Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hali!

Én írtam ha igaz, nekem kiáll picit a teteje. Nem követi a kocsi oldalának ívét. Ezzel nincs mit tenni. Csináltam képeket, majd ha hozzáférek a géphez akkor megmutatom. Nem tudom a tiéd miként, mitől áll ki de ha nem zár az baj. Akkor nem az a fő baj hogy csúnya hogy kiáll. Még nem csináltam ilyent de biztos hogy a kivetőn és a záron is lehet valamennyit állítani. Ha sokat vetemedett akkor csere.

Egy szép fehérre... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem; 2006-os G astrám van kb. fél éve, használtan vettem. A multkor láttam, hogy a motorháztető alatt minden csupa sár, trutyi volt. Ezen azért is meglepődtem, mert nem mentem földúton, valamint amikor megvettem kristálytiszta volt. A kocsinak nincs semmi borítása a motortér alatt.

Azt gyanítom, hogy ha nedves idő van az egész motort + mindent a motorház alatt beterít a sár. Főleg télen gázos, amikor sózzák az utakat ha kell, ha nem; ez a sár pedig eljut a motorháztető alá is.

Ti is tapasztaltatok hasonlót? Tudtok-e valami megoldást erre?

Van esetleg olyan, hogy utólag beszerelik az alsó borítást?

Vagy motormosást kell intézni, kb. negyedévente?

köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem; 2006-os G astrám van kb. fél éve, használtan vettem. A multkor láttam, hogy a motorháztető alatt minden csupa sár, trutyi volt. Ezen azért is meglepődtem, mert nem mentem földúton, valamint amikor megvettem kristálytiszta volt. A kocsinak nincs semmi borítása a motortér alatt.

Azt gyanítom, hogy ha nedves idő van az egész motort + mindent a motorház alatt beterít a sár. Főleg télen gázos, amikor sózzák az utakat ha kell, ha nem; ez a sár pedig eljut a motorháztető alá is.

Ti is tapasztaltatok hasonlót? Tudtok-e valami megoldást erre?

Van esetleg olyan, hogy utólag beszerelik az alsó borítást?

Vagy motormosást kell intézni, kb. negyedévente?

köszönöm előre is!

motormosást én sem javaslom,jó az ugy ahogy van.Ha nagyon zavar töröld le egy ronggyal...Ha lemosod és nincsen szerencséd,nem biztos hogy fél év múlva,hanem fél óra múlva baja lehet.......Beázik egy stekker....esetleg vezérlő...

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a problémám hogy a szőnyeg folyton sáros lesz. Már raktam be még egyet hogy a gyári ne koszolódjon, de sajna az is sáros lett. Ezután raktam be még egy nájlont de... az is piszkos lett! Ez nálatok is így van? Már beszállás előtt levettem a cipőmet, azt beleraktam egy zacskóba, de... hmmm hát az is sáros lett.

S.arazélet :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a problémám hogy a szőnyeg folyton sáros lesz. Már raktam be még egyet hogy a gyári ne koszolódjon, de sajna az is sáros lett. Ezután raktam be még egy nájlont de... az is piszkos lett! Ez nálatok is így van? Már beszállás előtt levettem a cipőmet, azt beleraktam egy zacskóba, de... hmmm hát az is sáros lett.

S.arazélet :rolleyes:

lebegj 1cm-rel a föld felett és nem leszel sáros:):D

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a problémám hogy a szőnyeg folyton sáros lesz. Már raktam be még egyet hogy a gyári ne koszolódjon, de sajna az is sáros lett. Ezután raktam be még egy nájlont de... az is piszkos lett! Ez nálatok is így van? Már beszállás előtt levettem a cipőmet, azt beleraktam egy zacskóba, de... hmmm hát az is sáros lett.

S.arazélet :rolleyes:

Ilyenkor télen gumiszőnyeget szoktak berakni aminek a széle egy picit magasabb, és nem folyik ki belőle a trutyi

- lehet venni univerzálisat és annak a szélét olyanra vágod le amilyenre akarod

- minden ki- és beszállás után egy rázás a szőnyegen, mindjárt vége a télnek, vagy nem is volt? legalábbis hó nem nagyon, mert az idén 3x tudtunk a kislányommal szánkózni menni, ebből kétszer tapadt mint az állat, ami köztudottan nem jó, max hógolyó gyúrásra :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor télen gumiszőnyeget szoktak berakni aminek a széle egy picit magasabb, és nem folyik ki belőle a trutyi

- lehet venni univerzálisat és annak a szélét olyanra vágod le amilyenre akarod

- minden ki- és beszállás után egy rázás a szőnyegen, mindjárt vége a télnek, vagy nem is volt? legalábbis hó nem nagyon, mert az idén 3x tudtunk a kislányommal szánkózni menni, ebből kétszer tapadt mint az állat, ami köztudottan nem jó, max hógolyó gyúrásra :rolleyes:

én télen nyáron gumiszőnyegen tolom... nyáron is lehet szar idő

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor télen gumiszőnyeget szoktak berakni aminek a széle egy picit magasabb, és nem folyik ki belőle a trutyi

- lehet venni univerzálisat és annak a szélét olyanra vágod le amilyenre akarod

- minden ki- és beszállás után egy rázás a szőnyegen, mindjárt vége a télnek, vagy nem is volt? legalábbis hó nem nagyon, mert az idén 3x tudtunk a kislányommal szánkózni menni, ebből kétszer tapadt mint az állat, ami köztudottan nem jó, max hógolyó gyúrásra :rolleyes:

Hát ezt is próbáltam, de a gumi szőnyeg is sáros lett. Letöröltem egy szivaccsal, de akkor meg az lett sáros. Kimostam a szivacsot vízzel de a víz is sáros lett. :/

A lebegés bevált! A levegő nem lett sáros! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem; 2006-os G astrám van kb. fél éve, használtan vettem. A multkor láttam, hogy a motorháztető alatt minden csupa sár, trutyi volt. Ezen azért is meglepődtem, mert nem mentem földúton, valamint amikor megvettem kristálytiszta volt. A kocsinak nincs semmi borítása a motortér alatt.

Azt gyanítom, hogy ha nedves idő van az egész motort + mindent a motorház alatt beterít a sár. Főleg télen gázos, amikor sózzák az utakat ha kell, ha nem; ez a sár pedig eljut a motorháztető alá is.

Ti is tapasztaltatok hasonlót? Tudtok-e valami megoldást erre?

Van esetleg olyan, hogy utólag beszerelik az alsó borítást?

Vagy motormosást kell intézni, kb. negyedévente?

köszönöm előre is!

Nem (csak) alulról jön be a dzsuva, hanem elölről. Tegyél bele motortér borítást, és akkor nem látszik annyira, de attól még olyan. Majd ha szép tiszta eső esik, akkor az lemossa. :rolleyes: Vagy én a ronggyal, ha gyorsabb lennék az esőnél. :D

Ilyenkor télen gumiszőnyeget szoktak berakni aminek a széle egy picit magasabb, és nem folyik ki belőle a trutyi

- lehet venni univerzálisat és annak a szélét olyanra vágod le amilyenre akarod

- minden ki- és beszállás után egy rázás a szőnyegen, mindjárt vége a télnek, vagy nem is volt? legalábbis hó nem nagyon, mert az idén 3x tudtunk a kislányommal szánkózni menni, ebből kétszer tapadt mint az állat, ami köztudottan nem jó, max hógolyó gyúrásra :P

Ezeket a gumiszőnyegeket Ti hogyan rögzítitek, mert az, hogy önálló életet élvén bekúszik a pedálok alá nem gut. mondjuk én megvagyok a gyárival. Nyár elején magasnyomásúval kitakarítom oszt kész, bár akkor sem mondanám nagyon dzsuvásnak. Szóval engem annyira nem érint ez a saras probléma, de a lebegést majd kipróbálom, mondjuk nem emiatt, azt mondják király. :lol:

Link to comment
Megosztás:

lebegj 1cm-rel a föld felett és nem leszel sáros:):rolleyes:

Igen, valami hasonló az enyém is í teteje áll ki. Mondjuk én rásegítettem kézzel kicsit megcsavartam, most egy ideig jó lesz. Igazság szerint nem is az anyaggal van a probléma szerintem, hanem azzal, hogy nincs mechanika ami behúzva tartaná a cuccot. Vagy nincs olyan mint a OFF VW ON gépekbe ahol belül lehet oldalni a tanksapkazárat. Persze, tudom, hogy nem lehet kiszívni a gázolajat a tankból, vagyis csak nehezen, de azért gyáriba megoldhatták volna valahogy.

Valami kis rugót kéne oda applikálni ami behúzná a cuccot.

Gumiszőnyeg:

Ha még nem vettél, csakis olyat vegyél ami típushoz igazított vagy igazítható. És a legfontosabb, hogy van rajta egy felhajtós rész, ami a kuplung melletti "pihenőre" hajtható. Mert így nem kopik az a rész.

Nem tudom miért, pont ebben a német autóban nincs ilyen pihenő lábtartó, minden másba van......

Link to comment
Megosztás:

Igen, valami hasonló az enyém is í teteje áll ki. Mondjuk én rásegítettem kézzel kicsit megcsavartam, most egy ideig jó lesz. Igazság szerint nem is az anyaggal van a probléma szerintem, hanem azzal, hogy nincs mechanika ami behúzva tartaná a cuccot. Vagy nincs olyan mint a OFF VW ON gépekbe ahol belül lehet oldalni a tanksapkazárat. Persze, tudom, hogy nem lehet kiszívni a gázolajat a tankból, vagyis csak nehezen, de azért gyáriba megoldhatták volna valahogy.

Valami kis rugót kéne oda applikálni ami behúzná a cuccot.

Gumiszőnyeg:

Ha még nem vettél, csakis olyat vegyél ami típushoz igazított vagy igazítható. És a legfontosabb, hogy van rajta egy felhajtós rész, ami a kuplung melletti "pihenőre" hajtható. Mert így nem kopik az a rész.

Nem tudom miért, pont ebben a német autóban nincs ilyen pihenő lábtartó, minden másba van......

Nekem is ilyen

Link to comment
Megosztás:

szép fagyos jó reggelt! :D

Hogy bírják a verdák ezt a -17 fokot? :P

Hát úgy, hogy csak -11 volt nálunk :rolleyes: nézettem tegnap töltést, meg akksit, mind2 jó. Mondjuk az akksi 2 hetes, be is *na, ha rossz lenne. Azért jó, hogy tudom a töltést is, hogy nehogy elrontsa a jó kis uj akksimat...

Link to comment
Megosztás:

1.Cserélt már valaki váltó-és kéziféktakarót? Hogy lehet leszedni a váltogomb alatt ill. a kézifékkar-markolatnál??

2.Nincs-e véletlen elfekvőben valamelyik caravanos kollégának hátsó rendszámtábla világítás foglalat? Amibe az izzót lehet tenni. A múltkor kicsit erősebbet tettem bele és eldeformálódtak.

Link to comment
Megosztás:

Help valaki segítsen.Van egy olyan problémám hogy kb egy hónapja elkezdett a kicsi g astrám (1.4,z14xe)rosszalkodni a hiba kód szerint 3. hengernél gyújtáshiba,kimaradás ezt éreztem is rajta gyenge volt motor három henger járt.A szerelő szerint gyertya csere,megtörtént utána is csinálta most gyújtáshíd csere megint csinálja.Mi lehet a hiba mert most már nagyon kezd idegesíteni.A gyújtáshíd csere előtt már napi rendszerességgel csinálta hogy egy idő után leállt egy henger.Segítsen valaki!!!!

Szia!

Nekem ugyanez volt a gond... a végén a megoldás.... Injector tisztító folyadék (WEPP márkájú volt amit kaptam)... fél tank benzin, 300ml lötyi bele.... autópálya... 4500-5000 fordulat, 4-esben pont 130 km/h.... olyan 100-150 km távon és azóta nem csinálja!

66.000 Km volt a kocsiban... volt benne trafó cserélve, gyertya és mégis csinálta, most (lekopogom) úgy néz ki helyrejött. Cserélgették egymással a bef. szelepeket a szerelőnél, ezzel kilőtték hogy nem a szeleppel van a gond, mert mindig másik csinálta. Nekem olyan szinten durva volt, hogy kigyulladt a motorlámpa, aztán villogott is, 1 henger kihagyott, kereszteződésnél üresbe a váltó, kumplung, fordulatszám leesett és leállt a motor !!!! Azóta mióta megcsináltam ezt a fenti dolgot azóta semmi jele ennek! Szerelő szerint G Astrá-ból már sikerült ezzel megoldani 1-2 ilyen esetet.

Egy próbát megér!

Üdv.

Remélem segített valamit

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem ugyanez volt a gond... a végén a megoldás.... Injector tisztító folyadék (WEPP márkájú volt amit kaptam)... fél tank benzin, 300ml lötyi bele.... autópálya... 4500-5000 fordulat, 4-esben pont 130 km/h.... olyan 100-150 km távon és azóta nem csinálja!

66.000 Km volt a kocsiban... volt benne trafó cserélve, gyertya és mégis csinálta, most (lekopogom) úgy néz ki helyrejött. Cserélgették egymással a bef. szelepeket a szerelőnél, ezzel kilőtték hogy nem a szeleppel van a gond, mert mindig másik csinálta. Nekem olyan szinten durva volt, hogy kigyulladt a motorlámpa, aztán villogott is, 1 henger kihagyott, kereszteződésnél üresbe a váltó, kumplung, fordulatszám leesett és leállt a motor !!!! Azóta mióta megcsináltam ezt a fenti dolgot azóta semmi jele ennek! Szerelő szerint G Astrá-ból már sikerült ezzel megoldani 1-2 ilyen esetet.

Egy próbát megér!

Üdv.

Remélem segített valamit

Hát igen, a fagyi sok mindenre jó (és nem csak nyáron:) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.