Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Szerintem vegyél egy ilyen izzót, illetve egy párat és próbáld ki. Én azt mondom, hogy nappal mindegy, de ha este sokat vezetsz, akkor jobb lesz. Én is veszek újra ilyet. Délután 4-5 körül érek haza autóval, kb 30 km-ről. Lassan jön az ősz, rövidebbek a nappalok, hamarabb sötétedik. Akkor már számít szerintem. De nyáron ritkábban megyek/mentem sötétben.

Inkább az árával van bajom. Drágább is és hamarabb is kiég. De még egyszer: ősszel, télen illetve ha sokat mész este szerintem sokkal jobb. Anyagilag meg te tudod ^_^

Mondjuk én a + 50%-osat használtam a Tungsramból. De az Osram-os is nagyon jó.

Link to comment
Megosztás:

Kivétel erősíti a szabályt!

Se hagyományos, se "emelt fénykibocsátású" izzót nem kellett még kiégés miatt cserélnem. A csere oka mindig az észrevehetően csökkenő hatásfok volt. A hagyományost 4, és a másikat (Osram) 2 szezon után cseréltem. Nálam tavasztól őszig a hagyományos, ősztől tavaszig az Osram van használatban.

Viszont szinte minden csere alkalmával foglalatot is kellett cserélnem, mert olyan hihetetlenül vacak anyagból van, hogy a füle mindig letörik. Először azt hittem, hogy én vagyok balfék, de már tudom, hogy autóvillamoságisnak sem sikerül fél év után csont nélkül a csere. Tudom, így elég drága cserélgetni, de a magam és mások biztonsága ennyit megér.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ilyen forrást nem ismerek. A leggazdaságosabb az lenne, ha gyárilag olyan lámpatestet szerelnének (szereltek volna), ami normál H7-es izzóval is tisztességes fénykévét produkál tisztességes fényerővel (pl.vetítőlencsés, de nem xenonos). Ilyen nem gyárit, de Astra G-hez valót évekkel ezelőtt láttam az ebay.de -n és valamelyik hazai tuning üzletnél.

Link to comment
Megosztás:

Elvben létezik ilyen lámpatest amit írtál (tervben is van ilyen vásárlása), a Depo gyártja, a tompított része projektoros, de nem D2S foglalatú izzó megy bele mint a gyári projektorosba, hanem H7-es, valamint a távolsági fény foglalata is H7-es, szemben a gyári HB3-al.

Ne vegyetek DEPO lámpát.Nagyon silány minőségű távólkeleti gyártmány! Olcsó,de nem lesz hosszú életű!! Sajnos a saját és a mások tapasztalatai is azt mutatják ^_^

Persze mindenkinek szíve joga eldönteni.

Link to comment
Megosztás:

Huh, hát most elbizonytalanítottál...

Az az igazság hogy nekem a gyári lámpám is meglehetősen matt, sárga és karcos, pedig már polírozva is volt és az autó is még csak 8 éves... azt reméltem hogy ennyit azért a Depo is kibír, de majd akkor megpróbálok körbekérdezősködni többeknél hogy kinek milyen tapasztalatai vannak vele.

Link to comment
Megosztás:

Huh, hát most elbizonytalanítottál...

Az az igazság hogy nekem a gyári lámpám is meglehetősen matt, sárga és karcos, pedig már polírozva is volt és az autó is még csak 8 éves... azt reméltem hogy ennyit azért a Depo is kibír, de majd akkor megpróbálok körbekérdezősködni többeknél hogy kinek milyen tapasztalatai vannak vele.

Állítólag az a tuti, ha a Depo-s lámpát szétszeded és csak a plexit cseréled.

Link to comment
Megosztás:

Elvben létezik ilyen lámpatest amit írtál (tervben is van ilyen vásárlása), a Depo gyártja, a tompított része projektoros, de nem D2S foglalatú izzó megy bele mint a gyári projektorosba, hanem H7-es, valamint a távolsági fény foglalata is H7-es, szemben a gyári HB3-al.

Meg van! Újra megtaláltam! Tessék választani!

Van itt mindenféle csak ne tegyünk xenonost arra alkalmatlan kialakítású autóba!

Link to comment
Megosztás:

Meg van! Újra megtaláltam! Tessék választani!

Nem erre gondoltam.

Itt az egyetlen amelyik ki is néz valahogy (gyárias kinézet, tehát projektoros, de sem nem angel eye, sem pedig dayline) annak D2S a projektor foglalata, ellenben amit a Depo csinál, az ugyanilyen kritériumok mellett létezik H7 foglalattal is.

Itt meg lehet nézni. Elvben Magyarországon a Depo autolámpákat a Start Auto forgalmazza, úgyhogy cikkszám alapján (az előbbi linken az is van) sztem meg is tudják hozni bármelyiket.

Link to comment
Megosztás:

Nem erre gondoltam.

Itt az egyetlen amelyik ki is néz valahogy (gyárias kinézet, tehát projektoros, de sem nem angel eye, sem pedig dayline) annak D2S a projektor foglalata, ellenben amit a Depo csinál, az ugyanilyen kritériumok mellett létezik H7 foglalattal is.

Itt meg lehet nézni. Elvben Magyarországon a Depo autolámpákat a Start Auto forgalmazza, úgyhogy cikkszám alapján (az előbbi linken az is van) sztem meg is tudják hozni bármelyiket.

ha DEPO akkor őket keressétek:

http://www.lucidaruhaz.hu/

Link to comment
Megosztás:

A szemellenzős fotósok meg biztos az autókról gondolkodnak így, de én univerzális vagyok :D :D

Engem minden érdekel...

...modjuk van ott azért más Astra-s mókus is:

http://fotozz.hu/fotot_megmutat?Foto_ID=217267

Megnéztem én is pár képed.Nekem a "tócsás" tettszik.(Elolvastam a hozzászólásokat is.)

Mivel én nem vagyok nagy fényképész,számomra hihetetlen,hogy egy képről és készítéséről,meg a

fényviszonyokról,vaku meg zársebességről mennyit lehet beszélgetni! ^_^

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.