Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Astrások! Ki megy az Astra biztosítóhoz? Most október végén nyitotta ez a román biz.társaság az irodáját nálunk. Én biztos nem, csak kérdeztem, mert most nekem ők a legolcsóbbak a kalkulátorban.

pl én. Még sosem szívtam semmivel, egyedül a MÁV-ot buktam be kemény 5E Ft-tal. Még úgyis olcsóbbra jöttem ki, mintha annak idején máshoz kötök. De az Astra bizttel talán még annyit sem lehet bukni, hiszen biztosító, és így a tagok nem felelősek gondolom.

Egyébként nem tudtam, hogy románok, de persze az se baj, ha jól csinálják, olcsók és korrektek :o

Link to comment
Megosztás:

k&h 8955 ft B3 ba

allianz 15150 ft

tuti hogy megkötöm a K&H nál

egy év alatt spórolok 24780ft-ot

egy évre csekkes negyedéves 35820

ha egyszeri lehívással számláról az éves díj 31308

ez további 4512ft al kevesebb

teljes spórolás 29290 ft/év

ez már tetszik :o

Link to comment
Megosztás:

k&h 8955 ft B3 ba

allianz 15150 ft

tuti hogy megkötöm a K&H nál

egy év alatt spórolok 24780ft-ot

egy évre csekkes negyedéves 35820

ha egyszeri lehívással számláról az éves díj 31308

ez további 4512ft al kevesebb

teljes spórolás 29290 ft/év

ez már tetszik :D

Besz@rás, fogadjunk, h nem pesti az autó :o Én már B6, 94-es jogsi, 2 gyerek, 33 év, és mégis csak 17E a legkisebb ajánlat. Olvastam, h most a pestieket szívatják, ugyanazzal a paraméterrel kb 2x-es a szorzó, persze nem Pest javára... Most (sem) jó, ha fővárosi a kocsi!

Link to comment
Megosztás:

Astrások! Ki megy az Astra biztosítóhoz? Most október végén nyitotta ez a román biz.társaság az irodáját nálunk. Én biztos nem, csak kérdeztem, mert most nekem ők a legolcsóbbak a kalkulátorban.

ma 3 autót kötöttem az astra biztositóhoz.

Zrt a formája, elvileg nincs gond az ilyennel, egyedül a köbe tudna megszivatni az egyesület miatt...

nekem a civic 37 volt 25 lesz, az apukám astrája 19 volt 11 lesz, a rokon suzukija 40 helyett 25 lesz.

mindháromnál az astra biztositó hozta ki a legjobbat.

és a biztositó az az a cég aki nem ad nekem ajándékba pénzt, így én sem nekik. én mindig a legolcsóbbhoz kötöm, kivlve a köbe. bár nálunk is voltam 1-2 évig, de mióta volt a máv balhé azóta nem megyek feléjük....

Link to comment
Megosztás:

megszűnt a geo???

Elég mókás ez a geo tarifa...

pl nincs benne levegő/levegő hőszivattyú pedig abból is van olyan aminek magas a COP értéke....

http://www.aram.hu/geotarifa/pdf/geo_musza...menyek_2010.pdf

A geót tudtommal már nem kötik be, csak a H-t. Annyival másabb, hogy csak a fűtési szezonban dzsavel rajta a delej. Így egy esetleges hőszivattyút alkalmazva a nyári hűtéshez nem kapsz fele pénzért áramot. Magyarul nem kívánják szponzorálni a hűtésedet.

elhiszem hogy van egykét agyhalott aki beszerelés után nem állíttatja be a lámpáit hát én pont nem az vagyok

találkoztam olyan vw polos pápaszemes emberrel az M0son éjszaka hogy azt hittem 10en egyszerre hegesztenek a kocsi mögött tényleg brutál volt

amióta bent van még senki nem villogott még úgy se hogy öten ültünk a kocsiba és a lámpaállító 0 volt

a másik hogy engem jobban vakítanak a sárga lámpák mint a xenonosok. kinek mihez szokik a szeme

Látom Neked is beszélhet az ember...

Link to comment
Megosztás:

Besz@rás, fogadjunk, h nem pesti az autó :o Én már B6, 94-es jogsi, 2 gyerek, 33 év, és mégis csak 17E a legkisebb ajánlat. Olvastam, h most a pestieket szívatják, ugyanazzal a paraméterrel kb 2x-es a szorzó, persze nem Pest javára... Most (sem) jó, ha fővárosi a kocsi!

Kiszámoltam ugy mint ha pesti lenne az autóm. Úgy már 23160ft lenne. Így meg csak fele 12720ft.

Link to comment
Megosztás:

Léghűtéses, ami nem csak a menetszél tesz ki, hanem a forgásából kifolyólag levegőt is szív magába (középen), és kifújja körbe a (peremén)

[ig]http://www.karacsparts.com/47016-234-thickbox/renault-magnum-e-tech-000301-tl-fektarcsa.jpg

Ha a két lap között, amit a fék pofák közre fognak van egy kb. 1,5 cm-es rés körbe (olyasmi mint a képen csak a két perem közti bordák nélkül) akkor az léghűtéses ugye? :o

Módosítva : uhuhu
Link to comment
Megosztás:

Besz@rás, fogadjunk, h nem pesti az autó :o Én már B6, 94-es jogsi, 2 gyerek, 33 év, és mégis csak 17E a legkisebb ajánlat. Olvastam, h most a pestieket szívatják, ugyanazzal a paraméterrel kb 2x-es a szorzó, persze nem Pest javára... Most (sem) jó, ha fővárosi a kocsi!

pesttöl7kmrre lakok 2004 es jogsi 0 gyerek 25 év

28470 lenne egy évre a köbénél a legolcsóbb

Link to comment
Megosztás:

NO.1

http://kepfeltoltes.hu/101101/kammiz4mq7_w...ltoltes.hu_.jpg

gyönyörűŰŰŰŰŰŰŰŰŰ

ja ezt meg menet közben kaptam el az ember aki tuti hogy ladából vagy skodából ült át

sárhányónak gumilapokat fogatott fel

http://kepfeltoltes.hu/101101/1035573083K_...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/101101/827084921K_p...ltoltes.hu_.jpg

MEGGYALÁZTÁK a CSENDŐRSÉGET!!!!!!!!!!!!!!!

:o

Link to comment
Megosztás:

elhiszem hogy van egykét agyhalott aki beszerelés után nem állíttatja be a lámpáit hát én pont nem az vagyok

találkoztam olyan vw polos pápaszemes emberrel az M0son éjszaka hogy azt hittem 10en egyszerre hegesztenek a kocsi mögött tényleg brutál volt

amióta bent van még senki nem villogott még úgy se hogy öten ültünk a kocsiba és a lámpaállító 0 volt

a másik hogy engem jobban vakítanak a sárga lámpák mint a xenonosok. kinek mihez szokik a szeme

az a baj vele, hogy beállíthatatlan. Szórt fényről hallottál már? Pont ezért hulladék az Astra lámpája, mert ritka ronda vetítési képe van, a határvonal felett már halogénnel is rengeteg a szórt fény, pont ezért vakít. Tudom miről beszélek, nekem is volt xenon a gyári lámpába. Mára szerencsére eljutottam oda, hogy a teljes gyári kiépítés benne van az autóban. Nagynyomású mosó, autómata állító, projis lámpa. Nem volt olcsó és kis meló beépíteni, de aki xenont akar, az ne sajnálja rá a pénzt.

Link to comment
Megosztás:

az a baj vele, hogy beállíthatatlan. Szórt fényről hallottál már? Pont ezért hulladék az Astra lámpája, mert ritka ronda vetítési képe van, a határvonal felett már halogénnel is rengeteg a szórt fény, pont ezért vakít. Tudom miről beszélek, nekem is volt xenon a gyári lámpába. Mára szerencsére eljutottam oda, hogy a teljes gyári kiépítés benne van az autóban. Nagynyomású mosó, autómata állító, projis lámpa. Nem volt olcsó és kis meló beépíteni, de aki xenont akar, az ne sajnálja rá a pénzt.

beépítve a gyári mosó

van gyári lámpám d2s nem vagyok, voltam vele elégedett

automata állítóm nincs

nem találtam sehol sőt annyiért tudtak volna hogy a lámpák és a mosó ára együtt annyi lett volna

de mivel még nem láttam az állító érzékelőjét lefotóznád nekem csak hogy tudjam hogy néz ki

hátha előkerül valahonnan egy olcsóért.

omegáé nem jó hozzá?

Link to comment
Megosztás:

elhiszem hogy van egykét agyhalott aki beszerelés után nem állíttatja be a lámpáit hát én pont nem az vagyok

találkoztam olyan vw polos pápaszemes emberrel az M0son éjszaka hogy azt hittem 10en egyszerre hegesztenek a kocsi mögött tényleg brutál volt

amióta bent van még senki nem villogott még úgy se hogy öten ültünk a kocsiba és a lámpaállító 0 volt

a másik hogy engem jobban vakítanak a sárga lámpák mint a xenonosok. kinek mihez szokik a szeme

De, lassan hiszek benne, hogy az vagy. :o

Fizikai képtelenség ezt a kombót beállítani. Az oka rém egyszerű: a halogén izzó és a xenon közt akkora a különbség, mint a hagyományos izzó és a kompakt fénycső között. Na, most akkor beteszed a halogén izzóhoz való lámpatestbe a xenon "izzót", akkor 100%-ig biztos, hogy az nem a fényvető/vetítő rendszer fókuszpontjába kerül.

Aki erre azt mondja, hogy beállítja az kókler, aki elhiszi az bizony agyhalott.

Link to comment
Megosztás:

LWR3.jpg

így néz ki az érzékelő. Az omegáé teljesen más, ott külön van a vezérlőegység ha jól tudom. Az Astránál egyben van az érzékelő és a vezérlő egység, tehát a motorok erre az egységre vannak kötve közvetlenül. Én újonnan 40.000 Ft-ért vettem, Mo.-on 1db sem volt belőle, Németországból hozták.

Kb. fél percenként korrigál a magasságon, tehát nem dolgozik folyamatosan (ahhoz a motorok is lassúak lennének).

Link to comment
Megosztás:

tuti B10 vidéki és talán 41 éves :o

Jaja, az ilyen élemedett korú vidéki bácsikák mán' csak ennyit fizetnek... :D Amióta megvan ez a kocsim, mindig Allianz-os voltam vele. Ezen a számításon egyébként én is meglepődtem, tulajdonképpen megfeleződött a díjam. :) A K&H és az Astra volt még dobogós.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, az ilyen élemedett korú vidéki bácsikák mán' csak ennyit fizetnek... :o Amióta megvan ez a kocsim, mindig Allianz-os voltam vele. Ezen a számításon egyébként én is meglepődtem, tulajdonképpen megfeleződött a díjam. :D A K&H és az Astra volt még dobogós.

Enyém is anyám nevén van, B10 és vidék, de valahol 20e alatt van az éves díj. Mondjuk 1,6-os...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.