszi valaki tőled (magánember), jó eséllyel jóval többért mint a nepper venné meg, plusz egyből ki tudod írni a nevedről!

Éngemis le akartak húzni ilyen 300E Ft és társai ajánlatokkal, de tudtam, hogy ha neki annyiért megérné, akkor magánember meg fogja venni 400 ért is

Én anno a Skoda Favoritommal is így voltam. Kereskedő azt mondta ad érte 120E ft-ot. Sarkonfordultam és kijöttem. Vártam egy kicsit vele, hirdetgettem és két hét múlva elvitték 220E ft-ért magánember. Az alufelniket meg eladtam plusz 40E ft-ért gumikkal együtt.

Az meg ilyen volt:

Favi.jpg

Link to comment
Megosztás:

hát ja :rolleyes:

Ezt most 10évig nem tervezem eladni, de az biztos, hogy most már csak magánszemélynek adom el legközelebb!!! Bár lehet nepper is az illető, de akkor is az árat én mondom meg és döntöm el, hogy mennyiért adom el.

Biztos jobban lehet járni, ha nem beszámításra megy.

Link to comment
Megosztás:

Én anno a Skoda Favoritommal is így voltam. Kereskedő azt mondta ad érte 120E ft-ot. Sarkonfordultam és kijöttem. Vártam egy kicsit vele, hirdetgettem és két hét múlva elvitték 220E ft-ért magánember. Az alufelniket meg eladtam plusz 40E ft-ért gumikkal együtt.

Az meg ilyen volt:

.KÉP.

Szép... látszik, hogy szeretted. Az F astra előtt nekem ZASTAVA GTL 55 volt (strandkorlátkék :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

hát ja :rolleyes:

Ezt most 10évig nem tervezem eladni, de az biztos, hogy most már csak magánszemélynek adom el legközelebb!!! Bár lehet nepper is az illető, de akkor is az árat én mondom meg és döntöm el, hogy mennyiért adom el.

Biztos jobban lehet járni, ha nem beszámításra megy.

Az az igazság, hogy egy öregebb autónál a nepper azért bukós, mert szinte ugyanazt az árrést akarja hozni a régi autón is, mint újabbakon.

Az ilyen korú kocsi esetben 25-30% is lehet! És hidd el, ha ő el tudja adni (márpedig akkor meg sem venné) úgy hogy neki haszna is legyen, akkor te is el fogod tudni adni. Az is igaz, hogy ki kell várni és adott esetben egy darabig kocsi nélkül is maradhatsz.

De valamit valamiért. Én is így vettem tavaly ezt a fekete sast. A régit egy hónap alatt adtam el, és utána szerencsére 8 nap múlva jött ez. Én is magánemberkétől vettem.

Node késői bánat, próbáld meg még valahogy lepapírozni a dolgokat a kereskedővel. Legalább egy használati szerződést írjatok, akkor legalább tudod bizonyítani károkozás esetén, hogy nem nálad van a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Skodri volt az első. A rendszámát soha nem felejtem el.

CMR=Colin McRae :lol: ;) :rolleyes:

Ó nekem volt a zasti előtt egy kadmiumsárga trabant kombim is! azt visszasírom, nagyon szerettem, főleg, hogy a befüggönyözött hátsórészbe beoperált nagy szivacshoz sok fiatalkori élmény társul :D :D :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ó nekem volt a zasti előtt egy kadmiumsárga trabant kombim is! azt visszasírom, nagyon szerettem, főleg, hogy a befüggönyözött hátsórészbe beoperált nagy szivacshoz sok fiatalkori élmény társul :D :D :rolleyes:

nekem ilyenek a G hez is társulnak.... ;) :lol: :blink: de ebbe nem kellett hozzá szivacs ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.