Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Középen. Már van egy 5m-es befűzve (ami hosszabb valamivel a kelleténél) de most erősítőt fogok cserélni. Egy 4 csatornás kerül beépítésre és kell befűzni még egyet <_<

Ha az a "valamivel hosszabb a kelleténél" nagyobb vagy egyenlő 2 méternél, akkor elégnek kell lennie.

5m-"valamivel hosszabb a kelleténél"<= 3m

Link to comment
Megosztás:

Ha az a "valamivel hosszabb a kelleténél" nagyobb vagy egyenlő 2 méternél, akkor elégnek kell lennie.

5m-"valamivel hosszabb a kelleténél"<= 3m

Viszont ezt is meg kell mérnem... :( Vagy esetleg nem tudja valaki, hogy ha egy 5m-es RCA kábel bevan fűzve egy G Astra Caravanba középen ami hosszabb mint amire szükség van, akkor az mennyivel hosszabb... <_< :wacko:

Azt hiszem nekem is mennem kell aludni... ;)

Link to comment
Megosztás:

Viszont ezt is meg kell mérnem... :( Vagy esetleg nem tudja valaki, hogy ha egy 5m-es RCA kábel bevan fűzve egy G Astra Caravanba középen ami hosszabb mint amire szükség van, akkor az mennyivel hosszabb... <_< :wacko:

Azt hiszem nekem is mennem kell aludni... ;)

fúúúú bakker ....két 5méteres test kábel 35mm2 350A csipesszel oszt jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen motortérzárat javasoltok? Legyen oldható lemerült akkunál is? Vagy az nem jó? Esetleg kulcsos?

A nem nyithatónál (rossz aksinál) ezt írják: "Célszerű beépíteni az utastérbe egy kis vezetéket elrejtve aminek esetleges teljes akku lemerüléskor áramot adhatunk, és azon keresztül már nyitható lesz a motorháztető."

12V-os elemet kell magunknál tartani, hogy ez működjön?

Kinek milyen tapasztalata van ez ügyben?

G.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van valakinek tapasztalata sebességmérős radar blokkoló cuccal? Esetleg használ ilyet valaki, vagy tud ajánlani egy irányvonalat merre lehetne elindulni?

Még mielőtt bárki is elkezdené, hogy nem száguldozni kell meg stb. Betartom a sebességhatárokat, csak nagymértékben elegem van abból, hogy a közúton ahol mehetnék 90-el is 60-as nyalókák vannak kint. Meg a kint felejtett 20-as 30-as tábláknál folyamat lassítson az ember, mikor már semmi sincs ott ami indokolná a sebesség csökkentését.

Egyéb irányból meg ha a radarosok elbújnak, elbújhatnak lesből támadhatnak nem tudod megvédeni magam. No nem azért mert nem vagyok nagy darab, vagy ilyenek de nekem ott a rendszámom. Amit ha leveszek büntetnek, ha bekenem büntetnek, ha meghajtom ( motoron) büntetnek. Kicsit vissza kéne vágni nem? <_< Ha már a törvény is engedi.....

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van valakinek tapasztalata sebességmérős radar blokkoló cuccal? Esetleg használ ilyet valaki, vagy tud ajánlani egy irányvonalat merre lehetne elindulni?

Még mielőtt bárki is elkezdené, hogy nem száguldozni kell meg stb. Betartom a sebességhatárokat, csak nagymértékben elegem van abból, hogy a közúton ahol mehetnék 90-el is 60-as nyalókák vannak kint. Meg a kint felejtett 20-as 30-as tábláknál folyamat lassítson az ember, mikor már semmi sincs ott ami indokolná a sebesség csökkentését.

Egyéb irányból meg ha a radarosok elbújnak, elbújhatnak lesből támadhatnak nem tudod megvédeni magam. No nem azért mert nem vagyok nagy darab, vagy ilyenek de nekem ott a rendszámom. Amit ha leveszek büntetnek, ha bekenem büntetnek, ha meghajtom ( motoron) büntetnek. Kicsit vissza kéne vágni nem? <_< Ha már a törvény is engedi.....

Ha van kedved olvasgani : http://forum.evoklub.hu/showthread.php?t=948 :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van valakinek tapasztalata sebességmérős radar blokkoló cuccal? Esetleg használ ilyet valaki, vagy tud ajánlani egy irányvonalat merre lehetne elindulni?

...

Máskor én is nézegettem, olvastam az ilyen blokkolókról, de túl sok jót nem mondtak. Ami olcsó az annyit is ér, a drágább megvételére meg nehezen szánja rá magát az ember. Persze ha pl 3-4x elkapnak gyorshajtásért, már megérte volna megvenni (ha működik).

Én sem vagyok tipikus gyorshajtó, de múltkor majdnem elkaptak. 2 sávos körforgalomból gyorsítottam kifelé és a mellettem lévő autót akartam lehagyni, hogy ne szívjam be a kipufogógázt (fekete "felhő" jött ki belőle). 60 km/h fölött jártam már, még egyelőre nem kaptam papírt. Remélem nem is lesz. <_<

http://www.edigital.hu/Gepjarmu_elektronik...elzo-c2125.html

Ezen az oldalon is vannak ilyen mérők/blokkolók, néhányhoz írtak véleményt is. Majd nézd meg, hasznos lehet.

G.

Link to comment
Megosztás:

Máskor én is nézegettem, olvastam az ilyen blokkolókról, de túl sok jót nem mondtak. Ami olcsó az annyit is ér, a drágább megvételére meg nehezen szánja rá magát az ember. Persze ha pl 3-4x elkapnak gyorshajtásért, már megérte volna megvenni (ha működik).

Én sem vagyok tipikus gyorshajtó, de múltkor majdnem elkaptak. 2 sávos körforgalomból gyorsítottam kifelé és a mellettem lévő autót akartam lehagyni, hogy ne szívjam be a kipufogógázt (fekete "felhő" jött ki belőle). 60 km/h fölött jártam már, még egyelőre nem kaptam papírt. Remélem nem is lesz. <_<

http://www.edigital.hu/Gepjarmu_elektronik...elzo-c2125.html

Ezen az oldalon is vannak ilyen mérők/blokkolók, néhányhoz írtak véleményt is. Majd nézd meg, hasznos lehet.

G.

Végigolvastam azt a linkelt EVO fórumot. Hát nem sok infóra leltem rá.

Egy biztos 100 000 alatti cuccok semmit se érnek. Első hátsó védelemmel olyan 150 - 170 000 Ft körül jön ki. Persze nem olcsó, de ha már 3x megfognak VOLNA behozta az árát. Továbbmenve ezeknek van már olyan funkciója is, hogy parkolószenzorként működnek pl.

Amit eddig leszűrtem az az, hogy drága..... remélem itt a márkatársak között is van olyan aki használ, vagy használt ilyet, és megosztja velünk az infót....

Link to comment
Megosztás:

Végigolvastam azt a linkelt EVO fórumot. Hát nem sok infóra leltem rá.

Egy biztos 100 000 alatti cuccok semmit se érnek. Első hátsó védelemmel olyan 150 - 170 000 Ft körül jön ki. Persze nem olcsó, de ha már 3x megfognak VOLNA behozta az árát. Továbbmenve ezeknek van már olyan funkciója is, hogy parkolószenzorként működnek pl.

Amit eddig leszűrtem az az, hogy drága..... remélem itt a márkatársak között is van olyan aki használ, vagy használt ilyet, és megosztja velünk az infót....

Megnézhetnéd a azokat az oldalakat is, ami témaindító hozzászólásban vannak <_<

Meg az embertől is lehet kérdezni.

Mondjuk leírod neki egy levélben, hogy mi a helyzet, mit ajánlana és miért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen motortérzárat javasoltok? Legyen oldható lemerült akkunál is? Vagy az nem jó? Esetleg kulcsos?

A nem nyithatónál (rossz aksinál) ezt írják: "Célszerű beépíteni az utastérbe egy kis vezetéket elrejtve aminek esetleges teljes akku lemerüléskor áramot adhatunk, és azon keresztül már nyitható lesz a motorháztető."

12V-os elemet kell magunknál tartani, hogy ez működjön?

Kinek milyen tapasztalata van ez ügyben?

G.

Szerintem ne kulcsosat.

P05 oldható lemerült akkunál is tudtommal (bár nekem még nem kellett tesztelnem szerencsére).

És nem árt lepáncélozni egy lemezzel a zárhidat, enélkül nem sokat ér mert a G asztra nyitható marad kívülről (megmutatták..).

PM-ben tudok ajánlani embert ha érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van valakinek tapasztalata sebességmérős radar blokkoló cuccal? Esetleg használ ilyet valaki, vagy tud ajánlani egy irányvonalat merre lehetne elindulni?

Még mielőtt bárki is elkezdené, hogy nem száguldozni kell meg stb. Betartom a sebességhatárokat, csak nagymértékben elegem van abból, hogy a közúton ahol mehetnék 90-el is 60-as nyalókák vannak kint. Meg a kint felejtett 20-as 30-as tábláknál folyamat lassítson az ember, mikor már semmi sincs ott ami indokolná a sebesség csökkentését.

Egyéb irányból meg ha a radarosok elbújnak, elbújhatnak lesből támadhatnak nem tudod megvédeni magam. No nem azért mert nem vagyok nagy darab, vagy ilyenek de nekem ott a rendszámom. Amit ha leveszek büntetnek, ha bekenem büntetnek, ha meghajtom ( motoron) büntetnek. Kicsit vissza kéne vágni nem? <_< Ha már a törvény is engedi.....

Szia!

A radart nem lehet blokkolni! :wacko:

A lézert lehet blokkolni, m.o. nem tiltott. Az olcsó (ledes) blokkolók felejtősek, pláne az új mérőkkel szenben. (100m körül mér, automata, állványra rakva alig észrevehető)

Fórum: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9003321

Nekem ilyen van: http://www.traffipaxshop.hu/index.php?page...t&Itemid=38

Ha van kérdésed Priviben szívesen válaszolok.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

ez megint jó volt egynek:

ma reggel megyek a melóba 4.50- 5óra kb.

Már több mint félúton járok az Újszász utca .(sietek mert a reggeli kaki elhúzódott. kb70-80)

Integet egy csaj,majd meglátom mellette az vízelvezető árokba ami 1.5 mély egy mercit.

Megállok.

- Kitudsz minket húzni?

- Ki.Van köteletek mert nekem nincs.

- Nekünk se.De van bika kábel.

- Áááá az gyenge.

ekkor kiszáll, a srác a kocsiból,oda jön hozzám,én majdnem dobtam egy hátast olyan pia szaga volt.Azt mondja:

-Próbáljuk meg a bika kábellal.

-gyenge az

-Próbáljuk meg

-ám legyen

a srác fogta a csipeszt a kábelen és rá csíptette a vonószemére.

megint megkészültem.

fogtam és egy laza mozdulattal lehúztam.Majd ráhurkoltam ,meg az enyém vonó horgára.

azt se vettem észre ,hogy mikor szakadt el ,mert csak gurultam a lejtőn lefele.

Kiszálltam,mondtam hogy helló mennem kell a bányába.

Link to comment
Megosztás:

Rácsiptette a vonószemre!!!

hát ezen berosáltam <_< :wacko: :(

ez megint jó volt egynek:

ma reggel megyek a melóba 4.50- 5óra kb.

Már több mint félúton járok az Újszász utca .(sietek mert a reggeli kaki elhúzódott. kb70-80)

Integet egy csaj,majd meglátom mellette az vízelvezető árokba ami 1.5 mély egy mercit.

Megállok.

- Kitudsz minket húzni?

- Ki.Van köteletek mert nekem nincs.

- Nekünk se.De van bika kábel.

- Áááá az gyenge.

ekkor kiszáll, a srác a kocsiból,oda jön hozzám,én majdnem dobtam egy hátast olyan pia szaga volt.Azt mondja:

-Próbáljuk meg a bika kábellal.

-gyenge az

-Próbáljuk meg

-ám legyen

a srác fogta a csipeszt a kábelen és rá csíptette a vonószemére.

megint megkészültem.

fogtam és egy laza mozdulattal lehúztam.Majd ráhurkoltam ,meg az enyém vonó horgára.

azt se vettem észre ,hogy mikor szakadt el ,mert csak gurultam a lejtőn lefele.

Kiszálltam,mondtam hogy helló mennem kell a bányába.

Link to comment
Megosztás:

ez megint jó volt egynek:

ma reggel megyek a melóba 4.50- 5óra kb.

Már több mint félúton járok az Újszász utca .(sietek mert a reggeli kaki elhúzódott. kb70-80)

...

Nem volt elég bika az a kábel. <_<

Lehet, hogy nem ártott volna szólni a zsaruknak, hogy nézzenek el arra. Lehet, hogy szemétnek tűnök, de mi van ha délután is így vezet és neked megy szemből...? Felelőtlen állat az ilyen.

Egyébként érdemes venni vontató kábelt, sokszor segíthet. Én 2600-ért vettem 5 tonnásat. Nem nagy összeg, de jól jöhet.

G.

Link to comment
Megosztás:

Nem volt elég bika az a kábel. <_<

Lehet, hogy nem ártott volna szólni a zsaruknak, hogy nézzenek el arra. Lehet, hogy szemétnek tűnök, de mi van ha délután is így vezet és neked megy szemből...? Felelőtlen állat az ilyen.

Egyébként érdemes venni vontató kábelt, sokszor segíthet. Én 2600-ért vettem 5 tonnásat. Nem nagy összeg, de jól jöhet.

G.

beljebb a városba a kerepesin a wallis előtt valakit kiszedtek.

Én meg aláztam valami rönyót.lámpától való gyorsulás ,olyan 90nél vettem észre a villogót.

Hajnalba mindig megy a gyorsulás. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

beljebb a városba a kerepesin a wallis előtt valakit kiszedtek.

Én meg aláztam valami rönyót.lámpától való gyorsulás ,olyan 90nél vettem észre a villogót.

Hajnalba mindig megy a gyorsulás. :wacko:

Mármint elkaptak? Vagy akkor láttad, hogy kiszedtek valakit a sorból? ( Az előző gyorsulót. <_< )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.