Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Lehet volt már róla szó, de szeretnék bicikli tartót, azt a fajtát gondoltam amit hátra kell rögzíteni a csomagtartó mögé, ilyen szíjakkal is...

Erről vkinek valami vélemény?

Mondjuk EZ?

Én pörögtem ezen itt nemrég.

5 ajtós a járgányod? Ha igen akkor szerintem ne erőltesd...

Ilyen hátulra szerelhetőt akartam, de az olcsóbbak egyszerűen nem jók erre az autóra sehogy sem, van ez a Thule ami azt írja magáról hogy igen, de horror pénzbe kerül úgyhogy ki sem próbáltam.

Azt is számold bele, hogy szinte biztosan takarásba kerül a féklámpa/rendszám, ezeknek meg kell oldani a láthatóvá tételét (van hozzá kiegészítő), ami szerintem plusz macera + pénz, ha nem akarsz mindenhol a kékekkel birkózni...

Én végül belenyugodtam és vettem egy egyszerű tetőcsomit meg gyári Opel (egyébként sztem Thule) 0km-es bringaszállítót 8e-ért/db a Vaterán :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Lehet volt már róla szó, de szeretnék bicikli tartót, azt a fajtát gondoltam amit hátra kell rögzíteni a csomagtartó mögé, ilyen szíjakkal is...

Erről vkinek valami vélemény?

Mondjuk EZ?

Sógoromék feltettek egyszer egy ilyet a kocsira, utána polírozták két hétig a helyét. aláment a kosz és karcolt. Én tuti nem raknék fel, akkor inkább egy használt gyári tetőcsomi kb 15e pénzért + 1-2-3 bringatartó a tetőre.

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen már :rolleyes:

Diesel Tigra:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/tigra...i_sport-3780270

Miért ne? Lesz ilyen is: http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/06/1...zo_impreza_sti/

Ideje lesz megbékélni a gondolattal, hogy nemsokára a fűnyírót is dízelmotor fogja hajtani ;)

--------------------

Nemrég volt itt a kilóméterórák állásáról szó. Igaz, nem Astra, de szerintem belefér. Ma pár percig ez volt:

km.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Opelék küldtek levelet, Az Opel gyártmányú gépjárművek műszaki problémái, típusonként.

Insignia 7 db

Vectra C és Signum: 1 db

Astra H, Zafira B: 1 db

Vivaro: 2 db

Érdekes, hogy ilyen előfordul........ Toyota szagú nem?

ezt a levelet azért kaptad, mert az autód érintett egy visszahivásban.

a motorburkolatban megáll a viz, és kirohad a lengőkar tartó a bölcsőben....

Link to comment
Megosztás:

Ja! ^_^

Akkor most:

  • vagy én nem tudok olvasni (annyira másnapos nem vagyok :D )

  • vagy ők nem tudnak fogalmazni

  • vagy a szövegkörnyezetből kiragadva az idézet félreérthető

Nekem is úgy jött le hogy ez 11féle olyan problémát jelent ami miatt visszahívták az autókat...

@GH: ez engem is elgondolkodtatott, aztán arra jutottam hogy valószínűleg ez azért lehet mert az Insignia még nem annyira "kiforrott" autó mint a többi, még vannak gyermekbetegségei. A H Astrát ugye 2003-ban mutatták be, de amint az ábra mutatja, még ma is kerülnek felszínre konstrukciós problémák a típussal kapcsolatban.

Link to comment
Megosztás:

Lehet volt már róla szó, de szeretnék bicikli tartót, azt a fajtát gondoltam amit hátra kell rögzíteni a csomagtartó mögé, ilyen szíjakkal is...

Erről vkinek valami vélemény?

Mondjuk EZ?

Szia!

Nekem ilyen van az F Astra Caravánomhoz. 2-3 bicajt viszek vele rendszeresen. Nagyon nehéz lesz tőle az autó és meghúzza a hátsó ajtót a bringák súlya. No meg az akasztó kampók is karcolnak.

Úgy hogy most olyat veszek majd, amit vonóhorogra lehet szerelni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kérdéssel fordulok hozzátok! Hallottam, hogy létezik vmiféle gázpedál tuning! Tud rola valaki valamit mondani? A másik kérdés, hogy softvert tud-e valaki modositani (tuningolni)? Köszi a segitséget és bocs ha sügérséget kérdezek!! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kérdéssel fordulok hozzátok! Hallottam, hogy létezik vmiféle gázpedál tuning! Tud rola valaki valamit mondani? A másik kérdés, hogy softvert tud-e valaki modositani (tuningolni)? Köszi a segitséget és bocs ha sügérséget kérdezek!! :D

Miért, nem ugrik eléggé a dízeled? Na jó, az enyém se ^_^ Ami idegesít az enyémen: akkora a turbólyuk, mint a Marianna-árok. 2000 f/p-ig akárhogy taposnám szegény belét: semmi, aztán 2000-től belepréselődöm az ülésbe (kis kötői túlzás). Ha klíma van, még annyira se húz (természetesen)

sw frissítésre gondolsz, vagy effektív a tuningra... Mert frissítésre tudok embert, tuningra nem...

A gázpedáltuningot valahol már tárgyalták (talán itt), asszem van olyan vélemény, h átverés, de majd mások, akik járatosabbak, kifejtik...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kovetkezo problemamat szeretnem megosztani veletek, remelve hogy valaki mar halott errol es tud segiteni.

Egy 2003-as G Astra Z16SE tulajdonosa vagyok, a minap a kovetkezo problema tortent:

Menet kozben, egyik pillanatrol a masikra egyszercsak elment a gazpedal, vagyis abszolut nem erzekelt semmit, semmi figyelmezteto lampa nem gyult ki, a motor nem allt meg. Felrehuztam az ut melle, ket haromszori probalkozas utan egy kicsit hagytam pihenni (kb 10 perc), utana elindult, hazaertem vele.

Masnap mentem a szervizbe, racsatlakoztattuk a laptopot, es kiirta, hogy Gazpedal helyzeterzekelo szenzor hiba.

Elmentem beszereztem egy gazpedalt, kicsereltuk, de a hiba ugyanugy megmaradt.

Bongezgetve forumokon, talaltam meg egy olyan leirast, hogy ki kell takaritani a folytoszelepet(Throttle Body), miutan ez megtortnet, 3 napig nem volt gond, a tegnap ismet megtortent, elment a gazpedal.

Kelrek ha tudtok segitsetek! Mivel lehet a gond?

Elore koszonom!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.