Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Jelképes áron lenne egy picit kifújó EGR szelepem (hibakódot nem ad,tehát egyébként jól működik),és egy önindító behúzó tekercsem (néha nem húz be). Újak kerültek az autóba,de hátha valakinek még életet menthet :rolleyes:

Ja, Z14XE-ből származnak.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok Opel tulajdonosok.1 hónapja vettem Astra G 2,0 DTi Kombi y20dth. a gondom a füst a hideg startolásnál ,de nagyon nagy szürke füst felhő hagyja el az autóm farát :rolleyes: .ha be melegszik nem füstöl egy picit sem.nem értem mi lehet. tettem adalékot még jobban füstöl <_< .eddig benzineseim voltak a dieselel nincs tapasztalat. Amúgy ok tetszik szuper paripa.előre is köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is rángat, párás időben, hidegindítást követően, elinduláskor pláne, rázza az egész bódét... Javíttatása nekem most van folyamatban, a márkaszervizben előadtam a problémámat, erre ők: menjünk egy próbakört... Mondom, hideg-indításkor van a baj, melegen semmi. Válasz: Jaaa! Akkor hagyjam ott egy estére, és reggel megvizslatják, hogy milyen. Jelenleg itt állunk, kedden viszem a gépet, de szinte előre érzem, hogy ők nem fognak semmi rendelleneset tapasztalni. Bár tévednék...

Sziasztok!

Tévedtem. Hál' Istennek a szerelők is tapasztalták a problémát, és közel három heti kálváriát követően, a mai napon garanciában kicserélték a kocsimon a teljes tengelykapcsoló-szerkezetet, lendkerekestül, tárcsástul, mindenesül. Mondták, hogy ilyen jellegű hibáról nem is hallottak, de szerencsémre a GM Hungary hallott és engedélyezte a javítást. Persze senki nem tudja, hogy konkrétan melyik alkatrésszel mi a gond, se a szerviz, se a GM Hu.

A csere óta kb. 10 km-t mentem, meleg időben, eddig pozitívak a tapasztalataim, de majd egy párás, hűvös reggelen válik el a sz.r a májtól.

U.i.: A szervizvezető figyelmébe ajánlottam eme nagybecsű fórumot, de még nem is hallott róla...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok Opel tulajdonosok.1 hónapja vettem Astra G 2,0 DTi Kombi y20dth. a gondom a füst a hideg startolásnál ,de nagyon nagy szürke füst felhő hagyja el az autóm farát :rolleyes: .ha be melegszik nem füstöl egy picit sem.nem értem mi lehet. tettem adalékot még jobban füstöl <_< .eddig benzineseim voltak a dieselel nincs tapasztalat. Amúgy ok tetszik szuper paripa.előre is köszi a válaszokat

Csak hogy egyértelmű legyen, csak indításkor van a füst, vagy pedig ha elindulsz vele és gyorsítasz, akkor is van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tévedtem. Hál' Istennek a szerelők is tapasztalták a problémát, és közel három heti kálváriát követően, a mai napon garanciában kicserélték a kocsimon a teljes tengelykapcsoló-szerkezetet, lendkerekestül, tárcsástul, mindenesül. Mondták, hogy ilyen jellegű hibáról nem is hallottak, de szerencsémre a GM Hungary hallott és engedélyezte a javítást. Persze senki nem tudja, hogy konkrétan melyik alkatrésszel mi a gond, se a szerviz, se a GM Hu.

A csere óta kb. 10 km-t mentem, meleg időben, eddig pozitívak a tapasztalataim, de majd egy párás, hűvös reggelen válik el a sz.r a májtól.

U.i.: A szervizvezető figyelmébe ajánlottam eme nagybecsű fórumot, de még nem is hallott róla...

Pénteken megyek haza péterre ,ott leszek 10napot majd megnézem közelebbről :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy egyértelmű legyen, csak indításkor van a füst, vagy pedig ha elindulsz vele és gyorsítasz, akkor is van?

Szia ,igen akkor is van ha gyorsítok,de csak hideg motorral. De startoláskor bazi nagy :rolleyes: .Felveszi az üzemi hőmérsékletet,aztán semmi gond. Szépen megy meg minden csak hát a füst <_< .Köszönöm sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Szia ,igen akkor is van ha gyorsítok,de csak hideg motorral. De startoláskor bazi nagy :rolleyes: .Felveszi az üzemi hőmérsékletet,aztán semmi gond. Szépen megy meg minden csak hát a füst -_- .Köszönöm sziasztok

Egy valamire való dízelnek van füstje. A dízel füst nélkül olyan mint a Dallas Bobby nélkül. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kiszereltem a kesztyűtartót,és visszadugtam a belső keringetés motorjának csatlakozóját,folyamatosan megy a motor,és pattog valami,amikor bekapcsolom akkor megváltozik a hangja,de megy a motor ekkor is állandóan,gondolom nem így kéne működnie,nektek ez hogy van?

Ajajj ,neked is valszeg megszakadt a műanyag a belső keringetés átkapcsolásánál.

A GY.I.K- ban szépen le van írva,illusztrálva a szerelése, by:lecso!az 58.hozzászólásban!3.oldal.

Link to comment
Megosztás:

Szia Zachi.mire gondoltál amikor azt mondtad ,hogy elhanyagolt? mit kéne ki tisztítani szerinted? valami jó tanács.szivesen veszem. köszi sziasztok

Teljes átvizsgálás, motordiagnosztika ráférne. Először a porlasztócsúcsokra gondoltam, de akkor meleg motornál is füstölne.

Inkább arra gondolok, hogy hidegen nem szabályozza az üzemanyag mennyiségét vagy a befecskendezési pontját. De dolgozhat akár fals hőmérsékleti értékre is.

1 szó, mint 100. Szakembernek kéne látnia.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap valaki babrálta a bal oldali tükörlapomat. Azon kívül, hogy vissza kellett állítani nem lett baja (remélem). Ezzel kapcsolatban két kérdésem van:

- a tükörlapot hogyan lehet kipattintani, mert kicsit furán áll, megpróbáltam visszanyomni amennyire sikerült, de azért megnézném, hogy minden ok-e mögötte

- azt hallottam, hogy a kocsilopás egyik módja, hogy az elektromos tükörnél hekkelik meg a kocsi villamos rendszerét. Valaki meg tudja erősíteni, hogy ez így van? Mert akkor parázhatok, hogy kiszemelték a kicsikém.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap valaki babrálta a bal oldali tükörlapomat. Azon kívül, hogy vissza kellett állítani nem lett baja (remélem). Ezzel kapcsolatban két kérdésem van:

- a tükörlapot hogyan lehet kipattintani, mert kicsit furán áll, megpróbáltam visszanyomni amennyire sikerült, de azért megnézném, hogy minden ok-e mögötte

- azt hallottam, hogy a kocsilopás egyik módja, hogy az elektromos tükörnél hekkelik meg a kocsi villamos rendszerét. Valaki meg tudja erősíteni, hogy ez így van? Mert akkor parázhatok, hogy kiszemelték a kicsikém.

Olyat hallottam már,hogy az új verdát, mielőtt elviszik a szalonból a tükörházba rejtik a hozzá való pótkulcsot.(Persze hozzáteszem,tisztelet a kivételnek.)Ezután nem nagy dolog az autót a parkolóból ellopni.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap valaki babrálta a bal oldali tükörlapomat. Azon kívül, hogy vissza kellett állítani nem lett baja (remélem). Ezzel kapcsolatban két kérdésem van:

- a tükörlapot hogyan lehet kipattintani, mert kicsit furán áll, megpróbáltam visszanyomni amennyire sikerült, de azért megnézném, hogy minden ok-e mögötte

- azt hallottam, hogy a kocsilopás egyik módja, hogy az elektromos tükörnél hekkelik meg a kocsi villamos rendszerét. Valaki meg tudja erősíteni, hogy ez így van? Mert akkor parázhatok, hogy kiszemelték a kicsikém.

Aki ezt kitalálta, annak jó a fantáziája, ám a valósághoz semmi köze. Az ellopáshoz se rácsatlakozni, se villamos rendszert hekkelni nem kell.

Lehet az is, hogy valaki figyelmetlenségből nekiszaladt, elsodorta (esetleg a tükör ugrott elé :rolleyes: ), majd visszahajtotta. Ha bármelyik irányba durván mozdult el, akkor lehetséges, hogy elállítódik v. kiugrik.

A legvalószínűbb, hogy csak a tükörlapra lett volna szüksége valakinek. Hiába, no! A szinte filléres dolgon akart spórolni.

Link to comment
Megosztás:

Aki ezt kitalálta, annak jó a fantáziája, ám a valósághoz semmi köze. Az ellopáshoz se rácsatlakozni, se villamos rendszert hekkelni nem kell.

Lehet az is, hogy valaki figyelmetlenségből nekiszaladt, elsodorta (esetleg a tükör ugrott elé :rolleyes: ), majd visszahajtotta. Ha bármelyik irányba durván mozdult el, akkor lehetséges, hogy elállítódik v. kiugrik.

A legvalószínűbb, hogy csak a tükörlapra lett volna szüksége valakinek. Hiába, no! A szinte filléres dolgon akart spórolni.

Én is erre gondoltam, mert ami madzag a tükörnél van, az ugye mind relézett, meg kulcs kivétel után teljesem le van választva a kocsi egyéb rendszeréről. A kp zárhoz meg végképp semmi köze. No, legalább megerősítettetek ebben.

Egyébként nézegettem ma az utcán más Astrákat és azoknak valahogy nem úgy áll a tükörlapja a házban, mint az enyémé. Kérdésem továbbra is, hogy a tükörlapot hogyan lehet kipattintani, megnézném, mert valami szerintem nincs a helyén.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre kezd összeálni a gép a kis törés után (hátulról meg koccantottak és belelöktek az előtem állóba). Hála Istennek nem lett nagy baj csak amennyi épp kellett!! <_<

A hátsó Irmscher lökösért köszönet ENDYKA-nak

Az első Coupe lököst pedig köszönöm atom-nak

Képek az autóról: Astra G

Üdv: Szabi!

U.I:

Ha valakit untattam a hozzászolásommal annak sorry! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok cartársak!Most vagyok a fórumon utoljára egy ideig. Aztán valamennyi időre szüneteltetem a netem különböző okok miatt!Ez akár 1- 1,5 év is lehet. Sajnos ez így alakult. Igérem amint újra lesz netem jövök vissza a fórumra, a megszokott kedves családias fórumkollégákhoz. remélem addig minden rendben lesz, és sok sikert és a legjobbakat kívánom minden cartársnak! :rolleyes: <_< -_-

Link to comment
Megosztás:

mi történt?

Sziasztok cartársak!Most vagyok a fórumon utoljára egy ideig. Aztán valamennyi időre szüneteltetem a netem különböző okok miatt!Ez akár 1- 1,5 év is lehet. Sajnos ez így alakult. Igérem amint újra lesz netem jövök vissza a fórumra, a megszokott kedves családias fórumkollégákhoz. remélem addig minden rendben lesz, és sok sikert és a legjobbakat kívánom minden cartársnak! :rolleyes: <_< -_-
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.