Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A hiba nem áll fenn, mert már benzin is van benne :D amúgy a hidegindításon kívül az égvilágon semmi különbséget nem érzek az üzemanyagok között (az árukat viszont igen!). Szóval csak műszerrel vagy anélkül is törölhető?

Na megyek kivillogtatom, bár sejtem, hogy a 0170 lesz megint...

Ugye-ugye! ^_^ :P

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén asszem szembesültem egy problémával. A helyzet, hogy akárhányszor új bal oldali ablaktörlőt kap a kicsike, valeo bosch tokmindegy, 1 hétig szépen töröl, utána csíkol. A jobb oldalon egy éves a törlő, és szépen töröl. Tehát arra gondoltam, hogy az üvegem a huplis. A szélvédőmről annyit kell tudni, hogy pilkington, de a GM logo nincs benne.

Találkoztatok már ilyennel? Lassan közlekedésbiztonsági probléma, úgyhogy ha igen, akkor sokat fogok kavicsbánya közelébe járni, hátha kitörik.

igen találkoztam..az enyém is ilyen...Pilkington gyári, de mivel nem a GM-nél szereltetted/szereltették így a Pilkington GM logóval nem adhatja el, de tök ugyanaz a szélvédő...nekem kb 7.éve van benne gond nélkül.... :D

Link to comment
Megosztás:

Ugye-ugye! ^_^ :P

Ezazezazezazezazezaaaaaaaz! Megvan: P0170=Tüzelőanyag-korrekció (Bank 1) funkció-rendellenesség

Meghiszem azt, hogy rendellenesség, ennyi bio tüzelőanyagot Opel még nem látott :D

Köszi a linket az aláírásodban!

Link to comment
Megosztás:

Ezazezazezazezazezaaaaaaaz! Megvan: P0170=Tüzelőanyag-korrekció (Bank 1) funkció-rendellenesség

Meghiszem azt, hogy rendellenesség, ennyi bio tüzelőanyagot Opel még nem látott :D

Köszi a linket az aláírásodban!

Milyen arányban van most a benzin-E85? Meg mennyit mentél azóta vele?

Link to comment
Megosztás:

Milyen arányban van most a benzin-E85? Megy mennyit mentél azóta vele?

Most 2/3 e85 1/3 95-ös van benne, kb 15km-t mentem így hazáig. Még nem aludt ki a lámpa... de a menettulajdonságban az égvilágon semmi különbséget nem érzek. Holnap még töltök rá benzint.

Link to comment
Megosztás:

Most 2/3 e85 1/3 95-ös van benne, kb 15km-t mentem így hazáig. Még nem aludt ki a lámpa... de a menettulajdonságban az égvilágon semmi különbséget nem érzek. Holnap még töltök rá benzint.

Tölts rá annyit, hogy inkább fordítva legyen az arány. Aztán ha akkor elalszik a lámpa, akkor lassan növeld az E85 arányát, hogy lásd, meddig mehetsz el lámpa nélkül. Tapasztalatok szerint úgy 50%-ig lehet elmenni.

Én inkább attól tartanék (és valószínűleg ezért is világít a lámpa), hogy ha szegény a keverék, és ha sokat így használod, akkor a katalizátor károsodhat.

Link to comment
Megosztás:

Na megyek kivillogtatom, bár sejtem, hogy a 0170 lesz megint...

Annyi kiegészítés, hogy gyújtáson megmarad a jelzés, ha beindítod kell elaludnia, ha már nincs jelen a hiba.

igen találkoztam..az enyém is ilyen...Pilkington gyári, de mivel nem a GM-nél szereltetted/szereltették így a Pilkington GM logóval nem adhatja el, de tök ugyanaz a szélvédő...nekem kb 7.éve van benne gond nélkül.... :D

Én is azért rakattam be, mert gyári beszállító, gondoltam nagy baj nem lehet vele. De most komolyan azt gondolom, hogy valami gebasz lehet vele és huplis. Az nem létezik, hogy egy márkás ablaktörlő sem törli le rendesen a bal oldalát, a jobb meg kiválló.

Link to comment
Megosztás:

Most 2/3 e85 1/3 95-ös van benne, kb 15km-t mentem így hazáig. Még nem aludt ki a lámpa... de a menettulajdonságban az égvilágon semmi különbséget nem érzek. Holnap még töltök rá benzint.

Merész vagy,egyből így bekeverni! :D

Én még most is vacilálok,hogy 30%-ban beletegyem-e a benzinbe!

Nem is a spórolás miatt tenném,inkább a környezet érdekében.

Link to comment
Megosztás:

Merész vagy,egyből így bekeverni! :D

Én még most is vacilálok,hogy 30%-ban beletegyem-e a benzinbe!

Nem is a spórolás miatt tenném,inkább a környezet érdekében.

50%-50%. Nekem így megy semmi változás semmi hibajelenség még csak nem is eszik többet. Nem kell tőle félni szerintem ^_^

Kb 3 hónapja így járok vele.

Link to comment
Megosztás:

Hol lehet megtalálni a G astra klíma-kondenzvíz kivezetését?????????

alá mész a tűzfal alján középen...2 csavar fogja a kivezetés "tölcsérét"..a kondenzvíz a bölcsőre folyik rá, így igazából nem lehet látni a vizet a kocsi alatt, ha ezt hiányolnád... :D

Link to comment
Megosztás:

Hello, tegnap áramtalanítottam az autót, azaz levettem az akksisarut ismét, igaz csak kb egy perc erejéig.

Lehet hosszabb időre kell levenni a sarukat? Mondjuk egy félóra - óra elegendő lehet neki?

Na leugrom, kipróbálom.

Sziasztok !

Ha valaki ért a gyári rádiókhoz, akkor lécci segítsen rajtam, mert hiába vettem le az akksisarukat több mint egy órára, nem adja a beep hangot ez a vacak :D kezdek nagyon mérges lenni...

Kiírja, hogy még 7próbálkozás van hátra, úgy nyomom a gombopkat, ahogy a könyve írja, és semmi beep hang. 3x előjött, most meg nem, akárhogy nyomom a gombot...

Mit lehet még ezzel kezdeni? ...mondjuk a cserén kívül?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Ha valaki ért a gyári rádiókhoz, akkor lécci segítsen rajtam, mert hiába vettem le az akksisarukat több mint egy órára, nem adja a beep hangot ez a vacak :D kezdek nagyon mérges lenni...

Kiírja, hogy még 7próbálkozás van hátra, úgy nyomom a gombopkat, ahogy a könyve írja, és semmi beep hang. 3x előjött, most meg nem, akárhogy nyomom a gombot...

Mit lehet még ezzel kezdeni? ...mondjuk a cserén kívül?

AUTÓRÁDIÓ KÓDOLÁSA!

ÍGY csináltad????

Ha így csinálod jónak kell lennie, hacsak el nem rontottad a kódot a beütéskor!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új fórum tag vagyok, de sok kérdéssel! :D

Korábban F Astrám volt, jelenleg egy G Atsrám van, 1,4 Twinport kivitelben. Alapjában véve elégedett vagyok vele, főleg a fogyasztással hosszú távon. Ami viszont a megvásárlás óta aggaszt az, hogy szerintem hangos a motorja, kopogó hangot ad gázadáskor. Voltam szervizben, azt mondták ez ilyen motor: láncos vezérléssel, 16 szeleppel, felhúzott előgyújtással. Hidegen olyan, mintha diesel lenne!

Ráadásul én alapjáraton is hallok egy tompa kopogó hangot. A szakszervizben azt mondták, van benne egy kis üa.tank-visszalevegőztető szelep és az adja a hangot alapjáraton.

Ja, az autót egy évesen vettem, most van benne 82.000 km.

Link to comment
Megosztás:

Hideg motornál a dízeles hangot adhatják a hidrotőkék is, ami lehet rossz minőségű olajtól is, de jelezheti csak az olajcsere szükségességét. Üzem melegen megszűnik v. halkul? Rosszabb esetben a hidrotőkéket szükséges cserélni.

Persze ez nem távdiagnosztika csak tipp.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.