Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

csak átalakul... bár az az F-re volt igaz (korrózió)

Sajnos a túlzott elektronika meg a műanyagból készült alkatrészek miatt mára a "sosem kop el" kifejezés némiképp túlzás! De ennek ellenére, szerintem még mindig a legkevesebb hiba van opeleknél mint, a hasonló kategóriájú kocsik körében. Ami nálam igen bosszantó hogy hogyan lehet egy "kutyacsontot"(stabilizátor szár) műanyagból készíteni? Meg aztán ez a gyújtó TR híd. Nem kellene ezt egybe építeni, mert ha csak 1 hengeré tojik be attól miért kell cserélni mind a 4et -> SZVSZ lehúzás! Akkor itt van ez a fogyasztás mizéria is hogy, egy kicsinek számító Z14XE egy 1088(sedan) kg os kaszni alatt full normális vezetési stílus mellet, nem tom megfogni 10 alatt. Meg aztán a sok sárga lámpás móka. Szóval megvan ezzel is a baj mégis kis szaros korom óta ASTRÁRA vágytam volt F van G is! Szeretem ezek ellenére nem adom el, nem cserélem el, vhogy megtanulok ezekkel élni, és ha "nagy leszek" tán egy H-ra is szert teszek :devlish:

Jah ami kimaradt mindez 94000 valós km mellet írom! Amiből 25000 az én lábam terméke!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a túlzott elektronika meg a műanyagból készült alkatrészek miatt mára a "sosem kop el" kifejezés némiképp túlzás! De ennek ellenére, szerintem még mindig a legkevesebb hiba van opeleknél mint, a hasonló kategóriájú kocsik körében. Ami nálam igen bosszantó hogy hogyan lehet egy "kutyacsontot"(stabilizátor szár) műanyagból készíteni? Meg aztán ez a gyújtó TR híd. Nem kellene ezt egybe építeni, mert ha csak 1 hengeré tojik be attól miért kell cserélni mind a 4et -> SZVSZ lehúzás! Akkor itt van ez a fogyasztás mizéria is hogy, egy kicsinek számító Z14XE egy 1088(sedan) kg os kaszni alatt full normális vezetési stílus mellet, nem tom megfogni 10 alatt. Meg aztán a sok sárga lámpás móka. Szóval megvan ezzel is a baj mégis kis szaros korom óta ASTRÁRA vágytam volt F van G is! Szeretem ezek ellenére nem adom el, nem cserélem el, vhogy megtanulok ezekkel élni, és ha "nagy leszek" tán egy H-ra is szert teszek :devlish:

Jah ami kimaradt mindez 94000 valós km mellet írom! Amiből 25000 az én lábam terméke!

Persze, manapság semmi sem az örökkévalóságnak készül, de nem csak az Opelnél... De ezek között a keretek között a G Astra még mindig elfogadható kompromisszum. Ha pl. igazán szétesett futóműveket akarsz látni, a franciák az élen járnak ebben...

Link to comment
Megosztás:

Bosszantó dolog ma voltam a szerelőnél és nézegette a kormány összekötöket és lehet hogy a kopogás nem is onnan jön hanem a kormányműből. Nagyon mérges leszek ha a kormányművem kopog. Bár azt mondta ha akkor nem kell vele foglalkozni mert ennyi belefér. Hát nekem annyira nem fér!!!! De remélem hogy az összekötő lesz mert az már ott figyel a csomagtartóban beépítésre várva.

Link to comment
Megosztás:

Persze, manapság semmi sem az örökkévalóságnak készül, de nem csak az Opelnél... De ezek között a keretek között a G Astra még mindig elfogadható kompromisszum.

Abszolút egyetértek.

A cégautóm Fiat, 3 és fél éves, jelenleg a 375ezredik kilométerét tapossa (ennek 50%-a autópálya, 20%-a országút, 30%-a város), de ennyi idős korára már 3x volt EGR szelep cserélve (sok egyéb más, például motorvezérlő-csere mellett), és most megint világít a sárga lámpa... szóval az olaszok még mindig nem tudták kinőni az elektronika területén tapasztalt gyengeségeiket.

Link to comment
Megosztás:

Abszolút egyetértek.

A cégautóm Fiat, 3 és fél éves, jelenleg a 375ezredik kilométerét tapossa (ennek 50%-a autópálya, 20%-a országút, 30%-a város), de ennyi idős korára már 3x volt EGR szelep cserélve (sok egyéb más, például motorvezérlő-csere mellett), és most megint világít a sárga lámpa... szóval az olaszok még mindig nem tudták kinőni az elektronika területén tapasztalt gyengeségeiket.

Csak nehogy Bosch elektronika legyen benne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Köztudott tény, hogy a G-s Astrák eszik az olajat. Sajnos én is szembesültem vele, az enyém étvágya ~ 4dl/1000 km.

Mondjuk azt nem tudom, hogy mindegyik sokat eszik-e vagy van azért olyan is amelyik normálisan használja.

Keresgéltem a neten és ezt a cikket találtam:

http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/ci...fogyasztas.html

Tudom, hogy nem lehet csodát tenni, inkább csak kíváncsi lennék, hogy van valami javaslatotok, ötletetek, amivel lehetne csökkenteni az olajfogyasztást, esetleg lehet, hogy valami probléma van a motorral?

Javasolták már, hogy vigyem el kompresszió mérésre, lehet a dugattyúkkal/hengerrel van probléma.

Cs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Köztudott tény, hogy a G-s Astrák eszik az olajat. Sajnos én is szembesültem vele, az enyém étvágya ~ 4dl/1000 km.

Mondjuk azt nem tudom, hogy mindegyik sokat eszik-e vagy van azért olyan is amelyik normálisan használja.

Keresgéltem a neten és ezt a cikket találtam:

http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/ci...fogyasztas.html

Tudom, hogy nem lehet csodát tenni, inkább csak kíváncsi lennék, hogy van valami javaslatotok, ötletetek, amivel lehetne csökkenteni az olajfogyasztást, esetleg lehet, hogy valami probléma van a motorral?

Javasolták már, hogy vigyem el kompresszió mérésre, lehet a dugattyúkkal/hengerrel van probléma.

Cs.

Milyen motor?

szert: ez aztán a teljes körű cikk. Újságírók! Ejjj!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Köztudott tény, hogy a G-s Astrák eszik az olajat. Sajnos én is szembesültem vele, az enyém étvágya ~ 4dl/1000 km.

Mondjuk azt nem tudom, hogy mindegyik sokat eszik-e vagy van azért olyan is amelyik normálisan használja.

Cs.

Mondjuk ezt így nem lehet kijelenteni,hogy a G-k eszik az olajat!Ez így nem igaz.

Egy motortípus van az X16XEL ,ami tényleg többet fogyaszt belőle ,az olyan és kész.

A többi viszont nem eszi az olajat,csak ha úgy volt hajtva vagy túl sokat futott!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.